Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 26 27 28 29 30 ... 32
(Read 140355 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #405 - 11.05.2010 at 13:34:13
 
Quote:
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 13:13:17:
Quote:
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 11:17:25:
No vidiš, da gre, saj razumeš. Hec. Igor, ne vse takoj tako resno.

Alojz ima pač en duhovno-materialni problem, po katerem je še vse preveč navezan na to kar vidi. In zaradi tega ne more spoznati, da tudi to kar je videno v bistvu nima take vrednosti, kot ji jo sam pripisuje. In potem zamučka zavest v neko vesoljno dimenzijo po kateri to kar je videno postane osrednji predmet njegove teorije. A tudi to se manifestira kot zakodirana možnost tega kar je. Bo že, pustimo mu naj bevska, če mu tako paše.  

Zavest se ti ustvarja v zavednem in nezavednem. Pač nimaš ustvarjalne zavesti, zato si se tako pripopal na to platno.
In še obseden si z Alojzem in njegovo zavestjo, ker meniš, da je tvoja zavest plavala nad tvojim telesom in ga gledala. Sedaj se ti to sesuva, pa se držiš tega kot pijanec plota. Razum ni ustvarjalen in tega ne boš rešil z razumom v katerega ti vedno skače spomin in je z njim omejen na neko izkušnjo. Izkušnja je ta breme, ki ti onemogoča ustvarjalnost.

Lp,Igor

A s' ti lahko mal manj puščoben?  Shocked

Prvo kot prvo se v ničemer ne opiram na svojo izkušnjo enkrat pred ne vem koliko leti. Če kaj vem sedaj je samo to, da je tudi že takrat zavest samo bila priča tisti izkušnji, torej se je tista izkušnja zgodila v polju zavesti. In telo je prav tako izkušnja, ki se dogaja v polju zavesti. Mi sedaj vsi izkušamo telo, telo je izkušnja, ne pa da se izkušnje dogodijo prek telesa, to hočem povedati.

A lahko kdo tu razume, da je že telo samo po sebi izkušnja, ki jo ima zavest, ne pa da se izkušnje zgodijo telesu in prek telesa, in potem mi rečemo: "Imeli smo izkušnjo"?  Shocked Wink

Puščoben si sam s temi izkušanjem. Meni npr. je bil včeraj puščoben Borat in prav tako Janša s svojimi izkušnjami.Izkušaš in izkušaš, si filaš spomin s temi izkušnjami in kaj? Postaneš platno polno izkušenj. Za koga? Za Tita in domovino?
Malo razmisli o tem izkušanju, predvsem odnosih, ki jih imaš. To je potem ta pozornost, ta psihološki čas. Tvoj odnos do platna, iluzij do kamna npr.
In pa seveda imaš odvisno zavest. Dokler imaš želje, namero, itd je tvoja zavest odvisna. Pravzaprav je odvisna tudi od materije, tvojega telesa, dokler hočeš živeti. Postavljaš si cilje in k njim zavest stremi.

Lp,Igor

Bo treba mal bolje brat tuje poste in se nehat tolk identificirat z lastno omejenostjo, jeli Igor?

Spet si se neki nalepil na izkušnjo, pa o tem sploh nisem govoril. A si ti sposoben razumeti stavek: telo je že samo po sebi nekaj kar je izkušano s strani nečesa drugega, kar ni telo? Z drugimi besedami: zavest izkuša telo in svet. Ne pa da smo mi telo rojeno v svetu, da bi se zavedalo sveta.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #406 - 11.05.2010 at 13:37:09
 
Robi wrote on 11.05.2010 at 13:31:51:
Quote:
Potem v stanju globokega spanja pa budno telo izgine, izgine telo ki ga imaš v sanjah, in izgine cel svet, in je samo zavest.

Tu zdaj mene zanima kako veš, da je samo zavest ?
Od kod takšno tvoje prepričanje ?

