Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7570 times)
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Jeza
16.08.2008 at 11:21:45
 
No js mam pa velik problem s svojo jezo. In to sm se šele zdej zavedla, da mam velik problem. Ok ubistvu vem že od majhnega ampak nism vedla da sama seb škodim. Ne vem kr razburm se, začutm to v seb...Zadnje čase se poskušam umirit ne vem kako sam tut če se v trenutku ujamem in opazm absurd v svoji jezi ta dostkrat ostane v meni. Še posebi če sm slabe volje sem lahko neverjetno jezna tut zarad takih bedarij in ne morm vrjet. Ne vem kako nej dam to iz sebe kako nej se sčistm, a je to sploh mogoče?
Ubistvu v tej temi prosim za kak nasvet, ker mi nihče drug ni znau pomagat vi mate pa zmeri kej pametnega za povedat..pa tudi če mi ni všeč x)
Tko da, mogoče se vam bo tema zdela rahlo debilna ampak js tega res ne znam kontrolirat. Včasih kr poč in se mi mal sname..in pol nrdim kokr vsak stvari s katerimi posledično sama seb delam sranje...
In bi rada nehala, ker me to res obtežuje.
Mi zna kdo kako pomagat?
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Jeza
Reply #1 - 16.08.2008 at 11:53:07
 
Miara wrote on 16.08.2008 at 11:21:45:
No js mam pa velik problem s svojo jezo. In to sm se šele zdej zavedla, da mam velik problem. Ok ubistvu vem že od majhnega ampak nism vedla da sama seb škodim. Ne vem kr razburm se, začutm to v seb...Zadnje čase se poskušam umirit ne vem kako sam tut če se v trenutku ujamem in opazm absurd v svoji jezi ta dostkrat ostane v meni. Še posebi če sm slabe volje sem lahko neverjetno jezna tut zarad takih bedarij in ne morm vrjet. Ne vem kako nej dam to iz sebe kako nej se sčistm, a je to sploh mogoče?
Ubistvu v tej temi prosim za kak nasvet, ker mi nihče drug ni znau pomagat vi mate pa zmeri kej pametnega za povedat..pa tudi če mi ni všeč x)
Tko da, mogoče se vam bo tema zdela rahlo debilna ampak js tega res ne znam kontrolirat. Včasih kr poč in se mi mal sname..in pol nrdim kokr vsak stvari s katerimi posledično sama seb delam sranje...
In bi rada nehala, ker me to res obtežuje.
Mi zna kdo kako pomagat?


Tamie

Za začetek ti predlagam,da sama sebe sprejmeš takšno kot si.Ko boš postala zadovoljna sama s seboj (v celoti lastne biti)bo vse kar te moti na tebi sami-samo po sebi odpadlo.
Spoznaj se, kdo sploh si ti Tamie!!!!
Ne nasedaj raznim učiteljem.Moj predlog je, delaj sama na sebi.Spoznavaj lastno samobitnost.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Jeza
Reply #2 - 16.08.2008 at 12:52:40
 
najblj pomembna je zavest - o tem zakaj in kdo te razjezi - najblj
in sprejemanje - svojih napak - predvsem pa napak drugih
še več
to, da dojameš, da je v tebi tisto kar drugega sili v to da te razjezi
skoz pozornost in zavest o dogodkih boš ugotovila kaj je takega pri drugih da te zjezi - to isto išči v sebi, najdi vzrok in ga odpravi ...

če ne pa ... če si zastaviš mir za nalogo, se zadeve začnejo pedenat same od sebe, čist preobširna tema da bi jo človk lahko na hitr odpravu

jezn pa je ego - ne ti

verjetn še najboljš da napišeš kakšno od prigod ki te zjezijo ... pa da vidmo
Tongue


da pa ti bo še blj komplicirano
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

http://www.gape.org/gapes/prispevki/resniceg_izvl.htm#ego

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1024938847/4#4
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Jeza
Reply #3 - 16.08.2008 at 13:24:07
 
Hvala za linke, za vse besede.
Pa ja sej sm že na neki stopnji zavedanja da se poskusm postavt izven recimo kroga svojih misli. Hočm opazovat to svojo jezo (misli)kaj jo sprož pa zakaj, pa kakšne občutke mam takrat, pa zakaj in komu v meni to ni všeč.  Pa rada bi jo spustila da se porazgubi da pač gre čez mene, takrat jo sprejmem.
če mi uspe ja...mi moj glasek reče da sem smešna in izgine.
Sam vsak dan je nov dan in včasih se na poti mal zgubim očitno.
So določeni dnevi ko vse vidm nekak zabluram..oz mislm.
Vem da je moj ego tisti, ki hoče več, ki bi rad drugače, ki je jezn nevoščljiv itd...vem da morm poslušat sebe sam očitno včasih nism dovolj glasna  Undecided
Drugače pa alojz, spoznaj se sprejmi se, uf to je blo že velikrat slišano pa je lažje v teoriji kot v praksi. Recmo da sem še na poti mi pa za svoja leta bojda ne gre slabo =) vsaj neki heh
Sej to je fora, k se zdej zavedam stvari, ki se jih večina mojih vrstnikov še ne. In medtem ko me moj jaz vleče v levo, me vse ostalo hoče povlečt v desno. Pa še tehtnca sm, imenitno xD

