Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 25 26 27 28 29 ... 32
(Read 140350 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #390 - 11.05.2010 at 11:19:20
 
Quote:
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 09:28:20:
Alojz - bevskač, brez pravih duhovnih hlač, ima samo en par klobas in elohimskih krač!

Alojzijus, a te ni sram takega starga deca pa takole bevska in se z mladeniči pregovarja? A nimaš bolj pametnega dela kot da tule bevskaš?

Glej, kaj jaz mislim, ko pravim, da je zavest izven vesolja: hočem rečt samo to, da zavest nima nič opraviti z oziroma je onkraj tega kar je manifestirano in kar se lahko vidi. Ker če zavest ne bi bila onkraj tega kar se lahko vidi, potem se sploh ne bi mogla tega zavedati. In vse kar je videno je vesolje, zato je zavest onkraj vesolja, ker če bi bilo vesolje potem bi bila samo vesolje in se ne bi mogla zavedati vesolja.

Sedaj pa ti (užaloščena trmoglavka) razmisli, če je zavest lahko to kar je videno, ali pa mora že po sami naravi biti onkraj tega kar je videno, da bi se tega sploh zavedala? Ker če bi zavest bila materija potem bi bila materija, in pika, se ne bi zavedala. Tako da zavest že sama po sebi mora biti onkraj materije, če naj se jo sploh zaveda. To potuhtaj, pa mogoče bo, ne pa da se takole repenčiš.

Lp


Mogoče ja pa zavest od vesolja vesolje ki opazuje samo sebe .

Pa če je vesolje materija, atomi, kvarki, elementi - lahko rečeš, da se ta materija sama ogleduje? Al pa je nekaj kar že v osnovi ni iz iste "snovi" kot materija in to materijo gleda, nekje popolnoma izven te materije? Ne more biti drugače, ker v vsakem drugem primeru rečeš, da se materija zaveda sebe - pa se lahko?
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #391 - 11.05.2010 at 11:33:11
 
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 11:19:20:
Quote:
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 09:28:20:
Alojz - bevskač, brez pravih duhovnih hlač, ima samo en par klobas in elohimskih krač!

Alojzijus, a te ni sram takega starga deca pa takole bevska in se z mladeniči pregovarja? A nimaš bolj pametnega dela kot da tule bevskaš?

Glej, kaj jaz mislim, ko pravim, da je zavest izven vesolja: hočem rečt samo to, da zavest nima nič opraviti z oziroma je onkraj tega kar je manifestirano in kar se lahko vidi. Ker če zavest ne bi bila onkraj tega kar se lahko vidi, potem se sploh ne bi mogla tega zavedati. In vse kar je videno je vesolje, zato je zavest onkraj vesolja, ker če bi bilo vesolje potem bi bila samo vesolje in se ne bi mogla zavedati vesolja.

Sedaj pa ti (užaloščena trmoglavka) razmisli, če je zavest lahko to kar je videno, ali pa mora že po sami naravi biti onkraj tega kar je videno, da bi se tega sploh zavedala? Ker če bi zavest bila materija potem bi bila materija, in pika, se ne bi zavedala. Tako da zavest že sama po sebi mora biti onkraj materije, če naj se jo sploh zaveda. To potuhtaj, pa mogoče bo, ne pa da se takole repenčiš.

Lp


Mogoče ja pa zavest od vesolja vesolje ki opazuje samo sebe .

Pa če je vesolje materija, atomi, kvarki, elementi - lahko rečeš, da se ta materija sama ogleduje? Al pa je nekaj kar že v osnovi ni iz iste "snovi" kot materija in to materijo gleda, nekje popolnoma izven te materije? Ne more biti drugače, ker v vsakem drugem primeru rečeš, da se materija zaveda sebe - pa se lahko?


