Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 27294 times)
Poet
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #30 - 04.03.2008 at 12:08:14
 
Quote:
tai wrote on 03.03.2008 at 17:48:04:
Ne, pa ni nujno. Jaz sem ugotovila, da ni vsega za basat v isti koš. Kokr smo ljudje lahko na eni strani ful čustveni, tko smo lahko na drugi strani ful površinski. In to vsi po vrsti.
Recimo, čeprav vem, da me ne poznaš, ampak jaz sem še preveč čustven človek in kar malo preziram površinske ljudi. AMPAK - recimo nikoli pa nisem v življenju imela varnosti. In zato se lepim na ljudi, ki mi to dajo. In to so večinoma bolj grobi moški.

Kar hočem povedat je, da ljudje nosimo v sebi občutja, vzorce itd. ki se jih mogoče sploh ne zavedamo. In glede na to privabljamo oz. odbijamo določen tip ljudi.

Kar ima lahko veze z ne-površinskostjo, ali pa tudi ne. Lahko je to vzorec, bolečina, slab izkušnje itd.

Tudi družba ima recimo ogromen vpliv. Ampak še vseeno mislim, da ima človeška narava veliko zraven.

Saj čustva niso neka globina. So v polju misli, prav tako izkušnje. Ne vem ali znaš ločiti čustva od občutij. Zgleda, da ne, saj jih tolmačiš z vzorci.
Napisala si, da nisi nikoli imela varnosti in zato se lepiš na grobost. Ko pogledaš globje, vidiš, da je oboje strah. Človek je grob zaradi strahu. Nekaj ga ogroža in to po vzorcu hoče odpraviti z grobostjo, ti pa v tem strahu vidiš varnost, saj je tak tvoj miselni vzorec. Strah privablja strah.
Družba ima lahko velik vpliv, če daš veliko na javno mnenje. Seveda, pa je to neumnost.
V človeški naravi je biti vesel.


Da, da, to je čisto res, kar pravi ajgor.

Ne vem, kako lahko, tai, grobost pri moškem tolmačiš kot varnost? Tam kvečjemu ni nobene varnosti, ker je ta grobost posledica strahu in ogroženosti. Zato te tja bolj vleče nek vzorec iz otroštva, ki razloži, zakaj si grobost tolmačiš kot zaželjeno lastnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #31 - 04.03.2008 at 13:23:42
 
Ena od možnih razlag je ta, da je bila v otroštvu tvoja varnost odvisna od grobih ljudi. Ki seveda prave varnosti niso mogli zagotoviti. V odraslem življenju pa potem igraš staro dramo z novimi igralci. Nezavedno te privlačijo ljudje, ki imajo podobne lastnosti kot odrasli liki iz otroštva. Na osnovi nezavednega prepričanja, da lahko samo takšni ljudje nudijo varnost in da moraš ti nekaj narediti za to. Dokler ne spoznaš, da iščeš zadovoljitev nekih čustvenih potreb pri napačnih ljudeh.

Drugače pa se mi zdi, da je težko posploševati, na kakšne ljudi se "pali" določen spol. Veliko je odvisno ravno od takšnih vzorcev iz otroštva, vzgoje in lastnega ozaveščanja. Smo različni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #32 - 04.03.2008 at 14:14:07
 
Zašla si v psihoanalizo, katero ponujajo za vsakim vogalom. Ne moreš njenih vzorcev primerjati z nečim, kar si nekje prebrala. Te primerjave in vpletanje osebne zgodovine ne pomenijo nič. Ženska se mora sama zavedati sebe, se spoznati, sprejeti in opustiti, ne pa iskati vzrokov v družbi in samopomilovanju.
Čustva niso sama po sebi nič slabega, le zavedati se jih je dobro, ne pa krotiti ali ignorirati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #33 - 04.03.2008 at 14:30:36
 
Nikogaršnjih vzorcev ne primerjam z ničemer. Napisala sem odgovor Poetu, ki se sprašuje, kako lahko pride do tega, da iščeš varnost v grobosti. Obstajajo logični razlogi za to, ki pa so seveda pri vsakem človeku lahko različni. Moj odgovor nima nobene zveze s psihoanalizo, ampak z osebnimi izkušnjami in razumevanjem sebe. To pa je menda tisto, kar ti priporočaš? Če tebi poznavanje sebe zveni kot psihoanaliza, je to tvoj problem.
Ni mi pa jasno, kdo naj bi iskal vzroke v družbi in samopomilovanju. Kakšne zveze ima to z vsem skupaj? Da se je dobro zavedati čustev, se pa po moje vsi strinjamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #34 - 04.03.2008 at 14:44:46
 
