Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 88 89 90 
(Read 277090 times)
medusa
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1335 - 19.02.2009 at 16:29:52
 
si kar blizu, se mi zdi
te sanje so bile tako nasičene, kompleksne in sem še več ur bila razburjena zaradi njih

pozabila pa sem omeniti, da je v spodnjem nadstropju živela moja mama in da se je le-ta tudi pojavila ob streljanju na robu stopnic

a ne pomeni spuščanje nizdol stopnic tudi neko nazadovanje v življenju?
in nebroj stopnic v teh sanjah ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #1336 - 19.02.2009 at 17:10:25
 
Quote:
v svojem čisto na novo prenovljenem stanovanju se je sin igral z vodo medtem ko sem sama bila v spodnjem nadstropju, z vodo je polil celoten laminat kateri je na določenih mestih dobesedno izginil ostale luknje so odkrivale spodnje nadstropje katero je prav tako moje, les je bil gnil
jaz sem se IZREDNO jezila na sina, poslužila sem se tudi fizičnega nasilja napram njemu, kričala sem, bila sem besna
pokličem izvajalca kateri polagala, če se kaj  še da narediti, zamenjati te deske laminata, pride in popravi a ne izvajalec temveč nek moj sodelavec kateremu sploh ne zaupam (od kje sem njega potegnila v te sanje tudi ne vem  Shocked)
....

Videt je kot kriza. Sin ti zna prodret globoko v podzavest (spodnje nadstropje kjer je tudi mama (in tvoja vzgoja?) in iz nje pol pridejo izbruhi jeze in vsega, kar v bistvu nočeš živet/spucat/popravit, ker si si zgorej že ustvarila novo življenje/stanovanje. Ki pa ti izginja pred očmi, ropajo ti ga. Imaš občutek, da izgubljaš lastno življenje? Se mi zdi, da znajo kdaj vzorci in preteklost tolk nas preplavit, da se nam zdi, da več ne vemo kdo smo in kam se je izgubilo vse, kar smo zgradili. Moški dodatno medejo stvari, ogrožajo, spreminjajo tvoj svet, jemljejo iz njega stvari, ki ti nekaj pomenijo. Kličeš na pomoč. Mogoče da bi obdržala življenje nekako skupej? Počutiš se ogroženo tud od zunaj, od okolice, nekdo strelja in tebe je strah za sina. Nekako se uspe v zadnjem trenutku vse rešit. Mogoče zares ali pa te sanje mirijo, da se bo vse rešilo. Pretres je, kriza. Ampak sčasoma bo spet vse v redu. Imaš mehanizem, ki pomiri situacijo. Ko pride do vrelišča (specialci). Una vsakdanja rutinska kontrola (policija) zamuja/manjka.

Jes bi si stopnice razlagala kot da se ti je uspelo spustit zelo globoko v podzavest. Da gre za tvoje najgloblje strahove.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #1337 - 19.02.2009 at 17:37:40
 
murileon wrote on 18.02.2009 at 22:02:59:
Ene moje sanje :

Pripeljem se v eno naselje, kjer si začnem ogledovati hišo. To hišo sem videl nekje na bolhi in si jo malo ogledujem. Hiša je velika, zgrajena v bregu, zraven je precej veliko gospodarsko poslopje. Zgleda, da je lastnik že kakih 10 let ne uporablja več, temu primerno je tudi zapuščena. Vhod v mansardo je samostojen in odprt. Stopim not, tla so podobna lesena kot v mojem starem stanovanju. Zelo prostorno je vse. Grem ven in ogledujem spodnje nadstropje. Opazim, da je nekdo doma. Imam malo nelagoden občutek, ker sem si nepovabljen ogledoval, vem pa tudi, da nihče zaradi tega ne bo nič rekel. Iz spodnjega nadstropja pride ven dolgolas siv bradati gospod. Samosvoj. Postane podoben mojemu bivšemu rahlo goljufivemu avtomehaniku in očitno postane, da je sedaj nepremičninski agent. Se pačprilagaja trgu. Pokliče me in reče, da je vse ok, opazil je, da sem ga žeparkrat klical za ogled. Odidemo v pritličje, skupaj z ostalimi ogledniki in začnem slutiti nekaj temnega. V pritličju je kot hlev,v njem živijo neki, mogoče od vojn, definitivno pa travmirani ljudje. Srečam enega z zelo poškodovanim obrazom. Grem raje ven, ker ne prenesem take horor scene. Zunaj opazim, da je okolica prizorišče nekega novega slovenskega filma. Očitno so z nekimi ogromnimi buldožerji premikali zemljo na visok kup,ki zgleda nevaren. Zgodi se lahko tudi, da pripelje ogromen stroj in me potepta. Iščem zavetje. Nato nova horor scena. Kot da sempedofil, ki zlorablja otroka. Previjam malo punčko, ki ima v vagini mini dildota. Vsega me je groza, vendar vseeno z radovednostjo opazujem. Pride partnerka in delam se kot da je vse ok, v resnici pa imam zelo slab občutek in se bojim, da zve o mojem pedofilstvu. Nato sem v nekem bazenu. V zraku je strah pred neko pošastjo. Z enim človekom mečeva kocke. Nato se v bazenu dvignejo tla,dvigne se led in jasno je, da je pod izboklino neka pošast, kot kak črv iz filma Dune.

