Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 100 101 102 103 104 ... 107
(Read 450859 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #1515 - 30.10.2013 at 18:04:31
 
bom raje spremenila v pozitivno afirmacijo: ne bo lahko.  Wink
ampak se da.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #1516 - 01.11.2013 at 02:18:41
 
kolkr jest štekam ni obamaker fora da ljudje dobijo zdravstvo 'zastonj' podobn kt pr nas ... fora je da če boš to hotu met, boš mogu met tud čip ... se reče, del teiste zakonodaje so tud čipi in ostala nemarnost ...
'obamacare' je pač mamac
nima to veze spljoh

veze ma tko kt minimalna plača
... ne maximalna plača - ampak maximalna količina lastnine
prerazporeditev
pa ne z revolucijo niti vojno
ampak z dogovorom - ker je tko pač edin prow
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Finančna kriza
Reply #1517 - 01.11.2013 at 23:18:28
 
obam'care je nesramna zvijača, samo zato da bojo vsem američanom čipirali, ker ti ljudje nimajo oziroma ne vejo za druge možnosti zdravljenja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #1518 - 02.11.2013 at 11:36:55
 
Jaz sem se to naučila: pozornost na dobro držo, vzravnana hrbtenica, sproščena ramena, uporabi mišice, dihaj, prilagodi se, pij vodo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #1519 - 03.11.2013 at 13:22:43
 
Quote:
Če se prav spomnim, so mediji na dolgo in široko poročali o tem, kako so nepremičninski baloni povzročili zlom bančnega trga. Vendar se moramo zavedati, da se bančni trg v pogojih delovanja, kakršne ima sedaj, ne more kar tako zlomiti. Pravzaprav je bila to vržena kost medijem in družbi, da se je takrat preusmerila odgovornost od tistega, ki je povzročil nepremičninski balon, od bančnih sistemov seveda.

V nadaljevanju se bom osredotočil k nam bližji Evropski centralni banki (ECB). Ti so v fazi ugodnega ravni količine denarja v obtoku (+12,4 enote; oktober 2007) brez posebno strogih pogojev kreditirali vsakogar. Nepremičnine so tako rasle ena za drugo, potrošnja je bila nad realno (ljudje so trošili več, kot jim je dovoljeval njihov realni standard), cena nepremičnin je bila stabilna, prav tako pa so se za njihov nakup najemali - takrat ugodni krediti.

A že nekoliko kasneje je količina denarja v obtoku pričela izgubljati solidno raven, ki je dejansko ustvarjala prekomerno gospodarsko rast. V decembru 2008 je znašala + 7,7 enote, v decembru 2009 pa celo - 0,2 enote. Lahko si predstavljate, da je v tako kratkem obdobju od oktobra 2007 do decembra 2009 prišlo do znižanja količine denarja v obtoku evropskega monetarnega sistema za 12,6 enot, kar je svojevrsten paradoks - razen, če se v ozadju ne nahaja pretkan načrt? Zaradi tega gospodarstva niso dobila dovolj svežega denarja, tudi za najetje kreditov, s katerimi bi odplačali že najete kredite, kar je najslabša opcija.

Ob tem se je treba vprašati, kam je v Sloveniji šla vsa dodana vrednost - poleg za plače in plačilo surovin ter ostalih stroškov, če ne v odplačevanje najetih kreditov? In kje je denar od gospodarske rasti iz leta 2007, za katero se je država izdatneje zadolžila, kje je denar v svoji dodani vrednosti? In kje je ves sedanji denar, ki ga ni tako malo?


...

Tako smo se v Sloveniji in tudi drugje soočili z izzivom, kje dobiti finančna sredstva za poplačilo najetih kreditov za stanovanja, avtomobile, in ne nazadnje, kako živeti do takrat nerealni življenjski standard.


http://www.delo.si/tuditi/tvojsvet/zakaj-se-cene-nepremicnin-ne-znizajo.html
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1520 - 09.11.2013 at 11:15:08
 
Splača se prebrati ta intervju v celoti. Take ljudi, kot je Hördur Torfason bi rabili pri nas.
http://www.rtvslo.si/svet/banke-namenoma-zasuznjujejo-ljudi-in-to-moramo-spremen...

