Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 41156 times)
a_hero
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 25
X
Gender: male
Re: Biti ženska
Reply #15 - 31.07.2008 at 11:43:45
 
Alojz in Sandib wrote on 31.07.2008 at 11:16:36:
a_hero wrote on 31.07.2008 at 11:05:08:
Zanimiva mnenja.
Ženske , ki preveč  kritizirajo moške. Nimajo dobre notranje predstave o njih.Zakaj?
Očitn v domačem krogu v zakonu ni vse štimal.

Aja pa očkove punčke. Nekatere majo prevč moške energije , škodljivo. Taka ponavad ne bo pršla skup z nekim odločnim moškim z dobro integriteto.
Očitn je resvečina družbe v kurcu?

Do 18 stoletja so bli geji sestavni del družbe , jih niso obsojal.
Jung bi reku , da majo prevč ženske energije. Družina je kriva.
Če jih kdo obsoja,al ma predsodke o jih si nj Brokeback mountain pogleda.

Aja pravi moški. Se strinjam da ni divjak . Robert Bly pravi da je tak bolj podoben "zenovskem  menihu " , ki raziskuje svoje rane. Divji moški Smiley Ki živi v družbi , sam ne dovoli , da bi ga čist obrzdala


Očitno je res večina družbe v kurcu? Undecided Roll Eyes Ni v kurcu, ampak v naravni preobrazbi.
Ja dobra primerjava 'zenovski menih' potrebuje tudi zenovsko nuno,a ne? Ni moškega brez ženske ni ženske brez moškega in ni otrok! Potem pa vse naokoli smrdi,ker nekaj narava nam telebanom sporoča!


Lp Alojz Cheesy Wink Cool


Zanimivo. Občutek mam , da so moji izrazi preveč  "ljudski" zate ,  ter še nimam dostopa do nekaterih stvari ,kot ti Alojz.. Vidm , da se lahk od tebe marsikj naučim  Grin Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Biti ženska
Reply #16 - 31.07.2008 at 12:23:17
 
a_hero

Izrazi me ne motijo. Ja res se lahko veliko naučiš od mene. Upam si trditi dokazati in uresničiti, da lahko tebe in našo celotno planetarno civilizacijo
pripeljem do izgubljenega samospoznanja.Uči se! Čiv-čiv

Lp Alojz Grin Grin Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Biti ženska
Reply #17 - 31.07.2008 at 19:37:03
 
Alojz in Sandib wrote on 31.07.2008 at 09:36:28:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 30.07.2008 at 22:02:56:

Ja sam vidim veliko nesrečnih in nepšotešenih žensk-moški ovni so fuč drage dame.

Lp Alojz Smiley Shocked Cool


Aja, pa kje jih ti vidiš Smiley? A ti to iz lastnih izkušenj  Smiley? Prav predstavljam si, pred recimo 100 leti, kako so naše prababice lahko tarnale o svoji nepotešenosti. Verjetno so se lahko župniku potožile, da jih mož v postelji ne zadovolji, kot je treba? Pa kako so se gayi in lezbijke pred 100 leti lahko na široko razpričali o svoji spolni usmerjenosti? pogovor z  ženskami


plesnamesecu

Ja iz lastnih izkušenj. Iz lastnih pogovorov z ženskami.Nepotešenost ni mišljena zgolj fizično,razen če tebi frli samo to po glavi. Ti  pa lepo iztrgaš  zadevo iz mojega posta, ker drugače ne znaš komunicirati.
Kar se tiče  geyev in lezbijk je pa vse povezano z EM valovanjem,ki zadnjih 14000 let malo pomaga našemu razvoju oz. odločilno vplivajo na naš svetlejši in bol toleranten odnos nasploh do življenja. Kapitalizem pa to zadevo lepo počasi na drugi strani ruši. Ti lahko govoriš karkoli (tvoja pravica) naši odnosi predvsem partnerski so v krizi in to zaradi že opisane naravne zakonitosti,ki moškim dobesedno jemlje njihovo življenjsko potenco .Ni mišljeno zgolj fizično ampak tudi mentalno!! Zdaj pa prosim tvoj protiargument ne zgolj neko samovšečno nakladanje.