Neprijetne sanje zame. Kak dan sem živel z neprijetnimi sanjskimi občutki,nato pa sem uspel začeti doživljati sanje kot duhovno pripoved s simboli. Mislim, da gre za odnos življenja, družbe, mene do otrok oziroma otroka v meni, drugih. Nestrpna, avtoritarna senca, ki je povzročila travmiranega otroka, vojaka v meni. Občutek pedofilstva verjetno govori o mojih občutkih oziroma nestrpnosti in sploh nepazljivosti do inferiornosti v drugih ljudeh, mladostnikov,....nato neka slaba vest. Dobro pa je, da agent,kljub svojim goljufivim nagnjenjem želi hišo prodati. Lastnik hiše sem sigurno tudi jaz. Pa šenekaj je dobro. Očitno neka tema prihaja iz nezavednega na plano. Pritličje namesto klet, črv-pošast dvigne zaledenela tla. Občutek krivde zaradi pedofilstva. Pedofilstvo-zloraba otroka, nepazljivost, nepozornost do otroka. Otroka v sebi in v drugih.

elementi v tvojih sanjah se zelo ponavljajo, si opazil?
spet imaš hišo, v kateri že nekaj časa noben ni živel (v enih sanjah si imel hišo z bazenom s staro vodo, in potem v enih sanjah blok, ki je bil poškodovan od vojne) in tudi tukaj gre za neke vojne poškodbe in kraj, ki ni bil naseljen nekej časa. V onih sanjah je bil poškodovan blok, tukaj je človek s poškodovanim obrazom. Blok/hiša je osebnost (pri meni ponavad), obraz je podoba, ki jo kažemo svetu. V bistvu poškodba, ki nastane v vojni ni načrtno narejena. Ljudje, ki so ranjeni v tistem času, so prej žrtve neke situacije, kot namerne zlobe. Problem je, da se te rane ne zdravijo. Ljudje živijo v hlevu, ne v bolnici.
Kaj nekdo čuti v sebi, da se lahko v sanjah zamisli sebe kot pedofila, si ne morem predstavljat. Sam verjetno je grozljivo to sanjat. Tudi to se ti ponavlja. Verjetno ti kaže določeno izkrivljenost, ki deluje v tebi proti tebi. Odvisnost, ki je močnejša od tvoje volje/vrednot. In mogoče je še težje obvladljiva zato, ker jo skrivaš pred partnerko. Včasih je ene stvari lažje obvladat, če jih daš na svetlobo. Ko je otrok zlorabljen, moraš reagirat, ne pa opazovat.
Oni črv iz fima Dune je bil dejansko zelo dragocen, ker je proizvajal neko unikatno dišavo, al kako je že blo. In to je bila skrivnost prebivalcev tistega planeta. Maš tud ti kako skrivnost, ki jo že tolk dolgo nosiš v sebi, da je narasla do točke, ko postaja nevarna? Mogoče je samo narobe dojeta. Videt kot pošast, ne kot nekaj.. takega kot pač je.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
medusa
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1338 - 19.02.2009 at 17:47:49
 
najlepša hvala obema za razlago, mislim, da obe razlagi kar lepo zaobjameta dejanskost
& seveda a rose 4 u 2

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1339 - 19.02.2009 at 18:08:47
 
Devi wrote on 19.02.2009 at 17:37:40:
murileon wrote on 18.02.2009 at 22:02:59:
Ene moje sanje :

Pripeljem se v eno naselje, kjer si začnem ogledovati hišo. To hišo sem videl nekje na bolhi in si jo malo ogledujem. Hiša je velika, zgrajena v bregu, zraven je precej veliko gospodarsko poslopje. Zgleda, da je lastnik že kakih 10 let ne uporablja več, temu primerno je tudi zapuščena. Vhod v mansardo je samostojen in odprt. Stopim not, tla so podobna lesena kot v mojem starem stanovanju. Zelo prostorno je vse. Grem ven in ogledujem spodnje nadstropje. Opazim, da je nekdo doma. Imam malo nelagoden občutek, ker sem si nepovabljen ogledoval, vem pa tudi, da nihče zaradi tega ne bo nič rekel. Iz spodnjega nadstropja pride ven dolgolas siv bradati gospod. Samosvoj. Postane podoben mojemu bivšemu rahlo goljufivemu avtomehaniku in očitno postane, da je sedaj nepremičninski agent. Se pačprilagaja trgu. Pokliče me in reče, da je vse ok, opazil je, da sem ga žeparkrat klical za ogled. Odidemo v pritličje, skupaj z ostalimi ogledniki in začnem slutiti nekaj temnega. V pritličju je kot hlev,v njem živijo neki, mogoče od vojn, definitivno pa travmirani ljudje. Srečam enega z zelo poškodovanim obrazom. Grem raje ven, ker ne prenesem take horor scene. Zunaj opazim, da je okolica prizorišče nekega novega slovenskega filma. Očitno so z nekimi ogromnimi buldožerji premikali zemljo na visok kup,ki zgleda nevaren. Zgodi se lahko tudi, da pripelje ogromen stroj in me potepta. Iščem zavetje. Nato nova horor scena. Kot da sempedofil, ki zlorablja otroka. Previjam malo punčko, ki ima v vagini mini dildota. Vsega me je groza, vendar vseeno z radovednostjo opazujem. Pride partnerka in delam se kot da je vse ok, v resnici pa imam zelo slab občutek in se bojim, da zve o mojem pedofilstvu. Nato sem v nekem bazenu. V zraku je strah pred neko pošastjo. Z enim človekom mečeva kocke. Nato se v bazenu dvignejo tla,dvigne se led in jasno je, da je pod izboklino neka pošast, kot kak črv iz filma Dune.

