Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 35068 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: parkour
Reply #30 - 31.12.2008 at 12:51:26
 
Quote:
gape wrote on 31.12.2008 at 12:36:05:
Quote:
Strokovna razlaga eksponentne funkcije za telebane. Po ogledu pa razmislite vsi dobička željni, kam to vodi in spoznajte vzrok za takšne želje. Zavist.

http://www.youtube.com/watch?v=F-QA2rkpBSY

Lp,Igor

kdor zna angleško
in vidi ta film
in še kr podpira ta sistem ... stalne rasti ...
je čitahuri
Smiley

pa srečnga pa zdravga
Tongue

Jo, čitahuri. Hlapec čitahurijev. Ne ve kaj dela, se kar uklanja in služi, kot kakšno govedo.

Lp,Igor


Igor, ne žali goveda!!!!! Govedu delaš krivico!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: parkour
Reply #31 - 31.12.2008 at 13:03:29
 
Alojz in Sandib wrote on 31.12.2008 at 12:51:26:
Quote:
gape wrote on 31.12.2008 at 12:36:05:
Quote:
Strokovna razlaga eksponentne funkcije za telebane. Po ogledu pa razmislite vsi dobička željni, kam to vodi in spoznajte vzrok za takšne želje. Zavist.

http://www.youtube.com/watch?v=F-QA2rkpBSY

Lp,Igor

kdor zna angleško
in vidi ta film
in še kr podpira ta sistem ... stalne rasti ...
je čitahuri
Smiley

pa srečnga pa zdravga
Tongue

Jo, čitahuri. Hlapec čitahurijev. Ne ve kaj dela, se kar uklanja in služi, kot kakšno govedo.

Lp,Igor


Igor, ne žali goveda!!!!! Govedu delaš krivico!!!!

Zato sem pa dal primerjavo z živaljo, ki ne pozna svobodne volje izbire. Obnašajo se prav tako, kot je sami ne bi imeli.
Ni govedo krivo, da je govedo, ampak človek bi lahko malo razmislil, da se ne obnaša kot govedo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: parkour
Reply #32 - 10.05.2009 at 05:58:01
 
A te ne drži misel v kalupih in ni možno razmisliti nič novega ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: parkour
Reply #33 - 23.01.2010 at 16:32:58
 
No zadnji posti so malce zašli od teme PARKOUR Wink

Moram reči, da se je od mojega zadnjega pisanja, pripetilo marsikaj, medtem tudi 3 poškodbe, za samo eno sem bil na bolniški 20 dni...imel sem natrgano trebušno mišico, ker sem neogret delal salte nazaj...poškodbe so pač napake iz katerih sem se naučil marsikaj...naučil sem se, da nisem več tako mlad, kot pred 10 leti in da se je potrebno pred kakršnokoli aktivnostjo, pošteno ogret...ogrevanje je zame postalo eden od najbolj glavnih elementov vadbe...s tem, ko se ogrejemo, mišice in vezi pridobijo večjo elastičnost in so manj podvržene poškodbam...in starejši, kot si, več časa in pozornosti, moraš posvetiti ogrevanju, še posebej pa vsakodnevnemu razgibavanju...priporočljiva je yoga, ali vsaj čisto navadno šolsko raztezanje sklepov, s predhodnim ogrevanjem seveda...

No vsekakor parkour še vedno izvajam, vpisal pa sem se tudi na rekreativno gimnastiko, kar mi bo koristilo tudi za izvajanje parkourja...predvsem bi rad izpilil salte in pridobil na moči, ter elastičnosti...kljub temu, da sem vsak dan fizično dejaven, sta me prva dva treninga gimnastike "ubila." Ogromno moči, vzdržljivosti in elastičnosti je potrebno...no, ampak to je že tema za nov topic...razpisal sem se, kaj naj Smiley
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: parkour
Reply #34 - 04.02.2010 at 12:04:41
 
Te je EL Poeta sedaj zagledal na forumu- jo je takoj pocvirnu!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: parkour
Reply #35 - 17.02.2010 at 16:13:16
 
Vljudno vabimo Vas in Vaše prijatelje na odprtje fotografske razstave Parkour/Free run, ki bo v četrtek 25. februarja 2010 ob 19:00 v galeriji Atrij Občine Tržič.