"Banke namenoma zasužnjujejo ljudi, in to moramo spremeniti"Intervju z islandskim protestnikom Hördurjem Torfasonom9. november 2013 ob 06:10,
zadnji poseg: 9. november 2013 ob 08:38
Ljubljana - MMC RTV SLO"Iz ust politikov slišimo le dobiček, dobiček, dobiček in več, več, več. Pa smo jih kdaj slišali reči, da bodo kaj delili z ljudmi? Ne. In to je zelo resno, zato želim, da se to stanje opredeli kot bolezensko stanje."
Nekateri ga imenujejo prvi islandski protestnik in ga opisujejo kot človeka, ki je leta 2009 s t. i. revolucijo loncev in ponev najbolj pripomogel k odstopu islandske vlade, centralne banke in finančnih regulatorjev. Od oktobra 2008 do marca 2009 je vsak teden točno opoldan stal pred parlamentom, kjer mu je z večtisočglavo množico Islandcev iz parlamenta uspelo pregnati podkupljivo oblast. Do neke mere. Dejstvo, da so Islandci letos znova volili isto politično opcijo, ki je državo pripeljala do finančnega zloma pred petimi leti, po eni strani razume: "Ljudi je strah, bojijo se za svojo prihodnost." Dodaja, da država nujno potrebuje novo ustavo, ki jo bo napisalo ljudstvo.

