Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 84 85 86 87 88 ... 90
(Read 275548 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #1275 - 02.02.2009 at 20:13:20
 
Tenkju Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1276 - 03.02.2009 at 21:01:10
 
Devi wrote on 02.02.2009 at 20:13:20:
Tenkju Smiley


Ni za kaj.!!! Kiss
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1277 - 04.02.2009 at 16:27:41
 

VSEM SANJALCEM


ČE BI BIL JAZ NA TEM TOPICU ZAINTERESIRAN;DA RAZLAGAM SANJE,BI JIH RAZLAGAL KLJUB VSEM UGOVOROM KOGARKOLI IZ TEGA FORUMA: KER PA NISTE PREPRIČANI V SVOJ PRAV SEDAJ IŠČETE NEK POSEBNI TOPIC KJER BOSTA NAKLADALI SAMI SEBI.

LP ALOjz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Sanje
Reply #1278 - 04.02.2009 at 17:42:09
 
Alojz in Sandib wrote on 04.02.2009 at 16:27:41:
VSEM SANJALCEM


ČE BI BIL JAZ NA TEM TOPICU ZAINTERESIRAN;DA RAZLAGAM SANJE,BI JIH RAZLAGAL KLJUB VSEM UGOVOROM KOGARKOLI IZ TEGA FORUMA: KER PA NISTE PREPRIČANI V SVOJ PRAV SEDAJ IŠČETE NEK POSEBNI TOPIC KJER BOSTA NAKLADALI SAMI SEBI.

LP ALOjz


ravno to ti počneš.


Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1279 - 04.02.2009 at 18:08:09
 
PETRA

VSAJ NEKAJ POČNEM,SEBI V VESELJE, KO NAKLADAM. JAZ NAKLADAM RESNICO TI PA JEZO!!!!!
ČE SI JEZNA NASE IN NA VES SVET,TI PREDLAGAM ZDRAVILO_UTIHNI!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Sanje
Reply #1280 - 04.02.2009 at 18:12:23
 
Alojz in Sandib wrote on 04.02.2009 at 18:08:09:
PETRA

VSAJ NEKAJ POČNEM,SEBI V VESELJE, KO NAKLADAM. JAZ NAKLADAM RESNICO TI PA JEZO!!!!!
ČE SI JEZNA NASE IN NA VES SVET,TI PREDLAGAM ZDRAVILO_UTIHNI!!!!


saj razumeš, a ne, da to ti zopet samemu sebi?

pa če bi še koga drugega videl kdaj, kot le samega sebe, bi morda opazil, da komaj še zaidem na tale alojzov forum.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1281 - 04.02.2009 at 18:15:34
 
Petra. wrote on 04.02.2009 at 18:12:23:
Alojz in Sandib wrote on 04.02.2009 at 18:08:09:
PETRA

VSAJ NEKAJ POČNEM,SEBI V VESELJE, KO NAKLADAM. JAZ NAKLADAM RESNICO TI PA JEZO!!!!!
ČE SI JEZNA NASE IN NA VES SVET,TI PREDLAGAM ZDRAVILO_UTIHNI!!!!


saj razumeš, a ne, da to ti zopet samemu sebi?

pa če bi še koga drugega videl kdaj, kot le samega sebe, bi morda opazil, da komaj še zaidem na tale alojzov forum.


KRIVIŠ MENE ZA LASATNO SVOBODNO ODLOČITEV?  KAJ češ, tudi ti meni nisi všeč!!! PA bom vseeno prebral vsako tvojo neumnost.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1282 - 04.02.2009 at 19:08:06
 
Petra. wrote on 04.02.2009 at 18:12:23:
Alojz in Sandib wrote on 04.02.2009 at 18:08:09:
PETRA

VSAJ NEKAJ POČNEM,SEBI V VESELJE, KO NAKLADAM. JAZ NAKLADAM RESNICO TI PA JEZO!!!!!
ČE SI JEZNA NASE IN NA VES SVET,TI PREDLAGAM ZDRAVILO_UTIHNI!!!!


saj razumeš, a ne, da to ti zopet samemu sebi?

pa če bi še koga drugega videl kdaj, kot le samega sebe, bi morda opazil, da komaj še zaidem na tale alojzov forum.


Svobodna volja. Tako mimogrede: Danes me je med drugim poklical človek iz N.G. in mi je dejal točno tole:: Komaj čakam,da vi napišete post,ker vaš post ima vsaj glavo,rep in vsebino. Vse drugo kar preberem je zanič. Takšnih klicev imam vse več na vašo žalost-Petra tudi na tvojo verjetno.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Sanje
Reply #1283 - 04.02.2009 at 21:30:46
 
Alojz in Sandib wrote on 04.02.2009 at 16:27:41:
VSEM SANJALCEM


ČE BI BIL JAZ NA TEM TOPICU ZAINTERESIRAN;DA RAZLAGAM SANJE,BI JIH RAZLAGAL KLJUB VSEM UGOVOROM KOGARKOLI IZ TEGA FORUMA: KER PA NISTE PREPRIČANI V SVOJ PRAV SEDAJ IŠČETE NEK POSEBNI TOPIC KJER BOSTA NAKLADALI SAMI SEBI.