Ker ti pri najboljši veri ne moreš izjaviti, da si takrat nehal obstajati, oz. to mogoče ni najbolj beseda za nekatere, se bodo nanjo obesili, oziroma ne moreš reči, da je celo takrat prišlo do prekinitve tebe kot takega. Ne vem kako naj pojasnim - mogoče tako da niti takrat ni da tebe ne bi bilo. Si in še kako si, drugače zjutraj ne bi mogel reči, da takrat v globokem spancu pa ni bilo ničesar. Ti sam si moral biti tam, da to lahko rečeš naknadno, torej ni prišlo do prekinitve "tebe", četudi je vse izginilo, tudi tvoje telo in cel svet.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #407 - 11.05.2010 at 13:38:53
 
Poet, pa kaj ima to veze. Ti si tle in bluziš o izkustvih in kdo je vrhovni poglavar. Podobno govoriš kot Satis s svojo Gito o Gospodu Bogu. Pokori se potem tej Zavesti, ki izkuša tvoje telo in svet. Mantraj na njo, pa bo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #408 - 11.05.2010 at 13:43:49
 
Quote:
Poet, pa kaj ima to veze. Ti si tle in bluziš o izkustvih in kdo je vrhovni poglavar. Podobno govoriš kot Satis s svojo Gito o Gospodu Bogu. Pokori se potem tej Zavesti, ki izkuša tvoje telo in svet. Mantraj na njo, pa bo.

Lp,Igor

Pogovarjamo se, če še nisi opazil. Le kaj naj bi bil namem takega početja? Mogoče to, da lahko v končni fazi vsak pri sebi preveri to o čemer se razpravlja. Ne včeraj, ne jutri, ampak sedaj, kako jaz delujem sedaj, ne pa kako so me naučili naj mislim, da jaz delujem.

Ti si še vse preveč obtičal pri J. Krišnamurtiju, ki se je ukvarjal samo z umom in je tam obstal. A ti lahko razumeš, da je to kar si ti - zavest, da je ta zavest zavestna tega kar ti počneš oziroma ne počneš s svojim umom? Da sploh ni važno kaj ti narediš s svojim umom, ker vedno bo um že sam po sebi, tak ali drugačen, izkušnja ki jo ima nekaj drugega v čigar polju se nahaja?
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #409 - 11.05.2010 at 13:45:33
 
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 13:37:09:
Robi wrote on 11.05.2010 at 13:31:51:
Quote:
Potem v stanju globokega spanja pa budno telo izgine, izgine telo ki ga imaš v sanjah, in izgine cel svet, in je samo zavest.

Tu zdaj mene zanima kako veš, da je samo zavest ?
Od kod takšno tvoje prepričanje ?

Ker ti pri najboljši veri ne moreš izjaviti, da si takrat nehal obstajati, oz. to mogoče ni najbolj beseda za nekatere, se bodo nanjo obesili, oziroma ne moreš reči, da je celo takrat prišlo do prekinitve tebe kot takega. Ne vem kako naj pojasnim - mogoče tako da niti takrat ni da tebe ne bi bilo. Si in še kako si, drugače zjutraj ne bi mogel reči, da takrat v globokem spancu pa ni bilo ničesar. Ti sam si moral biti tam, da to lahko rečeš naknadno, torej ni prišlo do prekinitve "tebe", četudi je vse izginilo, tudi tvoje telo in cel svet.

To je res..vendar nekaj je, kar ni izginilo..to je spomin...spomin na prejšnjo noč--in spomin na vse to, kar sem doživel prej..vse to se spet zbudi v meni, ki ustvari mojo identiteto...
Na primer, če kdo doživi amnezijo, potem tisti ne ve, da je obstajal prej..zakaj ne, če pa je zavest večna ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #410 - 11.05.2010 at 13:51:17
 
Robi wrote on 11.05.2010 at 13:06:15:
Quote:
menim pa da el poeta želi povedati da zavest je neodvisna od materije kar pomeni zavest si ustvarja sama sebi ogledalo(materijo) da lahko igra igro uma.

Ta stavek je čisto kontradiktoren..Zakaj bi si zavest ustvarjala materijo, če je neodvisna...






