Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 28041 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Naša bodočnost
27.09.2008 at 20:52:35
 
Medtem ko sem na forumu pričkamo, kdo je bolj oziroma manj razsvetljen,  Wink, gre vse ostalo k vragu.

Kakšna prihodnost nas sploh čaka?

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/po-hrani-in-elektriki-se-komunala.html

http://24ur.com/novice/slovenija/cebelam-se-slabo-pise.html
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Naša bodočnost
Reply #1 - 27.09.2008 at 21:00:14
 
Takšna kakršno bomo hoteli po lastni svobodni volji, mi sami. Vedno pa je ta prihodnost nam ljudem zagarantirana,tudi po našem samospoznanju,ki je skrito v nas samih in mi sami se moramo zato samospoznati..
NI v vesoljni večno-sedanji samobitnosti njegove žive samomanifestacije,ki bi presegla človeka-samospoznanega.

Je to še vedno kokodakanje?

Lp Alojz Shocked
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Naša bodočnost
Reply #2 - 27.09.2008 at 21:08:15
 
No, Lojze, zmeraj bolj prijetno kokodakaš, tako da se bomo počasi že kaj zastopili.  Smiley Wink

Drugače pa, če bo vse tako peklensko drago, nam bo res ostalo v bodoče samo še upanje na posmrtno blaginjo, kjerkoli že jo dočakamo, ker jo bo za časa našega življenja vse manj.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Naša bodočnost
Reply #3 - 27.09.2008 at 21:13:52
 
satis wrote on 27.09.2008 at 21:08:15:
No, Lojze, zmeraj bolj prijetno kokodakaš, tako da se bomo počasi že kaj zastopili.  Smiley Wink

Drugače pa, če bo vse tako peklensko drago, nam bo res ostalo v bodoče samo še upanje na posmrtno blaginjo, kjerkoli že jo dočakamo, ker jo bo za časa našega življenja vse manj.  Smiley


Vidiš kako rada spreobračaš tuje besede. Ni posmrtnega življenja,je večno sedanje tvoje,moje,naše  življenje. Ti si večno-sedaj živa individualna (samomanifestacija-same večno-sedanje vesoljne samobitnosti. SI bila,si in boš,bila večno-sedaj. Nič se ti ne more zgoditi. Tu si zato,da to spoznaš v sebi.!!!!

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Naša bodočnost
Reply #4 - 27.09.2008 at 22:12:39
 
satis wrote on 27.09.2008 at 21:08:15:
No, Lojze, zmeraj bolj prijetno kokodakaš, tako da se bomo počasi že kaj zastopili.  Smiley Wink

Drugače pa, če bo vse tako peklensko drago, nam bo res ostalo v bodoče samo še upanje na posmrtno blaginjo, kjerkoli že jo dočakamo, ker jo bo za časa našega življenja vse manj.  Smiley

Ja res je satys, segajo nam že tudi po upanju in posledično uničujejo in zavirajo našo duhovno rast.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Naša bodočnost
Reply #5 - 27.09.2008 at 23:12:50
 
M.L. wrote on 27.09.2008 at 22:12:39:
satis wrote on 27.09.2008 at 21:08:15:
No, Lojze, zmeraj bolj prijetno kokodakaš, tako da se bomo počasi že kaj zastopili.  Smiley Wink

Drugače pa, če bo vse tako peklensko drago, nam bo res ostalo v bodoče samo še upanje na posmrtno blaginjo, kjerkoli že jo dočakamo, ker jo bo za časa našega življenja vse manj.  Smiley

Ja res je satys, segajo nam že tudi po upanju in posledično uničujejo in zavirajo našo duhovno rast.

Pa lep pozdrav.

Potem vaju čaka še dolgo življenje tukaj na zemlji. Upanje namreč umira zadnje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Naša bodočnost
Reply #6 - 28.09.2008 at 12:17:33
 
M.L. wrote on 27.09.2008 at 22:12:39:
satis wrote on 27.09.2008 at 21:08:15:
No, Lojze, zmeraj bolj prijetno kokodakaš, tako da se bomo počasi že kaj zastopili.  Smiley Wink

Drugače pa, če bo vse tako peklensko drago, nam bo res ostalo v bodoče samo še upanje na posmrtno blaginjo, kjerkoli že jo dočakamo, ker jo bo za časa našega življenja vse manj.  Smiley

Ja res je satys, segajo nam že tudi po upanju in posledično uničujejo in zavirajo našo duhovno rast.

Pa lep pozdrav.



Vidiš M.L.

