Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 17572 times)
limpid
1
*
Offline

fly free
Posts: 5

Gender: male
Rdeča mušnica (amanita muscaria)
28.08.2008 at 14:00:01
 
Torej, zadnje čase me ima, da bi šel v gozd in si nabral par rdečk. Postopek predelave res ni prezahteven, zadeva pa naj bi imela še posebno magičen učinek.

Zanima me, če je kdo stvar že poskusil in kakšen efekt je imela. Baje da so jo sibirski šamani s pridom uporabljali za povečevanje moči in izvajanje "čudežev". Celo vikingi naj bi jo uporabljali, od tod menda njihova silna moč in pogum. Prav tako ni težko ugotoviti da veliko otroških pravljic izvira prav iz te gobice, samo poglejte si otroške slikanice ... Grin

Še zmeraj me je nekako strah te gobe, najbrž zaradi vseh gobarskih priročnikov, ki jo označujejo kot "izjemno strupeno", ampak radovednost dela svoje.

...

http://www.erowid.org/plants/amanitas/amanitas.shtml
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #1 - 28.08.2008 at 18:32:51
 
Trenutno ne rastejo. Šamani so res uporabljali 'rdečo mušnico'.
So mogoče odpravili energetsko krizo,vojne,nestrpnost med ljudmi,krivice. So mogoče povečali štipendije,pokojnine,plače s to rdečko? Nič od tega zgolj  osebni užitek biti drugačen.Drugačen je lahko človek tudi na drugačen način, kot lovit mušnice po gozdu. Se ti ne zdi?

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #2 - 28.08.2008 at 18:41:41
 
Alojz in Sandib wrote on 28.08.2008 at 18:32:51:
Trenutno ne rastejo. Šamani so res uporabljali 'rdečo mušnico'.
So mogoče odpravili energetsko krizo,vojne,nestrpnost med ljudmi,krivice. So mogoče povečali štipendije,pokojnine,plače s to rdečko? Nič od tega zgolj  osebni užitek biti drugačen.Drugačen je lahko človek tudi na drugačen način, kot lovit mušnice po gozdu. Se ti ne zdi?

Lp Alojz Grin


Saj ne vidim niti sama kakšne koristi od zadevanja z mušnico, samo ne vem, kaj imajo šamani z energetsko krizo in štipendijami? Vseeno bi jih bilo treba obravnavati malo bolj poglobljeno - dvomim, da jim je mogoče pripisati le težnjo po osebnem užitku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #3 - 28.08.2008 at 20:33:58
 
limpid wrote on 28.08.2008 at 14:00:01:
Torej, zadnje čase me ima, da bi šel v gozd in si nabral par rdečk. Postopek predelave res ni prezahteven, zadeva pa naj bi imela še posebno magičen učinek.

Zanima me, če je kdo stvar že poskusil in kakšen efekt je imela. Baje da so jo sibirski šamani s pridom uporabljali za povečevanje moči in izvajanje "čudežev". Celo vikingi naj bi jo uporabljali, od tod menda njihova silna moč in pogum. Prav tako ni težko ugotoviti da veliko otroških pravljic izvira prav iz te gobice, samo poglejte si otroške slikanice ... Grin

Še zmeraj me je nekako strah te gobe, najbrž zaradi vseh gobarskih priročnikov, ki jo označujejo kot "izjemno strupeno", ampak radovednost dela svoje.

www.treesforlife.org.uk/images/Amanita_muscaria.jpg

http://www.erowid.org/plants/amanitas/amanitas.shtml

Limpid, bodi previden pri rdeči mušnici, mislim, da v Rusiji, zgolj na severu, ta goba ni tako strupena, kot pri nas in je pogojno užitna. Če se prav spomnim je kar nekaj vojakov nekdanje rdeče armade umrlo zaradi uživanja te gobe. To se je zgodilo na vzhodnih mejah nekdanje jugoslavije ko se je bližal konec druge svetovne vojne.

Ruski vojaki so mislili, da so te mušnice za jest, kot so pri njih doma, ampak žal ni bilo ravno tako. Zato naj te ne zavedejo razni članki o šamanih in drugem. Mislim, da boš moral obvladati svojo radovednost, ki ni nič druga kot izrodek pekla.

