Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 15
(Read 84912 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #60 - 20.12.2008 at 20:47:33
 
Quote:
Boštyxz wrote on 19.12.2008 at 08:54:50:
Eh, glej, jaz nič ne zanikavam telesa, ker dokler bom tu, ga bom pač moral še vlačiti z seboj . Povsem jasno pa je, da težko materialno telo ovira duševno-eterično (energijsko)  telo duše.

Ja, tistemu zviševanju energije telesa ( materije telesa ), pa se ob spremembi energijskega stanja v višje dimenzije reče "Vnebohod" , ali Poduhovljenje telesa .

Da, tudi na tem delam, čeprav mi za1X po mojem občutku bolj slabo ratuje, ker imam pač še nekatere druge obveznosti , pomembnejše kot to , in sicer vsa dobra dela do ubogih bratov + sester .

Namreč to šteje več, kot pa inkarnacija semkaj na Zemljo, potem pa jo meni nič-tebi nič popihamo nazaj "gor" .

Treba je iti po vrsti + počasi, da se izpolni celotno poslanstvo, kot nam je dosleden zgled dal Stvarnik z utelešenjem v Jezusu .

Lep pozdrav , čav

Boštjan + # Kiss#


Bošty

Imej rad sebe in svoje telo, kot tempelj v katerem prebivaš.  Smiley

Ko imaš rad svoje telo, premagaš marsikatero mejo, ki jo sedaj ne zmoreš.  

Do telesa negativen pristop in praviš da ga vlečeš za sabo, telo zavračaš, namesto da bi bil hvaležen zanj.  


Lep pozdrav   Smiley


To si pa lepo napisala.  Smiley Rečeno je v vedskih spisih, da je človeško telo tako dragoceno, da se celo veliki polbogovi- nadzorniki vesolja želijo pojaviti v njemu. Zakaj tako? Ker je idealno za samospoznanje. Na višjih planetih imajo tako visok standard uživanja, da postanejo na to vezani in se ne zmorejo predati transcendenci v celoti, zato morajo ostati v tem ciklusu stvarjenj in uničenj univerzuma in ne morejo preseči treh oddelkov materialnega sveta. Kot bogataš pride denimo težko v božje kraljestvo. Zato je to telo dragocenost, s katerim lahko prebrodimo neznanje in ga moramo spoštovat kot tempelj, v katerem prebivamo.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #61 - 20.12.2008 at 23:26:16
 
Boštyxz wrote on 20.12.2008 at 10:46:35:
Glej, saj imam tudi svoje meso(telo) rad, vendar skorajda nič  Cheesy Wink Exclaim Smiley


Tole sem prej spregledala, kakšen stavek je bil tole, imaš rad svoje telo skorajda nič.  To pa je ljubezen, ni kaj.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #62 - 21.12.2008 at 09:47:39
 
Quote:
Boštyxz wrote on 20.12.2008 at 10:46:35:
Glej, saj imam tudi svoje meso(telo) rad, vendar skorajda nič  Cheesy Wink Exclaim Smiley


Tole sem prej spregledala, kakšen stavek je bil tole, imaš rad svoje telo skorajda nič.  To pa je ljubezen, ni kaj.

Lep pozdrav  Smiley


Ne predajaj se materialni ljubezni ( ljubezni do telesa + njegovih sorodnih užitkov ), ker ti bo povzročila smrt ( najprej materialno-telesno smrt, potem pa lahko tudi duhovno smrt ) .

Pa dober + duhoven ljubezniv lep dan ti želimo ...

Boštyx + God's spirits + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #63 - 21.12.2008 at 09:55:34
 
satis wrote on 20.12.2008 at 20:47:33:
Quote:
Boštyxz wrote on 19.12.2008 at 08:54:50:
Eh, glej, jaz nič ne zanikavam telesa, ker dokler bom tu, ga bom pač moral še vlačiti z seboj . Povsem jasno pa je, da težko materialno telo ovira duševno-eterično (energijsko)  telo duše.

Ja, tistemu zviševanju energije telesa ( materije telesa ), pa se ob spremembi energijskega stanja v višje dimenzije reče "Vnebohod" , ali Poduhovljenje telesa .

Da, tudi na tem delam, čeprav mi za1X po mojem občutku bolj slabo ratuje, ker imam pač še nekatere druge obveznosti , pomembnejše kot to , in sicer vsa dobra dela do ubogih bratov + sester .

