Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 11379 times)
Crazy
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2

Kaj je to?
23.02.2008 at 22:38:10
 
Jaz sem star 14let in se mi zadnje čase dogaja nekaj in ne vem kaj je to.

Velikokrat se mi je zgodilo, da ko sem šel zvečer spat in ko sem ležal v postelji kake pol ure, mi kar naenkrat začne piskati v glavi, piska zmeraj glasneje. Nato se pa kar naenkrat ne morem premikati. Samo diham lahko kakor želim.

Jaz se zmeraj ustrašim in razmišljam o tem ali bom umrl, ali sem padel v nezavest ker nimam dovolj kisika v možganih... Zato zmeraj začnem hiperventilirati.

Nato se mučim zbuditi iz tega, in ko se zbudim me je zmeraj strah in srce mi začne nenormalno hitro biti in strah me je spet zaspati da se mi nebi tole ponovilo.


Zanima me če je kdo že imel takšne izkušnje oz. če je to kaj narobe z mojim telesom...



lp


Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kaj je to?
Reply #1 - 24.02.2008 at 08:28:08
 
Ojla!

jaz ti priporočam, da se glede zadeve posvetuješ kar s svojim osebnim zdravnikom (zdravnico), pač kolikor se to kaže kot neko telesno nelagodje

potem ti priporočam, da tudi s starši kakšno rečeš na to temo, tudi sama sem mama in če bi bil ti na primer moj sin, bi bila zelo hvaležna, da bi se posvetoval z menoj

glede situacije kot si jo opisal pa mislim tako, da če se stopnjuje občutek nemira, potem zadevo lahko umiriš z globokim čim mirnejšim dihanjem in s pozitivnimi mislimi, npr. miren sem, popolnoma sem miren in spustiš da gre ta nemir

ampak kot sem rekla, zadevo zaupaj ljudem okrog tebe ... več glav več ve

nameravam zate, da se zadeva reši na miren način in miren spanec

lp
Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
smil3y7
1
*
Offline


Posts: 31

Gender: male
Re: Kaj je to?
Reply #2 - 24.02.2008 at 19:31:13
 
Crazy, pozdravljen. Smiley

Pojav, ki ga opisuješ, se imenuje spalna paraliza in je povsem običajen del procesa, ko telo tone v spanec. Toja težava (ali pa sreča...?) je v tem, da si med tem očitno bolj zavesten od večine ljudi, kar lahko s pridom izkistiš za izventelesno izkušnjo ali pa lucidne sanje.  Wink

Več o tehnikah za lucidno sanjanje in izventelesne izkušnje lahko poiščeš z googlom, občutka tesnobe pa se boš najlažje "znebil" z mirnim, enakomernim dihanjem, kot ti je svetovala siaj.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Crazy
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2

Re: Kaj je to?
Reply #3 - 25.02.2008 at 08:47:08
 
Saj jaz sem tudi mislil da ima to kaj z spalno paralizo.

Lucidne sanje pa že dolgo upam da jih bom imel.  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Kaj je to?
Reply #4 - 25.02.2008 at 10:17:22
 
Mogoče najdeš glede spalne paralize in lucidnega sanjanja kaj zase:

http://www.saltcube.com/
http://www.saltcube.com/out-of-body/chat-forum/viewForum.jsp?f=0

Srečno!
Back to top
 
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Kaj je to?
Reply #5 - 16.03.2010 at 22:05:15
 
ko gledam al je podnevi al ponoči ni važno vidim če se malo osredotočim včasih pa kar samo od sebe , nekaj podobnega ko na tvju ko ni slike tiste mravljince samo da jaz vidim kot delčke svetlobnih mrvic ki plešejo to vidim ko mam odprte oči in ko jih zaprem vidim isto samo da še bolj jasno , to sn opazo zadne cajte me pa ne moti nič pri gledanju vidim dobro ne nosim očal nisn jih nikol rabo niti . A je to mogoče normalno samoda sn jaz sele zdaj opazo ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Kaj je to?
Reply #6 - 17.03.2010 at 03:42:25
 
Lej sploh nisem brala odgovorov. Fora je v glavi, sem enkrat doživljala isto sceno in je brezveze. Pač ni se še vse lepo usedl in ti laufa in pol take domišlijske fore ufuravajo.
Pa piskanje ni nč nadnaravnga...pač piska k dogaja?
Heri potr fak
Js sm pol tut ful občutljiva na nevemkaj
Čeprov loto js mam dost podobno foro in sicer na soncu, ko je sonce če pač gledam v prazno vidm pač ene svetlikajoče se delce...prah vrjetn Grin
Aja lucidne sanje so p u kircu...pridš ke pa se ti še 16 probemov odpre.
Ignorance is bliss
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Kaj je to?
Reply #7 - 17.03.2010 at 14:01:20
 
Ja bom mogo malo prah pobrisat po stanovanji  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Kaj je to?
Reply #8 - 17.03.2010 at 18:18:22
 
Pozdrav Crazy!

Mislim, da nisi vsega povedal. Pozornost mi je padla na to, da se ne moreš premakniti in da ti piska. Seveda je lahko zdravniška diagonoza, takole na pamet, spalna paraliza. Vendar to ni tako enostavno, zato te prosim, da napišeš še:
- ko v stanju negibnosti ne čutiš več telesa, kje je tvoja točka Moči in če kaj čutiš na predelu čela?
- ko ti piska, to je lahko kot trenutni tinitus (šumenje, zvonenje v ušesu) - povej od kod pride ta pisk, lahko je levi, desni ali nedoločljiv.

Brez skrbi!
Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Kaj je to?
Reply #9 - 22.03.2010 at 19:21:10
 
Spalna paraliza, se spomnim, ko sem to prvic dozivel, je res malce strasno.

Drugace meni ni delovalo to kot kaksno piskanje ampak bol brnenje, glede na to da se to stopnjuje in kot pravis da se potem ne mores premikat je verjetno to.

Drugace pa ko se mi zdaj pojavi to brnenje tko tu pa tam spontano in ker vem kaj je in nisem prestrasen, vedno brez izjeme sledi astralna projekcija.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Kaj je to?
Reply #10 - 26.03.2010 at 14:19:12
 
Spalno paralizo je mela ena prjatlca...bom mal povprašala kaj je njej pomagal Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Kaj je to?
Reply #11 - 26.03.2010 at 14:23:25
 
Dante wrote on 17.03.2010 at 18:18:22:
Mislim, da nisi vsega povedal. Pozornost mi je padla na to, da se ne moreš premakniti in da ti piska. Seveda je lahko zdravniška diagonoza, takole na pamet, spalna paraliza. Vendar to ni tako enostavno, zato te prosim, da napišeš še:
- ko v stanju negibnosti ne čutiš več telesa, kje je tvoja točka Moči in če kaj čutiš na predelu čela?
- ko ti piska, to je lahko kot trenutni tinitus (šumenje, zvonenje v ušesu) - povej od kod pride ta pisk, lahko je levi, desni ali nedoločljiv.

Bravo Dante, a to točko moči si pobral od unih bluzkotov Carlosa Castanede in njegovih zadetih šamanov?

A ti jaz povem, kaj je točka moči? Tvoje celotno telo, ker druge stvari s katero bi lahko operiral sploh nimaš. Ne sam sanjat o neki duši nad oblaki, spusti se iz glave v svoje kozmično telo. Al morda še nisi vedel, da je tvoje telo v resnici kozmično telo?  Shocked Cheesy Grin Wink Smiley
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1