gape prvi link- sej točno o tem govorim. Razburjam se za brezveze tisto v meni prevlada in medtem ko vem da je vse skp blesavo si vseen dostkrat ne znam pomagat. In to je men res neki najhujšga trenutno ker me fakin požera.
Drugač ma pa moja jeza širok razpon xD
Od tega da neki ne gre po mojem, pa tut če je to bedarija da računalnik šteka alpa da gre nekaj drugače kot pri pričakovanjih.
Pa sej sama po sebi jeza zakaj se mi ne zdi tok relavantno, men je hudo, ker vem da s tem prizadanem oz učinkujem tudi na druge. In ko naredim kaj takega totalno moronskega in vem da sem v zmoti mi ena trma ki je posledica mojih bikovih lastnostih pomoje prepreč ukrepanje... sej ko se umirim pol spet tehtnca prevlada in se grem takoj opravičt aneki xD
Sej nekak vem, da ni dobro pričakovati stvari, ker je to recept za razočaranje, se trudm pač sprejet vse stvari sam  na trenutke me res preplav.
Z mami sva se enkrat neki skregale in me je udarla. V tistem trenutku sm mela v sebi tok besa da nism vedla kaj naj nrdim, skočm čez okn, njo užgem nazaj, seb lase spulm? In sm impulzivno pograbla skodelco in je letela v tla.
Okej vem slabo slabo sam moja mama je res ena redkih oseb, ki me loh razbur, da sploh učinkuje name, ker drugim tega ne pustim več.
no in tukaj je skrit problem, sama sem si kriva za vse, vse je v meni, problem in odgovor.
In sem naredila krog.
Spet.
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Jeza
Reply #4 - 16.08.2008 at 13:49:48
 
Ni vedno vse v tebi. Jeza je zunanja reakcija na misli. Da se obtožuješ je brez smisla, opazuj svoje misli, ne reakcije in počasi boš vedela, kako, zakaj, kdaj reagiraš jezno. Glede na to, da nekatere zadeve obvladaš, ti ne bo težko.
Z opazovanjem misli, kako se prelevijo v čustvo boš čez nekaj časa točno vedela kaj se dogaja in boš reagirala kot boš hotela.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Jeza
Reply #5 - 16.08.2008 at 14:32:50
 
Tamie

Imam dve odrasli hčerki obe so bikice.Ena je v podznaku tehtnica, ena pa rak. Si lahko zamisliš ravs med njima?

Pri tehtnicah,ker si že omenila,je težko doseči koncentracijo misli,ker v bistvu prehitro,ali prepočasi dojemajo situacijo.Bik pa je tisti,ki želi ustaljeni tok zadev.
Nekako si razdvojena sama v sebi.S tem sem misli-najprej se samospoznaj-analiziraj svoj miselni in življenjski tok,želje-pričakovana-stanje. Mati je lahko pri tebi,ki si običajno navzven pokrita- velik problem,če ti razburka tvoj željeni življenjski  tok.
Tako malo sem se poigral mogoče dobro za tvoj razmislek.

Lp Alojz Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Jeza
Reply #6 - 16.08.2008 at 23:14:48
 
Igor ja bom začela kar jutri xD (s tem trenutkom sam grem lih spat počas...)
Drugač ja, sej tja bi rada pršla v trenutek kjer zavestno opazim pa povežem misel in čustvo in ko mi enkrat potegne ne bo več potrebe po razburjanju, mi bo absurdno, yay.
Sej to je tko, vse kar mi napišete pa tuki preberem nekje v sebi že vem sam aktivirat morm xD se prav pomaga prebrat.
Drugače pa ja, mislit sta mi dala... fino hvala. Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Jeza
Reply #7 - 16.08.2008 at 23:22:12
 
Ah, razburila se še boš, samo to bo normalno, vedela boš zakaj, kako in kdaj. Kontrolirala boš  razburjenje in ne bo se prelevilo v jezo. Večkrat ti bo šlo na smeh, razburjenja se pa ne boj. Kako pa bi živeli brez kakršnekoli strasti.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Jeza
Reply #8 - 17.08.2008 at 11:13:11
 
Ja res. Zdele sm ugotovila da mi mami poruš ravnovesje.
Ampak težko je bit ravnodušen ko te ona degradira.
Fak.
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Jeza
Reply #9 - 17.08.2008 at 11:26:18
 
Razmisli, zakaj si po njenih besedah padla iz ravnovesja. Če te ona ponižuje po krivici iz lastnega užitka po nadmoči je to normalno. Začutiš krivico, ki se ti naredi in reagiraš, v končni fazi pa trpiš ti. Ne razburjaj se zaradi tega, ker si se razburila. Če se sedaj sekiraš, ker si se razburila je to samopomilovanje, ubogi jaz. Nasmej se, ker veš zakaj si se razburila in deluj naprej.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Jeza
Reply #10 - 17.08.2008 at 11:54:02
 