Namreč to šteje več, kot pa inkarnacija semkaj na Zemljo, potem pa jo meni nič-tebi nič popihamo nazaj "gor" .

Treba je iti po vrsti + počasi, da se izpolni celotno poslanstvo, kot nam je dosleden zgled dal Stvarnik z utelešenjem v Jezusu .

Lep pozdrav , čav

Boštjan + # Kiss#


Bošty

Imej rad sebe in svoje telo, kot tempelj v katerem prebivaš.  Smiley

Ko imaš rad svoje telo, premagaš marsikatero mejo, ki jo sedaj ne zmoreš.  

Do telesa negativen pristop in praviš da ga vlečeš za sabo, telo zavračaš, namesto da bi bil hvaležen zanj.  


Lep pozdrav   Smiley


To si pa lepo napisala.  Smiley Rečeno je v vedskih spisih, da je človeško telo tako dragoceno, da se celo veliki polbogovi- nadzorniki vesolja želijo pojaviti v njemu. Zakaj tako? Ker je idealno za samospoznanje. Na višjih planetih imajo tako visok standard uživanja, da postanejo na to vezani in se ne zmorejo predati transcendenci v celoti, zato morajo ostati v tem ciklusu stvarjenj in uničenj univerzuma in ne morejo preseči treh oddelkov materialnega sveta. Kot bogataš pride denimo težko v božje kraljestvo. Zato je to telo dragocenost, s katerim lahko prebrodimo neznanje in ga moramo spoštovat kot tempelj, v katerem prebivamo.


Nooo, evo  Smiley, vidiš, tako bogataš težko pride v Božje kraljestvo, ravno zaradi tega, ker ljubi bogastvo , s pomočjo katerega si lahko zagotovi telesne užitke , katere ljubi nad vse .

Torej, čeravno ne ljubi svojega telesa, pa ljubi telesne užitke, ki so z tem povezani .

Zopet mu napačna ljubezen zagreni življenje ( tostran + onstran ).

In, kot si napisala, --- da, tudi boljšim dušam, ki prebivajo na "svetlih" planetih, je problem , ker se preveč navežejo na lagodno življenej ki ga imajo tam , zato morajo priti na naš neprijazen, hladen krut planet, da spoznajo Božjo milost , Ljubezen, se preizkusijo v težjih pogojih , z težkimi inkarnacijami .

Šele po teh preizkusih , se neka duša usposobi za Božje otroštvo .

Pa dober + lep Gospodov dan nam vsem želimo, še naprej, juuuheeeeejjjjjjj, ...

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #64 - 21.12.2008 at 12:53:02
 
Boštyxz wrote on 21.12.2008 at 09:55:34:
satis wrote on 20.12.2008 at 20:47:33:
Quote:
Boštyxz wrote on 19.12.2008 at 08:54:50:
Eh, glej, jaz nič ne zanikavam telesa, ker dokler bom tu, ga bom pač moral še vlačiti z seboj . Povsem jasno pa je, da težko materialno telo ovira duševno-eterično (energijsko)  telo duše.

Ja, tistemu zviševanju energije telesa ( materije telesa ), pa se ob spremembi energijskega stanja v višje dimenzije reče "Vnebohod" , ali Poduhovljenje telesa .

Da, tudi na tem delam, čeprav mi za1X po mojem občutku bolj slabo ratuje, ker imam pač še nekatere druge obveznosti , pomembnejše kot to , in sicer vsa dobra dela do ubogih bratov + sester .

Namreč to šteje več, kot pa inkarnacija semkaj na Zemljo, potem pa jo meni nič-tebi nič popihamo nazaj "gor" .

Treba je iti po vrsti + počasi, da se izpolni celotno poslanstvo, kot nam je dosleden zgled dal Stvarnik z utelešenjem v Jezusu .

Lep pozdrav , čav

Boštjan + # Kiss#


Bošty

Imej rad sebe in svoje telo, kot tempelj v katerem prebivaš.  Smiley

Ko imaš rad svoje telo, premagaš marsikatero mejo, ki jo sedaj ne zmoreš.  

Do telesa negativen pristop in praviš da ga vlečeš za sabo, telo zavračaš, namesto da bi bil hvaležen zanj.  


