Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 55955 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #15 - 02.10.2008 at 13:16:26
 
Poet wrote on 01.10.2008 at 09:05:28:
Oldio wrote on 30.09.2008 at 23:41:07:
Bog se te usmili in tvojih new age puhlic.
Kakšna izbira neki, človek pri 5 letih pojma nima, njegovi starši so pa lahko povsem zaslepljeni z religijo ali omejenostjo.

Prav, se bom pa usmilil samega sebe.

Oldio wrote on 30.09.2008 at 23:41:07:
Posledice kršenja nosi cela družba, zato ne gre za stvar izbire, kaj šele IZBIRE. Bi ti dal kukluksklan, nacizem ... kot stvar izbire.

Ti imaš očitno neko prepričanje, da je družba lahko uravnotežena. Sam sem to prepričanje odvgel že pred leti, zato vidim da drugače kot je sploh ne more biti, in kaj bi potem jamral zaradi tega? Na Zemlji ne moreš imeti drugačnega stanja kot je, zato ker se sem rojevajo/mo entitete, ki so se odločile za samo-zanikanje sebe - in vse to kar sedaj vidiš spada pod to kategorijo samo-zanikanja. Torej, družbe ne boš nikoli spremenil, samo ti boš na neki točki toliko izplaval, da boš šel ven iz družbe, ta pa bo ostala enako neuravnotežena kot je vedno bila. In da, izbira je prostovoljna za samo-pozabo in samo-zanikanje kot tudi za to, da greš ven. Še kaj ni jasno, stara sablja Oldijeva?

Lp, Poet


Poet

Vidiš!!! Lahko napišeš resnico.In kaj je rezultat? Nihče se na to resnico ne zamisli,zato ker verjame zgolj v lastno smrt,ki jo dojema kot svojo življenjsko dokončnost. Ti tepčki ne morejo dojeti,da so večno-sedaj živi in večno-sedaj prostovoljno odločajo sami kje in kako bodo živeli. Tega miselnega samopreskoka ta živa prostovoljna človeška  samopozaba  še ni sposobna realizirati. V bistvu mi nimamo pravice nikogar obsojati,lahko pa jih zbujamo in jim snemamo kopreno (Koprona) iz njihovih rožnatih oči.

Lp Alojz Kiss Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #16 - 02.10.2008 at 13:57:58
 
Alojz in Sandib wrote on 02.10.2008 at 13:16:26:
V bistvu mi nimamo pravice nikogar obsojati,lahko pa jih zbujamo in jim snemamo kopreno (Koprona) iz njihovih rožnatih oči.

Lp Alojz Kiss Cool

Grin Grin Grin

Da, točno to delamo. Ker vsi sedaj mislijo, da nimajo svobodne volje - da njihovo svobodno voljo pogojuje Bog, usoda, Karma, etc. Samo to jim govorimo, da so vse to laži in utvare in jim Koprona!  Cheesy spravljamo iz oči, da bodo končno sprevideli (kot sem to sprevidel sam) da smo sami 100% odgovorni za vse v našem lastnem življenju, nič drugega ni! Vsi naši odzivi na KARKOLI so prostovoljni in tega se je potrebno zavedati!

Bok, sok!  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #17 - 02.10.2008 at 21:20:26
 
Poet
Kaj naj dodam, imaš prav in na svet gledam podobno, samo ko me omejenost zadene sem neugoden in opletam tudi s fašizmom Smiley

Človek je evolucijsko pogojen, od morale, do števila nog Smiley, zato je pač natanko takšen, zaradi tempa razvoja družbe daleč od optimalnega in če bi se hotel hitreje prilagajati okolju, bi se moral poglobiti, ne pa bežati v cinizem, newage... v neke flance o rojevanju ne vem kakih sort ljudi na ta svet zaradi ne vem česa, karme... Evolucijska teorija vse lepo razloži, nobenega Boga, moralne vzgoje... ni treba.