Pri otvoritvi razstave sodelujemo s Free run/Parkour skupino Makaki iz Postojne, ki nam bodo pred Atrijam Občine Tržič predstavili par trikov.

Razstavo bo otvoril tržiški župan in poslanec zbora RS mag. Borut Sajovic.

Razstava v galeriji Atrij Občine Tržič (Trg svobode 18, SI-4290 Tržič) bo odprta do 24. marca 2010 od ponedeljka do petka med 8. in 12. uro, ter med 14. in 18. uro. Sobota, nedelja, prazniki zaprto.

------------------------------------------------------------------------------
Pridte pogledat, držat podporo...bomo še kakšno rekli Wink

P.S.
Avtor fotografij je Matej Slabe www.slabefotke.com
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: parkour
Reply #36 - 18.02.2010 at 10:48:17
 
Dobre fotke  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: parkour
Reply #37 - 01.03.2010 at 15:34:19
 
Quote:
Dobre fotke  Smiley


Boljše od tvojih David.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: parkour
Reply #38 - 05.03.2010 at 01:57:50
 
ti bluzator boš že vedel
vseved svetovni dr. Bluz
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: parkour
Reply #39 - 05.03.2010 at 08:30:02
 
Quote:
ti bluzator boš že vedel
vseved svetovni dr. Bluz


Tele je VOL po tvoji pameti!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: parkour
Reply #40 - 22.03.2010 at 17:13:00
 
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: parkour
Reply #41 - 22.03.2010 at 17:33:31
 
dela ta link?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: parkour
Reply #42 - 22.03.2010 at 19:28:42
 
Quote:
dela ta link?


Dela.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: parkour
Reply #43 - 23.03.2010 at 11:14:15
 
Zdajle se mi je porajalo vprašanje in hkrati odgovor...zakaj je moja strast gibanje??...ker hočem uskladiti dušo s telesom...ustvarjanje gibov in njihovo perfekcioniranje, mi pomirja duha...več kot znam, bolj sem samozavesten, siguren vase in v harmoniji s samim seboj, ter z okolico...

...potem se mi je pojavilo vprašanje; ali so potem tisti, ki ne čutijo te potrebe po gibanju, že usklajeni in pomirjeni??

Moj odgovor bi bil; Ne! Vsak ima svoj princip izražanja, perfekcioniranja...nekdo se trudi celo življenje dobro kuhati, nekdo slikati, nekdo lepo oblačiti, voziti, plavati...nekako smo vsi umetniki...vsi se v nečem najdemo in smo v nečem najboljši, pa čeprav se tako mogoče ne zdi drugim...to ustvarjanje reda, harmonije in usklajevanje s samim seboj in samoraziskovanje je umetnost...najti moramo tisto kar nas izpolnjuje, pa čeprav to drugim ni všeč...slediti je treba srce in imeti pogum Wink

...pri mojih 28-ih letih še vedno plezam po drevesih, se kotalim po travi, se igram z otroci, delam salte, hodim po rokah...in vse to je večini ljudi tako zelo otročje...fant pri teh letih bi moral to energijo potrošiti za kaj bolj koristnega, pravijo...a jaz se ne oziram na mnenja drugih...če je to tisto, kar me naredi boljšega v vseh pogledih, potem me ne prepriča niti zbor vseh predsednikov sveta niti kakšen božji poslanik  Tongue Smiley

današnji način življenja nam omogoča spoznavati svet in sebe bolj na široko...tega včasih niso mogli...preživljali so težke dneve in garali za preživetje...ta pretekla miselnost ostaja...da je treba garati, da nekaj imaš...seveda se delno strinjam, saj le delo obrodi sadove...toda prišli smo do točke, ko marsikomu ni treba več garati za preživetje in lahko to energijo usmerja v SPOZNANJE.

zanimajo me tudi vaši pogledi in razmišljanja Wink

kakšen pomen ima gibanje za vas?


L.P.
sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3