Lep pozdrav   Smiley


To si pa lepo napisala.  Smiley Rečeno je v vedskih spisih, da je človeško telo tako dragoceno, da se celo veliki polbogovi- nadzorniki vesolja želijo pojaviti v njemu. Zakaj tako? Ker je idealno za samospoznanje. Na višjih planetih imajo tako visok standard uživanja, da postanejo na to vezani in se ne zmorejo predati transcendenci v celoti, zato morajo ostati v tem ciklusu stvarjenj in uničenj univerzuma in ne morejo preseči treh oddelkov materialnega sveta. Kot bogataš pride denimo težko v božje kraljestvo. Zato je to telo dragocenost, s katerim lahko prebrodimo neznanje in ga moramo spoštovat kot tempelj, v katerem prebivamo.


Nooo, evo  Smiley, vidiš, tako bogataš težko pride v Božje kraljestvo, ravno zaradi tega, ker ljubi bogastvo , s pomočjo katerega si lahko zagotovi telesne užitke , katere ljubi nad vse .

Torej, čeravno ne ljubi svojega telesa, pa ljubi telesne užitke, ki so z tem povezani .

Zopet mu napačna ljubezen zagreni življenje ( tostran + onstran ).

In, kot si napisala, --- da, tudi boljšim dušam, ki prebivajo na "svetlih" planetih, je problem , ker se preveč navežejo na lagodno življenej ki ga imajo tam , zato morajo priti na naš neprijazen, hladen krut planet, da spoznajo Božjo milost , Ljubezen, se preizkusijo v težjih pogojih , z težkimi inkarnacijami .

Šele po teh preizkusih , se neka duša usposobi za Božje otroštvo .

Pa dober + lep Gospodov dan nam vsem želimo, še naprej, juuuheeeeejjjjjjj, ...

by Boštyxz + # Kiss#


Bošty

Ti pišeš zato da pišeš. Ep o Gilgamešu 11 ploščica: Sovraži premoženje,reši življenje,pobrigaj se za življenje!!!!!!

Ne delaj filozofije, tam kjer se že vse ve!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #65 - 22.12.2008 at 08:46:07
 
Očitno se še ne ve vse, ker eni imajo še vedno preveč radi telesa(materijo), zato pa pišem, da se kaj (kdaj) izve . Exclaim

Lp Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #66 - 22.12.2008 at 09:43:18
 
Boštyxz wrote on 21.12.2008 at 09:47:39:
Ne predajaj se materialni ljubezni ( ljubezni do telesa + njegovih sorodnih užitkov ), ker ti bo povzročila smrt ( najprej materialno-telesno smrt, potem pa lahko tudi duhovno smrt ) .

Bošty

Tole si napačno razumel. Mi se ne smemo predajati materialni ljubezni, da, to so posvetni ljudje, to je druga skrajnost. Samo potem pa duhovni iskalci zapadejo v drug ekstrem (zaradi energije ega, ki slepi vse nas) in hočejo zanikati in telesne užitke (to je PRAV) in zanikati tudi telo (kar pa NI PRAV). Bošty, zanikaj ti pretirane telesne užitke, ne zanikaj pa telesa kot takega. Ti sedaj želiš zanikati "Bogataša, ki ne more priti v Božje kraljestvo",  a zavedaj se, da je farizej enako neprimeren za vstop v Božje kraljestvo. Ti lahko in moraš zanikati pretirano telesnost, a nikar ne zanikaj telesa, ker boš s tem popolnoma neuravnovešen.

Veš kaj ti želiš? Ti se želiš pribiti na križ, da boš kot Jezus. Samo to je čista RKC zmota! Oni so to tako zapisali, samo zato, da lahko pljuvajo po telesu. Ne pribijaj svojega telesa na križ, ker NE boš vstal od mrtvih - to je nagnusna laž krščanske doktrine. Ti moraš vstopiti v Božje kraljestvo za časa življenja, za časa ko ti telo služi kot najbolje lahko.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #67 - 22.12.2008 at 10:56:11
 
Boštyxz wrote on 21.12.2008 at 09:47:39:
Quote:
Boštyxz wrote on 20.12.2008 at 10:46:35:
Glej, saj imam tudi svoje meso(telo) rad, vendar skorajda nič  Cheesy Wink Exclaim Smiley


Tole sem prej spregledala, kakšen stavek je bil tole, imaš rad svoje telo skorajda nič.  To pa je ljubezen, ni kaj.