A Hördur Torfason je predvsem umetnik, ki je s svojim darom za nastopanje in neomajno voljo postal politični aktivist. "Ljudje me pozivajo, naj izvedem nove proteste. Jaz pa jim pravim - na voljo imate vsa sredstva, da to naredite sami."
Med drugim je po njegovi zaslugi Islandija postala deveta država na svetu, kjer so od leta 2008 dovoljene poroke istospolnih parov.
S Hördurjem Torfasonom (68) smo se pogovarjali ob njegovem prvem obisku v Ljubljani:
_________________________________________
Tako na Islandiji kot v Sloveniji imamo politike z dolgim stažem. Vi pravite, da bi morali imeti politiki le en štiriletni mandat oziroma največ dva, saj so sicer izpostavljeni korupciji.
Korupcija je v človekovi naravi, a je ne smemo sprejeti. Ne pravim, da so vsi politiki podkupljivi. A s tem bi preprečili, da bi postali podkupljivi, če bi se predolgo držali moči.
V intervjuju za Dnevnik ste dejali, da so ljudje, ki so imeli moč - predvsem naveza bankirjev in politikov -, najeli strokovnjake, psihologe, ki so pomagali ustvariti množično iluzijo.
Strokovnjaki poznajo človeško naravo.
Nekako tako kot pri resničnostnih šovih, kjer glede na psihološki profil izbirajo kandidate?
Da. Strokovnjaki proučujejo psihologijo množic, da bi iz tega iztržili denar. Če imate dobro poslovno idejo, dobite veliko denarja. Tako kot, recimo, pevski natečaj Simona Cowlla X-Factor. Pred televizijske zaslone privabljajo gledalce in z oglaševanjem zaslužijo veliko denarja. Kaj pa se zgodi z vsemi temi talenti? Izginejo in pridejo novi.
Se vam zdi, da bi bankirji in politiki res šli tako daleč?
Samo poglejte banke. Na veliko oglašujejo, da vzamete posojilo pri njih. Na Islandiji so starejšim ljudem, ki so bili v dobrem finančnem položaju, saj so imeli svoje hiše in prihranke, rekli: "Glejte, vaša hiša in prihranki bodo z nami dobili dodatno vrednost, vaše življenje pa bo še boljše." Veliko ljudi je temu verjelo in veliko ljudi je izgubilo vse.
Koliko ste izgubili vi?
S partnerjem sva izgubila okoli milijon islandskih kron (op. p.: danes je to okoli 6.000 evrov, pred krizo pa nekaj več kot 10.000 evrov). Banka nama je svetovala, naj vloživa denar v varčevalne sheme, ki so jih nato v krizi ukinili. Leto pozneje smo dobili nazaj samo del teh prihrankov. Poleg tega pa je padla vrednost najine nepremičnine. Verjamem, da pri bankah ne velja neki naravni zakon. To, da je padla vrednost valute, je bila namerna odločitev, saj je imel od tega nekdo korist.
In tako je po vsej Evropi.
Da, to je igra, ki jo igrajo. Veliko ljudi je ostalo brez vsega, banka pa jih je na neki način zasužnjila. Izgubili so avtomobil, hišo in vse, a še vedno morajo plačevati svoj dolg. Torej so sužnji. Moje prepričanje je, da banke namenoma zasužnjujejo ljudi, in to moramo spremeniti. Monetarni in finančni sistem sta zelo zgrešena.
Pravite tudi, da vas pogosto sprašujejo o tem, kaj vse ste dosegli z revolucijo loncev in ponev, a potem vašega modela nihče ne uporabi v praksi.
Model, na katerem je slonela revolucija loncev in ponev, sem uporabil že prej. V mladosti sem bil zelo popularen. Ko pa sem javno priznal svojo spolno usmerjenost (op. p.: leta 1975), sem čez noč na svoji koži občutil hinavščino družbe. Vsa vrata so se mi zaprla in od takrat nisem dobil nobenega dela, razen tistega, ki sem ga ustvaril sam. Leta 2008 pa nam je uspelo, da smo istospolno usmerjeni postali enakopravni. Še vedno se je treba boriti za pravice transseksualcev. A ravno to poudarjam - za spremembo družbe je potreben čas, to se ne zgodi čez noč. Leta 1975 sem zasadil novo vizijo, za katero so ljudje potrebovali čas, da so jo razumeli.
Pogosto poudarjate, da moramo ljudje stopiti skupaj na miroljuben način, da moramo vklopiti razum. A v zgodovini se nobena sprememba ni zgodila z mirnimi pogovori, tudi francoska revolucija ne.
Kaj če bi poskusili zdaj? Ne verjamem v vojno, ne verjamem v to, da z ubojem nedolžnih ljudi nekam prideš. Omenili ste francosko revolucijo – pred nekaj leti sem imel zanimiv pogovor s prebivalci Južne Amerike. Bili so zelo goreči in so mi rekli, da sem mevža, ker sem se zadeve lotil na miroljuben način. Rekli so mi, da nisem doživel položaja, ko se v neki vasi ne moreš premikati zaradi trupel na cesti. Odgovoril sem jim, da se mi k sreči kaj takšnega ni zgodilo, da pa verjamem v moč razuma, in ne v moč mišic. Ne želim vojne. A ko pogledam Južno Ameriko, vidim nekega človeka, ki z orožjem ubije veliko nedolžnih ljudi, saj si želi oblasti. In res. Ubije vse, ki mu stojijo na poti in se zavihti na oblast. In kaj stori potem? Potem začne krasti denar in 'bla bla bla', dokler se ne razjezi nekdo drug. K njemu pride z orožjem, ga ubije in prevzame oblast. Čez nekaj let se igra ponovi. Francoska revolucija pa je nekaj drugega, saj je imela vpliv na ves svet. Začeli so z ubojem kraljeve družine, na koncu pa so si Robespierre in drugi sodili sami, saj so prestopili mejo. Ko so dobili moč, so jih ljudje usmrtili. Jaz pa govorim o spremembi v ljudeh samih.
In še nekaj - takrat so vedeli, kdo je njihov 'sovražnik', danes pa ne moremo reči, da je to le vlada neke države, saj je koncept širši.
To je sodobna monarhija.
Torej pravite, da to ni le boj Islandcev na Islandiji ali Slovencev v Sloveniji?
Da, to je boj proti denarnemu sistemu. Ko me ljudje vprašajo, ali je revolucija loncev in ponev kaj dosegla, jim odgovorim, da je. Leta 2008 se je za politiko zanimalo le 10 odstotkov Islandcev, po revoluciji se zanjo zanima 90 odstotkov ljudi. Danes vsi govorijo o politiki.
Postali so zavedni.
Da, to je beseda, ki jo uporabljam.
Ste kdaj utrujeni od tega, da prepričujete ljudi, da se morajo boriti, da morajo ukrepati, saj so navsezadnje Islandci znova volili isto politično opcijo, ki je državo pripeljala na kolena pred petimi leti?
Takrat je bil moj cilj, da ljudje razumejo, da imajo tudi istospolno usmerjeni pravice. Hitro sem namreč dojel, da imajo ljudje o gejih neko podobo - da je to grd starec, ki se skriva v temi in skoči na vse, kar se premika, in ga posili. Geji so bili neke vrste pošasti. Jaz sem bil takrat mlad, bil sem čeden, uglajen, prijazen. Pogosto sem videl, da so ženske v majhnih vaseh svoje otroke pred mano skrivale v hiše. Ko pa sem se začel z njimi pogovarjati z razumnimi argumenti, so videle, da nisem pošast in da sem popolnoma drugačna oseba od tiste, za katero so me imele. In isto počnem danes.
Se vam zdi, da so ljudje preveliki oportunisti?
Seveda, saj smo vendarle ljudje.
Dejali ste tudi, da si nobena vlada ne želi, da bi se ljudje uprli in protestirali. Ob lanskih protestih v Sloveniji je danes nekdanji premier protestnike označil za zombije …
… nas pa za idiote.
Aha, pri vas so bili idioti, pri nas pa zombiji.
Da, gre le za različno poimenovanje. Poglejte, to je pravilo ljudi na oblasti. Pred leti je veljalo, da biti gej pomeni stanje bolezni. Zame pa je pohlep zelo resna bolezen. Je vzrok za vse te nesreče. Pohlep po oblasti, pohlep po denarju, ko se ljudje preprosto ne znajo ustaviti in hočejo vedno več. Iz ust politikov slišimo le dobiček, dobiček, dobiček in več, več, več. Pa smo jih kdaj slišali reči, da bodo kaj delili z ljudmi? Ne. In to je zelo resno, zato želim, da se to stanje opredeli kot bolezensko stanje. Sam ne hrepenim po oblasti. S svojim možem želim le živeti mirno življenje. Za to si prizadevamo vsi. Rad bi pisal pesmi in z ljudmi delil svoje ideje, in to želim tudi vsem drugim. Da živijo polno življenje. In to je pravzaprav tudi vse, kar želimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Finančna kriza
Reply #1521 - 09.11.2013 at 18:11:52
 
