Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14619 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Rastlinsko gorivo
Reply #15 - 03.08.2008 at 13:25:50
 
jes jim nič ne ponujam. Ljudje delajo, kar hočejo, sploh v krajih brez sociale. In tam se tud hitro pokaže, kaj je dobro, kaj pa slabo za ljudi in lokalno gospodarstvo oz če se jim splača to delat al ne. Neodvisnost od nafte se mi zdi kar dobra. Kako se bo to njim v praksi zdelo, bomo pa šele vidli a ne.
Sicer pa razvoj lokalnega gospodarstva ponavad ne povzroča večje revščine, ampak lih obratno.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Rastlinsko gorivo
Reply #16 - 03.08.2008 at 13:38:22
 
Devi wrote on 03.08.2008 at 13:25:50:
jes jim nič ne ponujam. Ljudje delajo, kar hočejo, sploh v krajih brez sociale. In tam se tud hitro pokaže, kaj je dobro, kaj pa slabo za ljudi in lokalno gospodarstvo oz če se jim splača to delat al ne. Neodvisnost od nafte se mi zdi kar dobra. Kako se bo to njim v praksi zdelo, bomo pa šele vidli a ne.
Sicer pa razvoj lokalnega gospodarstva ponavad ne povzroča večje revščine, ampak lih obratno.


Moje mnenje je,da je človeštvo malo mimo udarlo na vseh področjih lastnega bivanja in delovanja.. Res pa tudi je,da je vse tako kot mora biti.Drugačna niso bila že pred 14000 pričakovanja naših galaktičnih bratov samospoznanih. Elohim. Biblija pravi: In gospod Bog je rekel ; Glej človek je postal, sedaj ko pozna dobro in zlo- kakor eden izmed nas!!!! Da sedaj ne stegne roke po drevesu življenja da bi jedel in živel vekomaj.
Malo enigmatično, vendar zelo resnično,tudi danes!!!!! Živimo v velikih zmotah.

Lp Alojz Smiley Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #17 - 03.08.2008 at 13:39:07
 
Devi, ta kraj brez sociale ima 1,1 milijarde ljudi od tega 75% kmečkega. Sedaj pa izračunaj koliko miljonov je 3%. Za začetek. Prišli bomo do spoznanja, da je bil  v poskusih Hitler ovčica. Sedaj imajo vsako leto 15 miljonov prebivalcev več. Zaradi tkšnih podvigov, kjer ni omembe o sociali jih bodo imeli čez pet let zopet vsako leto 25 miljonov več, znižala se bo povprečna starost, ker bo več otrok za delo, umiranje pa bo hitrejše.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Rastlinsko gorivo
Reply #18 - 03.08.2008 at 14:02:24
 
Ja nič, najbolš da pol lepo počakajo, da Alojz izumi svoj čudežni energetski stroj, al pa da iz kakega predala privlečejo vse une izginule patente. Al pa da jim kdo kej pošlje denarja pa hrane al pač nekej Tongue

V bistvu ne razumeš, da zastonj energija nobene zavesti ne spreminja in nič kej dosti ne pripomore k temu, da se ljudje okrepijo mentalno, socialno al kakorkoli pač. Delo in razmišljanje in vpetost v družbo in vzponi in padci in vsa problematika, ki je povezana s tem, pa spreminja. Sicer dolgoročno, ampak konkretno. Sploh glede na to, da čudežnih rešitev do zdej še ni blo. Sicer vsak dan čakamo, če bo kaka prišla. Samo vmes je pa pač treba nekej delat.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #19 - 03.08.2008 at 14:25:35
 
Devi, nikdar nismo vmes.

Želim samo povedati, da garanje ne bo spremenilo zavesti. Dokler bomo ponujali obljube in vmesno garanje, kmetjski pospeševalec pa se bo pripeljal z novo požrešno Tato, ne bo nič bolje.

Ljudje niso neumni, potrebni so več prostega časa, da razmislijo, spoznajo. Že današnja tehnologija to omogoča. Kar se pa s to rastlino ponuja je ponovno izkoriščanje bogatega, stremuškega zahoda nasproti revnemu jugu in vzhodu.
S takšnim nadutim razmišljanjem iz usmiljenja se razlike samo povečujejo.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #20 - 03.08.2008 at 15:40:34
 
Quote:
Devi, nikdar nismo vmes.

Želim samo povedati, da garanje ne bo spremenilo zavesti. Dokler bomo ponujali obljube in vmesno garanje, kmetjski pospeševalec pa se bo pripeljal z novo požrešno Tato, ne bo nič bolje.

Ljudje niso neumni, potrebni so več prostega časa, da razmislijo, spoznajo. Že današnja tehnologija to omogoča. Kar se pa s to rastlino ponuja je ponovno izkoriščanje bogatega, stremuškega zahoda nasproti revnemu jugu in vzhodu.
S takšnim nadutim razmišljanjem iz usmiljenja se razlike samo povečujejo.

Lp, Igor


To se strinjam v celoti   Smiley

Je svoboden suženj, ki ne ve, da je zasužnjen?

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Rastlinsko gorivo
Reply #21 - 03.08.2008 at 15:46:14
 
Ja, se strinjam, ljudje niso neumni. Kot sem razbrala iz članka, ne bo šlo za masovno industrijsko-kapitalistično rešitev, ampak za združenje manjših pridelovalcev za lokalne potrebe. Sicer pa v deželah, kjer je dosti revščine, ljudje najbrž ne hrepenijo tolk po prostem času, kot po priložnostih za boljše življenje. Ki prinese prosti čas skupaj z zaslužkom in zadovoljstvom nad lastnim dosežkom.