Lep pozdrav  Smiley


Ne predajaj se materialni ljubezni ( ljubezni do telesa + njegovih sorodnih užitkov ), ker ti bo povzročila smrt ( najprej materialno-telesno smrt, potem pa lahko tudi duhovno smrt ) .

Pa dober + duhoven ljubezniv lep dan ti želimo ...

Boštyx + God's spirits + # Kiss#


Bošty negativen pristop imaš, kdo je govoril o predajanju užitkom.

Ali ti z odporom skrbiš za telo, se z odporom umivaš  Smiley, ješ, oblačiš.   Questioning

Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #68 - 22.12.2008 at 11:05:31
 
Quote:
Bošty negativen pristop imaš, kdo je govoril o predajanju užitkom.

Ali ti z odporom skrbiš za telo, se z odporom umivaš  Smiley, ješ, oblačiš.   Questioning

Tako je. Bošty, prosim odgovori Nahatee. Tu se skriva ves kleč.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #69 - 23.12.2008 at 11:48:47
 
El Pesnik wrote on 22.12.2008 at 09:43:18:
Boštyxz wrote on 21.12.2008 at 09:47:39:
Ne predajaj se materialni ljubezni ( ljubezni do telesa + njegovih sorodnih užitkov ), ker ti bo povzročila smrt ( najprej materialno-telesno smrt, potem pa lahko tudi duhovno smrt ) .

Bošty

Tole si napačno razumel. Mi se ne smemo predajati materialni ljubezni, da, to so posvetni ljudje, to je druga skrajnost. Samo potem pa duhovni iskalci zapadejo v drug ekstrem (zaradi energije ega, ki slepi vse nas) in hočejo zanikati in telesne užitke (to je PRAV) in zanikati tudi telo (kar pa NI PRAV). Bošty, zanikaj ti pretirane telesne užitke, ne zanikaj pa telesa kot takega. Ti sedaj želiš zanikati "Bogataša, ki ne more priti v Božje kraljestvo",  a zavedaj se, da je farizej enako neprimeren za vstop v Božje kraljestvo. Ti lahko in moraš zanikati pretirano telesnost, a nikar ne zanikaj telesa, ker boš s tem popolnoma neuravnovešen.

Veš kaj ti želiš? Ti se želiš pribiti na križ, da boš kot Jezus. Samo to je čista RKC zmota! Oni so to tako zapisali, samo zato, da lahko pljuvajo po telesu. Ne pribijaj svojega telesa na križ, ker NE boš vstal od mrtvih - to je nagnusna laž krščanske doktrine. Ti moraš vstopiti v Božje kraljestvo za časa življenja, za časa ko ti telo služi kot najbolje lahko.

Lp, Poet


No, zdaj mi pa ti ne pribijaj kaj si jaz želim pribijati, ker si tega ne želim , niti si ne želim Jezusa imeti pribitega kjerkoli  Exclaim

Lp Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #70 - 23.12.2008 at 11:55:32
 
Quote:
Boštyxz wrote on 21.12.2008 at 09:47:39:
Quote:
Boštyxz wrote on 20.12.2008 at 10:46:35:
Glej, saj imam tudi svoje meso(telo) rad, vendar skorajda nič  Cheesy Wink Exclaim Smiley


Tole sem prej spregledala, kakšen stavek je bil tole, imaš rad svoje telo skorajda nič.  To pa je ljubezen, ni kaj.

Lep pozdrav  Smiley


Ne predajaj se materialni ljubezni ( ljubezni do telesa + njegovih sorodnih užitkov ), ker ti bo povzročila smrt ( najprej materialno-telesno smrt, potem pa lahko tudi duhovno smrt ) .

Pa dober + duhoven ljubezniv lep dan ti želimo ...

Boštyx + God's spirits + # Kiss#


Bošty negativen pristop imaš, kdo je govoril o predajanju užitkom.

Ali ti z odporom skrbiš za telo, se z odporom umivaš  Smiley, ješ, oblačiš.   Questioning



Nooo, moram povedati, da se mi že nekaj mesecev dogaja, kako se zalotim, da se ukvarjam le še z telesom, - se samo še hranim, umivam, oblačim, malo, veliiiiiiiko premalo pa se ukvarjam z Neumrljivim Duhom, ki počiva v moji duši .

In, vidiš, to, TO, to me mori , in zato sem nekoliko jezen sam nase ( posledično tudi na svoje telo ), ker ne živim pravo Pot .