Še en izmed mnogih, k pravilno ugotavlja da monetarni sistem smrdi.

Denarja se ne bi smelo manipulirat z centralno banko.
Centralno planiranje vrednosti\količine denarja.

Centralna planiranja so v zgodovini VEDNO propadla.

Danes smo priča propadanju trenutnega centralnega monetarnega sistema.
Nasprotje centralnemu planiranju je pa tržno gospodarstvo.

Ampak , elita prek medijev širi propagando, da je tržno gospodarstvo krivo za težave. Zato ker nočjo, da se odkrije, kdo je v resnici odgovoren. Če bi to ugotovili, bi eliti vzeli moč. Tega pa nočjo.
Prek medijev pametno kontrolirajo razmisljanje ljudi. In tko jih držijo v podrejenem položaju.
Trenuten monetarni sistem nosi precej krivde za globalno krizo.
Ampak, oni bodo rekli, da to ni to. Rekli bodo, da je krivo vse drugo, samo to ne.

Tudi privat banke so udeležene v monetarni sistem. Tudi one so v nadrejenem položaju. To pa zato, ker jim država da tako moč.
Da lahko ustvarijo kredit iz 0 in ga posojajo ljudem. Roka roko umije.

To ne pomeni, da je krivo tržno gospodarstvo, ampak monetarni sistem, ki ga vsiljuje država.

Ne more imeti vsak banke. To je rezervirano za elito. In kdo odloča kdo ma lahko banko? Država.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #1522 - 15.11.2013 at 11:21:38
 
miha- wrote on 09.11.2013 at 18:11:52:
Še en izmed mnogih, k pravilno ugotavlja da monetarni sistem smrdi.

Denarja se ne bi smelo manipulirat z centralno banko.
Centralno planiranje vrednosti\količine denarja.

Centralna planiranja so v zgodovini VEDNO propadla.

Danes smo priča propadanju trenutnega centralnega monetarnega sistema.
Nasprotje centralnemu planiranju je pa tržno gospodarstvo.