Zakaj si jaz ustvarjam dolgove na banki, če sem neodvisen od denarja... Grin



zato ker je narava zavesti ustvarjalnost


če si neodvisen od denarja potem si res smešen da ustvarjaš dolgove na banki Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #411 - 11.05.2010 at 13:53:11
 
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 13:43:49:
Quote:
Poet, pa kaj ima to veze. Ti si tle in bluziš o izkustvih in kdo je vrhovni poglavar. Podobno govoriš kot Satis s svojo Gito o Gospodu Bogu. Pokori se potem tej Zavesti, ki izkuša tvoje telo in svet. Mantraj na njo, pa bo.

Lp,Igor

Pogovarjamo se, če še nisi opazil. Le kaj naj bi bil namem takega početja? Mogoče to, da lahko v končni fazi vsak pri sebi preveri to o čemer se razpravlja. Ne včeraj, ne jutri, ampak sedaj, kako jaz delujem sedaj, ne pa kako so me naučili naj mislim, da jaz delujem.

Ti si še vse preveč obtičal pri J. Krišnamurtiju, ki se je ukvarjal samo z umom in je tam obstal. A ti lahko razumeš, da je to kar si ti - zavest, da je ta zavest zavestna tega kar ti počneš oziroma ne počneš s svojim umom? Da sploh ni važno kaj ti narediš s svojim umom, ker vedno bo um že sam po sebi, tak ali drugačen, izkušnja ki jo ima nekaj drugega v čigar polju se nahaja?

Zopet nekaj določaš in pojma nimaš.
Tvoj um sedaj določa tvojo zavest ozko. Sedaj pa zavest razširi in um bo utihnil ali pa se prilagodil. Izkušnja nima nič s tem, ker ko jo privlečeš v svoj um, se tvoja zavest zoži. Sicer
Seveda se pogovarjamo, le dobro bi bilo, da bi še malo razmišljal poleg. Ne pa nekaj govoričil, kar si dal v spomin in sedaj uporabljaš kot znanje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #412 - 11.05.2010 at 13:55:25
 
Robi wrote on 11.05.2010 at 13:45:33:
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 13:37:09:
Robi wrote on 11.05.2010 at 13:31:51:
Quote:
Potem v stanju globokega spanja pa budno telo izgine, izgine telo ki ga imaš v sanjah, in izgine cel svet, in je samo zavest.

Tu zdaj mene zanima kako veš, da je samo zavest ?
Od kod takšno tvoje prepričanje ?

Ker ti pri najboljši veri ne moreš izjaviti, da si takrat nehal obstajati, oz. to mogoče ni najbolj beseda za nekatere, se bodo nanjo obesili, oziroma ne moreš reči, da je celo takrat prišlo do prekinitve tebe kot takega. Ne vem kako naj pojasnim - mogoče tako da niti takrat ni da tebe ne bi bilo. Si in še kako si, drugače zjutraj ne bi mogel reči, da takrat v globokem spancu pa ni bilo ničesar. Ti sam si moral biti tam, da to lahko rečeš naknadno, torej ni prišlo do prekinitve "tebe", četudi je vse izginilo, tudi tvoje telo in cel svet.

To je res..vendar nekaj je, kar ni izginilo..to je spomin...spomin na prejšnjo noč--in spomin na vse to, kar sem doživel prej..vse to se spet zbudi v meni, ki ustvari mojo identiteto...
Na primer, če kdo doživi amnezijo, potem tisti ne ve, da je obstajal prej..zakaj ne, če pa je zavest večna ?


zavest se nikoli ne sprašuje a je obstajala prej   zavest je večno sedaj
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #413 - 11.05.2010 at 13:55:49
 
Vsak človek ima zavest pa tudi ne vedno deluje zavedno temveč je zgubljen v umu . Zame zavest ni nič ločenega od mene ker če bi bli ločeni od zavesti bi jo lahko popolnoma poznali in se nebi spraševali kje je kaj je . Mi smo zavest ampak delujemo enkrat manj drugič bolj zavestno . Zakaj pa se sparšujemo kaj je zavest jo iščemo ugotavljamo kje je kaj je ? zato ker se sprašujemo kdo smo mi kaj smo mi od kje smo , vesolje ki izkuša samo sebe .
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #414 - 11.05.2010 at 13:59:20
 