On je Resnica + Pot + Življenje, ... + Rešitev + Prihodnost + Ljubezen + On je Vse, Vse v vsem . On je Sedmi . Kiss

Lp  Roll Eyes.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #71 - 23.12.2008 at 23:40:19
 
Boštyxz wrote on 23.12.2008 at 11:55:32:
Nooo, moram povedati, da se mi že nekaj mesecev dogaja, kako se zalotim, da se ukvarjam le še z telesom, - se samo še hranim, umivam, oblačim, malo, veliiiiiiiko premalo pa se ukvarjam z Neumrljivim Duhom, ki počiva v moji duši .

In, vidiš, to, TO, to me mori , in zato sem nekoliko jezen sam nase ( posledično tudi na svoje telo ), ker ne živim pravo Pot .

On je Resnica + Pot + Življenje, ... + Rešitev + Prihodnost + Ljubezen + On je Vse, Vse v vsem . On je Sedmi . Kiss

Lp  Roll Eyes.



Po domače povedano, živiš z glavo v oblakih.   Smiley

Tukaj in zdaj si v tem telesu, zato lepo skrbi zanj in ga uporabljaj, vključno z glavo.  Grin

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #72 - 24.12.2008 at 12:24:57
 
Quote:
Boštyxz wrote on 23.12.2008 at 11:55:32:
Nooo, moram povedati, da se mi že nekaj mesecev dogaja, kako se zalotim, da se ukvarjam le še z telesom, - se samo še hranim, umivam, oblačim, malo, veliiiiiiiko premalo pa se ukvarjam z Neumrljivim Duhom, ki počiva v moji duši .

In, vidiš, to, TO, to me mori , in zato sem nekoliko jezen sam nase ( posledično tudi na svoje telo ), ker ne živim pravo Pot .

On je Resnica + Pot + Življenje, ... + Rešitev + Prihodnost + Ljubezen + On je Vse, Vse v vsem . On je Sedmi . Kiss

Lp  Roll Eyes.



Po domače povedano, živiš z glavo v oblakih.   Smiley

Tukaj in zdaj si v tem telesu, zato lepo skrbi zanj in ga uporabljaj, vključno z glavo.  Grin

Lep pozdrav  Smiley


Heh, pa saj to že delam  Grin Tongue Grin, ... - še preveč  Angry Grin Angry.

Lep + sončen dan iznad tele bedne Ljubljanskokotlinske megle, želimo vsemskupajtukajtamkaj, še napreeejjjjjjj, juheeeeejjjjjjj, ... Smiley...

by Boštyxz + God's spirits + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #73 - 24.12.2008 at 18:43:45
 
Quote:
Boštyxz wrote on 23.12.2008 at 11:55:32:
Nooo, moram povedati, da se mi že nekaj mesecev dogaja, kako se zalotim, da se ukvarjam le še z telesom, - se samo še hranim, umivam, oblačim, malo, veliiiiiiiko premalo pa se ukvarjam z Neumrljivim Duhom, ki počiva v moji duši .

In, vidiš, to, TO, to me mori , in zato sem nekoliko jezen sam nase ( posledično tudi na svoje telo ), ker ne živim pravo Pot .

On je Resnica + Pot + Življenje, ... + Rešitev + Prihodnost + Ljubezen + On je Vse, Vse v vsem . On je Sedmi . Kiss

Lp  Roll Eyes.



Po domače povedano, živiš z glavo v oblakih.   Smiley

Tukaj in zdaj si v tem telesu, zato lepo skrbi zanj in ga uporabljaj, vključno z glavo.  Grin

Lep pozdrav  Smiley


Nahatee

Bošty ima eno glavo v oblakih- drugo pa v krsti. In kje naj takšen človek časti telo kot tempelj svojega življenja?

Živeti-ljubiti,življenje!!!!!!Ne pa sanjati in v lastno posteljo polagati 'tamodrega' in malikovati mrtvo tele!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #74 - 24.12.2008 at 19:51:50
 
Alojz in Sandib wrote on 24.12.2008 at 18:43:45:
Nahatee

Bošty ima eno glavo v oblakih- drugo pa v krsti. In kje naj takšen človek časti telo kot tempelj svojega življenja?


Alojz, tale je pa originalna   Grin Grin Grin

Bošty,  pa reci da ni res tako.    

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 15