Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 18998 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Duhovni komunizem
Reply #30 - 06.03.2010 at 20:36:14
 
Quote:
Ključ je v času. Realnem in tvojem notranjem (psihološki čas). Poznavanje časa- lahko tudi večno-sedaj.

Svobodna volja k zavezi, pride enako kot prisega. Prostovoljna prisega. Na kaj? Na etiko? S svobodno voljo si pač tak kakršen si. Je pa to pot k etiki in ko si etičen in svoboden pa sestopiš s poti. Svoboda nima smernic. Etičen človek je lahko samo svoboden človek.

Lp,Igor


Tričetrtine sveta je svobodnega pa jaz nikjer ne vidim etike. To s svobodo nima nič-vesoljno samospoznanje in prostovoljna individualna odločitev. Ne govorim o prisegi govorim o  osebni prostovoljni odločitvi in samopristopu k negovanju življenjske etike kot naše načelne individualne opredelitve.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Duhovni komunizem
Reply #31 - 06.03.2010 at 20:46:17
 
Pa kje ti vidiš te svobodne ljudi?
Sem dobil domov fotografijo iz neke vasi (mislim, da Vaneče), ko sem svobodno peljal po prazni, ravni cesti, več kot 50 Km/h. Seveda s štrafom.
Svobodo moraš danes plačati. Je artikel, če plačaš v enem tednu imaš 50% popusta. In tuhtaš; bi plačal ali ne.
Svoboda se danes prodaja, kot največji tehnološki napredek človeka. Smo zelo napredni, pa daleč od svobode. In ali je to ta napredek, ki ga hočemo?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: Duhovni komunizem
Reply #32 - 06.03.2010 at 21:00:48
 
svoboda in (ta) sistem ne gresta skupaj
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Duhovni komunizem
Reply #33 - 06.03.2010 at 21:09:42
 
Zato pa etika ni nek sistem, bolj pravilno je reci kot nekakše red.
Poglej sebe ali deluješ po nekem sistemu, določenem redu in obljubljeno imaš "povprečno življenje"; družina, kvartir, avto.
Ali samo po nekakšnem svojem notranjem redu, ki ni sistematiziran. Življenje bo intenzivnejše, vendar nepredvidljivo.
Večina pa zaenkrat (in tako bo tudi ostalo) želi predvideti svojo prihodnost (tudi preko šloganja) in to ni svoboda. Svoboden človek ni obremenjen z neko prihodnostjo, ne nekim trpljenjem, ki ga imaš preko izkušnje v spominu.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Duhovni komunizem
Reply #34 - 06.03.2010 at 21:19:49
 
Quote:
Pa kje ti vidiš te svobodne ljudi?
Sem dobil domov fotografijo iz neke vasi (mislim, da Vaneče), ko sem svobodno peljal po prazni, ravni cesti, več kot 50 Km/h. Seveda s štrafom.
Svobodo moraš danes plačati. Je artikel, če plačaš v enem tednu imaš 50% popusta. In tuhtaš; bi plačal ali ne.
Svoboda se danes prodaja, kot največji tehnološki napredek človeka. Smo zelo napredni, pa daleč od svobode. In ali je to ta napredek, ki ga hočemo?

Lp,Igor


Igor se ne razumeva,da ne bo hude krvi po nepotrebnem.Jaz govorim o svobodi ki vključuje svobodno voljo. Vsak lahko iz sistema iztopi-je tako?? Ti malo preveč slišiš sam sebe,daj nauči se poslušat druge,kaj govorijo. Imaš svobodno voljo je tričetrt sveta svobodnega? Če razumejo in poznajo sami sebe imajo svobodno voljo iztopiti iz sistema navideznega ugodja potrošniške družbe,ki zagotavlja duhovno in materialno ugodje,zato da zamori svobodno voljo.Svoboden si pa lahko če znaš in zmoreš to uresničiti pri sebi-uveljaviš svojo svobodno voljo. Ne takoj skakat počasi pa se lahko vedno razumemo!Potem jaz dobim naenkrat kr tisoč etiket ne kriv ne dolžen. Smiley Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Duhovni komunizem
Reply #35 - 06.03.2010 at 21:26:53
 