Vedno nekaj,kar se pokaže kot tvoja zmota. Večno življenje in možnost življenjske re-animacije (isto telo-ista duša isti duh) ni zate upanje!!! Kaj pa je zate upanje?
Glej,da ti ne bo zopet zmanjkalo drete in se boš potem potuhnil toliko časa,da mi bo kdo nasprotoval in se boš zopet hitro priključil s kakšno svojo pikro bedarijo in sodbo.. Komuniciraj direktno z menoj!!! Po treh postih boš zopet pobegnil in se potuhnil. To je v tvojem  karakterju.Si pač vedež,ki svojega vedenja ne zmore braniti, obsojati drugače misleče pa zna. Malo dogmatično in dišeče po RKC..
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Naša bodočnost
Reply #7 - 28.09.2008 at 12:57:59
 
Alojz in Sandib wrote on 28.09.2008 at 12:17:33:
M.L. wrote on 27.09.2008 at 22:12:39:
satis wrote on 27.09.2008 at 21:08:15:
No, Lojze, zmeraj bolj prijetno kokodakaš, tako da se bomo počasi že kaj zastopili.  Smiley Wink

Drugače pa, če bo vse tako peklensko drago, nam bo res ostalo v bodoče samo še upanje na posmrtno blaginjo, kjerkoli že jo dočakamo, ker jo bo za časa našega življenja vse manj.  Smiley

Ja res je satys, segajo nam že tudi po upanju in posledično uničujejo in zavirajo našo duhovno rast.

Pa lep pozdrav.



Vidiš M.L.

Vedno nekaj,kar se pokaže kot tvoja zmota. Večno življenje in možnost življenjske re-animacije (isto telo-ista duša isti duh) ni zate upanje!!! Kaj pa je zate upanje?
Glej,da ti ne bo zopet zmanjkalo drete in se boš potem potuhnil toliko časa,da mi bo kdo nasprotoval in se boš zopet hitro priključil s kakšno svojo pikro bedarijo in sodbo.. Komuniciraj direktno z menoj!!! Po treh postih boš zopet pobegnil in se potuhnil. To je v tvojem  karakterju.Si pač vedež,ki svojega vedenja ne zmore braniti, obsojati drugače misleče pa zna. Malo dogmatično in dišeče po RKC..

Lojzek, Lojzek, kaj pa govoriš, do zdaj si še vedno odnehal ti. Postavljaš mi vprašanja na katera ti vedno podam odgovor. Vedi prej bo tebi zmanjkalo neumnosti, kot pa meni Resnice. Ne vem kje vidiš moj zmoto in kaj si zopet našel zoper mene. Če bi bil sposoben dvogovora ali večgovora, bi se lahko drugače pogovarjali in prišli vsaj do približno skupnih iztočnic.

Ja Lojzek, še veliko stvari ne spoznaš in jih še ne moreš dojeti, zato le bodi malo bolj ponižen in nikar si ne misli kaj si.

Pa če ti ne bom takoj odgovoril, ne obupaj in bodi malo bolj potrpežljiv, ne morem celi dan viseti na forumu. Sicer pa že tako ali tako v nekaj urah zasvinjaš vse teme, da človek iz tega tvojega blebetanja še komaj kaj tekočega razbere.

No pa lep pozdrav in malo več potrpežljivosti nam želim.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Naša bodočnost
Reply #8 - 28.09.2008 at 13:46:04
 
M.L. wrote on 28.09.2008 at 12:57:59:
Alojz in Sandib wrote on 28.09.2008 at 12:17:33:
M.L. wrote on 27.09.2008 at 22:12:39:
satis wrote on 27.09.2008 at 21:08:15:
No, Lojze, zmeraj bolj prijetno kokodakaš, tako da se bomo počasi že kaj zastopili.  Smiley Wink

Drugače pa, če bo vse tako peklensko drago, nam bo res ostalo v bodoče samo še upanje na posmrtno blaginjo, kjerkoli že jo dočakamo, ker jo bo za časa našega življenja vse manj.  Smiley

Ja res je satys, segajo nam že tudi po upanju in posledično uničujejo in zavirajo našo duhovno rast.

Pa lep pozdrav.



Vidiš M.L.

Vedno nekaj,kar se pokaže kot tvoja zmota. Večno življenje in možnost življenjske re-animacije (isto telo-ista duša isti duh) ni zate upanje!!! Kaj pa je zate upanje?
Glej,da ti ne bo zopet zmanjkalo drete in se boš potem potuhnil toliko časa,da mi bo kdo nasprotoval in se boš zopet hitro priključil s kakšno svojo pikro bedarijo in sodbo.. Komuniciraj direktno z menoj!!! Po treh postih boš zopet pobegnil in se potuhnil. To je v tvojem  karakterju.Si pač vedež,ki svojega vedenja ne zmore braniti, obsojati drugače misleče pa zna. Malo dogmatično in dišeče po RKC..

