Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 29 30 31 32 
(Read 140365 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #450 - 16.05.2010 at 12:35:22
 
El Pesnik wrote on 16.05.2010 at 12:22:05:
Robi wrote on 15.05.2010 at 09:39:19:
El Pesnik wrote on 14.05.2010 at 20:55:11:
Tudi ta jeznorita pojava ki se klice telo Alojza je videno znotraj polja zavesti. Torej ce gremo po vrstnem redu: 1) Zavest 2) moje telo, telesni obcutki, misli 3) preostali svet. Nekateri tu pi pa radi druge prepricali, da sta tocki 2 in 1 obrnjeni, in potem sanjajo o sarkofagih in kaj ti jaz vem kaj se.

Poet,
potem pa povej, zakaj človek takoj ob rojstvu ne prepozna sebe v ogledalu...Če je prvo zavest...?

Ja sej če bi bila zavest telo bi se tekoj prepoznala v ogledalu. Bi rekla, jaz sem telo in gledam svoje telo v ogledalu. Gre se pa za to, da zavest najprej sploh težko "pošteka" da sedaj kukr zvezana na to telo, in ga sploh ne prepozna - sploh se ne prepozna kot jaz sem to telo v ogledalu. Ampak špila svojo igro, po kateri se bo čez čas prepričala, da je odvisna od telesa, oz. da je kukr prilepljena na telo, pa ni.

Še enkrat: zavest se ne prepozna v ogledalu, ker sebe ne more videti kot "v telesu". To se potem "priuči" v svoji lastni igri, in po nekem časovnem obdobju se kukr prepriča "jaz sem telo" in potem tako živi naprej, pri večini do smrti, pri drugih pa do trenutka razsvetljenja.


Tukaj si EL Poeta v lastnem protislovju,ker ne priznaš da ni zavesti brez živega telesa in živega telesa ni brez zavesti.Vzajemna enost. Lopatko kangljico in v peskovnik igrat. Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #451 - 16.05.2010 at 13:00:52
 
Quote:
Ja sej če bi bila zavest telo bi se tekoj prepoznala v ogledalu. Bi rekla, jaz sem telo in gledam svoje telo v ogledalu. Gre se pa za to, da zavest najprej sploh težko "pošteka" da sedaj kukr zvezana na to telo, in ga sploh ne prepozna - sploh se ne prepozna kot jaz sem to telo v ogledalu. Ampak špila svojo igro, po kateri se bo čez čas prepričala, da je odvisna od telesa, oz. da je kukr prilepljena na telo, pa ni.

Torej po tvoje se mora zavest najprej naučiti in se poistovetiti s telesom..Vendar pa s tem več ni neodvisna, kot trdiš...
Pa ko nekateri trdite, da je zavest kot neka inteligenca..kakšna inteligenca pa je to, če rabi par let, da pošteka, da je v telesu....

Strinjam se, da zavest ni telo.
Sam menim, da telo mora s pomočjo zavesti samo prepoznati sebe.
Če gledaš v ogledalo, vidiš neko podobo..in da prepoznaš tisto podobo, kot sebe, mora biti ustvarjen "jaz", ki je poistoveten s telesom..in ko "jaz" z voljo premakne roko, potem na podlagi spremembe v ogledalu uvidi spremembo podobe in tako sklepa, da sem to "jaz".
Zaradi vzročno-posledićne zaznave, se potem zavedaš sebe.
Če  rečeš, da je zavest "jaz", potem sva na istem.

Zato tudi človek spoznava vesolje in delovanje preko fizikalnih zakonov..Na podlagi vzroka in posledice..Saj lahko s svojim umom le-te zakone ozavestimo in jih razumemo, kot del sebe.
Zato smo si ustvarili mnenje, da je v svetu vse podvrženo fizikalnim zakonom.
Ne zavedamo pa se druge realnosti in dimenzij, ki ne odražajo fizikalnih značilnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #452 - 16.05.2010 at 13:23:53
 
Robi wrote on 16.05.2010 at 13:00:52:
Quote:
Ja sej če bi bila zavest telo bi se tekoj prepoznala v ogledalu. Bi rekla, jaz sem telo in gledam svoje telo v ogledalu. Gre se pa za to, da zavest najprej sploh težko "pošteka" da sedaj kukr zvezana na to telo, in ga sploh ne prepozna - sploh se ne prepozna kot jaz sem to telo v ogledalu. Ampak špila svojo igro, po kateri se bo čez čas prepričala, da je odvisna od telesa, oz. da je kukr prilepljena na telo, pa ni.