Hm nevem , jaz primerjam to z sabo ker nimam nekega drugega znanja o vesolju da bi vedel kak si razložit nisem fizik alpa kaj takega ,
Nevem če se lahko materija zaveda sama sebe , ampak jaz sem tudi materija, vesolje, moje telo , kdo se potem zaveda mojega telesa ? lahko zavestno vplivam na svoje telo in hkrati tudi sem moje telo .Jaz je telo um zavest skupek vsega ki lahko deluje kot eno , brez telesa nebi šlo , brez zavesti tudi ne torej je vse eno , Nemore se zavest zavedat mojega telesa če se to uniči. Zavest se rodi z mano v meni in je eno z mano in jaz z njo .
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #392 - 11.05.2010 at 12:27:20
 
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 11:17:25:
No vidiš, da gre, saj razumeš. Hec. Igor, ne vse takoj tako resno.

Alojz ima pač en duhovno-materialni problem, po katerem je še vse preveč navezan na to kar vidi. In zaradi tega ne more spoznati, da tudi to kar je videno v bistvu nima take vrednosti, kot ji jo sam pripisuje. In potem zamučka zavest v neko vesoljno dimenzijo po kateri to kar je videno postane osrednji predmet njegove teorije. A tudi to se manifestira kot zakodirana možnost tega kar je. Bo že, pustimo mu naj bevska, če mu tako paše.  

Zavest se ti ustvarja v zavednem in nezavednem. Pač nimaš ustvarjalne zavesti, zato si se tako pripopal na to platno.
In še obseden si z Alojzem in njegovo zavestjo, ker meniš, da je tvoja zavest plavala nad tvojim telesom in ga gledala. Sedaj se ti to sesuva, pa se držiš tega kot pijanec plota. Razum ni ustvarjalen in tega ne boš rešil z razumom v katerega ti vedno skače spomin in je z njim omejen na neko izkušnjo. Izkušnja je ta breme, ki ti onemogoča ustvarjalnost.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #393 - 11.05.2010 at 12:48:35
 
Quote:
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 11:17:25:
No vidiš, da gre, saj razumeš. Hec. Igor, ne vse takoj tako resno.

Alojz ima pač en duhovno-materialni problem, po katerem je še vse preveč navezan na to kar vidi. In zaradi tega ne more spoznati, da tudi to kar je videno v bistvu nima take vrednosti, kot ji jo sam pripisuje. In potem zamučka zavest v neko vesoljno dimenzijo po kateri to kar je videno postane osrednji predmet njegove teorije. A tudi to se manifestira kot zakodirana možnost tega kar je. Bo že, pustimo mu naj bevska, če mu tako paše.  

Zavest se ti ustvarja v zavednem in nezavednem. Pač nimaš ustvarjalne zavesti, zato si se tako pripopal na to platno.
In še obseden si z Alojzem in njegovo zavestjo, ker meniš, da je tvoja zavest plavala nad tvojim telesom in ga gledala. Sedaj se ti to sesuva, pa se držiš tega kot pijanec plota. Razum ni ustvarjalen in tega ne boš rešil z razumom v katerega ti vedno skače spomin in je z njim omejen na neko izkušnjo. Izkušnja je ta breme, ki ti onemogoča ustvarjalnost.

Lp,Igor


se strinjam
menim pa da el poeta želi povedati da zavest je neodvisna od materije kar pomeni zavest si ustvarja sama sebi ogledalo(materijo) da lahko igra igro uma.

človek ima le dve možnosti da spozna da se samodejno dogaja proces igre in da je v sozvočju s to igro ali pa brezglavo tava sem in tja in plava proti toku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #394 - 11.05.2010 at 13:03:58
 
Quote:
Zavest sploh ne raste, nima nobene materialne kvalitete, se ne izboljšuje in ne poslabšuje, ni je enkrat več, drugič manj, skratka nima sploh nobene zveze s tem kar pravimo materialni svet. Kako le?

A ne govorimo o človeški zavesti ?
Izahajam iz praktičnih primerov, ti pa izhajaš iz nekih idealov...
Temu, čemur ti praviš zavest, jaz pravim univerzalna energija vesolja..Za to bi lahko rekel, da je konstantna in neodvisna...

