Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 30791 times)
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #15 - 07.10.2008 at 19:30:00
 
Quote:
Nedostopna, za tiste ki ne vedo kje jo iskati
Tega ne ve nihče, vključno s teboj.
Quote:
Mogoče zate, ker nisi nikoli izbiral življenje, ki bi ga ti živel, ne glede na to kaj pravijo drugi.
To ni od tega odvisno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #16 - 07.10.2008 at 22:05:28
 
Roman

Praviš da je resnica nedostopna za vse a hkrati da Dokler se življenje tako hvaležno podreja iluzijam, ni v njem prav nič svetega.

Kako pa vidiš iluzijo, če ti je resnica nedostopna.   Questioning
Back to top
 
 
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #17 - 07.10.2008 at 22:08:06
 
Quote:
Kako pa vidiš iluzijo, če ti je resnica nedostopna.   Questioning
Dobro vprašanje. Marsikdo pač ne verjame, da vidi iluzijo, prepričan je, da je resnico (ali morda celo Resnico) za j... zagrabil. Ampak, ali ni logično, da če je resnica nedostopna, lahko vidiš kvečjemu iluzijo, resnice pa ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #18 - 07.10.2008 at 22:14:47
 
Roman wrote on 07.10.2008 at 22:08:06:
Quote:
Kako pa vidiš iluzijo, če ti je resnica nedostopna.   Questioning
Dobro vprašanje. Marsikdo pač ne verjame, da vidi iluzijo, prepričan je, da je resnico (ali morda celo Resnico) za j... zagrabil. Ampak, ali ni logično, da če je resnica nedostopna, lahko vidiš kvečjemu iluzijo, resnice pa ne?


Ti trdiš da je resnica nedostopna.  Po kakšni tvoji logiki ( vidim da se oklepaš logike ) je nedostopna.   Questioning

Po tem tvojem razmišljanju tudi zrak ni logičen, viden zaznaven, čeprav ga vdihavaš.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #19 - 08.10.2008 at 07:36:38
 
Quote:
Ti trdiš da je resnica nedostopna.
Tako je. Seveda pojmujem resnico v tem smislu, da je objektivna, da ni odvisna od človeških mnenj ali prepričanj.
Quote:
Po kakšni tvoji logiki ( vidim da se oklepaš logike ) je nedostopna.
Ne gre za mojo logiko, gre za omejenost človeškega spoznavnega aparata. Logike pa se verjetno oklepam približno toliko, kot ti, nič več.
Quote:
Po tem tvojem razmišljanju tudi zrak ni logičen, viden zaznaven, čeprav ga vdihavaš.
V čem bi bila logika zraka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #20 - 09.10.2008 at 00:34:50
 
Roman wrote on 08.10.2008 at 07:36:38:
Quote:
Ti trdiš da je resnica nedostopna.
Tako je. Seveda pojmujem resnico v tem smislu, da je objektivna, da ni odvisna od človeških mnenj ali prepričanj.
Quote:
Po kakšni tvoji logiki ( vidim da se oklepaš logike ) je nedostopna.
Ne gre za mojo logiko, gre za omejenost človeškega spoznavnega aparata. Logike pa se verjetno oklepam približno toliko, kot ti, nič več.


To ne pomeni, da je resnica nedostopna. Problem ni v nedostopnosti resnice,  ampak v ljudeh, ki iščejo pomiritev in ne resnice.

Roman wrote on 08.10.2008 at 07:36:38:
V čem bi bila logika zraka?


S tem sem hotela reči da je resnica toliko dostopna kot zrak ki ga vdihavaš, čeprav ga ne moreš videti in zaznavati.  Resnica je vsem dostopna, samo če jo hočejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #21 - 09.10.2008 at 08:36:01
 
Quote:
To ne pomeni, da je resnica nedostopna.
Pa ravno to pomeni. Slepec ne more spoznavati svetlobnih pojavov, resnica o teh pojavih mu je nedostopna.
Quote:
Problem ni v nedostopnosti resnice,  ampak v ljudeh, ki iščejo pomiritev in ne resnice.
Ampak to je drug problem. Ene ljudi resnica zanima, druge ne. Dostopnost ni od tega odvisna.
Quote:
S tem sem hotela reči da je resnica toliko dostopna kot zrak ki ga vdihavaš, čeprav ga ne moreš videti in zaznavati.
Zrak seveda zaznavamo, posredno celo tudi vidimo.
Quote:
Resnica je vsem dostopna, samo če jo hočejo.
In kako si ti prišla do resnice? Do kakšne resnice?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #22 - 09.10.2008 at 22:16:49
 
Kako tale debata lepo potrjuje rek, da je absolutno samo to, da je vse relativno. Pa to ni smešno, temveč žalostno. Si predstavljate kako se bomo menili, ko bo tale godlja od sveta prišla do točke, ko se bo začela rušiti.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #23 - 09.10.2008 at 23:32:21
 
Roman wrote on 09.10.2008 at 08:36:01:
Quote:
Resnica je vsem dostopna, samo če jo hočejo.
In kako si ti prišla do resnice? Do kakšne resnice?


