Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 107
(Read 454148 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #45 - 14.01.2009 at 12:33:24
 
Ne priznamo si, kako smo odvisni od bogastva.

Raje trdimo, da je žvljenje več od bogastva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #46 - 14.01.2009 at 12:33:34
 
satis wrote on 14.01.2009 at 12:18:51:
Robi wrote on 14.01.2009 at 12:06:43:
Quote:
Se strinjam  Smiley življenje je močnejše od bogastva, življenje je pravo bogastvo, a to vsekakor ni jasno takemu, ki zaradi izgube denarja izgubi voljo do življenja in gre namerno uničiti svoje telo.



Če je življenje močnejše od bogastva, kako lahko potem bogastvo odloča o usodi življenja ?

Ali pa je ta misel, da je življenje vrednejše, le tolažba nas povprečnih ljudi ?


Življenje danes ni nič vredno, poglej samo nerazviti svet. Tule se gre pa za psihični kolaps bogatunov, ki nočejo postat povprečni smrtniki zaradi izgube bogastva, ampak se raje odločijo za smrt.


Satis

Življenje nima tako enostavnih vzorcev in sistemov kot jih želiš ti tu prikazati poenostavljeno.Si sigurna da mi poznamo vse danosti in možnosti,ki nam jih ponuja življenje?
Robi ja v tem smislu sem govoril-deloma.

Lp Alojz Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #47 - 14.01.2009 at 12:46:02
 
Vsi se borimo za to, da ohranimo svoj jaz, da življenje čimbolj odseva naša notranja prepričanja.

In večkrat je smrt ( namerna ali nenamerna ) edina možnost, da tako tudi ostane.

Ni se mi treba spremeniti..lahko umrem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #48 - 14.01.2009 at 12:49:40
 
Robi wrote on 14.01.2009 at 12:46:02:
Vsi se borimo za to, da ohranimo svoj jaz, da življenje čimbolj odseva naša notranja prepričanja.

In večkrat je smrt ( namerna ali nenamerna ) edina možnost, da tako tudi ostane.

Ni se mi treba spremeniti..lahko umrem...


Štos je ravno v tem,da se ni potrebno spreminjati. Spreminjanje je osnova naravnega cikla življenja. Spreminjati se za koga,na silo????,če je proces spreminjanja- naše življenje samo. Sila ni potrebna!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #49 - 14.01.2009 at 12:56:30
 
Res se vse spreminja. Lahko rečem, da je spreminjanje neka sila, ki vpliva na vse.

Ampak naš um se ponavadi bori proti spremembam in teži k neki stalnosti, ki daje občutek varnosti.

In če um ne zdrži pritiska oz. sil spreminjanja, lahko izbere samomor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #50 - 14.01.2009 at 13:08:02
 
Robi wrote on 14.01.2009 at 12:56:30:
Res se vse spreminja. Lahko rečem, da je spreminjanje neka sila, ki vpliva na vse.

Ampak naš um se ponavadi bori proti spremembam in teži k neki stalnosti, ki daje občutek varnosti.

In če um ne zdrži pritiska oz. sil spreminjanja, lahko izbere samomor.


Pa to zakaj vsi tako radi komplicirate. Doseži,da se tvoj um pomiri s spremembami.Potem boš tudi sam pomirjen in boš lahko prostovoljno kontrolirano deloval v prid vesoljnega življenja. Zakaj toliko nepotrebnih besed? Smisel povedanega ujameš v dveh treh besedah.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #51 - 14.01.2009 at 13:16:36
 
Alojz in Sandib wrote on 14.01.2009 at 13:08:02:
Robi wrote on 14.01.2009 at 12:56:30:
Res se vse spreminja. Lahko rečem, da je spreminjanje neka sila, ki vpliva na vse.

Ampak naš um se ponavadi bori proti spremembam in teži k neki stalnosti, ki daje občutek varnosti.

In če um ne zdrži pritiska oz. sil spreminjanja, lahko izbere samomor.


Pa to zakaj vsi tako radi komplicirate. Doseži,da se tvoj um pomiri s spremembami.Potem boš tudi sam pomirjen in boš lahko prostovoljno kontrolirano deloval v prid vesoljnega življenja. Zakaj toliko nepotrebnih besed? Smisel povedanega ujameš v dveh treh besedah.