Zato ne morem govoriti o neki univerzalni, neodvisni zavesti, ker ne vem, če sploh obstaja...
Quote:
To kar ti smatraš da raste in se razvija ni zavest, ampak intelekt, um, ego, če hočeš. Ves čas pa zavest opazuje kako telo raste in kako intelekt postaja bolj fin in bolj v stiku z "duhovnim", ampak zavest ves čas nima prav nobene zveze s tem kar se dogaja, razen da sploh omogoča, da je to kar se dogaja videno. To je vse.

Recimo, da imaš prav..Potem pa mi še naštej primere, ki potrjujejo tvojo teorijo... Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #395 - 11.05.2010 at 13:06:15
 
Quote:
menim pa da el poeta želi povedati da zavest je neodvisna od materije kar pomeni zavest si ustvarja sama sebi ogledalo(materijo) da lahko igra igro uma.

Ta stavek je čisto kontradiktoren..Zakaj bi si zavest ustvarjala materijo, če je neodvisna...

Zakaj si jaz ustvarjam dolgove na banki, če sem neodvisen od denarja... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #396 - 11.05.2010 at 13:08:49
 
Quote:
Hm nevem , jaz primerjam to z sabo ker nimam nekega drugega znanja o vesolju da bi vedel kak si razložit nisem fizik alpa kaj takega ,
Nevem če se lahko materija zaveda sama sebe , ampak jaz sem tudi materija, vesolje, moje telo , kdo se potem zaveda mojega telesa ? lahko zavestno vplivam na svoje telo in hkrati tudi sem moje telo .Jaz je telo um zavest skupek vsega ki lahko deluje kot eno , brez telesa nebi šlo , brez zavesti tudi ne torej je vse eno , Nemore se zavest zavedat mojega telesa če se to uniči. Zavest se rodi z mano v meni in je eno z mano in jaz z njo .

Sam izhajam iz podobnega stališča...
Saj vsi govorimo o sebi..izhajamo iz sebe iz svoje zavesti...

Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #397 - 11.05.2010 at 13:13:17
 
Quote:
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 11:17:25:
No vidiš, da gre, saj razumeš. Hec. Igor, ne vse takoj tako resno.

Alojz ima pač en duhovno-materialni problem, po katerem je še vse preveč navezan na to kar vidi. In zaradi tega ne more spoznati, da tudi to kar je videno v bistvu nima take vrednosti, kot ji jo sam pripisuje. In potem zamučka zavest v neko vesoljno dimenzijo po kateri to kar je videno postane osrednji predmet njegove teorije. A tudi to se manifestira kot zakodirana možnost tega kar je. Bo že, pustimo mu naj bevska, če mu tako paše.  

Zavest se ti ustvarja v zavednem in nezavednem. Pač nimaš ustvarjalne zavesti, zato si se tako pripopal na to platno.
In še obseden si z Alojzem in njegovo zavestjo, ker meniš, da je tvoja zavest plavala nad tvojim telesom in ga gledala. Sedaj se ti to sesuva, pa se držiš tega kot pijanec plota. Razum ni ustvarjalen in tega ne boš rešil z razumom v katerega ti vedno skače spomin in je z njim omejen na neko izkušnjo. Izkušnja je ta breme, ki ti onemogoča ustvarjalnost.

Lp,Igor

A s' ti lahko mal manj puščoben?  Shocked

Prvo kot prvo se v ničemer ne opiram na svojo izkušnjo enkrat pred ne vem koliko leti. Če kaj vem sedaj je samo to, da je tudi že takrat zavest samo bila priča tisti izkušnji, torej se je tista izkušnja zgodila v polju zavesti. In telo je prav tako izkušnja, ki se dogaja v polju zavesti. Mi sedaj vsi izkušamo telo, telo je izkušnja, ne pa da se izkušnje dogodijo prek telesa, to hočem povedati.