Lojzek, Lojzek, kaj pa govoriš, do zdaj si še vedno odnehal ti. Postavljaš mi vprašanja na katera ti vedno podam odgovor. Vedi prej bo tebi zmanjkalo neumnosti, kot pa meni Resnice. Ne vem kje vidiš moj zmoto in kaj si zopet našel zoper mene. Če bi bil sposoben dvogovora ali večgovora, bi se lahko drugače pogovarjali in prišli vsaj do približno skupnih iztočnic.

Ja Lojzek, še veliko stvari ne spoznaš in jih še ne moreš dojeti, zato le bodi malo bolj ponižen in nikar si ne misli kaj si.

Pa če ti ne bom takoj odgovoril, ne obupaj in bodi malo bolj potrpežljiv, ne morem celi dan viseti na forumu. Sicer pa že tako ali tako v nekaj urah zasvinjaš vse teme, da človek iz tega tvojega blebetanja še komaj kaj tekočega razbere.

No pa lep pozdrav in malo več potrpežljivosti nam želim.


Zopet tvoje svinjanje M.L.

Kaj in kdaj si mi ti odgovoril na eno samo moje vprašanje?

Sedaj te sprašujem:

Kaj predstavlja vsak med  nami kot človek v kontekstu univerzuma?

Kaj je smisel našega življenja?

Kaj pomenijo v univerzalnem kontekstu pojmi -Oče-sveti duh-Sin?

Kaj pooseblja Marija devica?
Kdo se lahko okliče za samospoznanega človeka?
Ali je zemeljsko življenje samonastalo,ali ga je ustvaril tvoj Bogec?

Kdaj in kako,ga je ustvaril,če ga sploh je kdaj ustvaril?

Kako se navzven izraža vsaka X pojavnost-atomi-življenje?

Kaj pomeni elementarna vesoljna samobitnost in kaj pomeni življenjska vesoljna samobitnost? Kakšno vlogo tu igra človek?

Ali smo ljudje samo na Zemlji ? Kje so še če so ljudje po tebi?

Kako mi dojemamo čas in ali ga pravilno?

Kakšna je zgradba našega,osončja,galaksije,atoma,kvarka?

Ali naši možgani delujejo na EM izmenično valovanje galaksije,kako in zakaj?
Katera sila je nosilna sila vseh sil?
Kdaj bomo postali samospoznani ljudje!


Sedaj se izkaži M.L.!!! Da vidimo kako poznaš svojega bogca na katerega se sklicuješ,da lahko neodgovorno žališ!!!!
Sedaj bova videla kdo naj v bodoče uči koga
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Naša bodočnost
Reply #9 - 28.09.2008 at 14:16:18
 
Alojz in Sandib wrote on 28.09.2008 at 13:46:04:
Sedaj bova videla kdo naj v bodoče uči koga

Življenje uči. S praktičnimi primeri. In najboljše pri njegovem učenju je to, da ti ne sugerira odgovorov...

Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Naša bodočnost
Reply #10 - 28.09.2008 at 16:24:58
 
Devi wrote on 28.09.2008 at 14:16:18:
Alojz in Sandib wrote on 28.09.2008 at 13:46:04:
Sedaj bova videla kdo naj v bodoče uči koga

Življenje uči. S praktičnimi primeri. In najboljše pri njegovem učenju je to, da ti ne sugerira odgovorov...

Smiley


Ja, ne sugerira,ampak jih moraš sam spoznati. Če pa nekdo trdi,da lahko uči druge potem mora vedeti!!!! M.L. naj odgovori,če ve in če misli,da lahko sodi druge po sebi!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Naša bodočnost
Reply #11 - 28.09.2008 at 20:30:24
 
M.L. Mali Lažnivček

Sedaj si na forumu prisoten,da se ne boš izgovarjal.Odgovori mi prosim na moja vprašanja,ti sodnik poklican od Boga kot praviš sam.
Hočeš vedeti resnico? Niti na eno samcato moje vprašanje ne znaš odgovoriti,sodiš pa!!!!!

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Naša bodočnost
Reply #12 - 28.09.2008 at 20:56:14
 
Alojz in Sandib wrote on 28.09.2008 at 20:30:24:
M.L. Mali Lažnivček

Sedaj si na forumu prisoten,da se ne boš izgovarjal.Odgovori mi prosim na moja vprašanja,ti sodnik poklican od Boga kot praviš sam.
Hočeš vedeti resnico? Niti na eno samcato moje vprašanje ne znaš odgovoriti,sodiš pa!!!!!

Lp Alojz Grin


M.L. Si jo pocvirnal, ti sodnik? Ti,ki vse veš ti,ki lahko sodiš nas uboge sirotke brez bogca na ustih? A ti ne veš,da smo mi, večno-sedaj eno
z njim.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Naša bodočnost
Reply #13 - 28.09.2008 at 22:35:22
 
Lojzek, ne vem če si vreden mojih odgovorov, no pa ti jih bom vseeno dal, da se boš lahko spakoval nad njimi. Za tebe tako ali tako ne bodo pravi, ker pač mojega mišljenja ne priznaš. No pa da vidimo, kaj imamo tukaj tako zagonetnega.