Ampak , elita prek medijev širi propagando, da je tržno gospodarstvo krivo za težave. Zato ker nočjo, da se odkrije, kdo je v resnici odgovoren. Če bi to ugotovili, bi eliti vzeli moč. Tega pa nočjo.
Prek medijev pametno kontrolirajo razmisljanje ljudi. In tko jih držijo v podrejenem položaju.
Trenuten monetarni sistem nosi precej krivde za globalno krizo.
Ampak, oni bodo rekli, da to ni to. Rekli bodo, da je krivo vse drugo, samo to ne.

Tudi privat banke so udeležene v monetarni sistem. Tudi one so v nadrejenem položaju. To pa zato, ker jim država da tako moč.
Da lahko ustvarijo kredit iz 0 in ga posojajo ljudem. Roka roko umije.

To ne pomeni, da je krivo tržno gospodarstvo, ampak monetarni sistem, ki ga vsiljuje država.

Ne more imeti vsak banke. To je rezervirano za elito. In kdo odloča kdo ma lahko banko? Država.

sej vem da se ponavljam
ampak
kaj nam je storiti? pri čem kar nam je za storiti bi ti sodeloval?
pa tvoj krog? da ne rečem mreža
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #1523 - 23.11.2013 at 00:45:19
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #1524 - 04.12.2013 at 11:16:19
 


sej lohk da laže ... ampak ... tko je ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Finančna kriza
Reply #1525 - 05.12.2013 at 10:01:58
 
gape wrote on 15.11.2013 at 11:21:38:
miha- wrote on 09.11.2013 at 18:11:52:
Še en izmed mnogih, k pravilno ugotavlja da monetarni sistem smrdi.

Denarja se ne bi smelo manipulirat z centralno banko.
Centralno planiranje vrednosti\količine denarja.

Centralna planiranja so v zgodovini VEDNO propadla.

Danes smo priča propadanju trenutnega centralnega monetarnega sistema.
Nasprotje centralnemu planiranju je pa tržno gospodarstvo.

Ampak , elita prek medijev širi propagando, da je tržno gospodarstvo krivo za težave. Zato ker nočjo, da se odkrije, kdo je v resnici odgovoren. Če bi to ugotovili, bi eliti vzeli moč. Tega pa nočjo.
Prek medijev pametno kontrolirajo razmisljanje ljudi. In tko jih držijo v podrejenem položaju.
Trenuten monetarni sistem nosi precej krivde za globalno krizo.
Ampak, oni bodo rekli, da to ni to. Rekli bodo, da je krivo vse drugo, samo to ne.

Tudi privat banke so udeležene v monetarni sistem. Tudi one so v nadrejenem položaju. To pa zato, ker jim država da tako moč.
Da lahko ustvarijo kredit iz 0 in ga posojajo ljudem. Roka roko umije.

To ne pomeni, da je krivo tržno gospodarstvo, ampak monetarni sistem, ki ga vsiljuje država.

Ne more imeti vsak banke. To je rezervirano za elito. In kdo odloča kdo ma lahko banko? Država.

sej vem da se ponavljam
ampak
kaj nam je storiti? pri čem kar nam je za storiti bi ti sodeloval?
pa tvoj krog? da ne rečem mreža


V Sloveniji in na svetu je preveč ljudi ,ki so preveč zmanipulirani , da bi spremenili mnenje. Sploh pa razsaja ignoranca. Dokler bo tako, ne moremo nič narest.

Rešitev je v širjenju resnice in razbijanju propagandnih laži.

Kaj je šolstvo? Šolstvo je deloma propaganda za trenuten sistem. Seveda, saj je del istega sistema. Sej veš, k smo bli v Yugi so nam pumpal tko, zdej je pa malo bolj sofisticirano.
In to je začaran krog v katerem razsaja ignoranca.

Dokler bo tako, bodo ljudje "trpeli". Tko pač je, treba je sprejet to.

In ta monetarni sistem je tako močno integriran v družbo, da se ga pomoje ne da spremenit. Treba je počakat da se sesuje sam vase.
K vsi uni "taglavni" majo narjeno šolo in neke doktorate. In te so bli naučeni tko, da je ta sistem uredu. Ker samo tko so lahko nardil šolo in dobil doktorat. In te pol pridejo naprej na glavne položaje in tm delajo to kar so jih pol življenja učil. In zato je ta krog neuničljiv.

Sistem se bo sesul sam vase in takrat bo priložnost za mini revolucijo.