Lp Alojz


Alojz, ARS, Poet in drugi so ti že vse napisali, kakšno razlago bi še rad? Kvečjemu bi ti moral izstopiti iz nakladanja.  Če so ljudje nesrečni in nepotešeni - na fizični, mentalni, čustveni ali duhovni ravni, razlogov res ni treba iskati v nasprotnem spolu. To so številni moški počeli v preteklosti, pa zdaj ni treba tega početi še ženskam. Ker pa imamo vsi pravico do svojega mnenja, bova najbrž kar ostala vsak pri svojem Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Biti ženska
Reply #18 - 31.07.2008 at 20:18:14
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 31.07.2008 at 09:36:28:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 30.07.2008 at 22:02:56:

Ja sam vidim veliko nesrečnih in nepšotešenih žensk-moški ovni so fuč drage dame.

Lp Alojz Smiley Shocked Cool


Aja, pa kje jih ti vidiš Smiley? A ti to iz lastnih izkušenj  Smiley? Prav predstavljam si, pred recimo 100 leti, kako so naše prababice lahko tarnale o svoji nepotešenosti. Verjetno so se lahko župniku potožile, da jih mož v postelji ne zadovolji, kot je treba? Pa kako so se gayi in lezbijke pred 100 leti lahko na široko razpričali o svoji spolni usmerjenosti? pogovor z  ženskami


plesnamesecu

Ja iz lastnih izkušenj. Iz lastnih pogovorov z ženskami.Nepotešenost ni mišljena zgolj fizično,razen če tebi frli samo to po glavi. Ti  pa lepo iztrgaš  zadevo iz mojega posta, ker drugače ne znaš komunicirati.
Kar se tiče  geyev in lezbijk je pa vse povezano z EM valovanjem,ki zadnjih 14000 let malo pomaga našemu razvoju oz. odločilno vplivajo na naš svetlejši in bol toleranten odnos nasploh do življenja. Kapitalizem pa to zadevo lepo počasi na drugi strani ruši. Ti lahko govoriš karkoli (tvoja pravica) naši odnosi predvsem partnerski so v krizi in to zaradi že opisane naravne zakonitosti,ki moškim dobesedno jemlje njihovo življenjsko potenco .Ni mišljeno zgolj fizično ampak tudi mentalno!! Zdaj pa prosim tvoj protiargument ne zgolj neko samovšečno nakladanje.

Lp Alojz


Alojz, ARS, Poet in drugi so ti že vse napisali, kakšno razlago bi še rad? Kvečjemu bi ti moral izstopiti iz nakladanja.  Če so ljudje nesrečni in nepotešeni - na fizični, mentalni, čustveni ali duhovni ravni, razlogov res ni treba iskati v nasprotnem spolu. To so številni moški počeli v preteklosti, pa zdaj ni treba tega početi še ženskam. Ker pa imamo vsi pravico do svojega mnenja, bova najbrž kar ostala vsak pri svojem Wink.


plesnamesecu

Prosim te bodi iskrena.Ne mi polagati svojih misli in besed v moja usta. Jaz ti govorim,da je kriza partnerskih odnosov ciklično naraven civilizacijski pojav  znotraj našega sedanjega civilizacijskega vala.
Preberi vse kar sem napisal,ne bodi kritična zgolj do drugih-prosim!

Lp Alojz Shocked Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Biti ženska
Reply #19 - 31.07.2008 at 23:06:19
 
Ta post sem že enkrat prej pisala, tako jaz vidim pravi odnos moškega in ženske   Smiley

Quote:
Z duhovnega vidika smo tako ali tako vsi duše in  samo v trenutnem telesu predstavljamo ženski ali moški spol.  Smiley

Glede na to kakšno telo smo dobili, tako tudi delujemo.

Zavedati se je treba, da v nekaterih stvareh ženske presegajo moške in v nekaterih moški presegajo ženske.

Lahko se dopolnjujemo, lahko pa celo življenje vrtimo v krogu, kdo naj bi bil boljši, kar pa je zapravljeno življenje.

Poanta  moškega in ženske je torej v sodelovanju.  Smiley

Meni je všeč razlaga moškega in ženske, ki sta moški kot maslo in ženska kot ogenj.  

Če je ognja in masla v pravem sorazmerju se maslo lepo topi in ogenj lepo tli,
če je ognja preveč se maslo prižge,
če pa je preveč masla zaduši ogenj in ta ne more goreti.

Tako je tudi pri parih, če vlada v odnosu preveč ženske energije je moški neizpolnjen, nesrečen lahko bi rekli skurjen.