A lahko kdo tu razume, da je že telo samo po sebi izkušnja, ki jo ima zavest, ne pa da se izkušnje zgodijo telesu in prek telesa, in potem mi rečemo: "Imeli smo izkušnjo"?  Shocked Wink
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #398 - 11.05.2010 at 13:15:49
 
Quote:
A lahko kdo tu razume, da je že telo samo po sebi izkušnja, ki jo ima zavest, ne pa da se izkušnje zgodijo telesu in prek telesa, in potem mi rečemo: "Imeli smo izkušnjo"?  Shocked Wink

Daj prvo razčistimo o kateri zavesti se gre ?
Človeški..ali..
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #399 - 11.05.2010 at 13:22:17
 
Robi wrote on 11.05.2010 at 13:15:49:
Quote:
A lahko kdo tu razume, da je že telo samo po sebi izkušnja, ki jo ima zavest, ne pa da se izkušnje zgodijo telesu in prek telesa, in potem mi rečemo: "Imeli smo izkušnjo"?  Shocked Wink

Daj prvo razčistimo o kateri zavesti se gre ?
Človeški..ali..

No pol mi pa ti razloži koliko zavesti pa sploh je?! To te je Alojz nasral s svojim besednjakom, ko govori o zavesti flore, živali, človeka, itd., pa sploh ne ve o čem govori.

Pogledaj, zavest je zavestnost je obstajanje je vedenje, jaz sem - nima nič s čutili, nima nič z mislimi, nima nič nič nič.

Zavest je prisotnost eksistiranja, je tisto kar se zaveda vsega drugega oziroma vse kar se lahko kdajkoli zgodi se zgodi v polju zavesti. To je ta zavest, vem pa da jo en folk enači z doživljanjem, pa izkušanjem, pa ne vem kaj še.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #400 - 11.05.2010 at 13:26:50
 
Quote:
No pol mi pa ti razloži koliko zavesti pa sploh je?!

Jaz poznam samo človeško.

Quote:
Pogledaj, zavest je zavestnost je obstajanje je vedenje, jaz sem - nima nič s čutili, nima nič z mislimi, nima nič nič nič.

Strinjam se s prvim delom, z drugim pa ne...

Namreč ta zavest ali zavestnost je nastala in je odvisna od čutil..A se strinjaš ali ne ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #401 - 11.05.2010 at 13:27:56
 
Še neki: ko sanjaš in si kao čist v nekem drugem svetu, je zavest zavestna, da se pred njo vršijo sanje.

In potem ko si v stanju globoke spanca kjer mi pravimo, da ni ničesar, je zavest zavestna tistega, da ni ničesar! To je zavest, ki je zavestna budnega stanja, ki je zavestna sanjanja in ki je zavestna globokega spanca.

V budnem stanju se pred to zavest napopa telo in potem ima zavest izkušnjo telesa.

V sanjanju se pred zaevst napopajo drugačne slike in vsakič drugačno telo in zavest je zavestna tega.

Potem v stanju globokega spanja pa budno telo izgine, izgine telo ki ga imaš v sanjah, in izgine cel svet, in je samo zavest.

Ker že sedaj v tem trenutku se sploh ne gre za to, da smo "mi" v svetu in imamo izkušnjo kako je biti živ v tem svetu, ampak se gre bolj za to, da ima zavest izkušnjo telesa in tudi izkušnjo sveta!

Seveda smo pa mi sedaj v iluziji, da je ravno obratno, ker tako hočemo verjeti, ker hočemo igrati to igro, ker drugega ni in nikoli ne bo, in tudi ni potrebe da bi bilo.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #402 - 11.05.2010 at 13:30:23
 
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 13:13:17:
Quote:
El Pesnik wrote on 11.05.2010 at 11:17:25:
No vidiš, da gre, saj razumeš. Hec. Igor, ne vse takoj tako resno.