Po moje, ne more vsak izstopiti iz sistema. Ker prvič nima niti volje (paše mu trenutno lagodje), nima življenske energije in drugič o svobodi se mu še sanja ne, kaj to je. Pojmuje jo po Titu in Kardelju. Djilasa so pa tako izobčili.
Izobraževalni sistem oropa človeka volje in s tem svobode. Od faruškega, do državnega-šolskega.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Duhovni komunizem
Reply #36 - 06.03.2010 at 21:30:49
 
Quote:
Zato pa etika ni nek sistem, bolj pravilno je reci kot nekakše red.
Poglej sebe ali deluješ po nekem sistemu, določenem redu in obljubljeno imaš "povprečno življenje"; družina, kvartir, avto.
Ali samo po nekakšnem svojem notranjem redu, ki ni sistematiziran. Življenje bo intenzivnejše, vendar nepredvidljivo.
Večina pa zaenkrat (in tako bo tudi ostalo) želi predvideti svojo prihodnost (tudi preko šloganja) in to ni svoboda. Svoboden človek ni obremenjen z neko prihodnostjo, ne nekim trpljenjem, ki ga imaš preko izkušnje v spominu.

Lp,Igor


No dej- naj jaz  sebe pogledam.Se samo poznam se mi ni treba gledat. Jaz imam svobodno voljo in jo uresničujem po svojih navdihih .neodvisno od sistema-glih kolikor je nujno. Pa še nič nimam obljubljeno in obljub tudi ne potrebujem. Jaz živim dovolj samopotrjen in vem,da znam živeti uravnovešeno in vesoljno samozadostno. Ne rabim obljub nikogar jaz delujem in živim in tudi vem zakaj in za koga-ne samo zase..Te pridige, da potem David zraven skače jaz ne rabim.Pridigo rabijo drugi in te vidva učita.Kako se hiter dvignete nad drugega-dajte mal zapremzat!!  Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Duhovni komunizem
Reply #37 - 06.03.2010 at 21:36:34
 
Alojz in Sandib wrote on 06.03.2010 at 21:30:49:
Quote:
Zato pa etika ni nek sistem, bolj pravilno je reci kot nekakše red.
Poglej sebe ali deluješ po nekem sistemu, določenem redu in obljubljeno imaš "povprečno življenje"; družina, kvartir, avto.
Ali samo po nekakšnem svojem notranjem redu, ki ni sistematiziran. Življenje bo intenzivnejše, vendar nepredvidljivo.
Večina pa zaenkrat (in tako bo tudi ostalo) želi predvideti svojo prihodnost (tudi preko šloganja) in to ni svoboda. Svoboden človek ni obremenjen z neko prihodnostjo, ne nekim trpljenjem, ki ga imaš preko izkušnje v spominu.

Lp,Igor


No dej- naj jaz  sebe pogledam.Se samo poznam se mi ni treba gledat. Jaz imam svobodno voljo in jo uresničujem po svojih navdihih .neodvisno od sistema-glih kolikor je nujno. Pa še nič nimam obljubljeno in obljub tudi ne potrebujem. Jaz živim dovolj samopotrjen in vem,da znam živeti uravnovešeno in vesoljno samozadostno. Ne rabim obljub nikogar jaz delujem in živim in tudi vem zakaj in za koga-ne samo zase..Te pridige, da potem David zraven skače jaz ne rabim.Pridigo rabijo drugi in te vidva učita.Kako se hiter dvignete nad drugega-dajte mal zapremzat!!  Wink Wink

To je rekel tudi sodnica za prekrške, kaj pa niste malo zapremzali? Saj je logično, da tam niste s to hitrostjo nikogar ogrožali ne fizično ne psihično, ampak zakon je tak.
Svoboda gor ali dol, plačati je treba.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: Duhovni komunizem
Reply #38 - 06.03.2010 at 22:19:19
 
sodnica  Smiley
si me spomnil, pred kr nekaj leti sem probal razložit sodnici da 0.3g zelenjave, še za enega ni dovolj, plus vse ostalo - brez uspeha - kršil sem zakon - plačaj  Smiley


- svobode ni v (tem) sistemu -
to ni pridiga in tud ne vidim nobene pridige ki bi jo midva učila niti nobenega dvigovanja nad druge, in niti zraven skakanja - popolnoma napačna slika, prehitro in netočno sklepanje
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Duhovni komunizem
Reply #39 - 07.03.2010 at 10:29:16
 