Človek je pač indoktriniran in resnica iz naslovnega članka bi ga sesula, zato jo zavrača. Te dni eksperimentiram s sodelavci, danes je eden prekinil sestanek, da je peljal otroka k verouku. Režal se je in norčeval iz cele situacije, deloma iz sebe....
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #18 - 02.10.2008 at 21:59:53
 
Svobodno voljo ti pogojuje misel, um. Tukaj je ta psihološki čas, ki te venomer vrže iz večno-sedaj. Za svobodno voljo je potrebna tihota uma.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #19 - 02.10.2008 at 22:32:59
 
Quote:
Svobodno voljo ti pogojuje misel, um. Tukaj je ta psihološki čas, ki te venomer vrže iz večno-sedaj. Za svobodno voljo je potrebna tihota uma.

Lp,Igor

Evo ga! Ajgor, še vedno trdim, da včasih preveč krišnamurtijevsko kompliciraš! Zato mi je U.G. veliko veliko bolj pristen in globok od Jidduja, katerega več sploh ne upoštevam.

Torej kaj sem hotel reči: "Svobodno voljo ti pogojuje misel, um" si rekel. Prav, ampak jaz pa grem še malo naprej in pravim tole: tvoj um, tvoja misel je del tvoje lastne svobodne volje, kjer ti samemu sebi rečeš, da jaz pa več ne bom imel svobodne volje!!!! Torej prostovoljno zanikaš svojo lastno svobodno voljo, oz. s svojo lastno svobodno voljo zanikaš svojo lastno svobodno voljo!!! Pišuka, hehe, a ni to hecno???  Cheesy

Potem si pa rekel še: "Za svobodno voljo je potrebna tihota uma." Hehe, jaz pa pravim, da brez svobodne volje sploh ne moreš biti! Če nekdo sedaj misli, da je brez svobodne volje, je to samo zato, ker se je s svojo svobodno voljo tako odločil!!! Hihihihi!  Grin To je v bistvu najbolj smešna stvar na sveti!!!! Juhejjjj in zaprmeeeeejjjjjj če to ni res bom snedel svoj klobuk na horuk!!!  Smiley

Bok in živeli!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #20 - 02.10.2008 at 23:28:29
 
Poet wrote on 02.10.2008 at 22:32:59:
Quote:
Svobodno voljo ti pogojuje misel, um. Tukaj je ta psihološki čas, ki te venomer vrže iz večno-sedaj. Za svobodno voljo je potrebna tihota uma.

Lp,Igor

Evo ga! Ajgor, še vedno trdim, da včasih preveč krišnamurtijevsko kompliciraš! Zato mi je U.G. veliko veliko bolj pristen in globok od Jidduja, katerega več sploh ne upoštevam.

Torej kaj sem hotel reči: "Svobodno voljo ti pogojuje misel, um" si rekel. Prav, ampak jaz pa grem še malo naprej in pravim tole: tvoj um, tvoja misel je del tvoje lastne svobodne volje, kjer ti samemu sebi rečeš, da jaz pa več ne bom imel svobodne volje!!!! Torej prostovoljno zanikaš svojo lastno svobodno voljo, oz. s svojo lastno svobodno voljo zanikaš svojo lastno svobodno voljo!!! Pišuka, hehe, a ni to hecno???  Cheesy

Potem si pa rekel še: "Za svobodno voljo je potrebna tihota uma." Hehe, jaz pa pravim, da brez svobodne volje sploh ne moreš biti! Če nekdo sedaj misli, da je brez svobodne volje, je to samo zato, ker se je s svojo svobodno voljo tako odločil!!! Hihihihi!  Grin To je v bistvu najbolj smešna stvar na sveti!!!! Juhejjjj in zaprmeeeeejjjjjj če to ni res bom snedel svoj klobuk na horuk!!!  Smiley

Bok in živeli!  Smiley

Poet, to kar ti govoriš je vse um. Govoriš iz spomina, svobodno voljo vidiš iz spomina. To ni svobodna volja, ampak svobodna izbira. Pri svobodni volji nimaš kaj reči samemu sebi (psihološki čas), ampak je dejanje, brez misli. Samo akcija. Nobenih prepoznavanj občutkov, pomisleka, idej. Samo akcija. Za to pa moraš biti tihoten (brez misli, čustev, opazovanj), to je popolnoma zavesten. Ta tihota namreč pomeni popolno zavest.