Torej po tvoje se mora zavest najprej naučiti in se poistovetiti s telesom..Vendar pa s tem več ni neodvisna, kot trdiš...
Pa ko nekateri trdite, da je zavest kot neka inteligenca..kakšna inteligenca pa je to, če rabi par let, da pošteka, da je v telesu....

Strinjam se, da zavest ni telo.
Sam menim, da telo mora s pomočjo zavesti samo prepoznati sebe.
Če gledaš v ogledalo, vidiš neko podobo..in da prepoznaš tisto podobo, kot sebe, mora biti ustvarjen "jaz", ki je poistoveten s telesom..in ko "jaz" z voljo premakne roko, potem na podlagi spremembe v ogledalu uvidi spremembo podobe in tako sklepa, da sem to "jaz".
Zaradi vzročno-posledićne zaznave, se potem zavedaš sebe.
Če  rečeš, da je zavest "jaz", potem sva na istem.

Zato tudi človek spoznava vesolje in delovanje preko fizikalnih zakonov..Na podlagi vzroka in posledice..Saj lahko s svojim umom le-te zakone ozavestimo in jih razumemo, kot del sebe.
Zato smo si ustvarili mnenje, da je v svetu vse podvrženo fizikalnim zakonom.
Ne zavedamo pa se druge realnosti in dimenzij, ki ne odražajo fizikalnih značilnosti.


TO ROBI!!!

Najprej je potrebno spoznati enotno vesoljno fizikalno zakonitost njegovega večno-sedanjega samodelovanja,da bi lahko sploh naprej debatirali. Bravo Robi ! Duhovneži-čarovniki si izmišljujejo teorije,ker ne razumejo same vesoljne fizikalne zakonitosti.vzajemnosti posledice-vzroka. Robi čestitam ti -za tvoje razmišljanje !!! Wink Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #453 - 16.05.2010 at 13:53:53
 
Quote:
Najprej je potrebno spoznati enotno vesoljno fizikalno zakonitost njegovega večno-sedanjega samodelovanja,da bi lahko sploh naprej debatirali

Res je treba, ker drugače lahko naredimo le še več škode..sorazmerno s posegom v okolje...

Na primer, če želiš popraviti računalnik in nimaš pojma o njegovem delovanju, je bolje, da se ne spravljaš zraven, ker lahko narediš le še več škode... Smiley
Sicer je to tudi način za učenje, vendar takšen način zahteva žrtve...
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #454 - 26.08.2010 at 07:05:52
 
Ta slika misijonark Matere Tereze me je pritegnila, kot bi videla prizor iz indijskih templjev.

...

misijonarke
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #455 - 26.08.2010 at 08:46:48
 
Tudi je iz indijskega templja. Pač krščanskega.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #456 - 20.05.2011 at 11:15:07
 
Ena zabav Krišne pred 5000 leti v Vrindavani preko animacije.

Little Krishna
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #457 - 21.05.2011 at 09:56:03
 
haha lepa risanka  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #458 - 21.05.2011 at 10:22:47
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #459 - 04.07.2011 at 06:51:20
 
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #460 - 12.08.2011 at 10:57:51
 
Dark is basic!

tralala hopsasa

sova jih bi vzela...

Cool
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #461 - 05.11.2011 at 19:45:05
 
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #462 - 10.02.2012 at 22:59:55
 
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #463 - 22.01.2013 at 11:11:23
 
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #464 - 23.02.2013 at 20:59:01
 
Jayadev

Jayadev was born as John Richardson in Dagenham, Essex and still lives in the same County in England. He has become one of the world's leading percussionists playing with musicians such as David Essex, Boy George, Carl Douglas and John Lodge. He was a member of the Rubettes between 1974 and 1979 selling over 20 million discs across the world.

Kishor Kishori
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 29 30 31 32