Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14707 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Rastlinsko gorivo
02.08.2008 at 21:57:39
 
poleg bio-gasa so zdej začeli uvajat še tole.
zanimivo, da je Indija tolk aktivna v teh rečeh ves ostali razviti svet (ki bojda premore največje strokovnjake za vse reči) pa se tepe za nafto...

http://www.mladina.si/tednik/200830/jatropha_curcas__rastlina_prihodnosti
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Rastlinsko gorivo
Reply #1 - 02.08.2008 at 22:12:47
 
Devi

Neuresničljivo! Nepomebno! Samo, senzacionalno! Nič od tega se ne bo uresničilo! Mladina rada soli pamet -brez lastne pameti.Vem,da si navdušena nad takšno informacijo-toda žal zmotno! Na Zemlji se je začelo obdobje nove življenjske paradigme,ki bo spreobrnila naša življenja v popolnoma nove dimenzije.

Lp Alojz ; Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #2 - 02.08.2008 at 22:49:58
 
...hmmm, sam do takrat, do kaksnega konkretnega preobrata, bi nam kaksen_taksen ali drugacen nov vir energije, konkreten in uporaben, prisel zelooo prav
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Rastlinsko gorivo
Reply #3 - 02.08.2008 at 23:23:08
 
Alojz in Sandib wrote on 02.08.2008 at 22:12:47:
Mladina rada soli pamet -brez lastne pameti.Vem,da si navdušena nad takšno informacijo-toda žal zmotno!

jes nisem mladina, Alojz, in res lepo, če misliš, da se ti nikol več ne rabiš nič več naučit, ker že vse veš, ampak škoda, da je tvoje znanje zgolj teoretično in da od njega nihče konkretno ne živi nič boljše.

Oz, kot je David rekel..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Rastlinsko gorivo
Reply #4 - 03.08.2008 at 01:03:23
 
kle je Alojz mislil Mladina kot cajtng, ne kao ti mladina. pa nehi govort, da nismo mi mladina, k smo.  Wink Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #5 - 03.08.2008 at 01:18:09
 
Zopet nek zavajajoč projekt ZN, da nekako opravičijo svoje plače.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Rastlinsko gorivo
Reply #6 - 03.08.2008 at 01:30:42
 
Petra. wrote on 03.08.2008 at 01:03:23:
kle je Alojz mislil Mladina kot cajtng, ne kao ti mladina. pa nehi govort, da nismo mi mladina, k smo.  Wink Smiley

aja Tongue

sicer pa je to projekt indijske vlade, ne ZN in taki projekti samozaposlovanja se v nerazvitih krajih dostkrat obnesejo
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #7 - 03.08.2008 at 01:45:14
 
Preberi dobro članek. Indijska vlada preko ZN. ZN so v Ameriki njihov glavni financer je Amerika, zaposleni so v večini Američani. Amerika samo prodaja in preprodaja sadike in jih ne sadi.

Povej mi en njihov uspeli projekt, da se lakota in revščina v tretjem svetu ne bi povečevala. Glej globalno, ne kakšen projekt v kakšni pokrajini.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Rastlinsko gorivo
Reply #8 - 03.08.2008 at 11:44:35
 
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #9 - 03.08.2008 at 11:53:53
 
Poglej Devi, biznis je s prodajo sadik. V enem dnevu, ko je dobra letina pobere kmet 30 kg plodov. Ko to stisne z dobro drago prešo, dobi ven 25-30% olja, to je cca. 8 litrov. Za 8 litrov pridelovalec dobi maksimalno 1,6 evra, 20 centov po litru. Torej na višku sezone zasluži dnevno 1,6 evra to je 100 rupij. Nosač na glavi ima v Indiji dnevni zaslužek 250-300 rupij za podobno težko delo.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Rastlinsko gorivo
Reply #10 - 03.08.2008 at 12:29:06
 
Devi wrote on 02.08.2008 at 23:23:08:
Alojz in Sandib wrote on 02.08.2008 at 22:12:47:
Mladina rada soli pamet -brez lastne pameti.Vem,da si navdušena nad takšno informacijo-toda žal zmotno!

jes nisem mladina, Alojz, in res lepo, če misliš, da se ti nikol več ne rabiš nič več naučit, ker že vse veš, ampak škoda, da je tvoje znanje zgolj teoretično in da od njega nihče konkretno ne živi nič boljše.