Jiddu, kot vem ni direktno govoril o svobodni volji.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #21 - 03.10.2008 at 09:34:09
 
Quote:
Poet, to kar ti govoriš je vse um. Govoriš iz spomina, svobodno voljo vidiš iz spomina. To ni svobodna volja, ampak svobodna izbira. Pri svobodni volji nimaš kaj reči samemu sebi (psihološki čas), ampak je dejanje, brez misli. Samo akcija. Nobenih prepoznavanj občutkov, pomisleka, idej. Samo akcija. Za to pa moraš biti tihoten (brez misli, čustev, opazovanj), to je popolnoma zavesten. Ta tihota namreč pomeni popolno zavest.

Jiddu, kot vem ni direktno govoril o svobodni volji.

Lp,Igor

OK, delimo na svobodno izbiro in svobodno voljo - v čem je pravzaprav razlika in zakaj naj bi razlika sploh morala obstajati?

Se mi zdi, da smo vsi mi sprejeli za dobro neko idealno stanje brez misli in se sedaj to trudimo doseči. Pri vseh teh indijskih šarlatanih sem slišal, da je potrebno biti brez misli, da se šele potem kaj doseže. Pa je res? Zakaj pa je potrebno biti brez misli? Zakaj naj bi to bilo kakšno posebno stanje?

Morda pa so misli toliko del človeka kot sta telo in duša del človeka - nedeljivo in morajo biti tam. Ampak jih moramo mi samo uravnovesiti - da imamo realizirano misel (od telesa, ega, uma za delovanje v tem svetu) in akumulirano misel (od večne duše, eteričnega telesa) in morata biti ta dva miselna tokova samo v harmoniji, nič drugega, ne pa da se mi trudimo biti brez misli, ker s tem ne dosežemo nič, samo prisilo zganjamo nad sabo. Je kaj na tem?

Torej: jaz sam ne verjamem več, da je potrebno "doseči" stanje brez misli - morebiti je to še ena duhovna prevara. In si torej odslej raje prizadevam, da sta oba miselna tokova v meni v skladu, pa naj tečeta kakor hočeta. In potem jaz ne delam razlik in ne razločujem med svobodno izbiro in svobodno voljo, ampak pravim da ta delitev sploh ne obstaja, da si jo je nekdo izmislil, ker mu je bilo dolgčas. Tako jaz "mislim".

Bok
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #22 - 03.10.2008 at 09:47:06
 
Poet wrote on 03.10.2008 at 09:34:09:
Quote:
Poet, to kar ti govoriš je vse um. Govoriš iz spomina, svobodno voljo vidiš iz spomina. To ni svobodna volja, ampak svobodna izbira. Pri svobodni volji nimaš kaj reči samemu sebi (psihološki čas), ampak je dejanje, brez misli. Samo akcija. Nobenih prepoznavanj občutkov, pomisleka, idej. Samo akcija. Za to pa moraš biti tihoten (brez misli, čustev, opazovanj), to je popolnoma zavesten. Ta tihota namreč pomeni popolno zavest.

Jiddu, kot vem ni direktno govoril o svobodni volji.

Lp,Igor

OK, delimo na svobodno izbiro in svobodno voljo - v čem je pravzaprav razlika in zakaj naj bi razlika sploh morala obstajati?

Se mi zdi, da smo vsi mi sprejeli za dobro neko idealno stanje brez misli in se sedaj to trudimo doseči. Pri vseh teh indijskih šarlatanih sem slišal, da je potrebno biti brez misli, da se šele potem kaj doseže. Pa je res? Zakaj pa je potrebno biti brez misli? Zakaj naj bi to bilo kakšno posebno stanje?

Morda pa so misli toliko del človeka kot sta telo in duša del človeka - nedeljivo in morajo biti tam. Ampak jih moramo mi samo uravnovesiti - da imamo realizirano misel (od telesa, ega, uma za delovanje v tem svetu) in akumulirano misel (od večne duše, eteričnega telesa) in morata biti ta dva miselna tokova samo v harmoniji, nič drugega, ne pa da se mi trudimo biti brez misli, ker s tem ne dosežemo nič, samo prisilo zganjamo nad sabo. Je kaj na tem?

Torej: jaz sam ne verjamem več, da je potrebno "doseči" stanje brez misli - morebiti je to še ena duhovna prevara. In si torej odslej raje prizadevam, da sta oba miselna tokova v meni v skladu, pa naj tečeta kakor hočeta. In potem jaz ne delam razlik in ne razločujem med svobodno izbiro in svobodno voljo, ampak pravim da ta delitev sploh ne obstaja, da si jo je nekdo izmislil, ker mu je bilo dolgčas. Tako jaz "mislim".