Neprijetne sanje zame. Kak dan sem živel z neprijetnimi sanjskimi občutki,nato pa sem uspel začeti doživljati sanje kot duhovno pripoved s simboli. Mislim, da gre za odnos življenja, družbe, mene do otrok oziroma otroka v meni, drugih. Nestrpna, avtoritarna senca, ki je povzročila travmiranega otroka, vojaka v meni. Občutek pedofilstva verjetno govori o mojih občutkih oziroma nestrpnosti in sploh nepazljivosti do inferiornosti v drugih ljudeh, mladostnikov,....nato neka slaba vest. Dobro pa je, da agent,kljub svojim goljufivim nagnjenjem želi hišo prodati. Lastnik hiše sem sigurno tudi jaz. Pa šenekaj je dobro. Očitno neka tema prihaja iz nezavednega na plano. Pritličje namesto klet, črv-pošast dvigne zaledenela tla. Občutek krivde zaradi pedofilstva. Pedofilstvo-zloraba otroka, nepazljivost, nepozornost do otroka. Otroka v sebi in v drugih.

elementi v tvojih sanjah se zelo ponavljajo, si opazil?
spet imaš hišo, v kateri že nekaj časa noben ni živel (v enih sanjah si imel hišo z bazenom s staro vodo, in potem v enih sanjah blok, ki je bil poškodovan od vojne) in tudi tukaj gre za neke vojne poškodbe in kraj, ki ni bil naseljen nekej časa. V onih sanjah je bil poškodovan blok, tukaj je človek s poškodovanim obrazom. Blok/hiša je osebnost (pri meni ponavad), obraz je podoba, ki jo kažemo svetu. V bistvu poškodba, ki nastane v vojni ni načrtno narejena. Ljudje, ki so ranjeni v tistem času, so prej žrtve neke situacije, kot namerne zlobe. Problem je, da se te rane ne zdravijo. Ljudje živijo v hlevu, ne v bolnici.
Kaj nekdo čuti v sebi, da se lahko v sanjah zamisli sebe kot pedofila, si ne morem predstavljat. Sam verjetno je grozljivo to sanjat. Tudi to se ti ponavlja. Verjetno ti kaže določeno izkrivljenost, ki deluje v tebi proti tebi. Odvisnost, ki je močnejša od tvoje volje/vrednot. In mogoče je še težje obvladljiva zato, ker jo skrivaš pred partnerko. Včasih je ene stvari lažje obvladat, če jih daš na svetlobo. Ko je otrok zlorabljen, moraš reagirat, ne pa opazovat.
Oni črv iz fima Dune je bil dejansko zelo dragocen, ker je proizvajal neko unikatno dišavo, al kako je že blo. In to je bila skrivnost prebivalcev tistega planeta. Maš tud ti kako skrivnost, ki jo že tolk dolgo nosiš v sebi, da je narasla do točke, ko postaja nevarna? Mogoče je samo narobe dojeta. Videt kot pošast, ne kot nekaj.. takega kot pač je.


"Odvisnost, ki je močnejša od tvoje volje/vrednot." Zanimivo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1340 - 19.02.2009 at 18:13:52
 
Quote:
si kar blizu, se mi zdi
te sanje so bile tako nasičene, kompleksne in sem še več ur bila razburjena zaradi njih

pozabila pa sem omeniti, da je v spodnjem nadstropju živela moja mama in da se je le-ta tudi pojavila ob streljanju na robu stopnic

a ne pomeni spuščanje nizdol stopnic tudi neko nazadovanje v življenju?
in nebroj stopnic v teh sanjah ...


Razvoj vživljenju jekot spirala. Gre gor, pa spetmočno navzdol,pa spet gor. Kosokrize,pretresi, takrat stari nezavedni vzorci butajo ven. Nezavedno je kot tema. Tema je po navadi spodaj v kleti. Stopnice so pot, ki omogoča prehode/sprehode tja in nazaj. Stopnice so možnost, pot. Mama v sanjah se verjetno pojavlja zaradi emocionalne navezanosti, ki je prisotna in zaradi dediščine, ki si jo dobila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1341 - 19.02.2009 at 22:15:18
 
Quote:
anyone?  Smiley

Kar sem jaz čutil ob tvojem pisanju, bi verjetno lahko označil s temile nalepkami: živciranje zaradi prenove stanovanja, stres, obup nad odnosom raznih mojstrov, želja se prestavit v kakšno večje mesto,  kjer si lahko bolj anonimna, kompleksen odnos s sinom, nezaupanje do sodelavcev, nezaupanje do ljudi nasploh, strah pred svetom, tam pri tistem psihopatu ki strelja okrog, sem se pa malo izgubil, zgleda gre čez moje meje.