Pisala si o njej, ne o sebi. Potemtakem si sebe primerjala z njo, po drugi strani pa praviš, kako smo si različni. Ta solidarnost je lahko škodljiva in vodi v samopomilovanje in tolažbo, saj nisem edini.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #35 - 04.03.2008 at 14:45:24
 
Quote:
Nikogaršnjih vzorcev ne primerjam z ničemer. Napisala sem odgovor Poetu, ki se sprašuje, kako lahko pride do tega, da iščeš varnost v grobosti. Obstajajo logični razlogi za to, ki pa so seveda pri vsakem človeku lahko različni. Moj odgovor nima nobene zveze s psihoanalizo, ampak z osebnimi izkušnjami in razumevanjem sebe. To pa je menda tisto, kar ti priporočaš? Če tebi poznavanje sebe zveni kot psihoanaliza, je to tvoj problem.


Ja, to se tudi meni zdi, da je ajgorjev osnovni problem.  Wink
Saj postane čisto rdeč, ko nekdo samo omeni razkrinkavanje vzorcev = to je pač njegov problem (ego mu ne dovoli, da bi se mu razkrinkal) in potem reče analiza je čas, jadi jadi, in tako naprej. Ampak to je še kako potrebno, to in še kaj drugega. Prepoznanje vzorca, opustitev vzorca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #36 - 04.03.2008 at 16:20:13
 
Poglej, če je tebi isto razkrinkavanje (analiziranje) in spoznanje ter povsod vidiš ego, ki se ga tako bojiš, potem boš pač vedno v svojem miselnem vzorcu, kar je psihološki čas
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #37 - 04.03.2008 at 19:18:08
 
Quote:
Poglej, če je tebi isto razkrinkavanje (analiziranje) in spoznanje ter povsod vidiš ego, ki se ga tako bojiš, potem boš pač vedno v svojem miselnem vzorcu, kar je psihološki čas

dej na dolgo, nisem razumela... kako misliš s tem časom?
mislim, spoznanje pride v trenutku, sam včasih je pot do njega dolga... al kakšen čas..?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #38 - 04.03.2008 at 19:40:31
 
...ko nezavedno postane zavedno...


Vprašanje za mojstre; Ali po vašem zavedno lahko postane nezavedno?
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #39 - 05.03.2008 at 00:30:19
 
Devi wrote on 04.03.2008 at 19:18:08:
Quote:
Poglej, če je tebi isto razkrinkavanje (analiziranje) in spoznanje ter povsod vidiš ego, ki se ga tako bojiš, potem boš pač vedno v svojem miselnem vzorcu, kar je psihološki čas

dej na dolgo, nisem razumela... kako misliš s tem časom?
mislim, spoznanje pride v trenutku, sam včasih je pot do njega dolga... al kakšen čas..?

Spoznanje je vedno trenutno, torej ni v času. Včasih ti nekaj klikne, kar na lepem, čeprav si pred tem to na dolgo študirala, pa ni bilo uspeha. Ko si se potem sprostila in ostala brez misli, je nenadoma iz nič prišlo spoznanje, povsem jasno in nedvoumno. To je akcija, ki ni v času. Nato si o tem začela premišljevati in primerjati s svojimi ali tujimi izkušnjami in postavil se je dvom, prešla si v reakcijo in v čas. Povsem jasna stvar se je izgubila.
Do spoznanja ni poti, stopiti moraš iz poti. Če stopaš po neki poti,  se spoznavaš,v nekaj verjameš ali veruješ in si dopoveduješ, da je dovolj časa še jutri, tvoja zavest počasi in sigurno otopi. Otopela zavest pa ne more spoznati sebe.
To je na kratko s primerom. Za razumevanje le-tega(časa) nekdo porabi veliko časa in ni rečeno, da kdaj razume, še manj, da spozna. Nekomu pa se lahko razodene hipoma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #40 - 05.03.2008 at 08:33:22
 
Quote:
Pisala si o njej, ne o sebi. Potemtakem si sebe primerjala z njo, po drugi strani pa praviš, kako smo si različni. Ta solidarnost je lahko škodljiva in vodi v samopomilovanje in tolažbo, saj nisem edini.