Če pa v odnosu vlada preveč moška energija, je ženska kot ogenj brez zraka, njena strast, njena energija je zadušena.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Biti ženska
Reply #20 - 01.08.2008 at 00:29:58
 
kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
Pozdravljeni!

Želim vas vprašati za mnenja in izkušnje na temo vloga ženske v današnjem "svetu". Pogosto namereč slišimo in razpravljamo o tem, kako je lahko partnerska vez med žensko in moškim uspešna le, če vsak odigra svoj del vloge: ob pravem moškem je ženska lahko ženska in ob pravi ženski lahko moški zaživi svojo moško vlogo.

Dejstvo je, da smo ženske močnejša in manj obladljiva bitja in da so nas zatirali v zgodovini prav zaradi strahu nad to močjo.

Dejstvo je tudi, da smo si izborile z emancipacijo del moči nazaj.

Pa smo vsi skupaj zdaj zadovoljni?

Ženske tarnamo, da ni več pravih moških... Ugotavljamo, da so izgubljeni v tem novem svetu, v teh novih vlogah, ne vedo več, ali bi rade, da nam odpirajo vrata, ali jih potrebujemo še za kaj drugega kot osemenjevanje? Same osvajamo, same začenjamo s spolnim odnosom, v službah zasedamo vodilna delovna mesta... Hkrati pa si želimo princev na belih konjih, ki nas bodo nosili po rokah, nam nudili varnost in nas branili pred celim svetom, predvsem pa pred nami samimi...

Ste kdaj razmišljale o tem, da jim moramo vrniti nazaj moško vlogo, da bomo lahko srečne? Da rabimo prebuditi ženske v sebi, da bodo naši partnerji lahko postali moški?

Zanima me, kako se soočate s tem vprašanjem?
Imate kak dober nasvet za ostale?

Čudovit dan vsem!

Pravična ženska je simbol največjih nebes - krivična, trmasta in oblastna pa je satanova podoba, torej najslabši, najnižji in najglobji pekel.

Prava ženska se nikoli ne sme popolnoma razjeziti na moža, v ženskem bitju morajo namreč prevladovati največja potrpežljivost, krotkost in ponižnost. Šele v njej mora mož najti pravo umiritev svoje viharne narave in sam postati krotak in potrpežljiv! Če pa bi žena nazadnje začela rogoviliti pred možem, kaj naj potem počne šele mož, pri katerem je vse skupaj že tako in tako viharnejše kakor mirno?!

Torej; govoriti ob pravem času in ob pravem času molčati, toda zmeraj polna krotkosti, ljubezni in predanosti, to je ženino najlepše okrasje in to je tisti ljubki življenski plamenček, ki je primeren, da oživi vsako moško srće in ga naredi krotko in mehko!

Pri dekletih pa je pogosta zelo razvpita razvada, imenuje se nečimernost, ki ni nič drugega kot zdravo seme napuha. Če dekle pusti, da v njej vzkali, je že zapravila svojo nebeško ženskost in se zelo približala satanovi podobi. Nečimerno dekle je komaj vredno posmeha, ošabna in napuhnjena žena pa je mrhovina med ljudmi in jo zato vsakdo po pravići močno zaničuje.

Katera ženska bo to upoštevala, se ji bo na zemlji zmeraj dobro godilo, katera pa se ne bo ravnala po tem sporočilu, naj sama sebi pripiše, če jo moški ne bodo spoštovali.

Tako mi je govoril Gospod.

Lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Biti ženska
Reply #21 - 01.08.2008 at 01:16:36
 
Nehatee, lepo in dobro si napisala, dodal bi le, da telesa nismo dobili, ampak smo si ga izbrali. To je pomembno zaradi veselja do življenja.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Biti ženska
Reply #22 - 01.08.2008 at 01:22:30
 
M.L. wrote on 01.08.2008 at 00:29:58:
Pravična ženska je simbol največjih nebes - krivična, trmasta in oblastna pa je satanova podoba, torej najslabši, najnižji in najglobji pekel.

Prava ženska se nikoli ne sme popolnoma razjeziti na moža, v ženskem bitju morajo namreč prevladovati največja potrpežljivost, krotkost in ponižnost. Šele v njej mora mož najti pravo umiritev svoje viharne narave in sam postati krotak in potrpežljiv! Če pa bi žena nazadnje začela rogoviliti pred možem, kaj naj potem počne šele mož, pri katerem je vse skupaj že tako in tako viharnejše kakor mirno?!