Bok

Pa še neki sem se spomnil: potem ti s svojo svobodno voljo rečeš, da boš šel v stanje brez misli. Ampak to da boš šel v stanje brez misli ti je rekla misel, drugače sploh ne moreš vedeti, da si sedaj v mislih malo kasneje boš pa v stanju brez misli.

Ali ni to tako kot da če stojiš na sredi jezera, in si ves moker, ker si plaval v vodi, potem pa s svojimi mislimi rečeš, sedaj pa ne bom več moker ampak bom suh! Z drugimi besedami: z uporabo vode ti želiš biti suh, oz. doseči suhost. Kdo pa je sploh rekel, da je karkoli narobe, če si moker? Prav nič. Torej ko si moker, odvrži idejo o suhosti pa ne bo več nobenega problema, je tako?

Aaaa!! Zdej jo pa imam! Sem se glih spomnil! Namreč: misel ti sedaj govori, da bi moral biti v stanju brez misli - osnovna zmota!!!! Hahahahaha!!! Ker trenutno stanje je delovanje z mislijo, potem pa misel naredi "varko" in ti reče, da se moraš prizadevati za doseganje stanje brez misli!! Hihihi, in misel samo sebe na ta način projicira in v tebi ustvarja napetost in trenje, ker je sama "iznašla" neko stanje katerega ne more dostaviti, in za katerega tudi ni prave potrebe.

Zato od sedaj naprej jaz pravim: svoboda mislim, smrt ideji o stanju brez misli!  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #23 - 03.10.2008 at 09:51:56
 
Poet wrote on 02.10.2008 at 13:57:58:
Alojz in Sandib wrote on 02.10.2008 at 13:16:26:
V bistvu mi nimamo pravice nikogar obsojati,lahko pa jih zbujamo in jim snemamo kopreno (Koprona) iz njihovih rožnatih oči.

Lp Alojz Kiss Cool

Grin Grin Grin

Da, točno to delamo. Ker vsi sedaj mislijo, da nimajo svobodne volje - da njihovo svobodno voljo pogojuje Bog, usoda, Karma, etc. Samo to jim govorimo, da so vse to laži in utvare in jim Koprona!  Cheesy spravljamo iz oči, da bodo končno sprevideli (kot sem to sprevidel sam) da smo sami 100% odgovorni za vse v našem lastnem življenju, nič drugega ni! Vsi naši odzivi na KARKOLI so prostovoljni in tega se je potrebno zavedati!

Bok, sok!  Wink


Vedno sem vam govoril, da imamo svobodno voljo . Nikjer vam nisem govoril, da je nimamo  Exclaim.


Pa dober + svobodnejši dan vam želim, še naprej, juheeejjjjjjj, ...


by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #24 - 03.10.2008 at 12:38:00
 
Boštyxz wrote on 03.10.2008 at 09:51:56:
Vedno sem vam govoril, da imamo svobodno voljo . Nikjer vam nisem govoril, da je nimamo  Exclaim.  

Sploh ni res!!!!

Bošty, ti z vero v Boga, katero izpričuješ na vsakem koraku, samo sporočaš, da nimaš svobodne volje! Ker vse kar narediš narediš pod vplivom nekega namišljenega Boga, kateri ne obstaja.

In tako ti sploh nimaš nobene svobodne volje, ker ti tvoj namišljeni Bog diktira kako naj bi se ti vedel in kaj naj bi počel. In potem ko izpričuješ svojo vero v Boga, s tem neposredno ljudem govoriš, da nimajo svobodne volje. To ti delaš, zdaj se pa malo zamisli.

V bistvu je ideja o Bogu le trik nas samih, kako se samemu sebi zlažemo, da nimamo več svobodne volje, ker smo jo "podarili" Bogu, ki naj sedaj namesto nas odloča in nas vrednoti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #25 - 03.10.2008 at 12:42:43
 
Poet wrote on 03.10.2008 at 09:34:09:
Quote:
Poet, to kar ti govoriš je vse um. Govoriš iz spomina, svobodno voljo vidiš iz spomina. To ni svobodna volja, ampak svobodna izbira. Pri svobodni volji nimaš kaj reči samemu sebi (psihološki čas), ampak je dejanje, brez misli. Samo akcija. Nobenih prepoznavanj občutkov, pomisleka, idej. Samo akcija. Za to pa moraš biti tihoten (brez misli, čustev, opazovanj), to je popolnoma zavesten. Ta tihota namreč pomeni popolno zavest.