Vprašanje je samo, a bo do takrat dost ljudi ugotovil v čem je keč, al jih bodo ponovno zmanipuliral v en nepošten , unsustainable sistem, k se bo spet sesul čez tok pa tok let.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Finančna kriza
Reply #1526 - 05.12.2013 at 12:06:55
 
Vedno bodo manipulanti in vedno bodo zmanipulirani.
Manipulacija je le druga beseda za prepričevanje. In vsi mi drug drugega v nekaj prepričujemo, ko zagovarjamo in širimo svoja prepričanja.
Seveda je pa manipulacija vedno bolj očitna in razširjena zaradi vedno večje količine informacij in s tem razvitega ega, ki teži k temu, da je njegova resnica edino ta prava in najboljša za vse.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Finančna kriza
Reply #1527 - 06.12.2013 at 10:08:41
 
Ja , al pa k govorim že 10 let da bi mogl privatizerat komplet zdravstvo, pa je 99% ljudi proti.

Naštel sm 2 razloga. Slab performance/cena in pa korupcija.

In zdej bomo končno vidl,  k je taka lukna v zdravstvu navkljub temu, da plačujemo ogromne zneske.
Da ne govorim o korupciji , ki sistematično ugnablja našo družbo, tudi na zdravstvenem področju.

Rezultati kateregakoli socializiranega javnega zdravstva je, da bo vse manj ljudi mel normalen dostop do zdravstva in  in hkrati bodo več plačval. Končno stanje je znano. Sesuje se, ker enkrat zmanjka dnarja.

In to se je zgodil povsod, kjer so mel ta sistem in mi pač nismo izjema.
Scenarij se že ve vnaprej, ker se je ponovil že velikokrat.

In to je sam 1 izmed stvari v družbi k nas uničuje k rak. Počas ampk učinkovito
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Finančna kriza
Reply #1528 - 06.12.2013 at 16:37:44
 
miha- wrote on 06.12.2013 at 10:08:41:
Ja , al pa k govorim že 10 let da bi mogl privatizerat komplet zdravstvo, pa je 99% ljudi proti.

Naštel sm 2 razloga. Slab performance/cena in pa korupcija.

In zdej bomo končno vidl,  k je taka lukna v zdravstvu navkljub temu, da plačujemo ogromne zneske.
Da ne govorim o korupciji , ki sistematično ugnablja našo družbo, tudi na zdravstvenem področju.

Rezultati kateregakoli socializiranega javnega zdravstva je, da bo vse manj ljudi mel normalen dostop do zdravstva in  in hkrati bodo več plačval. Končno stanje je znano. Sesuje se, ker enkrat zmanjka dnarja.

In to se je zgodil povsod, kjer so mel ta sistem in mi pač nismo izjema.
Scenarij se že ve vnaprej, ker se je ponovil že velikokrat.

In to je sam 1 izmed stvari v družbi k nas uničuje k rak. Počas ampk učinkovito

pa dobr, sej razprodat hočjo itaq, ker smo kukr nesposbni slovenci vodt zadeve (in ne krast ob tem?)
ti res mislš da nam bo lažje ko ne bomo več lastniki tega kjer živimo in kar uporabljamo?
teb se ne zdi nč težavnega da so lastniki slabo upravljal s premoženjem?
(tuki mal ciljam tud na penzioniste ki računajo da kolk ogromn so ustvarl, kar bi jih moralo futrat bogato, noben pa ne računa da s tem niso upravljal in da so jim večino pokradl)
... sm zanč poslušu kašni so krasotci ti privatniki ki majo po tisoč ljudi zaposlenih in tko ... pa da kako bi jo usi vn najraje potegnl ... se ti ne zdi da je njih odgovornost ogromna? (ker so lastniki ogromn tega so veliki solastniki države - majo moč - zarad denarja)? da so glih oni slabo upravljal z lastnino? ki so jim jo ostali zaupal u upravljanje?
je res kriv mali človek ki nima lastnine niti za stanovanje? je njegova odgovornost?
men se zdi dobra fora da preštejemo kdo je kolk denarja pobasu u tem času (legalno) ... pa porazdelimo odgovornost
kriminalci tkoitaq slej ko prej pridejo na vrsto
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Finančna kriza
Reply #1529 - 19.12.2013 at 15:59:48
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 100 101 102 103 104 ... 107