Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3791 times)
Somenti
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

Pomoč.
21.02.2008 at 20:50:19
 
Najprej lep pozdrav vsem!
Obračam se na ta forum, ker res ne vem kaj naj še vse naredim. Sem človek, ki je zelo občutljiv na druga ljudi in zaznam najmanjše spremembe počutja in spremembo energije v ljudeh. Pred časom so se mi začele dogajati stvari, da ko sem neko osebo spoznala pa mi je bila zelo vredu, sem postala z njo obsedena.  Prišlo je do take meje , da sem mislila da sem celo zaljubljena v osebo. Dobro te stvari so se rešile, same po sebi po nekaj dneh. Zdaj pa se mi je začelo dogajati, da sem dobesedno postala obsedena z osebo, ki je daleč proč in je ne poznam. Poznam samo njegove pesmi, njegov način govorjenja... Priznam, da je zelo lep, všeč mi je njegov stil, všeč mi je on kot oseba sama, čeprav ga ne morem poznati, ampak lahko rečem da se mi zdi zelo zanimiva oseba. Ko se zbujam najprej zaslišim refren njegove pesmi, ki mi je najljubša, cel čas odmeva v moji glavi on in njegova pojava. Ne vem več kaj naj naredim, saj vse v meni že dobesedno gori, imam občutke tesnobe in tako ne morem več, ker se mi bo zmešalo. Zbrisala sem vsa njegova odzadja in te stvari, da se ne bi spominjala, ampak enostavno ne morem.. ne morem preko tega.. umiram od želje da bi ga spoznala, a ne zaradi njegove vizualne podobe, ampak zaradi njegove posebnosti.. pa vem da to ni mogoče..
Prosim, če kdo ve, kako  bi si lahko sama pomagala?... Undecided
Hvala vsem že v naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pomoč.
Reply #1 - 21.02.2008 at 21:58:58
 
Primanjkuje ti samozavesti. Poskušaj delati na tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: Pomoč.
Reply #2 - 26.02.2008 at 16:44:18
 
Ja ima Aygor prav...

...mogoče pa bi morala iti malo ven med fante, pa bi se zaljubila v "realnega!"

...ne živi v iluzijah, ker te bodo zapeljale predaleč...raje te iluzije izživi in stopi v akcijo Wink

Zakaj pa misliš, da postaneš obsedena z neko osebo?-poskusi to razložiti...

Lep pozdrav
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Pomoč.
Reply #3 - 27.02.2008 at 22:26:11
 
dobrodošla somenti  Smiley

napisala si, da si zelo občutljiva. predvidevam, da si verjetno precej drugačna in velkokrat naletiš na nesprejemanje ljudi. verjetno nisi tisti tip ženske, ki se prej kot (samo) v mišice raje  zaljubi v nekoga, ki ji daje občutek tistega "nekaj več". nekoga, ki je na nek način poseben.
to ti lahko omogoča sanjarjenje (kot je napisal sašo) kjer lahko idealiziraš sebe in njega. v bistvu lahko oblikuješ njega po želji, da je tak kot si sama želiš. da imaš nekoga, ki te pa ima res rad, še posebej tako kot si. verjetno te to ščiti pred tem, da si v realnosti razočarana.

ampak moraš se zavedat, da sta to dve ločeni osebi. ne zaljubiš se v njega, ampak v takega njega kot ga ti ustvariš. sanjarjenje vedno predstavlja beg pred realnostjo, to pa verjetno strah pred razočaranjem. lahko da si zelo srčen človek in dovzetna za stvari, ki drugim niso vidne. zato ti svet sanjarjenja predstavlja varnost in zavetje pred realnostjo.
ne glede na to, ali imam prave občutke ali ne, se boš pomojem prej ali slej mogla spopast s tem in se zavedat, da tudi, če ti je tako lažje iluzije niso resnične in nikoli ne bojo. in samo realnosti ti lahko ponuja življenje.

varnosti in ljubezen, ki jo mogoče pogrešaš s strani ljudi, si boš morala dati sama.

to je samo moje mnenje,
kot bi rekel gape - mogoče se pa motim.



Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomoč.
Reply #4 - 28.02.2008 at 10:41:15
 
Somenti wrote on 21.02.2008 at 20:50:19:
Najprej lep pozdrav vsem!
Obračam se na ta forum, ker res ne vem kaj naj še vse naredim. Sem človek, ki je zelo občutljiv na druga ljudi in zaznam najmanjše spremembe počutja in spremembo energije v ljudeh. Pred časom so se mi začele dogajati stvari, da ko sem neko osebo spoznala pa mi je bila zelo vredu, sem postala z njo obsedena.  Prišlo je do take meje , da sem mislila da sem celo zaljubljena v osebo. Dobro te stvari so se rešile, same po sebi po nekaj dneh. Zdaj pa se mi je začelo dogajati, da sem dobesedno postala obsedena z osebo, ki je daleč proč in je ne poznam. Poznam samo njegove pesmi, njegov način govorjenja... Priznam, da je zelo lep, všeč mi je njegov stil, všeč mi je on kot oseba sama, čeprav ga ne morem poznati, ampak lahko rečem da se mi zdi zelo zanimiva oseba. Ko se zbujam najprej zaslišim refren njegove pesmi, ki mi je najljubša, cel čas odmeva v moji glavi on in njegova pojava. Ne vem več kaj naj naredim, saj vse v meni že dobesedno gori, imam občutke tesnobe in tako ne morem več, ker se mi bo zmešalo. Zbrisala sem vsa njegova odzadja in te stvari, da se ne bi spominjala, ampak enostavno ne morem.. ne morem preko tega.. umiram od želje da bi ga spoznala, a ne zaradi njegove vizualne podobe, ampak zaradi njegove posebnosti.. pa vem da to ni mogoče..
Prosim, če kdo ve, kako  bi si lahko sama pomagala?... Undecided
Hvala vsem že v naprej.

k si že glih tolk občutljiva ...
vsi smo eno
kolkr nismo eno, smo to samo tko izbral
vsak posebi
pomoje ti te ljudi poznaš ker z njimi sanjaš ... se sanj spomneš?
ti ne čutiš tega kar vidiš in slišiš ... ampak njegovo energijo, ki je ali blizu tvoji al pa obratnosorazmerna od tvoje
kaj biti rešitev?
kot vedno
zavest
ozavestit kaj in kako lajf res je, kako delujejo povezave med nami ... in tako use ... to ljudje zvemo skoz lajf --- se naučimo ... ponavadi narobe, ker velika večina sveta laže in na osnovi teh laži si mi zgradimo neko resnico, ki pa je laž ...

kolkrkoli ... svet je ratu mejhen ... če u sanjah ne moreš narest kar hočeš nardiš u 'tatrdem' svetu ... se usedeš na avijon in ga greš pogledat ... a je on res to kar ti čutš da je (mogoče on tebe rab da se zbudi)

u never know ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: Pomoč.
Reply #5 - 28.02.2008 at 16:28:20
 
Kr v avion, pa peljimo se...kaj misliš, da je to kr tko...

...mogoče Gape je to res kar pravš, ampak če punca tega ne more narest, ji boš s temi besedami samo povečal hrepenenje-trpljenje...

...boš prevzel odgovornost?
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomoč.
Reply #6 - 29.02.2008 at 10:38:49
 
usak je svojga življenja in doživljanja kovač
da bi jest prevzemu odgovornost za nekoga druzga bo pa še velik vode pretekl ... in če bi se vsakič s takim problemom obremenjeval, bi danes tega tukile ne bilo ...