Svobodna volja ostaja-vse odločitve tudi znotraj te civilizacijske družbene ureditve še vedno ostaja .Da pa je ta naša ureditev popolnoma napačna -je pa druga pesem.Da se razumemo .v ta sistem smo rojeni,mi lahko šele v tem glupem,nepravičnem sistemu uveljavljamo svobodno voljo-znotraj njega. To sem mislil,se sedaj razumemo?Dejstvo pa je,da se ljudje vse bolj zbujamo in tudi vse bolj spoznavamo,da ta sistem ne omogoča enakopravnosti-odločanja in sodelovanja delitve itd vseh enako..
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Duhovni komunizem
Reply #40 - 07.03.2010 at 13:47:58
 
Quote:
Robi wrote on 06.03.2010 at 15:33:36:
Quote:
Ko jih tule pozivamo '''tele žive zombije''' naj napišejo etični manifest- se odpre pa filozofiranje-kolk je kdo bolj pameten

Seveda je filozofiranje, ker ni znanja in izkušenj, na podlagi katerih bi lahko kaj ukrenili...
Etika je le del pobožnih želja, kaj bi naj bilo in kako bi radi, da bi bilo, ampak nimamo pa znanja, da bi to realizirali.

Če je novo, ne moreš imeti o tem znanja in izkušenj. Novo je novo. Etika ni, kako bi ti rad, niti kako kdo drug.
Etično lahko živiš, če hočeš. Kaj je etično vsak ve, izgovori so pa to znanje in neke izkušnje. Imaš dobro izkušnjo, da z zvitostjo v življenju lažje skozi prideš in to delaš. Čeprav veš, da ni etično. Delaš, kroge in tega nočeš spoznati. Ribica ne zmore (tega spoznati), ti bi pa lahko, pa jo vseeno posnemaš.

Lp,Igor

Igor,
ti bi rad bil pameten brez pameti.

Razum deluje v času, zate pa je psihološki čas problem ali ovira..torej ti je lasten um ovira...Zato pa vidiš ujetost, ker lastno ujetost projiciraš v zunanji svet.

Psihološki čas sam po sebi ni problem, ampak le prepričanja, ki nam onemogočajo gledati brez obsojanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Duhovni komunizem
Reply #41 - 07.03.2010 at 15:04:20
 
ROBI

Saj vsi mi kdaj obsojamo pa tudi rečemo kaj kar druzga užali,Saj nam je tako potem žal (peče vest)-tiste ki jo imamo vsaj malo.Mamo pa tudi možnost,da oprostimo,če želimo. Problem je da največkrat ne artikuliramo pravilno svojih misli. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Duhovni komunizem
Reply #42 - 07.03.2010 at 15:11:50
 
Alojz in Sandib wrote on 07.03.2010 at 15:04:20:
ROBI

Saj vsi mi kdaj obsojamo pa tudi rečemo kaj kar druzga užali,Saj nam je tako potem žal (peče vest)-tiste ki jo imamo vsaj malo.Mamo pa tudi možnost,da oprostimo,če želimo. Problem je da največkrat ne artikuliramo pravilno svojih misli. Wink Wink

Res je.
Ko misli kreirajo močne občutke..občutki pa spet misli in to se stopnjuje.....pa rečemo, da nas je zaneslo....Pozneje, ko občutki minejo in premislimo situacijo, jo vidimo zadevo čisto drugače.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Duhovni komunizem
Reply #43 - 07.03.2010 at 15:14:13
 
Robi wrote on 07.03.2010 at 15:11:50:
Alojz in Sandib wrote on 07.03.2010 at 15:04:20:
ROBI

Saj vsi mi kdaj obsojamo pa tudi rečemo kaj kar druzga užali,Saj nam je tako potem žal (peče vest)-tiste ki jo imamo vsaj malo.Mamo pa tudi možnost,da oprostimo,če želimo. Problem je da največkrat ne artikuliramo pravilno svojih misli. Wink Wink

Res je.
Ko misli kreirajo močne občutke..občutki pa spet misli in to se stopnjuje.....pa rečemo, da nas je zaneslo....Pozneje, ko občutki minejo in premislimo situacijo, jo vidimo zadevo čisto drugače.


Kurba je ko zavest popusti umu!!! Um pa samo čaka(ego)da se izkaže in dobi svojo merco ugodja-Maš prav. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3