Alojz ima pač en duhovno-materialni problem, po katerem je še vse preveč navezan na to kar vidi. In zaradi tega ne more spoznati, da tudi to kar je videno v bistvu nima take vrednosti, kot ji jo sam pripisuje. In potem zamučka zavest v neko vesoljno dimenzijo po kateri to kar je videno postane osrednji predmet njegove teorije. A tudi to se manifestira kot zakodirana možnost tega kar je. Bo že, pustimo mu naj bevska, če mu tako paše.  

Zavest se ti ustvarja v zavednem in nezavednem. Pač nimaš ustvarjalne zavesti, zato si se tako pripopal na to platno.
In še obseden si z Alojzem in njegovo zavestjo, ker meniš, da je tvoja zavest plavala nad tvojim telesom in ga gledala. Sedaj se ti to sesuva, pa se držiš tega kot pijanec plota. Razum ni ustvarjalen in tega ne boš rešil z razumom v katerega ti vedno skače spomin in je z njim omejen na neko izkušnjo. Izkušnja je ta breme, ki ti onemogoča ustvarjalnost.

Lp,Igor

A s' ti lahko mal manj puščoben?  Shocked

Prvo kot prvo se v ničemer ne opiram na svojo izkušnjo enkrat pred ne vem koliko leti. Če kaj vem sedaj je samo to, da je tudi že takrat zavest samo bila priča tisti izkušnji, torej se je tista izkušnja zgodila v polju zavesti. In telo je prav tako izkušnja, ki se dogaja v polju zavesti. Mi sedaj vsi izkušamo telo, telo je izkušnja, ne pa da se izkušnje dogodijo prek telesa, to hočem povedati.

A lahko kdo tu razume, da je že telo samo po sebi izkušnja, ki jo ima zavest, ne pa da se izkušnje zgodijo telesu in prek telesa, in potem mi rečemo: "Imeli smo izkušnjo"?  Shocked Wink

Puščoben si sam s temi izkušanjem. Meni npr. je bil včeraj puščoben Borat in prav tako Janša s svojimi izkušnjami.Izkušaš in izkušaš, si filaš spomin s temi izkušnjami in kaj? Postaneš platno polno izkušenj. Za koga? Za Tita in domovino?
Malo razmisli o tem izkušanju, predvsem odnosih, ki jih imaš. To je potem ta pozornost, ta psihološki čas. Tvoj odnos do platna, iluzij do kamna npr.
In pa seveda imaš odvisno zavest. Dokler imaš želje, namero, itd je tvoja zavest odvisna. Pravzaprav je odvisna tudi od materije, tvojega telesa, dokler hočeš živeti. Postavljaš si cilje in k njim zavest stremi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #403 - 11.05.2010 at 13:30:43
 
Robi wrote on 11.05.2010 at 13:26:50:
Quote:
No pol mi pa ti razloži koliko zavesti pa sploh je?!

Jaz poznam samo človeško.

Quote:
Pogledaj, zavest je zavestnost je obstajanje je vedenje, jaz sem - nima nič s čutili, nima nič z mislimi, nima nič nič nič.

Strinjam se s prvim delom, z drugim pa ne...

Namreč ta zavest ali zavestnost je nastala in je odvisna od čutil..A se strinjaš ali ne ?

Kako čem se strinjat. Zavest je zavest je zavest je zavest. Potem pa je ta energija zavesti zavestna vsega ostalega kar lahko obstaja. In zavest je tisto kar se zaveda, da čutila obstajajo. In potem v stanju globokega spanca čutila izginejo in zavese je zavestna, da sedaj ni več čutil. To je to.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #404 - 11.05.2010 at 13:31:51
 
Quote:
Potem v stanju globokega spanja pa budno telo izgine, izgine telo ki ga imaš v sanjah, in izgine cel svet, in je samo zavest.

Tu zdaj mene zanima kako veš, da je samo zavest ?
Od kod takšno tvoje prepričanje ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 25 26 27 28 29 ... 32