Kako pa naj to desežem ?

Spreminjanje samo obstaja na različnih nivojih z različnimi cikli. Prehitre spremembe v okolju lahko destruktivno vplivajo name.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #52 - 14.01.2009 at 13:20:32
 
Robi wrote on 14.01.2009 at 13:16:36:
Alojz in Sandib wrote on 14.01.2009 at 13:08:02:
Robi wrote on 14.01.2009 at 12:56:30:
Res se vse spreminja. Lahko rečem, da je spreminjanje neka sila, ki vpliva na vse.

Ampak naš um se ponavadi bori proti spremembam in teži k neki stalnosti, ki daje občutek varnosti.

In če um ne zdrži pritiska oz. sil spreminjanja, lahko izbere samomor.


Pa to zakaj vsi tako radi komplicirate. Doseži,da se tvoj um pomiri s spremembami.Potem boš tudi sam pomirjen in boš lahko prostovoljno kontrolirano deloval v prid vesoljnega življenja. Zakaj toliko nepotrebnih besed? Smisel povedanega ujameš v dveh treh besedah.


Kako pa naj to desežem ?

Spreminjanje samo obstaja na različnih nivojih z različnimi cikli. Prehitre spremembe v okolju lahko destruktivno vplivajo name.


Vidiš Robi,pa se vrneva na začetek!!! Koliko je resnic????
Kolikor je X vesoljnih pojavnosti? Najdi jo sam s svojo voljo in hotenjem! To je dar, ki ti ga ponuja življenje samo,najdi ga!!!!Ne sprašuj in išči avtoritete izven sebe, postani in bodi  sam sebi vesoljna avtoriteta!!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #53 - 14.01.2009 at 13:34:57
 
Lepo povedano.

Ampak, koliko ljudi teži k temu ?

Ne morem se ločiti od okolja, še vedno se moram podrejati političnim zakonom...delodajalcem...še vedno sem žrtev zastrupljanja okolja....čeprav vem, da bi lahko bilo bolje...

Potrebna bo kritična masa ljudi, ki bo naredila revolucijo. Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #54 - 14.01.2009 at 14:50:09
 
Robi wrote on 14.01.2009 at 13:34:57:
Lepo povedano.

Ampak, koliko ljudi teži k temu ?

Ne morem se ločiti od okolja, še vedno se moram podrejati političnim zakonom...delodajalcem...še vedno sem žrtev zastrupljanja okolja....čeprav vem, da bi lahko bilo bolje...

Potrebna bo kritična masa ljudi, ki bo naredila revolucijo. Grin



ROBI to. Če sedaj povežeš,da je spreminjanje ciklično vesoljni proces,prideš do trenutka kritične mase,ki sama realizira-konča potrdi-naraven proces sprememb.Revolucija v smisli nasilja ni naraven proces
spreminjanja.Naraven je ciklični tokokrog človeške zavesti preko naravnega EM izmeničnega valovanja-rotacije.

Lp Alojz Grin Grin Grin Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #55 - 15.01.2009 at 11:17:44
 
vse te krize nas le učijo, da tule ne moreš čakat gotovega in varnega položaja, tule na mestu, kjer se vsak bori za obstanek, a nihče ne obstane, ker vsak umre. Torej je čas za notranje modrosti, kar je že Jezus lepo učil.

»Ne nabirajte si zakladov na zemlji, kjer uničujeta molj in rja in kjer ... Iščite najprej Božje kraljestvo in njegovo pravičnost in vse to vam bo navrženo.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #56 - 15.01.2009 at 11:47:47
 
satis wrote on 15.01.2009 at 11:17:44:
vse te krize nas le učijo, da tule ne moreš čakat gotovega in varnega položaja, tule na mestu, kjer se vsak bori za obstanek, a nihče ne obstane, ker vsak umre. Torej je čas za notranje modrosti, kar je že Jezus lepo učil.

»Ne nabirajte si zakladov na zemlji, kjer uničujeta molj in rja in kjer ... Iščite najprej Božje kraljestvo in njegovo pravičnost in vse to vam bo navrženo.