Včasih bi ti na tem forumu znali napisat cel roman o tem, kaj pomeni da si oddala sporočilo ob 14:44:44. Jest bi napisal samo, da imaš zelo dober spomin, ali pa je bil to zelo poseben spanec sredi dneva. Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
medusa
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1342 - 19.02.2009 at 23:25:22
 
Quote:
Quote:
anyone?  Smiley


Včasih bi ti na tem forumu znali napisat cel roman o tem, kaj pomeni da si oddala sporočilo ob 14:44:44.

bp


ja, in še vse štirice v teh mojih sanjah, yikes

bp, tvoja razlaga je odlična, kot bi me poznal  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1343 - 20.02.2009 at 07:43:02
 
murileon wrote on 18.02.2009 at 22:02:59:
Ene moje sanje :

Pripeljem se v eno naselje, kjer si začnem ogledovati hišo. To hišo sem videl nekje na bolhi in si jo malo ogledujem. Hiša je velika, zgrajena v bregu, zraven je precej veliko gospodarsko poslopje. Zgleda, da je lastnik že kakih 10 let ne uporablja več, temu primerno je tudi zapuščena. Vhod v mansardo je samostojen in odprt. Stopim not, tla so podobna lesena kot v mojem starem stanovanju. Zelo prostorno je vse. Grem ven in ogledujem spodnje nadstropje. Opazim, da je nekdo doma. Imam malo nelagoden občutek, ker sem si nepovabljen ogledoval, vem pa tudi, da nihče zaradi tega ne bo nič rekel. Iz spodnjega nadstropja pride ven dolgolas siv bradati gospod. Samosvoj. Postane podoben mojemu bivšemu rahlo goljufivemu avtomehaniku in očitno postane, da je sedaj nepremičninski agent. Se pačprilagaja trgu. Pokliče me in reče, da je vse ok, opazil je, da sem ga žeparkrat klical za ogled. Odidemo v pritličje, skupaj z ostalimi ogledniki in začnem slutiti nekaj temnega. V pritličju je kot hlev,v njem živijo neki, mogoče od vojn, definitivno pa travmirani ljudje. Srečam enega z zelo poškodovanim obrazom. Grem raje ven, ker ne prenesem take horor scene. Zunaj opazim, da je okolica prizorišče nekega novega slovenskega filma. Očitno so z nekimi ogromnimi buldožerji premikali zemljo na visok kup,ki zgleda nevaren. Zgodi se lahko tudi, da pripelje ogromen stroj in me potepta. Iščem zavetje. Nato nova horor scena. Kot da sempedofil, ki zlorablja otroka. Previjam malo punčko, ki ima v vagini mini dildota. Vsega me je groza, vendar vseeno z radovednostjo opazujem. Pride partnerka in delam se kot da je vse ok, v resnici pa imam zelo slab občutek in se bojim, da zve o mojem pedofilstvu. Nato sem v nekem bazenu. V zraku je strah pred neko pošastjo. Z enim človekom mečeva kocke. Nato se v bazenu dvignejo tla,dvigne se led in jasno je, da je pod izboklino neka pošast, kot kak črv iz filma Dune.

Neprijetne sanje zame. Kak dan sem živel z neprijetnimi sanjskimi občutki,nato pa sem uspel začeti doživljati sanje kot duhovno pripoved s simboli. Mislim, da gre za odnos življenja, družbe, mene do otrok oziroma otroka v meni, drugih. Nestrpna, avtoritarna senca, ki je povzročila travmiranega otroka, vojaka v meni. Občutek pedofilstva verjetno govori o mojih občutkih oziroma nestrpnosti in sploh nepazljivosti do inferiornosti v drugih ljudeh, mladostnikov,....nato neka slaba vest. Dobro pa je, da agent,kljub svojim goljufivim nagnjenjem želi hišo prodati. Lastnik hiše sem sigurno tudi jaz. Pa šenekaj je dobro. Očitno neka tema prihaja iz nezavednega na plano. Pritličje namesto klet, črv-pošast dvigne zaledenela tla. Občutek krivde zaradi pedofilstva. Pedofilstvo-zloraba otroka, nepazljivost, nepozornost do otroka. Otroka v sebi in v drugih.


Se tudi meni zdi, da sanje govorijo o tvojem odnosu do ranljivosti v človeku - v tebi ali drugih. V sanjah se ti večkrat pojavljajo scene, v katerih se soočaš z občutki groze in gnusa. Mogoče je to povezano s tvojim intenzivnim ukvarjanjem z duševnimi vsebinami - ne samo tvojimi, ampak drugih ljudi, kar lahko povzroča določeno stopnjo nelagodja, stresa, itd. Ogledovanje hiše bi bilo lahko tudi ogledovanje psihe drugih ljudi in s tem riziko odkrivanja temnih vsebin. Zdi se mi moteče, da govoriš o inferiornosti v ljudeh - to je bolj konstrukt, ki je lahko zelo destruktiven in je po moje tudi povezan s tvojim odnosom do notranjega otroka - namesto razumevanja se zatekaš k hierarhiji moči, agresivnosti.  V tem smislu se mi zdijo sanje vzpodbuda, da spremeniš svoj pristop.