LP ALOjz

Alojz, pa saj to jim je smisel. Po Freudu moraš sanje napisati. Drugače ni nič. Same sanje, brez črk in besed se izgubijo v širni nezavednosti. Sanje dobijo smisel šele, ko se napišejo, se o njih razglablja, bluzi, interpretira, da potem lepo sovpadejo v tvoj zdajšni trenutek. Se z njimi poistovetiš in živiš sanjsko.

Malo sem pomislil, pa ne vem ali je to rekel Freud, Jung ali sosed Edo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1284 - 04.02.2009 at 21:52:37
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 04.02.2009 at 16:27:41:
VSEM SANJALCEM


ČE BI BIL JAZ NA TEM TOPICU ZAINTERESIRAN;DA RAZLAGAM SANJE,BI JIH RAZLAGAL KLJUB VSEM UGOVOROM KOGARKOLI IZ TEGA FORUMA: KER PA NISTE PREPRIČANI V SVOJ PRAV SEDAJ IŠČETE NEK POSEBNI TOPIC KJER BOSTA NAKLADALI SAMI SEBI.

LP ALOjz

Alojz, pa saj to jim je smisel. Po Freudu moraš sanje napisati. Drugače ni nič. Same sanje, brez črk in besed se izgubijo v širni nezavednosti. Sanje dobijo smisel šele, ko se napišejo, se o njih razglablja, bluzi, interpretira, da potem lepo sovpadejo v tvoj zdajšni trenutek. Se z njimi poistovetiš in živiš sanjsko.

Malo sem pomislil, pa ne vem ali je to rekel Freud, Jung ali sosed Edo.

Lp,Igor


Ne žali soseda Edota. Freud je bluzič,Jung pa njegov brat iz Švice.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1285 - 05.02.2009 at 08:50:46
 
Alojz in Sandib wrote on 04.02.2009 at 19:08:06:
Petra. wrote on 04.02.2009 at 18:12:23:
Alojz in Sandib wrote on 04.02.2009 at 18:08:09:
PETRA

VSAJ NEKAJ POČNEM,SEBI V VESELJE, KO NAKLADAM. JAZ NAKLADAM RESNICO TI PA JEZO!!!!!
ČE SI JEZNA NASE IN NA VES SVET,TI PREDLAGAM ZDRAVILO_UTIHNI!!!!


saj razumeš, a ne, da to ti zopet samemu sebi?

pa če bi še koga drugega videl kdaj, kot le samega sebe, bi morda opazil, da komaj še zaidem na tale alojzov forum.


Svobodna volja. Tako mimogrede: Danes me je med drugim poklical človek iz N.G. in mi je dejal točno tole:: Komaj čakam,da vi napišete post,ker vaš post ima vsaj glavo,rep in vsebino. Vse drugo kar preberem je zanič. Takšnih klicev imam vse več na vašo žalost-Petra tudi na tvojo verjetno.

Če iščeš zabavo, da se lahko iz nekoga smejiš, potem ima to globok smisel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Sanje
Reply #1286 - 05.02.2009 at 10:28:08
 
Robi wrote on 05.02.2009 at 08:50:46:
Alojz in Sandib wrote on 04.02.2009 at 19:08:06:
Petra. wrote on 04.02.2009 at 18:12:23:
Alojz in Sandib wrote on 04.02.2009 at 18:08:09:
PETRA

VSAJ NEKAJ POČNEM,SEBI V VESELJE, KO NAKLADAM. JAZ NAKLADAM RESNICO TI PA JEZO!!!!!
ČE SI JEZNA NASE IN NA VES SVET,TI PREDLAGAM ZDRAVILO_UTIHNI!!!!


saj razumeš, a ne, da to ti zopet samemu sebi?

pa če bi še koga drugega videl kdaj, kot le samega sebe, bi morda opazil, da komaj še zaidem na tale alojzov forum.


Svobodna volja. Tako mimogrede: Danes me je med drugim poklical človek iz N.G. in mi je dejal točno tole:: Komaj čakam,da vi napišete post,ker vaš post ima vsaj glavo,rep in vsebino. Vse drugo kar preberem je zanič. Takšnih klicev imam vse več na vašo žalost-Petra tudi na tvojo verjetno.

Če iščeš zabavo, da se lahko iz nekoga smejiš, potem ima to globok smisel.