Jiddu, kot vem ni direktno govoril o svobodni volji.

Lp,Igor

OK, delimo na svobodno izbiro in svobodno voljo - v čem je pravzaprav razlika in zakaj naj bi razlika sploh morala obstajati?

Se mi zdi, da smo vsi mi sprejeli za dobro neko idealno stanje brez misli in se sedaj to trudimo doseči. Pri vseh teh indijskih šarlatanih sem slišal, da je potrebno biti brez misli, da se šele potem kaj doseže. Pa je res? Zakaj pa je potrebno biti brez misli? Zakaj naj bi to bilo kakšno posebno stanje?

Morda pa so misli toliko del človeka kot sta telo in duša del človeka - nedeljivo in morajo biti tam. Ampak jih moramo mi samo uravnovesiti - da imamo realizirano misel (od telesa, ega, uma za delovanje v tem svetu) in akumulirano misel (od večne duše, eteričnega telesa) in morata biti ta dva miselna tokova samo v harmoniji, nič drugega, ne pa da se mi trudimo biti brez misli, ker s tem ne dosežemo nič, samo prisilo zganjamo nad sabo. Je kaj na tem?

Torej: jaz sam ne verjamem več, da je potrebno "doseči" stanje brez misli - morebiti je to še ena duhovna prevara. In si torej odslej raje prizadevam, da sta oba miselna tokova v meni v skladu, pa naj tečeta kakor hočeta. In potem jaz ne delam razlik in ne razločujem med svobodno izbiro in svobodno voljo, ampak pravim da ta delitev sploh ne obstaja, da si jo je nekdo izmislil, ker mu je bilo dolgčas. Tako jaz "mislim".

Bok


Poet

Za tvoj zadnji odstavek je to kar vedno poudarjam sam. Naša morfogena matrica je uglašena na galaktično EM frekvenco. Vsakokratno elementaqrno telo pa na nižjo EM frekvenco,osončja. Na tej ravni se izražajo dojemajo živijo živali Favna. Naša vsakokratna povprečna (telesna)elementarna življenjska doba je vezana na osončje,kjer eno leto traja 4x3o,75  je 123 zemeljskih let eno leto osončja.Kot padli - Neandertalci živimo 30 in nekaj let en letni čas osončja,kot homosapiens-sapiens človek enakonočja cca.65 in kot samospoznani ljudje bogovi Homodei 123 in nekaj let. Povprečje se povečuje znotraj galaktičnega cikla kjer je naše osončje. Bolj ugodna EM frekvenca galaksije daljša doba-boljša misel-več spoznanj.
Potrebno je uravnotežiti lastno vsakokratno elementarno(živalsko) telo z EM frekvenco naše večno-sedanje morfogene matrice,ki je vezana v naš vsakokratni življenjski DNK. Boj je osončje (telo)-galaksija naša večno sedanja morfogena matrica v nas samih.Uravnotežiti to dvoje in uskladiti je to kar si ti napisal v zadnjem odstavku svojega posta. Dojeti lastno večno-sedanjo samobitnost,ki je izraz žive svobodne volje same vseobsežne vesoljne samobitnosti.
Upam si trditi,da takšnega razkritja človeštvo Zemlje ni bilo deležno zadnjih 14000 let. Z igorjem se brezpredmetno zapletata vsi mi vemo kdo smo.

Lp Alojz Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #26 - 03.10.2008 at 14:46:20
 
Poet wrote on 03.10.2008 at 12:38:00:
Boštyxz wrote on 03.10.2008 at 09:51:56:
Vedno sem vam govoril, da imamo svobodno voljo . Nikjer vam nisem govoril, da je nimamo  Exclaim.  

Sploh ni res!!!!

Bošty, ti z vero v Boga, katero izpričuješ na vsakem koraku, samo sporočaš, da nimaš svobodne volje! Ker vse kar narediš narediš pod vplivom nekega namišljenega Boga, kateri ne obstaja.