Opazila sem še, da se bazen in hlev večkrat pojavita v tvojih sanjah, samo ne spomnim se njihove vsebine. Verjetno se nanašata na iste teme...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1344 - 20.02.2009 at 08:07:48
 
Quote:
murileon wrote on 18.02.2009 at 22:02:59:
Ene moje sanje :

Pripeljem se v eno naselje, kjer si začnem ogledovati hišo. To hišo sem videl nekje na bolhi in si jo malo ogledujem. Hiša je velika, zgrajena v bregu, zraven je precej veliko gospodarsko poslopje. Zgleda, da je lastnik že kakih 10 let ne uporablja več, temu primerno je tudi zapuščena. Vhod v mansardo je samostojen in odprt. Stopim not, tla so podobna lesena kot v mojem starem stanovanju. Zelo prostorno je vse. Grem ven in ogledujem spodnje nadstropje. Opazim, da je nekdo doma. Imam malo nelagoden občutek, ker sem si nepovabljen ogledoval, vem pa tudi, da nihče zaradi tega ne bo nič rekel. Iz spodnjega nadstropja pride ven dolgolas siv bradati gospod. Samosvoj. Postane podoben mojemu bivšemu rahlo goljufivemu avtomehaniku in očitno postane, da je sedaj nepremičninski agent. Se pačprilagaja trgu. Pokliče me in reče, da je vse ok, opazil je, da sem ga žeparkrat klical za ogled. Odidemo v pritličje, skupaj z ostalimi ogledniki in začnem slutiti nekaj temnega. V pritličju je kot hlev,v njem živijo neki, mogoče od vojn, definitivno pa travmirani ljudje. Srečam enega z zelo poškodovanim obrazom. Grem raje ven, ker ne prenesem take horor scene. Zunaj opazim, da je okolica prizorišče nekega novega slovenskega filma. Očitno so z nekimi ogromnimi buldožerji premikali zemljo na visok kup,ki zgleda nevaren. Zgodi se lahko tudi, da pripelje ogromen stroj in me potepta. Iščem zavetje. Nato nova horor scena. Kot da sempedofil, ki zlorablja otroka. Previjam malo punčko, ki ima v vagini mini dildota. Vsega me je groza, vendar vseeno z radovednostjo opazujem. Pride partnerka in delam se kot da je vse ok, v resnici pa imam zelo slab občutek in se bojim, da zve o mojem pedofilstvu. Nato sem v nekem bazenu. V zraku je strah pred neko pošastjo. Z enim človekom mečeva kocke. Nato se v bazenu dvignejo tla,dvigne se led in jasno je, da je pod izboklino neka pošast, kot kak črv iz filma Dune.

Neprijetne sanje zame. Kak dan sem živel z neprijetnimi sanjskimi občutki,nato pa sem uspel začeti doživljati sanje kot duhovno pripoved s simboli. Mislim, da gre za odnos življenja, družbe, mene do otrok oziroma otroka v meni, drugih. Nestrpna, avtoritarna senca, ki je povzročila travmiranega otroka, vojaka v meni. Občutek pedofilstva verjetno govori o mojih občutkih oziroma nestrpnosti in sploh nepazljivosti do inferiornosti v drugih ljudeh, mladostnikov,....nato neka slaba vest. Dobro pa je, da agent,kljub svojim goljufivim nagnjenjem želi hišo prodati. Lastnik hiše sem sigurno tudi jaz. Pa šenekaj je dobro. Očitno neka tema prihaja iz nezavednega na plano. Pritličje namesto klet, črv-pošast dvigne zaledenela tla. Občutek krivde zaradi pedofilstva. Pedofilstvo-zloraba otroka, nepazljivost, nepozornost do otroka. Otroka v sebi in v drugih.


Se tudi meni zdi, da sanje govorijo o tvojem odnosu do ranljivosti v človeku - v tebi ali drugih. V sanjah se ti večkrat pojavljajo scene, v katerih se soočaš z občutki groze in gnusa. Mogoče je to povezano s tvojim intenzivnim ukvarjanjem z duševnimi vsebinami - ne samo tvojimi, ampak drugih ljudi, kar lahko povzroča določeno stopnjo nelagodja, stresa, itd. Ogledovanje hiše bi bilo lahko tudi ogledovanje psihe drugih ljudi in s tem riziko odkrivanja temnih vsebin. Zdi se mi moteče, da govoriš o inferiornosti v ljudeh - to je bolj konstrukt, ki je lahko zelo destruktiven in je po moje tudi povezan s tvojim odnosom do notranjega otroka - namesto razumevanja se zatekaš k hierarhiji moči, agresivnosti.  V tem smislu se mi zdijo sanje vzpodbuda, da spremeniš svoj pristop.

Opazila sem še, da se bazen in hlev večkrat pojavita v tvojih sanjah, samo ne spomnim se njihove vsebine. Verjetno se nanašata na iste teme...