Kaj predstavlja vsak med  nami kot človek v kontekstu univerzuma?
- človek predstavlja zadnji vezni člen iz materijalnega stvarstva nazaj v duhovno stvarstvo .                                                

Kaj je smisel našega življenja?
- smisel našega življenja je vračanje življenja Življenju.

Kaj pomenijo v univerzalnem kontekstu pojmi -Oče-sveti duh-Sin?
- resnico, modrost in ljubezen.

Kaj pooseblja Marija devica?
- samo to, da je telesna mati Jezusu.

Kdo se lahko okliče za samospoznanega človeka?
- nihče, samospoznani se ne kaže temu svetu, ampak duhovnemu.

Ali je zemeljsko življenje samonastalo,ali ga je ustvaril tvoj Bogec?
- ustvaril ga je Bog.

Kdaj in kako,ga je ustvaril,če ga sploh je kdaj ustvaril?
- že od začetka izoblikovanja zemlje je bilo življenje položeno v njo.

Kako se navzven izraža vsaka X pojavnost-atomi-življenje?
- teh tvojih samoizrazov ne razumem, boš moral drugače vprašati.

Kaj pomeni elementarna vesoljna samobitnost in kaj pomeni življenjska vesoljna
samobitnost? Kakšno vlogo tu igra človek?
- na to vprašanje sem ti že odgovoril v prejšnjih vprašanjih.

Ali smo ljudje samo na Zemlji ? Kje so še če so ljudje po tebi?
- materijalni ljudje niso samo na planetu Zemlja in prebivajo tudi skoraj na vseh planetih v vesolju.

Kako mi dojemamo čas in ali ga pravilno?
- v našem prostoru ga lahko marsikdo dojame, izven našega prostora je pa z časom druga zgodba.

Kakšna je zgradba našega,osončja,galaksije,atoma,kvarka?
- zgradba našega vesolja je iz  planetov in njihovih lun, ki krožijo okoli svojega sonca. To naše sonce in še druga sonca, ki imajo planete in lune se imenujejo  planetarna sonca in potem vsa ta planetarna sonca z svojimi planeti, lunami in kometi, krožijo okoli večjega osrednjega sonca prvega reda.

Takšna osrednja sonca prvega reda z vso svojo pripadajočo družbo se imenujejo sončna območja in vsa ta sončna območja se zopet gibljejo okoli še večjega osrednjega sonca drugega reda. Takšna osrednja sonca drugega reda z svojimi sončnimi območji, osrednjimi sonci prvega reda in planetarnimi sonci z svojimi planeti, lunami in kometi se imenujejo sončno vesolje.

In zdaj zopet več sončnih vesolij ima v za nas skoraj neskončni globini  skupno osrednje sonce tretjega reda. Ta združba sončnih vesolij z soncem tretjega reda se imenuje sončno vsevesolje. Takšnih vsevesolij je zopet skoraj nešteto, in zopet imajo vsa v neizmerni globini spet neznansko veliko praosrednje sonce, ki nemoteno krožijo okrog njega.

Takšen sistem sončnih vesolij, območnih sonc, planetarnih sonc in svetov, ki krožijo okoli praosrednjega sonca se zaradi lažje razlage lahko poimenuje lupinasta obla, ker vsa prej omenjena vesolja v vseh smereh krožijo okrog praosrednjega sonca in predstavljajo neizmerno veliko kroglo. In takšnih lupinastih obel je v materijalnem stvarstvu zopet skoraj nešteto. Takšna je zgradba mikro in makro kozmosa.

Ali naši možgani delujejo na EM izmenično valovanje galaksije,kako in zakaj?
- tega vprašanja zopet ne razumem, boš moral drugače vprašati.

Katera sila je nosilna sila vseh sil?
- ljubezen.

Kdaj bomo postali samospoznani ljudje!
- to je pa od nas samih odvisno, vsa sredstva so nam dana in jih imamo na razpolago.

No Lojzek, takšni so moji odgovori, če kaj ne boš razumel me rajši vprašaj preden začneš mlatiti vsevpoprek.

No pa lep pozdrav in vprašaj še kaj konkretnega, neumnosti pa raje pusti.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Naša bodočnost
Reply #14 - 29.09.2008 at 00:59:31
 
Razvidno je, da je tvoje mišljenje prebrano, stokrat prebirano po odlomkih in na koncu sprejeto kot zapoved. Linija najmanjšega odpora, brez spoznanja in razmisleka. Verjameš, celo veruješ v neumnosti, blodnje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5