In tako ti sploh nimaš nobene svobodne volje, ker ti tvoj namišljeni Bog diktira kako naj bi se ti vedel in kaj naj bi počel. In potem ko izpričuješ svojo vero v Boga, s tem neposredno ljudem govoriš, da nimajo svobodne volje. To ti delaš, zdaj se pa malo zamisli.

V bistvu je ideja o Bogu le trik nas samih, kako se samemu sebi zlažemo, da nimamo več svobodne volje, ker smo jo "podarili" Bogu, ki naj sedaj namesto nas odloča in nas vrednoti.


Glej kako površno si vseskupaj razumel !

Jaz sam se PROSTOVOLJNO-SVOBODNO odločam ZA, ali proti kakemu Stvarnikovemu zakonu / redu .

Torej je to samo moja svobodna odločitev po moji svobodni volji .

Kaj ti še ni jasno potlej ?  Roll Eyes

Lep pozdrav iz Slovenskih dobrav, čav , ... Cool...

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #27 - 03.10.2008 at 15:29:39
 
Alojz in Sandib wrote on 03.10.2008 at 12:42:43:
Poet wrote on 03.10.2008 at 09:34:09:
Quote:
Poet, to kar ti govoriš je vse um. Govoriš iz spomina, svobodno voljo vidiš iz spomina. To ni svobodna volja, ampak svobodna izbira. Pri svobodni volji nimaš kaj reči samemu sebi (psihološki čas), ampak je dejanje, brez misli. Samo akcija. Nobenih prepoznavanj občutkov, pomisleka, idej. Samo akcija. Za to pa moraš biti tihoten (brez misli, čustev, opazovanj), to je popolnoma zavesten. Ta tihota namreč pomeni popolno zavest.

Jiddu, kot vem ni direktno govoril o svobodni volji.

Lp,Igor

OK, delimo na svobodno izbiro in svobodno voljo - v čem je pravzaprav razlika in zakaj naj bi razlika sploh morala obstajati?

Se mi zdi, da smo vsi mi sprejeli za dobro neko idealno stanje brez misli in se sedaj to trudimo doseči. Pri vseh teh indijskih šarlatanih sem slišal, da je potrebno biti brez misli, da se šele potem kaj doseže. Pa je res? Zakaj pa je potrebno biti brez misli? Zakaj naj bi to bilo kakšno posebno stanje?

Morda pa so misli toliko del človeka kot sta telo in duša del človeka - nedeljivo in morajo biti tam. Ampak jih moramo mi samo uravnovesiti - da imamo realizirano misel (od telesa, ega, uma za delovanje v tem svetu) in akumulirano misel (od večne duše, eteričnega telesa) in morata biti ta dva miselna tokova samo v harmoniji, nič drugega, ne pa da se mi trudimo biti brez misli, ker s tem ne dosežemo nič, samo prisilo zganjamo nad sabo. Je kaj na tem?

Torej: jaz sam ne verjamem več, da je potrebno "doseči" stanje brez misli - morebiti je to še ena duhovna prevara. In si torej odslej raje prizadevam, da sta oba miselna tokova v meni v skladu, pa naj tečeta kakor hočeta. In potem jaz ne delam razlik in ne razločujem med svobodno izbiro in svobodno voljo, ampak pravim da ta delitev sploh ne obstaja, da si jo je nekdo izmislil, ker mu je bilo dolgčas. Tako jaz "mislim".