Quote:
Vsak človek ima zavest pa tudi ne vedno deluje zavedno temveč je zgubljen v umu . Zame zavest ni nič ločenega od mene ker če bi bli ločeni od zavesti bi jo lahko popolnoma poznali in se nebi spraševali kje je kaj je . Mi smo zavest ampak delujemo enkrat manj drugič bolj zavestno . Zakaj pa se sparšujemo kaj je zavest jo iščemo ugotavljamo kje je kaj je ? zato ker se sprašujemo kdo smo mi kaj smo mi od kje smo , vesolje ki izkuša samo sebe .

ko se nehaš spraševat in iskat ti postane jasno kaj je zavest
dokler pa človek blodi po svojem umu z raznimi miselnimi koncepti potem je le zbegana kura ki išče pa ne najde. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #415 - 11.05.2010 at 14:04:11
 
OMEN SAT wrote on 11.05.2010 at 13:59:20:
Quote:
Vsak človek ima zavest pa tudi ne vedno deluje zavedno temveč je zgubljen v umu . Zame zavest ni nič ločenega od mene ker če bi bli ločeni od zavesti bi jo lahko popolnoma poznali in se nebi spraševali kje je kaj je . Mi smo zavest ampak delujemo enkrat manj drugič bolj zavestno . Zakaj pa se sparšujemo kaj je zavest jo iščemo ugotavljamo kje je kaj je ? zato ker se sprašujemo kdo smo mi kaj smo mi od kje smo , vesolje ki izkuša samo sebe .

ko se nehaš spraševat in iskat ti postane jasno kaj je zavest
dokler pa človek blodi po svojem umu z raznimi miselnimi koncepti potem je le zbegana kura ki išče pa ne najde. Smiley

Dvom je najvišja ustvarjalnost, ko se vprašaš ali je nekaj resnica. Brez tega ni ustvarjalnosti, lahko postaneš ovca ali pa mentalna lenoba.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #416 - 11.05.2010 at 14:06:34
 
Robi wrote on 11.05.2010 at 13:45:33:
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 13:37:09:
Robi wrote on 11.05.2010 at 13:31:51:
Quote:
Potem v stanju globokega spanja pa budno telo izgine, izgine telo ki ga imaš v sanjah, in izgine cel svet, in je samo zavest.

Tu zdaj mene zanima kako veš, da je samo zavest ?
Od kod takšno tvoje prepričanje ?

Ker ti pri najboljši veri ne moreš izjaviti, da si takrat nehal obstajati, oz. to mogoče ni najbolj beseda za nekatere, se bodo nanjo obesili, oziroma ne moreš reči, da je celo takrat prišlo do prekinitve tebe kot takega. Ne vem kako naj pojasnim - mogoče tako da niti takrat ni da tebe ne bi bilo. Si in še kako si, drugače zjutraj ne bi mogel reči, da takrat v globokem spancu pa ni bilo ničesar. Ti sam si moral biti tam, da to lahko rečeš naknadno, torej ni prišlo do prekinitve "tebe", četudi je vse izginilo, tudi tvoje telo in cel svet.

To je res..vendar nekaj je, kar ni izginilo..to je spomin...spomin na prejšnjo noč--in spomin na vse to, kar sem doživel prej..vse to se spet zbudi v meni, ki ustvari mojo identiteto...
Na primer, če kdo doživi amnezijo, potem tisti ne ve, da je obstajal prej..zakaj ne, če pa je zavest večna ?