In spet... ne vem, kdo je to 'mi, ki ponujamo obljube in vmesno garanje'. To je projekt indijske vlade (preko ZN). Podoben projekt bio-gasa se je ravno na tistem področju obnesel. Meni se zdi to krasno. Lepo bi blo, če bi se ta tudi. Če bodo meli dobre rezultate upam, da bojo tud pri nas kej naredli na tem, da tud mi zmanjšamo svojo odvisnost od nafte s takimi al drugačnimi rešitvami. S tem, da smo mi na slabšem od njih, ker nimamo tolko zemlje. Bomo pa prej ali slej najbrž tudi mi grme sadili, če Alojz ne bo malo bolj resno pristopil k svojemu delu Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Rastlinsko gorivo
Reply #22 - 03.08.2008 at 15:49:22
 
Quote:
Je svoboden suženj, ki ne ve, da je zasužnjen?

a to, da ti veš, da si, tebi kaj pomaga?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #23 - 03.08.2008 at 16:08:44
 
Devi wrote on 03.08.2008 at 15:49:22:
Quote:
Je svoboden suženj, ki ne ve, da je zasužnjen?

a to, da ti veš, da si, tebi kaj pomaga?


Jaz vem da nisem suženj, se pa nahajam večinoma med sužnji, ki mislijo da niso sužnji.

Če mi to pomaga, mi,  odvisno je samo od tega;

Kaj imaš raje, laž ali resnico.   Questioning

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #24 - 03.08.2008 at 16:19:19
 
Devi wrote on 03.08.2008 at 15:46:14:
Ja, se strinjam, ljudje niso neumni. Kot sem razbrala iz članka, ne bo šlo za masovno industrijsko-kapitalistično rešitev, ampak za združenje manjših pridelovalcev za lokalne potrebe. Sicer pa v deželah, kjer je dosti revščine, ljudje najbrž ne hrepenijo tolk po prostem času, kot po priložnostih za boljše življenje. Ki prinese prosti čas skupaj z zaslužkom in zadovoljstvom nad lastnim dosežkom.

In spet... ne vem, kdo je to 'mi, ki ponujamo obljube in vmesno garanje'. To je projekt indijske vlade (preko ZN). Podoben projekt bio-gasa se je ravno na tistem področju obnesel. Meni se zdi to krasno. Lepo bi blo, če bi se ta tudi. Če bodo meli dobre rezultate upam, da bojo tud pri nas kej naredli na tem, da tud mi zmanjšamo svojo odvisnost od nafte s takimi al drugačnimi rešitvami. S tem, da smo mi na slabšem od njih, ker nimamo tolko zemlje. Bomo pa prej ali slej najbrž tudi mi grme sadili, če Alojz ne bo malo bolj resno pristopil k svojemu delu Wink

Devi, 40 miljonov hektarov za začetek (20 Slovenij), je zate neka lokalna zadruga in mi imamo premalo zemlje. Indija je najbolj naseljena država na svetu. Za prispodobo, je enako kot bi v Sloveniji živelo cca. 8 miljonov ljudi.
Takšno razmišljanje je razmišljanje idealista. Vse za svetlo prihodnost, za boljši jutri in so pojedli zadnjo kravo.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #25 - 03.08.2008 at 16:25:09
 
Quote:
Quote:
Devi, nikdar nismo vmes.

Želim samo povedati, da garanje ne bo spremenilo zavesti. Dokler bomo ponujali obljube in vmesno garanje, kmetjski pospeševalec pa se bo pripeljal z novo požrešno Tato, ne bo nič bolje.

Ljudje niso neumni, potrebni so več prostega časa, da razmislijo, spoznajo. Že današnja tehnologija to omogoča. Kar se pa s to rastlino ponuja je ponovno izkoriščanje bogatega, stremuškega zahoda nasproti revnemu jugu in vzhodu.
S takšnim nadutim razmišljanjem iz usmiljenja se razlike samo povečujejo.

Lp, Igor


To se strinjam v celoti   Smiley

Je svoboden suženj, ki ne ve, da je zasužnjen?

Lep pozdrav   Smiley

Da je suženj ve in ne ve. Raje se noče zavedati, ker je tako  naučen. Da se tega čim manj zaveda, ga futrajo z neko karmo in moralo, če to ne pomaga je tu bič.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Rastlinsko gorivo
Reply #26 - 03.08.2008 at 16:44:57
 
V bistvu sploh ne vem, kaj te moti, Igor Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #27 - 03.08.2008 at 16:51:58
 
Devi wrote on 03.08.2008 at 16:44:57:
V bistvu sploh ne vem, kaj te moti, Igor Smiley


Moti me nič. Realno gledam na zadevo. Projekt so zasnovali na podlagi dobička. Bogati bodo bogatejši, še naprej se bodo nažirali, zraven pa modrovali in moralizirali, kako so pomagali, ampak...

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Rastlinsko gorivo
Reply #28 - 03.08.2008 at 17:37:54
 
Quote:
Bogati bodo bogatejši, še naprej se bodo nažirali, zraven pa modrovali in moralizirali, kako so pomagali, ampak...

ker to vemo, bomo VSI že jutri nehali v službo hodit in tak sistem podpirat?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #29 - 03.08.2008 at 17:39:14
 
In spet... ne vem, kdo je to 'mi, ki ponujamo obljube in vmesno garanje'

To smo mi, jaz, ti, Nehatee, Alojz,....naše vlade, ki smo del bogatega sveta, EU-ja. Plačniki ZN, ki v našem imenu tudi delujejo.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3