No pa lep pozdrav in pokadi rajši kakšen joint trave, če že moraš biti zadet.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #4 - 28.08.2008 at 21:18:45
 
...vsekakor ni bil samo "osebni uzitek"

Back to top
 
 
IP Logged
 
limpid
1
*
Offline

fly free
Posts: 5

Gender: male
Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #5 - 28.08.2008 at 21:28:28
 
Nah v bistvu gre bolj za raziskovanje kot željo po zadetosti. No ja obojega po malo. Z ganjo sva pa itak dobra kolega že lep čas.

Sicer pa v kolikor gobice pravilno obdelaš mislim da ni nobenega rizika. No mene samo zanima če je kdo že to probal, zaenkrat poznam samo enega ki je (naše, slovenske), pravi pa da ni slabo da ima pač "svoj" filing. Pravi tudi, da ima goba stranske učinke kot so bruhanje in slabost, ki pa se jih da efektivno "pozdraviti" s kakšnim dimom trave.

V glavnem, zanimivo. Celo mikavno. Smiley

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #6 - 28.08.2008 at 22:01:26
 
..meni ta nasa, rdeca, nisem je, prej asociira na zastrupitev kot pa na eno 'lepo zadetost' ...

ne vem...

niti me ne mika...

kakor kdo..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #7 - 29.08.2008 at 08:12:03
 
limpid wrote on 28.08.2008 at 21:28:28:
Nah v bistvu gre bolj za raziskovanje kot željo po zadetosti. No ja obojega po malo. Z ganjo sva pa itak dobra kolega že lep čas.

Sicer pa v kolikor gobice pravilno obdelaš mislim da ni nobenega rizika. No mene samo zanima če je kdo že to probal, zaenkrat poznam samo enega ki je (naše, slovenske), pravi pa da ni slabo da ima pač "svoj" filing. Pravi tudi, da ima goba stranske učinke kot so bruhanje in slabost, ki pa se jih da efektivno "pozdraviti" s kakšnim dimom trave.

V glavnem, zanimivo. Celo mikavno. Smiley

lp


A misliš, da si potem boljši človek, če si "zadet" ? Shocked?
Back to top
 
 
IP Logged
 
limpid
1
*
Offline

fly free
Posts: 5

Gender: male
Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #8 - 29.08.2008 at 13:12:20
 
Ne. Mislim pa, da lahko dare narave sprejemam neodvisno od mnenja soljudi in njihove posoljene pameti.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #9 - 29.08.2008 at 13:29:38
 
limpid wrote on 29.08.2008 at 13:12:20:
Ne. Mislim pa, da lahko dare narave sprejemam neodvisno od mnenja soljudi in njihove posoljene pameti.

lp


Uničuješ si telo, nekoč ti bo lahko žal.  Droge lahko pustijo posledice kasneje, ni nujno da sedaj.

V naravi ni vse namenjeno ljudem,

Kar je za nekoga hrana, je za drugega najhujši strup. (Latinski pregovor. )

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
limpid
1
*
Offline

fly free
Posts: 5

Gender: male
Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #10 - 29.08.2008 at 14:34:57
 
Res je.

Ampak nekaterih strupov se relativno hitro privadi tud človek... Grin

V bistvu smo tako zelo odvisni od vsega da če se vmes še na kaj privadimo niti ni tak greh recimo samo pomisli koliko strupov vsak dan poješ tako ali drugače če ne drugega z margarino. Pa koliko strupov poješ zavestno, vedoč da so strupi (tukaj mam v mislih predvsem alkohol in razne tablete proti vsemu možnemu). Od psihadelikov (večine njih pač) nisi zastrupljen, ne postaneš odvisen, nisi zadet v nobenem pravem pomenu besede. V bistvu se prekleto vesel in zdrav in nasploh poln življenja vrneš v 'normalen' svet. Po lastnih izkušnjah vem, da me dosti bolj skuri alkohol ali katerakoli sintetična droga (glavoboli, moralni mački itd.) kot katerikoli psihadelik, ki mi da kvečjemu kaj za misliti. Se pravi komu naj verjamem časopisom in znanstvenikom (ki so v bistvu ena velka propaganda strahu), al samemu sebi?

Rdeče mušnice so mi nekaj novega, zato me pa zanima če je že kdo probal na lastni koži. Kolikor berem po netu ni prevelkih rizikov in me pač zadeva zanima. Zdej pa če vas še zmeraj moti to da se hočem 'zadevat' Cheesy vam pa res nimam kej rečt.

No mal sem se razpisu bom raj nehu Grin lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #11 - 29.08.2008 at 15:17:17
 
limpid wrote on 29.08.2008 at 14:34:57:
Res je.