Vidiš Satis to so dve tvoji kontradiktorni navedb,ki se medsebojno izključujejo.
Nihče ne obstane ker vsak umre. Res je vsak umre,ampak
.......to ni dokončna in po nas spoznana resnica življenja. Mi smrt razumemo kot dokončno življenjsko dejstvo.....Jaz pa trdim in vem, da lahko ponovno zaživiš fizično v isti podobi kot boš umrl......Preveč za mnoge,tu!!!!???Mnogo, mnogo preveč, to vem!!!KO jim bo ta možnost ponujena, se bodo vsi kregali,
kdo jo bolj zasluži!!!!!!

Praviš ne nabirajte zakladov. Jaz pravim nebeški-vesoljni zakladi življenja nam ležijo pod nogami,mi pa gledamo zamaknjeno  v nebo v svetlobo,namesto,da bi se obrnili v lastno temo,kjer bi spoznali resnico, kako slepi in vase zaverovani smo bili..

Možnost našega večnega fizičnega življenja sploh ni,odaljena  od nas,mi sami jo ne vidimo in ne poznamo.

Vse bo!!!! ciklični vesoljni tokokrog nam bo kmalu na stežaj odpru vrata v svet, kjer življenje premaga vsako bolezen in smrt in je bogastvo samoumevno navrženo vsakomur..Za mnoge je to utopija,vprašani bodo ko se to zgodi,ali je utopija!!!!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #57 - 15.01.2009 at 15:37:06
 
Quote:
.......to ni dokončna in po nas spoznana resnica življenja. Mi smrt razumemo kot dokončno življenjsko dejstvo.....Jaz pa trdim in vem, da lahko ponovno zaživiš fizično v isti podobi kot boš umrl......Preveč za mnoge,tu!!!!???Mnogo, mnogo preveč, to vem!!!KO jim bo ta možnost ponujena, se bodo vsi kregali,


Mene pa zanima, kako ti, Alojz, to veš, da ponovno zaživiš ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Finančna kriza
Reply #58 - 15.01.2009 at 16:39:43
 
Robi wrote on 15.01.2009 at 15:37:06:
Quote:
.......to ni dokončna in po nas spoznana resnica življenja. Mi smrt razumemo kot dokončno življenjsko dejstvo.....Jaz pa trdim in vem, da lahko ponovno zaživiš fizično v isti podobi kot boš umrl......Preveč za mnoge,tu!!!!???Mnogo, mnogo preveč, to vem!!!KO jim bo ta možnost ponujena, se bodo vsi kregali,


Mene pa zanima, kako ti, Alojz, to veš, da ponovno zaživiš ?


Poznam sistem, celo patentno prijavo zanj imam-resnično!

Ko človek dojame,da mora nase gledati kot na individualno živo  masno energetsko vesoljno vrednost in pozna zakonitost genoma vsake vrste ,kjer je osnova EM morfogenetična matrica,ki odreja zaporedje vezi DNK ni več problema. Zakaj? Vsak Genom se večno-sedaj samoreproducira skozi 'samoreprodukcijsko verigo' vrste.
EM matrica genoma se ne da ustvariti umetno in tudi nastati sama ne more. Genom rabi nepretrgano reprodukcijsko verigo vrste. To kar trdijo Darwinisti,da je življenje na Zemlji nastalo iz aminokislin, encimov enoceličarjev je iz trte zvita neumnost. Človek je tisti,ki prostovoljno skrbi večno-sedaj za celotno vesoljno življenje(selitev ohranjanje( To tudi njemu samemu omogoča večno-sedanje življenje. Pozabi,da mi danes niti zase ne znamo poskrbeti- spremembe se dogajajo tu in sedaj- Zato-------jaz pravim----preberi spodaj kaj!!!!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Finančna kriza
Reply #59 - 15.01.2009 at 17:39:03
 
satis wrote on 15.01.2009 at 11:17:44:
vse te krize nas le učijo, da tule ne moreš čakat gotovega in varnega položaja, tule na mestu, kjer se vsak bori za obstanek, a nihče ne obstane, ker vsak umre. Torej je čas za notranje modrosti, kar je že Jezus lepo učil.

»Ne nabirajte si zakladov na zemlji, kjer uničujeta molj in rja in kjer ... Iščite najprej Božje kraljestvo in njegovo pravičnost in vse to vam bo navrženo.

Kot iskalec nisi svoboden. Noben deklariran iskalec ni svoboden, zato je vedno v borbi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 107