Jaz sem resnična.  Exclaim

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #24 - 10.10.2008 at 07:38:28
 
Quote:
Roman wrote on 09.10.2008 at 08:36:01:
Quote:
Resnica je vsem dostopna, samo če jo hočejo.
In kako si ti prišla do resnice? Do kakšne resnice?
Jaz sem resnična.  Exclaim

Lepo. Zdaj pa mi še pokaži človeka, ki ni hotel priti do te resnice. Pa še to mi razloži, ko govoriš o dostopnosti resnice, zakaj se tedaj toliko sprašujemo tista slovita vprašanja: kaj smo, od kod prihajamo in kam gremo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #25 - 10.10.2008 at 09:36:03
 
Roman wrote on 10.10.2008 at 07:38:28:
Quote:
Roman wrote on 09.10.2008 at 08:36:01:
Quote:
Resnica je vsem dostopna, samo če jo hočejo.
In kako si ti prišla do resnice? Do kakšne resnice?
Jaz sem resnična.  Exclaim

Lepo. Zdaj pa mi še pokaži človeka, ki ni hotel priti do te resnice. Pa še to mi razloži, ko govoriš o dostopnosti resnice, zakaj se tedaj toliko sprašujemo tista slovita vprašanja: kaj smo, od kod prihajamo in kam gremo.


Veliko jih poznam, ki nočejo resnice, ne morem ti ga pa pokazati, malo preveč zahtevaš.

Tisti, ki se neha  spraševati vprašanja, ki jih navajaš postane nedostopen za resnico. Sam po svoji volji.  

Vprašanja so normalna za iskalce resnice, kdor se sprašuje je živ.
Vprašanja so ključ do modrosti.

Zdaj pa mi odgovori še ti, kaj je zate resnica tista ki ljudi zanima ali ne zanima, kaj to je zate.  Questioning
Back to top
 
 
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #26 - 10.10.2008 at 10:10:48
 
Morda pa se morava najprej dogovoriti, kaj pojmujeva pod resnico. Večina ljudi sprejema Renejevo trditev (mislim, torej sem) kot resnico, nikogar ne poznam, ki te resnice na kakršenkoli način ne bi hotel - se pravi spoznati ali sprejeti. Zato ne verjamem, da ti poznaš kakega takega in te zato sprašujem po njem. Ampak tvoja trditev "veliko jih poznam, ki nočejo resnice" najbrž pomeni nekaj drugega. Kaj?

Seveda človek, ki se ne sprašuje, morda ne potrebuje odgovorov, kar pa ne pomeni, da je resnica zanj nedostopna. Ampak ti si stvar obrnila: človek bi moral biti dostopen za resnico. To daje slutiti, da pod resnico misliš nekaj, kar se človeku ponuja, on pa jo lahko sprejme ali zavrne. Vsekakor je človek, ki se ne sprašuje, v enaki meri nedostopen tudi za neresnico.

Ne vem, kaj zanima ljudi, a kot vse kaže, se jim res zdi najbolj pomembna tolažba. Sam resnico pojmujem kot ujemanje znanja s svetom, resničnostjo. Ampak seveda s tem nisem veliko povedal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #27 - 10.10.2008 at 10:25:41
 
Roman wrote on 10.10.2008 at 10:10:48:
Morda pa se morava najprej dogovoriti, kaj pojmujeva pod resnico. Večina ljudi sprejema Renejevo trditev (mislim, torej sem) kot resnico, nikogar ne poznam, ki te resnice na kakršenkoli način ne bi hotel - se pravi spoznati ali sprejeti. Zato ne verjamem, da ti poznaš kakega takega in te zato sprašujem po njem. Ampak tvoja trditev "veliko jih poznam, ki nočejo resnice" najbrž pomeni nekaj drugega. Kaj?

Seveda človek, ki se ne sprašuje, morda ne potrebuje odgovorov, kar pa ne pomeni, da je resnica zanj nedostopna. Ampak ti si stvar obrnila: človek bi moral biti dostopen za resnico. To daje slutiti, da pod resnico misliš nekaj, kar se človeku ponuja, on pa jo lahko sprejme ali zavrne. Vsekakor je človek, ki se ne sprašuje, v enaki meri nedostopen tudi za neresnico.

Ne vem, kaj zanima ljudi, a kot vse kaže, se jim res zdi najbolj pomembna tolažba. Sam resnico pojmujem kot ujemanje znanja s svetom, resničnostjo. Ampak seveda s tem nisem veliko povedal.

Resnica je tole!  Cheesy

Roman, Obuti Maček, preveč filozofiraš. Resnica ni tisto kar mislimo, ampak tisto kar se skriva za našimi mislimi. Tako da je brezpredmetno o njej razpravljati ali se spraševati o njej. Bolj kot se o njej sprašujemo, manj je imamo.

Resnica je pa tole!  Cheesy

In tole!  Grin

Pa še tole si oglej!  Roll Eyes

S temle pa pojdi spat!  Smiley

Bok
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #28 - 10.10.2008 at 11:01:30
 
Poet wrote on 10.10.2008 at 10:25:41:
Resnica ni tisto kar mislimo, ampak tisto kar se skriva za našimi mislimi.



Tako je, to si Poet dobro rekel.   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: Sistematsko uničevanje religij
Reply #29 - 10.10.2008 at 11:19:45
 
Poet wrote on 10.10.2008 at 10:25:41:
Resnica ni tisto kar mislimo, ampak tisto kar se skriva za našimi mislimi.
No, to je seveda povsem druga definicija. Kaj pa bi to bilo? Poezija?
Quote:
Bolj kot se o njej sprašujemo, manj je imamo.
In kaj bi sploh pomenilo imeti resnico? In kaj veliko in kaj malo resnice? (Samo toliko, da bom vedel, kaj se skriva za tvojimi mislimi. Roll Eyes)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7