Kdo pa se zaveda spomina? A se zavest zaveda spomina, ali se spomin zaveda spomina? Torej zavest se zaveda da pride do akcije spominjanja, to je vse.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #417 - 11.05.2010 at 14:08:49
 
Quote:
OMEN SAT wrote on 11.05.2010 at 13:59:20:
Quote:
Vsak človek ima zavest pa tudi ne vedno deluje zavedno temveč je zgubljen v umu . Zame zavest ni nič ločenega od mene ker če bi bli ločeni od zavesti bi jo lahko popolnoma poznali in se nebi spraševali kje je kaj je . Mi smo zavest ampak delujemo enkrat manj drugič bolj zavestno . Zakaj pa se sparšujemo kaj je zavest jo iščemo ugotavljamo kje je kaj je ? zato ker se sprašujemo kdo smo mi kaj smo mi od kje smo , vesolje ki izkuša samo sebe .

ko se nehaš spraševat in iskat ti postane jasno kaj je zavest
dokler pa človek blodi po svojem umu z raznimi miselnimi koncepti potem je le zbegana kura ki išče pa ne najde. Smiley

Dvom je najvišja ustvarjalnost, ko se vprašaš ali je nekaj resnica. Brez tega ni ustvarjalnosti, lahko postaneš ovca ali pa mentalna lenoba.

Lp,Igor

Ali pa večni dvomljivec, your choice.

Sploh te mora pa dvom na koncu koncev pripeljati do tistega v kar ni mogoče dvomiti. Ti dvomiš v to, da sedaj obstajaš? Lahko podvomiš v vse drugo, ne moreš pa podvomiti v obstajanje, oz. v prisotnost, ki se zaveda obstajanja.

Torej lepo je da dvomiš, ni pa lepo, da nisi nikoli podvomil v J Krišnamurtija, to bi ti pa celo on sam zameril, hec!
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #418 - 11.05.2010 at 14:10:03
 
OMEN SAT wrote on 11.05.2010 at 13:59:20:
Quote:
Vsak človek ima zavest pa tudi ne vedno deluje zavedno temveč je zgubljen v umu . Zame zavest ni nič ločenega od mene ker če bi bli ločeni od zavesti bi jo lahko popolnoma poznali in se nebi spraševali kje je kaj je . Mi smo zavest ampak delujemo enkrat manj drugič bolj zavestno . Zakaj pa se sparšujemo kaj je zavest jo iščemo ugotavljamo kje je kaj je ? zato ker se sprašujemo kdo smo mi kaj smo mi od kje smo , vesolje ki izkuša samo sebe .

ko se nehaš spraševat in iskat ti postane jasno kaj je zavest
dokler pa človek blodi po svojem umu z raznimi miselnimi koncepti potem je le zbegana kura ki išče pa ne najde. Smiley
Se strinjam , dokler se sprašuješ se razbijaš iščeš nekaj ločenega od sebe kar pa ne obstaja .Se je pa potrebno vprašat da se spomniš da ni kaj iskat da je že vse tu . Dokler se sprašuješ - se sprašuješ .
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #419 - 11.05.2010 at 21:17:26
 
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 14:08:49:
Ali pa večni dvomljivec, your choice.

Sploh te mora pa dvom na koncu koncev pripeljati do tistega v kar ni mogoče dvomiti. Ti dvomiš v to, da sedaj obstajaš? Lahko podvomiš v vse drugo, ne moreš pa podvomiti v obstajanje, oz. v prisotnost, ki se zaveda obstajanja.

Torej lepo je da dvomiš, ni pa lepo, da nisi nikoli podvomil v J Krišnamurtija, to bi ti pa celo on sam zameril, hec!

Pisal sem o dvomu v resnico. V dejstvo realnosti nimam kaj dvomiti.
Ne vem pa kaj bi dvomil v Jidduja. Misliš v to kar je pravil ali kako je deloval, al kako? Sedaj, da je tebi lep, na to nisel obračal pozornosti.

Dvom te lahko pripelje v raziskovanje, ki postane ustvarjalno. Navadno pa to ni lepo, celo grdo je, negativne misli. Ampak, tako je, zadeve moraš gledati tudi iz grde stvari, če jih želiš spoznati. In na koncu, navadno ni ne grda ne lepa, je taka kot je.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 26 27 28 29 30 ... 32