Torej; govoriti ob pravem času in ob pravem času molčati, toda zmeraj polna krotkosti, ljubezni in predanosti, to je ženino najlepše okrasje in to je tisti ljubki življenski plamenček, ki je primeren, da oživi vsako moško srće in ga naredi krotko in mehko!

Pri dekletih pa je pogosta zelo razvpita razvada, imenuje se nečimernost, ki ni nič drugega kot zdravo seme napuha. Če dekle pusti, da v njej vzkali, je že zapravila svojo nebeško ženskost in se zelo približala satanovi podobi. Nečimerno dekle je komaj vredno posmeha, ošabna in napuhnjena žena pa je mrhovina med ljudmi in jo zato vsakdo po pravići močno zaničuje.

Katera ženska bo to upoštevala, se ji bo na zemlji zmeraj dobro godilo, katera pa se ne bo ravnala po tem sporočilu, naj sama sebi pripiše, če jo moški ne bodo spoštovali.

Tako mi je govoril Gospod.

Lep pozdrav.


Sory prijatelj 18 stoletje je že zdavnaj mimo. Zdaj smo v 21 stoletju, če še nisi opazil.     Smiley

Pa tudi te Srednjeveške fore niso več popularne.    

Naj te potolažim: obstaja zdravilo za tiste, ki povsod vidijo hudiča.     Smiley

PS- mislim da si na napačnem forumu, pojdi na RKC forum, tam te bodo toplo sprejeli, ker bitka nad Satanom še vedno traja  in bo vsaka okrepitev prišla prav.    Grin Grin Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Biti ženska
Reply #23 - 01.08.2008 at 01:22:55
 
Pravična ženska je simbol največjih nebes - krivična, trmasta in oblastna pa je satanova podoba, torej najslabši, najnižji in najglobji pekel.


M.L., kaj pa ti simboliziraš?

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Biti ženska
Reply #24 - 01.08.2008 at 01:27:04
 
Quote:
Nehatee, lepo in dobro si napisala, dodal bi le, da telesa nismo dobili, ampak smo si ga izbrali. To je pomembno zaradi veselja do življenja.

Lp, Igor


Ja maš prav  Smiley, lahko bi rekli, izbereš, dobiš.  

Smiley
Back to top
« Last Edit: 01.08.2008 at 06:22:41 by nahate.d »  
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Biti ženska
Reply #25 - 01.08.2008 at 11:42:31
 
Quote:
Quote:
Nehatee, lepo in dobro si napisala, dodal bi le, da telesa nismo dobili, ampak smo si ga izbrali. To je pomembno zaradi veselja do življenja.

Lp, Igor


Ja maš prav  Smiley, lahko bi rekli, izbereš, dobiš.  

Smiley


Ja,ok. Vesoljna samobitnost nima kaj izbirati,če je vse večno-sedaj sama. Enostavno je samobitnost !!!! Ti, jaz, on vse!!! Ta miselni preskok je mogoče težak! Ti si, jaz sem, on je, večno sedaj jaz vesoljna samobitnost lasten individualni vesoljni življenjski samoizraz..
Vesoljna samobitnost je realizirana v tebi po svobodni volji,ki je tvoja svobodna volja,ki si večno-sedaj vesoljna samobitnost.
Rasa,velikost,spol,bolan,zdrav,kljukast,grd,lep,zloben,umazan,dober
sem večno-sedaj vesoljna samobitnost.Nimam kaj izbirati in kalkulirati in se bati -SEM večno-sedaj!!!!!
In zato,ker sem večno-sedaj se lahko samo samospoznam v svetlobi ali v lastni temi, v dobrem ali v zlem,ki potrjujeta mojo svobodno voljo,ki sem!
Mogoče se bom moral še naučiti besede bolje formulirati,ampak bistvo upam sem podal!

Lp Alojz Smiley Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Biti ženska
Reply #26 - 01.08.2008 at 12:11:52
 
M.L. wrote on 01.08.2008 at 00:29:58:
kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
Pozdravljeni!

Želim vas vprašati za mnenja in izkušnje na temo vloga ženske v današnjem "svetu". Pogosto namereč slišimo in razpravljamo o tem, kako je lahko partnerska vez med žensko in moškim uspešna le, če vsak odigra svoj del vloge: ob pravem moškem je ženska lahko ženska in ob pravi ženski lahko moški zaživi svojo moško vlogo.