Jao, ajgor. Kako prideš do takšnih razlag? Mogoče je bilo tisto moje pisanje nejasno, pa izgleda kot da pišem o nekom. Poskušala sem dati primer, po katerem delujejo vzorci, ki jih imamo vsi, eni bolj, drugi manj.  Primer pa sem dala zato, ker se nekateri čudijo, kako lahko človek deluje na videz neracionalno in protislovno. Podobnost nas vseh je v načinu delovanja vzorcev, katere vrste vzorcev izberemo in kako jih uveljavljamo pa je odvisno od naših posebnosti, v tem smo si različni. Pa ne bom dajala še kakšnega konkretnega primera, da ne boš spet zatežil s kakšno solidarnostjo  Roll Eyes.
Kako pa ti uspe povezati razumevanje vzorcev s samopomilovanjem in škodljivostjo, je pa zame popoln misterij  Undecided.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #41 - 05.03.2008 at 08:50:18
 
Quote:
Devi wrote on 04.03.2008 at 19:18:08:
Quote:
Poglej, če je tebi isto razkrinkavanje (analiziranje) in spoznanje ter povsod vidiš ego, ki se ga tako bojiš, potem boš pač vedno v svojem miselnem vzorcu, kar je psihološki čas

dej na dolgo, nisem razumela... kako misliš s tem časom?
mislim, spoznanje pride v trenutku, sam včasih je pot do njega dolga... al kakšen čas..?

Spoznanje je vedno trenutno, torej ni v času. Včasih ti nekaj klikne, kar na lepem, čeprav si pred tem to na dolgo študirala, pa ni bilo uspeha. Ko si se potem sprostila in ostala brez misli, je nenadoma iz nič prišlo spoznanje, povsem jasno in nedvoumno. To je akcija, ki ni v času. Nato si o tem začela premišljevati in primerjati s svojimi ali tujimi izkušnjami in postavil se je dvom, prešla si v reakcijo in v čas. Povsem jasna stvar se je izgubila.
Do spoznanja ni poti, stopiti moraš iz poti. Če stopaš po neki poti,  se spoznavaš,v nekaj verjameš ali veruješ in si dopoveduješ, da je dovolj časa še jutri, tvoja zavest počasi in sigurno otopi. Otopela zavest pa ne more spoznati sebe.
To je na kratko s primerom. Za razumevanje le-tega(časa) nekdo porabi veliko časa in ni rečeno, da kdaj razume, še manj, da spozna. Nekomu pa se lahko razodene hipoma.


Iskanje, spraševanje, primerjanje, soočanje, poglabljanje, prepoznavanje, spoznavanje, razumevanje, ozaveščanje - vse je del istega procesa, ki vodi k istemu cilju.
Mislim, da umetno ločuješ nekaj, kar je celostno. Aha momenti so posledica dolgotrajne priprave v notranjosti. Eno brez drugega ne gre. To nima nobene zveze s strahom. Možna pa je razlaga, da se ti bojiš vpogleda v sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #42 - 05.03.2008 at 10:29:05
 
Kakšna dolgotrajna priprava, na kateri cilj? Ti misliš, da različne poti vodijo k istemu cilju? Neumnost. Vse kar govoriš je čas, je razum. To je postopnost. Deluješ po reku, kdor išče ta najde. Zavestno iskanje je razdvojenost, čas te razdvaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #43 - 05.03.2008 at 10:45:16
 
Ma razdvojen si ti, pa to projiciraš na druge. Kakšne različne poti - vse je to del iste poti. In kar ne nehaš obsojati in vrednotiti. Verjetno že imaš razlog za to. Pa daj, poskušaj že razumeti, kaj ti hočejo ljudje povedati.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #44 - 05.03.2008 at 10:52:57
 
Quote:
Mislim, da umetno ločuješ nekaj, kar je celostno. Aha momenti so posledica dolgotrajne priprave v notranjosti. Eno brez drugega ne gre. To nima nobene zveze s strahom. Možna pa je razlaga, da se ti bojiš vpogleda v sebe.

Trenutek je trenutek. Dolgotrajno pripravlanje je pričakovanje. S pričakovanjem pa se pojavlja dvom in z njim strah. Možno je pa vse, saj so možnosti v miselnem procesu. Misel ti pa lahko naredi razlage kakršne si želiš in jih pogojuje s ciljem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6