Oz, kot je David rekel..


Devi

Preberi na Promotejevem Darilu zadnje poste Aygorja in Poeta. Mogoče boš potem,kaj bolj vesela. Pa Petri reci hvala,ker je razumela,da mislim 'cajtung' Mladino za katero sem že pisal l 1962 članek z naslovom 'V Trbovljah dosti novega'! Honorar je bil odličen za 10 letnega fantiča. Pa fajn se mej.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Rastlinsko gorivo
Reply #11 - 03.08.2008 at 12:34:12
 
Ne gre se zgolj za biznis, a ne. Gre tud za samopreskrbo. Če poskrbijo za sebe, da preživijo, je to čist dovolj. Tud ekološke kmetije najprej delajo za samopreskrbo, prodaja se samo višek. Globalno se na tak način povečuje kvaliteta življenja, ne pa izčrpava zemlja in vse ostalo, kar globalizacija ponavadi naredi.
In življenje je različno drago. 100 rupij na dan v bogu pozabljeni pokrajini je lahko dosti, medtem ko to kje drugje ne predstavlja čist nič. S tem, da, ko se bo pri nas nafta podražila do tja, ko bo luksus imet avto, se bojo uni kmetje še vedno vozili s svojimi 50 let starimi avti, če ne bodo tolk neumni, da bojo svojo zemljo prodali američanom in se vrnili v fevdalizem.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #12 - 03.08.2008 at 12:46:06
 
O tem sem tudi jaz že pisala, gre za zavajanje, resnico prikrivajo z raznimi špekulacijami.


Quote:
Obstajajo tudi drugi viri energije, vsa ta biogoriva in slabosti so le zavajanja ( preusmerjanje pozornosti ), da imajo naftni lobiji opravičila za svoja dejanja in še naprej veselo prodajajo nafto po vedno višjih cenah.  

Za biogoriva takoj najdejo slabe strani in naenkrat se ukvarjamo s slabostmi biogoriv, katastrofalne slabosti nafte pa kar naenkrat niso več pomembne.

Sicer pa obstajajo še boljši viri energije, samo da jih vlada skrbno prikriva.

http://www.skrivnosti-sveta.com/brezplacna-energija-resnicnost-ali-utopija/

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Rastlinsko gorivo
Reply #13 - 03.08.2008 at 12:56:09
 
Ja kdo misliš pa zdaj skrbi zanje? V Indiji ni sociale. Ti in gospoda z nebotičnikov jim ponujate težaško delo za malo riža in si s tem perete vest. Kaj se bo zgodilo? Še več otroškega dela, več otrok, večja revščina.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Rastlinsko gorivo
Reply #14 - 03.08.2008 at 13:03:51
 
Quote:
O tem sem tudi jaz že pisala, gre za zavajanje, resnico prikrivajo z raznimi špekulacijami.


Quote:
Obstajajo tudi drugi viri energije, vsa ta biogoriva in slabosti so le zavajanja ( preusmerjanje pozornosti ), da imajo naftni lobiji opravičila za svoja dejanja in še naprej veselo prodajajo nafto po vedno višjih cenah.  

Za biogoriva takoj najdejo slabe strani in naenkrat se ukvarjamo s slabostmi biogoriv, katastrofalne slabosti nafte pa kar naenkrat niso več pomembne.

Sicer pa obstajajo še boljši viri energije, samo da jih vlada skrbno prikriva.

http://www.skrivnosti-sveta.com/brezplacna-energija-resnicnost-ali-utopija/

Lep pozdrav  Smiley


Nahatee

Znova in znova me presenečaš. Bravo ! To je to,kar je moj S.M.O. !
Ljudje še sebi ne verjamejo, kako naj potem meni.
Lp Alojz Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3