Robi

Samo na ta način se da koga prebuditi.Se mu pač naglas smejiš ko spi, a misli da bedi.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sanje
Reply #1287 - 05.02.2009 at 22:05:39
 
Alojz in Sandib wrote on 05.02.2009 at 10:28:08:
Samo na ta način se da koga prebuditi.Se mu pač naglas smejiš ko spi, a misli da bedi.

z zasmehovanjem ustvarjaš kvečjemu psihopate (če je nekdo odvisen od tebe) in sovražnike (če ni).
ponavadi zbuja ljudi bolečina. samo ne una, ki jo namerno komu povzročiš.
in še nihče se nikoli ni prebudil na silo, ker se je nekomu drugemu zazdelo, da je čas.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1288 - 06.02.2009 at 07:13:31
 
Devi wrote on 05.02.2009 at 22:05:39:
Alojz in Sandib wrote on 05.02.2009 at 10:28:08:
Samo na ta način se da koga prebuditi.Se mu pač naglas smejiš ko spi, a misli da bedi.

z zasmehovanjem ustvarjaš kvečjemu psihopate (če je nekdo odvisen od tebe) in sovražnike (če ni).
ponavadi zbuja ljudi bolečina. samo ne una, ki jo namerno komu povzročiš.
in še nihče se nikoli ni prebudil na silo, ker se je nekomu drugemu zazdelo, da je čas.


To so pa besede izkušenj in modrosti. Si jih moram nekam shraniti, najboljše v spomin Smiley. To bi bila dobra iztočnica za kako širšo in trajnejšo debato. Sem se v preteklosti namreč izuril v sarkazmu, ki je namenjen temu, da povzroča neko bolečino in smeh hkrati. Funkcija tega sarkazma pri meni je bila nezavedna. Ker sem imel zatrto zdravo agrsijo, sem agresijo kanaliziral v sarkazem. Če me je kdo ponižal ali prizadel, je potem še dolgo dobival porcije skozi sarkazem. Te porcioje so bile dane z namenom, da ga prebudijo in da spozna svojo napako. To je bilo seveda naivno. Rezultat je bil ta, da sem bil enim silno duhovit, drugim pa neprijeten. Sarkazem kot zaščita je pri meni še vedno ostal in pogosto deluje na čisto nezavednem nivoju. V bistvu je zavedanje proces in človeka se na hitro ne da prebuditi. Kdor tako misli, živi v nekem svojem domišljiskem svetu, ki je daleč od kake zavesti, kamo-li duhovnih višin, s katerih bi se dalo ljudi prebujati. Devi, hvala za tvoje modre besede Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Sanje
Reply #1289 - 06.02.2009 at 07:47:05
 
No, pa še ene današnje sanje, ki se jih na žalost bolj medlo spomnim, kljub temu, da so bile precej močne:

Sem v prostorih moje rojstne hiše. Na obisk je prišel en znanec, ki sem ga v realnem življenju enkrat spoznal in sva se parkrat pogovarjala, tudi o kakih bolj intimnih občutjih. Ta človek je precej intiligenten, je pa neka zelo občutljiva umetniška duša, ki v življenju zaradi občutljivosti ni sposoben skrbeti zase v materialnem smislu. Odvisen je od očeta in hiše, ki mu jo je dal oče. No, ta človek pride na obisk kot kak prijatelj in želi z mano bolj zasebno kontaktirati. Tam je tudi moj sin, ki bi pa s pomanjkanjem pozornosti, do katere bi prišlo, če bi šel na pijačo s tem znancem, bil ogrožen. Tam je tudi moj brat. Pride do neke scene, kjer nas vse preplavi igra in zajebancija, zaradi česar pride sin v nevarnost. Prestrašim se, da si je med nekontrolirano igro sin poškodoval oči. Pogledam ga in vidim, da si je eno oko poškodoval. Čisto sem besen na bratovo neresnost in nad tem, da sem dovolil, da me igra preplavi. Gledam sinovo poškodovano oko in poskušam ugotoviti ali je to usodna poškodba ali ne.

Moja razlaga:

Prejšnji devin tekst mi je kar precej pomagal pri razlagi teh sanj. Gre za to, koliko sploh pazim na druge. Nagnjen sem k temu, da me preplavi igrivost in zbadljivost. V meni pa je tudi aspekt občutljivega znanca, ki se začne sesuvati, ko pride do bolj resnega stresa. Pogosto sam ustvarim konflikte v odnosu s partnerko, ko jo z nekontrolirano igrivostjo in zbadljivostjo prizadenem. Ker je moja partnerka v svojih stališčih pogosto rigidna in s tem ogroža mojo igrivost, se pogosto branim s sarkazmom in zbadanjem. S tem rušim njeno osebno integriteto oziroma samopodobo, kjer je ona precej švoh. Posledica je konflikt in žalost pri obeh. Žalost je v teh sanjah simbolično prikazana kot poškodba oči, organa s katerim gledaš in vidiš. Žalost zamegli percepcijo. Tu je tudi sin, ki je v sanjah prikazan simbolično in objektivno. Na simboličnem nivoju predstavlja aspekt igrivega veselega otroka, ki je zaradi nepazljivosti, poškodovan. Na objektivnem nivoju, pa je to opozorilo, da je zgled konfliktnosti in potem posledično žalosti, slab za otroka. Treba je paziti, da otrok ne dobi pretiranega vzorca žalovanja, ki bi mu v konfliktnih in frustrirajočih situacijah zameglil pogled in ga na ta način naredil invalidnega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 84 85 86 87 88 ... 90