Dejstvo je, da smo ženske močnejša in manj obladljiva bitja in da so nas zatirali v zgodovini prav zaradi strahu nad to močjo.

Dejstvo je tudi, da smo si izborile z emancipacijo del moči nazaj.

Pa smo vsi skupaj zdaj zadovoljni?

Ženske tarnamo, da ni več pravih moških... Ugotavljamo, da so izgubljeni v tem novem svetu, v teh novih vlogah, ne vedo več, ali bi rade, da nam odpirajo vrata, ali jih potrebujemo še za kaj drugega kot osemenjevanje? Same osvajamo, same začenjamo s spolnim odnosom, v službah zasedamo vodilna delovna mesta... Hkrati pa si želimo princev na belih konjih, ki nas bodo nosili po rokah, nam nudili varnost in nas branili pred celim svetom, predvsem pa pred nami samimi...

Ste kdaj razmišljale o tem, da jim moramo vrniti nazaj moško vlogo, da bomo lahko srečne? Da rabimo prebuditi ženske v sebi, da bodo naši partnerji lahko postali moški?

Zanima me, kako se soočate s tem vprašanjem?
Imate kak dober nasvet za ostale?

Čudovit dan vsem!

Pravična ženska je simbol največjih nebes - krivična, trmasta in oblastna pa je satanova podoba, torej najslabši, najnižji in najglobji pekel.

Prava ženska se nikoli ne sme popolnoma razjeziti na moža, v ženskem bitju morajo namreč prevladovati največja potrpežljivost, krotkost in ponižnost. Šele v njej mora mož najti pravo umiritev svoje viharne narave in sam postati krotak in potrpežljiv! Če pa bi žena nazadnje začela rogoviliti pred možem, kaj naj potem počne šele mož, pri katerem je vse skupaj že tako in tako viharnejše kakor mirno?!

Torej; govoriti ob pravem času in ob pravem času molčati, toda zmeraj polna krotkosti, ljubezni in predanosti, to je ženino najlepše okrasje in to je tisti ljubki življenski plamenček, ki je primeren, da oživi vsako moško srće in ga naredi krotko in mehko!

Pri dekletih pa je pogosta zelo razvpita razvada, imenuje se nečimernost, ki ni nič drugega kot zdravo seme napuha. Če dekle pusti, da v njej vzkali, je že zapravila svojo nebeško ženskost in se zelo približala satanovi podobi. Nečimerno dekle je komaj vredno posmeha, ošabna in napuhnjena žena pa je mrhovina med ljudmi in jo zato vsakdo po pravići močno zaničuje.

Katera ženska bo to upoštevala, se ji bo na zemlji zmeraj dobro godilo, katera pa se ne bo ravnala po tem sporočilu, naj sama sebi pripiše, če jo moški ne bodo spoštovali.

Tako mi je govoril Gospod.

Lep pozdrav.


Ufff, pa ti si staromodna kristjanka  Shocked. A to še obstaja ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Biti ženska
Reply #27 - 01.08.2008 at 12:15:25
 
Ja, Alojz, ampak dejstvo je, da se sedaj ona čuti kot ženska, jaz kot moški. Preko te resnice ne moreš. Praviš, da te privlačijo ženske in to je zopet dejstvo.
Ko spoznaš to dejstvo in si z njim prijatelj, se ti odpre sam uvid v samobitnost in si prijatelj življenju samemu, ki se izraža povsod sokratno.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gordol
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Gender: male
Re: Biti ženska
Reply #28 - 01.08.2008 at 14:06:22
 
M.L. wrote on 01.08.2008 at 00:29:58:
Tako mi je govoril Gospod.

Lep pozdrav.


Je imel oblečen talar?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Biti ženska
Reply #29 - 01.08.2008 at 16:06:07
 
Gordol wrote on 01.08.2008 at 14:06:22:
M.L. wrote on 01.08.2008 at 00:29:58:
Tako mi je govoril Gospod.

Lep pozdrav.


Je imel oblečen talar?


Gordol

Dobro vprašanje za M.L. Jaz bi ga še vprašal,a je to mogoče kot obleka, ki nosi ime krožnika? Saj farje so zmeraj lačni, a ne?
Pametni- pa da dol padeš!

Lp Alojz Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5