Ampak nekaterih strupov se relativno hitro privadi tud človek... Grin

V bistvu smo tako zelo odvisni od vsega da če se vmes še na kaj privadimo niti ni tak greh recimo samo pomisli koliko strupov vsak dan poješ tako ali drugače če ne drugega z margarino. Pa koliko strupov poješ zavestno, vedoč da so strupi (tukaj mam v mislih predvsem alkohol in razne tablete proti vsemu možnemu). Od psihadelikov (večine njih pač) nisi zastrupljen, ne postaneš odvisen, nisi zadet v nobenem pravem pomenu besede. V bistvu se prekleto vesel in zdrav in nasploh poln življenja vrneš v 'normalen' svet. Po lastnih izkušnjah vem, da me dosti bolj skuri alkohol ali katerakoli sintetična droga (glavoboli, moralni mački itd.) kot katerikoli psihadelik, ki mi da kvečjemu kaj za misliti. Se pravi komu naj verjamem časopisom in znanstvenikom (ki so v bistvu ena velka propaganda strahu), al samemu sebi?

Rdeče mušnice so mi nekaj novega, zato me pa zanima če je že kdo probal na lastni koži. Kolikor berem po netu ni prevelkih rizikov in me pač zadeva zanima. Zdej pa če vas še zmeraj moti to da se hočem 'zadevat' Cheesy vam pa res nimam kej rečt.

No mal sem se razpisu bom raj nehu Grin lp


Strupov v prehrani se lahko izogibaš, tudi kemijskim zdravilom se lahko  ( marsikaj se da pozdraviti na naraven način ).

Tudi homeopatija v nekaterih primerih uporablja razredčene strupe ampak za namen zdravljenja ne zadevanja.  

To da se ga zadevaš, ti ne more nihče tu preprečiti, odločitev je čisto tvoja.

Bodi pa odgovoren in ne lahkomiselen, zavedaj se, da strupi vnešeni v telo tudi škodijo tvojemu telesu.  Telo mora vsak vnešeni strup predelati, kar utruja notranje organe, predvsem jetra in ledvice. Mogoče zdaj ne čutiš a kot sem že rekla lahko boš kasneje.  ( in ne bo kriva margarina   Smiley )

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #12 - 29.08.2008 at 16:30:23
 
Po moje je limpid želel povedati, da so šamani poznali bio poživila, pa še nobena korporacija ali dilerji niso služili z njimi. Kako eko  Wink  Grin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #13 - 01.09.2008 at 22:34:29
 
limpid wrote on 29.08.2008 at 14:34:57:
Res je.

Ampak nekaterih strupov se relativno hitro privadi tud človek... Grin

V bistvu smo tako zelo odvisni od vsega da če se vmes še na kaj privadimo niti ni tak greh recimo samo pomisli koliko strupov vsak dan poješ tako ali drugače če ne drugega z margarino. Pa koliko strupov poješ zavestno, vedoč da so strupi (tukaj mam v mislih predvsem alkohol in razne tablete proti vsemu možnemu). Od psihadelikov (večine njih pač) nisi zastrupljen, ne postaneš odvisen, nisi zadet v nobenem pravem pomenu besede. V bistvu se prekleto vesel in zdrav in nasploh poln življenja vrneš v 'normalen' svet. Po lastnih izkušnjah vem, da me dosti bolj skuri alkohol ali katerakoli sintetična droga (glavoboli, moralni mački itd.) kot katerikoli psihadelik, ki mi da kvečjemu kaj za misliti. Se pravi komu naj verjamem časopisom in znanstvenikom (ki so v bistvu ena velka propaganda strahu), al samemu sebi?

Rdeče mušnice so mi nekaj novega, zato me pa zanima če je že kdo probal na lastni koži. Kolikor berem po netu ni prevelkih rizikov in me pač zadeva zanima. Zdej pa če vas še zmeraj moti to da se hočem 'zadevat' Cheesy vam pa res nimam kej rečt.

No mal sem se razpisu bom raj nehu Grin lp


no, sam da rdeča mušnica ni psihedelik z aktivno substanco, ampak je "psihedelik" z strupenimi substancami, torej si zadet od zastrupljenosti, ne od psihoaktivne snovi
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Rdeča mušnica (amanita muscaria)
Reply #14 - 19.01.2010 at 02:13:20
 
Roll Eyes
menda ja ne ješ špeha, kadar si žejen!

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2