Dobro si to napisala. Definitivno je moja močna stran analiza. Nimam pa nobenega terapevtskega pristopa, ker nimam znanja in tudi moj karakter je melanholičen. S tega stališča so te moje analize zelo amaterske, kljub temu, da vem, da vidim več kot marsikdo. Kaj pa izgradnja optimizma ? Tega sem se nekoč že zavedel in začel tudi delati, vendar žal prepogosto pozabljam, da je smisel analize kasnejši terapevtsko optimistični pogled, ki mora stati na nekih stebrih, ki jih je treba v sanjah poiskati. Žal pa pri meni plehka motivacija ne prime, zato sem se vedno prisiljen potopiti precej globoko in premetati in premešati precej gnoja, da najdem kak biser za moj optimizem. Hvala za dobro kritiko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1345 - 20.02.2009 at 08:23:19
 
Quote:
v svojem čisto na novo prenovljenem stanovanju se je sin igral z vodo medtem ko sem sama bila v spodnjem nadstropju, z vodo je polil celoten laminat kateri je na določenih mestih dobesedno izginil ostale luknje so odkrivale spodnje nadstropje katero je prav tako moje, les je bil gnil
jaz sem se IZREDNO jezila na sina, poslužila sem se tudi fizičnega nasilja napram njemu, kričala sem, bila sem besna
pokličem izvajalca kateri polagala, če se kaj  še da narediti, zamenjati te deske laminata, pride in popravi a ne izvajalec temveč nek moj sodelavec kateremu sploh ne zaupam (od kje sem njega potegnila v te sanje tudi ne vem  Shocked)
ko prideva s sinom nazaj v najin dom, grem pomirjena kuhati kosilo
(razporeditev prostorov je v sanjah bila čisto drugačna kot sicer v mojem domu, moj dom je bil v ogromnem a prestižnem bloku sredi velikega sivega mesta, poslovno stanovanjski objekt v bistvu - v sanjah seveda)
ko kuham kosilo opazim da za mojim hrbtom izginjajo kvadrati stene, slišim zvok vrtalnega stroja, na hodniku je zloženo vso pohištvo moje čisto nove kopalnice, kar na enkrat izgine tik pred mano kvadrat stene na kateri so bile na drugi strani prilepljene 4 keramične ploščice in neka omarica gladke površine in medle oranžne barve, stopim v kopalnico, tam sta dva moška (enega spet prepoznam kot nekoga iz službe), vprašam ju kaj počneta, ona mi odgovorita, da še nekaj popravljata, prenavljata
jaz se jima lepo nasmejim, se pošalim, da je OK, čeprav točno vem, da mi kradeta celotno kopalnico in jo montirata dol, s ploščicami vred, VSE
v tistem trenutku se pojavi še iz vseh prostorov več ljudi, sami moški, prib 15 jih je bilo, jaz pa sama z malim otrokom
rečem jim, da greva ven na kosilo, zaprem vrata za nama, jih spet odprem, ker želim vzeti ključ iz ključavnice na not. strani a je eden izmed moških že segel z belo krpo do ključa da zaklene za mano, jaz rečem - joj, pardon in pustim, grem, a se obrnem spet odprem vrata in tokrat sežem odločno po ključu, se nasmejim temu mlademu (in lepemu) moškemu in mu rečem pomenljivo a prijazno : saj vem za kaj se gre, on se obrne in začen gledati skozi okno, zelo visoko nadstropje je bilo
po spuščanju po stopnicah kličem kot zmešana po telefonu na pomoč, na 112 in kasneje na 113, se derem, kričim, ker me ne slišijo na drugi strani, vmes mi razpade telefon, še bolj norim, vsa nemočna sem, ko le dobim čisto vezo se zaderem naj pridejo TAKOJ saj mi kradejo celo stanovanje, da so v stanovanju ZDAJ in naj pride policija, ženska mi odgovori da pridejo lahko šele čez pol ure
s sinom prideva do vhoda stavbe, tam so bili poštni nabiralniki, žensko v krznenem plašču vprašam kakšen je sploh naslov tega bloka, reče mi maj marija 3 (ali pa 4), nekaj takšnega (čisto čudno)
ko stopim iz bloka zgubim za sabo nekje sina, pred mano se odpre ogromno široko stopnišče in veliki stebri, sem že spodaj pod njimi ko se ozrem kje se obotavlja sin, ga čakam, ko vidim na oknu na levi čez cesto moškega ki z brzostrelko strelja po ulici, preplah na cesti a mene še ni dobil na muho, čutim izredno stopnjo ogroženosti svojega življenja, gledam kje je sin, kar naenkrat pride iz stavbe, stoji sam, tako majhen na vrhu stopnic a jaz spodaj na ves glas kričim : neeee, ne hodi dol, ostani tam, pojdi nazaj, vmes z očmi iščem skrivališče, moški obrača brzostrelko v mojo smer, jaz vidim neka mala vrata, počasi se premikam v njihovo smer da me ne vidi kot tarčo (streljal samo na tekajoče), vseeno me vidi, v tistem trenutku ko me dobi na muho in vem da me bo ustrelil nekdo ustreli njega, policija pleza po lestvi k njemu, preden umre iz druge cevi izstreli v zrak bombo, gledam njeno smer, ne morem je določiti, no potem pa sem se zbudila  Smiley
in bila še celo uro razburjena Cheesy