Zato ker je moja lastna mater in ne morm vrjet da slišm kej tazga prhajat iz njenih ust. Over and over again.  To je ful zakomplicirana situacija k se vleče že zlo dolgo časa... Pa se trudm da bi bla js bolša oseba in se ne razburla neki ful, sej mi uspe, pred njo...sam pol k pomislm dobim vse fleše iz preteklosti v glavo, povežem...jok.  Kokr da nočem dojet oz sprejet da se mi to dogaja...mogoče se pa res mal sama seb smilm, vem da sm lahko srečna...
Pa ja...sej pride pa gre...do poroke bo bolš.
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Jeza
Reply #11 - 17.08.2008 at 12:10:11
 
Miara wrote on 17.08.2008 at 11:13:11:
Ja res. Zdele sm ugotovila da mi mami poruš ravnovesje.
Ampak težko je bit ravnodušen ko te ona degradira.
Fak.

Mami te vrže iz ravnovesja že zaradi svojega položaja mami. Do sedaj je verjetno imela kontrolo nad tabo, toda sedaj ti odraščaš.  Če te degredira kot praviš je to zato, ker hoče nekaj od tebe, pričakuje in kaj ti želiš v odnosu mame do tebe. Ugotovi kje je težava med vama, zakaj te vrže iz ravnovesja.   Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Jeza
Reply #12 - 17.08.2008 at 12:33:43
 
Miara wrote on 17.08.2008 at 11:13:11:
Ja res. Zdele sm ugotovila da mi mami poruš ravnovesje.
Ampak težko je bit ravnodušen ko te ona degradira.
Fak.


Tamie

Odnosi so naša vzajemna izmenična komunikacija. Vedi nisi sama kriva za svoj odnos z materjo.Tudi mati te mora spoznati kot samostojno osebo,ne zgolj kot lastnega otroka. Počasi ji to dopovej,da imaš lastno osebnost. Glede na tvoje astrološke znake,pa je tudi nekaj res,si oseba s katero gre komunicirati zelo rahločutno.To pa verjetno tvoja mama še ni zaznala. Tudi moje hčerke me včasih še spomnijo,da so samostojne osebe in ne zgolj moje hčerke. Starši radi to pozabimo-spomni mamo na to.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Jeza
Reply #13 - 17.08.2008 at 12:43:10
 
Vidiš Tamie, to je že napredek. Vidiš svojo podobo, ki si si jo zgradila v sebi in hočeš biti takšna kot si na podobi. Ta podoba se smili sama sebi. Prav tako si je mati zgradila podobo o tebi in verjetno o sebi. Sedaj ti dve podobi komunicirata med seboj in normalno, da pride do konflikta, ker to nista resnično vidve. Vidita podobe, ki sta si jih izgradile in te podobe imajo sedaj odnos. Poglej sebe brez samopodobe in poglej mati brez podobe, ki jo gradiš v spominu, poglej dejansko stanje, brez misli. Poskušaj odstraniti misel in spomin in boš dejansko videla vajin odnos, ko tako pogledaš, vidiš resnico in resnica je lahko otožna, ampak takšna je, to je dejstvo in navadno si zgradimo podobe, da bežimo pred tem, ker se bojimo resnice, ki nam pokaže, kako plehki smo, kakšna uboga, brezvezna bitja smo na tem svetu. In vpogleda v to se bojimo. Raje si ustvarimo sanjski svet.

Le pogumno. Si na pravi poti in pomagamo ti.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: Jeza
Reply #14 - 17.08.2008 at 21:04:50
 
Z vsem napisanim se strinjam, ker pa bo proces, da se spoznaš, trajal še nekaj časa, ti lahko povem kaj sem počenjal jaz, da sem jezo "ubijal".
Enako kot tebi se je dogajalo tudi meni, dokler seveda nisem vsega sprocesiral. Včasih me je napadla taka jeza, da se mi je resnično tema naredila pred očmi in nisem mogel več razmišljati, vodil pa me je le uničevalni bes. Tako sem začel spremljati kdaj se je v meni začela kopičiti jeza in kaj jo povzroča. Ko sem postajal rahlo nervozen sem se enostavno predal rekreaciji-v kakršnikoli obliki. Fizična aktivnost in fizična zmatranost mi ni dovolila, da bi postal še bolj jezen. Nekako daš to ven skozi trening. Med rekreiranjem pa sem opazil, da se tudi "pogovarjam s samim seboj."
Znano je, da so fizično aktivni posamezniki, ponavadi bolj sproščeni od neaktivnih.

To je lahko le začasna rešitev dokler ne razčistiš sama s seboj. Zazri se vase; kaj te živcira in zakaj-išči vzrok. Enako se poglobi tudi v ostale npr. zakaj te jezijo in zakaj to počnejo. Pa boš videla, da je cel svet poln frustracij in to moraš znat sprejet, kot del običajnega sveta, potem tudi ne boš tega več občutila kot nekaj slabega.

Lep pozdrav,
Sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2