Bok


Poet

Za tvoj zadnji odstavek je to kar vedno poudarjam sam. Naša morfogena matrica je uglašena na galaktično EM frekvenco. Vsakokratno elementaqrno telo pa na nižjo EM frekvenco,osončja. Na tej ravni se izražajo dojemajo živijo živali Favna. Naša vsakokratna povprečna (telesna)elementarna življenjska doba je vezana na osončje,kjer eno leto traja 4x3o,75  je 123 zemeljskih let eno leto osončja.Kot padli - Neandertalci živimo 30 in nekaj let en letni čas osončja,kot homosapiens-sapiens človek enakonočja cca.65 in kot samospoznani ljudje bogovi Homodei 123 in nekaj let. Povprečje se povečuje znotraj galaktičnega cikla kjer je naše osončje. Bolj ugodna EM frekvenca galaksije daljša doba-boljša misel-več spoznanj.
Potrebno je uravnotežiti lastno vsakokratno elementarno(živalsko) telo z EM frekvenco naše večno-sedanje morfogene matrice,ki je vezana v naš vsakokratni življenjski DNK. Boj je osončje (telo)-galaksija naša večno sedanja morfogena matrica v nas samih.Uravnotežiti to dvoje in uskladiti je to kar si ti napisal v zadnjem odstavku svojega posta. Dojeti lastno večno-sedanjo samobitnost,ki je izraz žive svobodne volje same vseobsežne vesoljne samobitnosti.
Upam si trditi,da takšnega razkritja človeštvo Zemlje ni bilo deležno zadnjih 14000 let. Z igorjem se brezpredmetno zapletata vsi mi vemo kdo smo.

Lp Alojz Wink Cool  

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #28 - 03.10.2008 at 15:54:29
 
Quote:
Svobodno voljo ti pogojuje misel, um. Tukaj je ta psihološki čas, ki te venomer vrže iz večno-sedaj. Za svobodno voljo je potrebna tihota uma.

Lp,Igor

No potem pa vi Alojz razložite kaj je ajgor mislil s temle.

Quote:
Poet, to kar ti govoriš je vse um. Govoriš iz spomina, svobodno voljo vidiš iz spomina. To ni svobodna volja, ampak svobodna izbira. Pri svobodni volji nimaš kaj reči samemu sebi (psihološki čas), ampak je dejanje, brez misli. Samo akcija. Nobenih prepoznavanj občutkov, pomisleka, idej. Samo akcija. Za to pa moraš biti tihoten (brez misli, čustev, opazovanj), to je popolnoma zavesten. Ta tihota namreč pomeni popolno zavest.

Jiddu, kot vem ni direktno govoril o svobodni volji.

Lp,Igor


in temle.

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Izmaličenje človekovega seksualnega jaza
Reply #29 - 03.10.2008 at 16:29:48
 
Poet wrote on 03.10.2008 at 15:54:29:
Quote:
Svobodno voljo ti pogojuje misel, um. Tukaj je ta psihološki čas, ki te venomer vrže iz večno-sedaj. Za svobodno voljo je potrebna tihota uma.

Lp,Igor

No potem pa vi Alojz razložite kaj je ajgor mislil s temle.

Quote:
Poet, to kar ti govoriš je vse um. Govoriš iz spomina, svobodno voljo vidiš iz spomina. To ni svobodna volja, ampak svobodna izbira. Pri svobodni volji nimaš kaj reči samemu sebi (psihološki čas), ampak je dejanje, brez misli. Samo akcija. Nobenih prepoznavanj občutkov, pomisleka, idej. Samo akcija. Za to pa moraš biti tihoten (brez misli, čustev, opazovanj), to je popolnoma zavesten. Ta tihota namreč pomeni popolno zavest.

Jiddu, kot vem ni direktno govoril o svobodni volji.

Lp,Igor


in temle.

Lp, Poet


Poet- Vse to sva midva že dorekla.

Igor je tu želel poudariti  naše samoumevno-samospoznano življenjsko samobitnost,ki jo v bistvu ne pogojuje realizirana,ampak akumulirana (duša-matrica) misel, kot naše samoumevno samobitno vedenje-samospoznanje.
Toka misli res ni mogoče zaustaviti, mogoče pa ga je kontrolirati. Ti z mislijo zaznavaš celotno lastno bit  v stanju zavesti.
V nezavednem se ne zaznavaš,a tvoja akumulirana zavest je v stanju tvoje nezavesti !! aktivna!!!.
Igor je malo napačno formuliral zaznavo lastne večno-sedanje samobitnosti,ki jo pogojuje naše akumulirano (dušno) osebno samospoznanje v  naši večno-sedanji živi samobitnosti. NIč hudega vse se da pojasniti,ker se je preko človeka vse samospoznalo. Posrednik med vesoljno elementarno samobitnostjo (atomi itd.) in
vesoljno življenjsko samobitnostjo je večno-sedaj edino le človek.

Poet sploh me ni strah,da ti ne bi Igorju oprostil.

Lp Alojz Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8