kaj pomenijo te moje (zelo dolge) sanje?
anyone?  Smiley


V zagovor tvojemu sinu bi še opozoril na to, da se je igral z vodo. Voda je verjetno simbol čistosti, življenja. In našel je gnilobo. Definitivno ni delal nič narobe, kvečejmu našel je nekaj, kar je treba nujno popraviti. In za to dejanje je bil celo tepen. Hmmmmm.....
Daj, poskusi razmisliti, zakaj si v sanjah tako reagirala. Zakaj nisi pomislila, huh, še sreča, da se je ta gniloba razkrila? Te je mogoče preveč strah nekih realnih nevarnosti, ki ti preprečujejo razsodno razmišljanje? Ali gre za tvoj način reagiranja, da prvo vzkipiš, pa šele kasneje razmisliš, če je bila reakcija sploh pravilna?
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1346 - 20.02.2009 at 08:58:08
 
Devi wrote on 19.02.2009 at 16:24:42:


Smiley Ne vem, jaz vidim tukaj celo tvoje rodovno drevo. Si v kraju, kjer si prebivala kot otrok (preteklost), poleg je tvoja mati, in z vama babica. Ženske vaše družine. Pregledujete stare slike, spomine, in najdeš nekaj denarja tuej valute. Ni ga malo. Denar pomeni neko vrednost, mogoče neke vrednote. To nikogar razen tebe ne zanima posebej, ker smo vsi običajno tolk obrnjeni v prihodnost, da se nam zdi, da se s preteklostjo ne moremo obogatit. Tisti, ki pa so v njej živeli, se jim zdi itak tako samoumevna, da je niti prav ne opazijo. Potem ti začnejo sanje razlagat izvor tega denarja, teh vrednot. Si v tistem okolju (času) in ljudje se priklanjajo in ti si jezna. Ker površinsko gledano mi ne moremo razumet, zakaj so se določene stvari dogajale na določen način v preteklosti. Sedanjemu ponosu se nekdanje navade upirajo. A ne gre za tiranske navade, gre za folkloro, nekakšno spontano spoštovanje, z ničemer izsiljeno in predsednik in njegova družba je zelo strpna, prijazna, zgolj pač drugače je videt od naše. In vrač ti da napitek za hčer. Tvoja hči je četrta ženska tvoje družine. Je vaša prihodnost. In ti želiš zagotovilo, da vrednote preteklosti, če jih preneseš dalje, ne bodo njej nevarne. Začutiš, da lahko zaupaš. Na konferenci (prenašanje znanja) je organizacija kvalitetna in dežela je cvetoča in zdrava. In potem opaziš še možnost, kako sodelovat s to deželo, prek uvoza njihovih sladic.
Vmes imaš živali in to, ali jih je varno božat, obleke, ki jih je treba razkužit, sploh ko gre za otroke.

Meni se zdi, da v tvojih sanjah vse kaže na prenašanje navad, vrednot, tvoje osebne zgodovine dalje. Mogoče ne veš, kako bi jo vrednotila in če je varno tvojo hčer vzgajati v duhu družine, iz katere izhajaš. Lahko seveda vse razkužiš, mogoče predvsem to, kar prihaja od drugih ljudi. Mislim, da ti ni treba razkuževat lastne zgodovine. In pač, če ne veš, na kak način bi hčeri približala babico, so sladice vedno prava rešitev. Z babicami smo ponavadi pekli, a ne Smiley

to bi jes vidla tukej.


Hvala, ker si bila pozorna na to sceno v sobi in bankovce, ki me mučijo  Smiley. V bistvu je to, na kar si opozorila, predmet mnogih mojih sanj - linija generacij, ukvarjanje s psihično dediščino sorodstva in tudi razmejevanje od nje. Razmejevanje me muči v mnogih sanjah - kaj obdržati in kaj zavreči, kje ohraniti varnost in kje sprejeti tveganje. Koga spustiti naprej in koga vreči ven. Vse se nekje vrti okrog moje identitete in mojih odločitev, izbire. Tista scena s prikloni predsedniku je res povezana s tem, kako vidim del svojega sorodstva in kako težko se poistovetim z določenimi vrednotami. Mislim, da je moj "beg" v Gano izraz potrebe po razširitvi mojega psihičnega prostora in potrebe po pomiritvi s preteklostjo in ljudmi v njej (kar se v sanjah dogaja v neki idealizirani sceni in kot je Titud opazil, z neko sterilno evropeizacijo Afrike). Moje razkuževanje preteklosti se tu res kaže kot problem in zaenkrat nimam najboljšega odgovora na to.