če se bo odločla narest kar sm napisu se bo sama odločila in nardila ... jest s tem nimam glih velik ...

sm pač zapisu svoje mnenje ... podobno kot ti
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Pomoč.
Reply #7 - 01.03.2008 at 12:32:52
 
Somenti wrote on 21.02.2008 at 20:50:19:
Najprej lep pozdrav vsem!
Obračam se na ta forum, ker res ne vem kaj naj še vse naredim. Sem človek, ki je zelo občutljiv na druga ljudi in zaznam najmanjše spremembe počutja in spremembo energije v ljudeh. Pred časom so se mi začele dogajati stvari, da ko sem neko osebo spoznala pa mi je bila zelo vredu, sem postala z njo obsedena.  Prišlo je do take meje , da sem mislila da sem celo zaljubljena v osebo. Dobro te stvari so se  Huh rešile, same po sebi po nekaj dneh. Zdaj pa se mi je začelo dogajati, da sem dobesedno postala obsedena z osebo, ki je daleč proč in je ne poznam. Poznam samo njegove pesmi, njegov način govorjenja... Priznam, da je zelo lep, všeč mi je njegov stil, všeč mi je on kot oseba sama, čeprav ga ne morem poznati, ampak lahko rečem da se mi zdi zelo zanimiva oseba. Ko se zbujam najprej zaslišim refren njegove pesmi, ki mi je najljubša, cel čas odmeva v moji glavi on in njegova pojava. Ne vem več kaj naj naredim, saj vse v meni že dobesedno gori, imam občutke tesnobe in tako ne morem več, ker se mi bo zmešalo. Zbrisala sem vsa njegova odzadja in te stvari, da se ne bi spominjala, ampak enostavno ne morem.. ne morem preko tega.. umiram od želje da bi ga spoznala, a ne zaradi njegove vizualne podobe, ampak zaradi njegove posebnosti.. pa vem da to ni mogoče..
Prosim, če kdo ve, kako  bi si lahko sama pomagala?... Undecided
Hvala vsem že v naprej.


Za vsak slučaj, če boš prišla prebrat nasvete, za katere si prosila ...  Undecided

Huh Obsedenost res ni kul. Ker povsem zamegli zdravo presojo.
Bistveno je, da se zavedaš nečesa: ta tip v resnici ni tak, kakršen misliš, da je. Nihče v resnici ni točno tak, kot misliš, da je. O nikomer namreč ne moreš vedeti vsega, zato tudi nikogar ne moreš resnično, popolnoma poznati. Še posebej ne modelov, ki jih "poznaš" prek medijev in okoli katerih so potrošniška družba in mediji (po možnosti tračasti) zgradili že celo mitologijo.
Obsedena si s svojo predstavo o tem človeku, zaljubljena si v podobo, ki si jo v veliki meri zgradila sama. V iluzijo pravzaprav, kot je že nekdo napisal. Praviš na primer, da ga poznaš prek komadov, ki jih poje. Za začetek preveri, kdo ta besedila piše. So sploh res njegova?

Seveda greš lahko preko tega, samo nehaj si govorit, da ne moreš. Najlažje je reči, da si ubogi in nemočen, ker potem ni treba nič storiti. S tem načinom se samo omejuješ. To je nekakšen čustveni mazohizem. In to ne more biti v redu, kajti medtem, ko sanjariš, gre svet mimo tebe in ne opaziš resničnih možnosti, ki ti jih življenje prinaša.

Kar se tiče tvoje velike občutljivosti – če si tako senzibilna, imaš tudi veliko moč, samo uporabiti jo moraš prav, usmeriti v kaj bolj konstruktivnega. Ohranjaj ta dar, samo ne tako, da ti škodi.

Kadar postane v življenju pretežko, je to očiten znak, da nečesa ne delaš v tako, kot bi bilo dobro zate. Svojo energijo začni usmerjat v nekaj, kar ti veliko pomeni, ampak je dosegljivo. Deziluzija je vedno zdrava, čeprav je takrat, ko se ti zgodi, težko. Potem pa je vse lažje.  Wink
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1