Z babicami smo pa res pekli in babica je res pekla izvrstne sladice  Cool Grin




titud wrote on 19.02.2009 at 11:05:27:


Se v večini strinjam z interpretacijo murileona s poudarkom na tem, da bi bilo sanje mogoče obravnavat kot kompenzatorne. V želji, da bi bila preteklost, ki jo v smislu izvornosti simbolizirata babica in afrika, lahko bila bolj varna/čista. To me zelo spominja na evropocentristično gledanje na afriko kot na davno evropsko pretklost, ki jo je treba higienizirat, da bi bi bla kompatibilna. Ampak kaj, ko higienizicija pomeni  v bistvu strelizizacijo, ubitje polne življenske (reprodukcijske in produkcijske) svobode/kreativnosti, izvorne drugosti in jo nadomestit z v evropi proizvedno in tja izvoženo drugost, ki jo v tvojih sanjah skoraj v popolnosti simbolizirata dobrodušna predsednik gane in njegov vrač. Sanje so torej kompezatorne v tem smislu, ker se po moje zavedaš, da takšna do tebe kot evropejke prijazna drugost v bistvu ni izvorna ampak higienizirana izpeljanost, v katero bi rada verjela, da je izvorna zdravilnost zoper evropsko sterilnost. Tvoja  izkušnja izvorne življenskosti, ki jo predstvlja rojstvo otroka, predvsem pa obsedenost naše civilizacije z higieno v smsilu varnosti in začite, ki iz rojstva naredi tkorekoč patološko stanje in ki ga je treba kar naprej medicinsko in socialno nadzorovat in sanirat, je našla po moje zavetje v teh kompenzatornih sanjah, ki v  krajih   človeške izovrnosti (zibelki človeštva) idealizirano nudijo  izgubljeno zdarvilno zavetje  tebi in tvojemu otroku...        


Ja, ko sem se spomnila sanj, sem jih najprej doživela kot kompenzatorne - kje pri bogu, sem našla Gano in kakšna dežela čudes je to, za katero mi je jasno, da ne obstaja. Kar se obsedenosti naše civilizacije tiče, drži. Vsekakor mi določeno vrsto stresa povzročajo zahteve okolje, v katerem živim, po totalnem nadzoru in higienizaciji, kar ubija spontanost in pristen stik z življenjem. Na nek čuden način to sovpada z bojem proti nadzorovalnosti enega dela mojega sorodstva. Mislim pa da gre v sanjah pravzaprav bolj kot za iskanje zavetja, za iskanje tveganja, za soočanje s tveganji in za umik iz popolnega nadzora in diktata okolja. Da lahko tvegaš, moraš zaupati vase in verjetno tudi v druge.

Ne morem pobegniti v popolno divjost in kontroli se ne morem v celoti izogniti, zato tudi ne morem najti nemodernizirane Afrike. V najboljšem primeru lahko iščem neko ravnotežje med enim in drugim. I guess  Undecided

murileon wrote on 18.02.2009 at 22:31:52:


Hmmmm.... Tiste živali, okolje, kjer je živela babica in Gana, so verjetno simboli nostalgičnega, preteklega, izvornega. Mogoče simbol naivnega pripisovanja kvalitete nečemu, kar je v resnici zaostalo, preživeto. Imam tudi občutek, da sanje opozarjajo na pretirano zaščitništvo otrok, mogoče tudi otroka v sebi. Premalo dovoljenj. Tu sanje dodajo simbol tolerantnega predsednika. Tvoj malo bebavi aspekt. Politiki pač so bebavi, so pa zelo močni in vplivni, zato je treba z njimi zelo pazljivo. Politika je pač realnost, tudi tvoja notranja je, je pa zgleda dobro naravnana. Antipod politiku je vrač. Vrač je tu simbol realne notranje moči, čistosti duha, simbol ideologa,daleč od politične bebavosti. Vrač je ustvarjalec, politik ohranja obstoječe stanje, skrbi, da so stvari, kot "morajo" biti in skrbi tudi za varnost. Tvoj vrač ima zdravilo za otroka. Verjetno tvojega notranjega s strani politika prezaščitenega otroka. Je pa vrača seveda rizično poslušati, plod ustvarjalnosti ni nujno kvaliteten in užiten. Dobre sanje. Kažejo na to, da imaš zelo dobro psihodinamično ravnovesje, ki pa te mogoče včasih zavira.


Tisto okolje, kjer je živela babica oz. kjer sem jaz živela nekaj časa, je zmes protislovij. Je okolje, ki mi je dalo nekaj zelo nasprotujočih si izkušenj, pa zelo malo možnosti za njihovo harmoniziranje. Zato se mogoče Afrika kompenzatorno pojavlja v sanjah kot bolj ali manj oaza harmonije - kot odraz mojega realnega stanja in problema - kako iz realnega bojnega polja ustvariti nekaj užitnega, kar bo sprejemljivo za ene in za druge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1347 - 20.02.2009 at 09:07:06
 
Quote:
kaj pomenijo te moje (zelo dolge) sanje?
anyone?  Smiley


Se mi zdi, podobno kot drugim, da gre za velik problem nezaupanja v okolje, še posebej v moške. Tudi pomanjkanja temeljev, občutka osnovne varnosti. In verjetno je res problem, da sinovo vrtanje v čustva lahko povzroči poplavo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1348 - 20.02.2009 at 09:36:22
 
Mimogrede, lahko se začne uporabljati nov direktorij in predlagam odlično Titudovo idejo, da vsak odpre svoj topic za svoje sanje.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=sanje
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1349 - 20.02.2009 at 10:37:49
 
murileon wrote on 20.02.2009 at 09:36:22:
Mimogrede, lahko se začne uporabljati nov direktorij in predlagam odlično Titudovo idejo, da vsak odpre svoj topic za svoje sanje.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=sanje


Tud jest nadaljujem tukaj...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1235111848
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 88 89 90