Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 27296 times)
Nahate.d
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #15 - 14.02.2008 at 20:19:16
 
zvezdica1000 wrote on 14.02.2008 at 18:13:10:
ja na začetku je bilo super...takrat prvic nisva in nisva mogla nehat...pol pa vedno slabs??torej?je razlog sex??


Verjetno to ne bo tisto kar hočeš slišati.  

Ni razlog sex, za razdor veze ampak to da je šlo preveč za sex ali preveč je vse temeljilo na vizualni privlačnosti, kar se ponavadi hitro začne in hitro mine.

Poleg tega pa fant očitno ni imel razčiščeno kaj hoče, saj se je po romanci vrnil k bivši.  Ali pa je vedel kaj hoče, ti pa si bila rahlo naivna.  

Ne vem, ugotovi sama.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #16 - 14.02.2008 at 21:44:37
 
Poet wrote on 14.02.2008 at 17:45:40:
zvezdica1000 wrote on 14.02.2008 at 16:46:05:
torej poet?

glede na to da se vidi sele ko pride do globljega odnosa, lahko sklepam da je poglavitni razlog za razpad sex??


Hmm, ja po mojem. Čeprav imam zdajle občutek, da boš rekla, da je bil sex super, hja, pol pa ne bom vedel kaj reči. Razen, da je bil mogoče "mujeriego" - ženskar in lažnjivec, ki je izkoristil mlajšo žensko. Pol je pa itak svinja šovinistična in ti je bolš brez njega. Tko.


Ja, kot je tudi namignila že Nahata, si bila ti malo naivna in tisti bedak je to takoj izkoristil. Pozabi ga, je kreten, ne ve nič o sebi, je popolnoma zgubljen. Edino kar si res lahko očitaš in kar si "mora" očitati in spregledati vsak "love chaser" je zakaj te je privlačil tak tepec - to moraš pri sebi sama razčistiti, in to je lekcija za tebe. Da ne boš več padala na tepce ampak na prave zrele moške - ampak najprej moraš tudi ti postati bolj zrela. Tko. Saj bo. Mora gret.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #17 - 15.02.2008 at 12:54:44
 
Seks je samo pokazatelj (ne)kompatibilnosti na najintimnejši ravni. Odnos lahko izboljša ali poslabša. Lahko je pa valjda tud čist rekreativen in užitkarski, ampak v tem primeru za to ni šlo. Vsaj ne s tvoje strani. (Druge itak ne poznam.)

Lahko samo delim svojo izkušnjo, mogoče bo pomagala.
Moja prednost je bila to, da se nikoli nisem bala biti sama. Zato tudi nisem rinila v zveze. Vsega skupaj sem imela štiri, od tega dve prehodni, eno dveletno, v zdajšnji pa sem že 8 let. Včasih sem poslušala punce, kako izdelane podobe svojih bodočih partnerjev imajo (v smislu "moral bi bit tak in tak, pa ne tak ... pa to bi moral delat, pa tega ne bi smel" ... same omejitve). Meni pa je bilo jasno, da če bom srečala koga, ki mi bo res kul, bo to to, če ne, pa ne. Ni mi bilo do tega, da bi bila z nekom samo zato, da ne bom sama. Sama sem se namreč vedno imela fajn in nikoli mi ni bilo dolgčas. In prav v času, ko sem se počutila najbolje, ko sem se imela res super in bila sama s sabo najbolj zadovoljna (pri petindvajsetih), sem začela hodit s tistim, v katerega sem bila zaljubljena že pred časom (pa takrat še nisva bila za skupaj; niti ni vedel, da sem zaljubljena vanj) in s katerim sem zdaj.

Pa ful pomembno se mi zdi zavedat se tega, da se skozi odnose, skozi intimne še toliko bolj, učimo in izpopolnjujemo in da ni treba, da trajajo "dokler naju smrt ne loči". To v človeku samo naredi nepotreben pritisk, ki na partnerstvo ne deluje dobro. Lahko se pač dva naučita drug od drugega, kar sta se imela za naučit, in potem gresta dalje po nove izkušnje. To se mi zdi najbolj normalno. Ne pa vztrajat skupaj samo zato, ker naj bi se to spodobilo ali ker tako živi večina.

No, to.
V prvi vrsti si življenje uredi tako, da se boš imela fajn s sabo. Ker tudi ko si v zvezi in si veliko s partnerjem, si še vedno največ s sabo. Samo od sebe ne moreš nikoli pobegnit. Ko se tega zaveš in začneš živet v skaldu s tem, začne it na bolje. Vse.

The only way is up, yea yea!  Wink
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #18 - 26.02.2008 at 16:36:02
 
Nikjer nisem zasledil še kakšne druge možnosti-le obtoževanje...

...kaj pa če ima ta fant probleme kje drugje in se je malo zaprl vase...


...sploh pa bi se morala s fantom pogovoriti in naj ti direktno brez zadržkov pove kaj se dogaja v njegovi glavi, četudi te to prizadane...bolje, kot da sprašuješ na forumu in še vedno ne boš našla odgovora zakaj je takšen do tebe...človek, ki ne pozna odgovora je narejen tako, da si ga začne predstavljati oz. predvidevati, kar pa te še bolj oddalji od resnice!


L.P.
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #19 - 27.02.2008 at 23:14:54
 
tole je pa (na žalost) najbolj stara (=tipična) zgodba, ki se jo more vsaka ženska prej ali slej naučit.

se strinjam s poetom, samo ženska različica tega je taka : pri večini moških vedno pali nedosegljivost. ne to, da se ženska nosi, ampak ona pokaže zanimanje, oni jo pa lovijo (moški lovci pač). in dokler traja to, da flirtajo ipd., da se pač približujejo cilju (=sex) je ženska zanimiva.
do takrat so oni supermani in obljubljajo vse po vrsti - hočejo resno zvezo, obljubljajo, da bojo poskrbeli zate, da si super, najlepša, najboljša in oh in sploh. pa ne da lažejo (no, ni nujno Cheesy), ampak tarkat velikokrat resno mislijo.

problem je nastane, ko je cilj dosežen. torej po sexu.
takrat moške ženska malo mine. ker vejo, da so jo dobili.
fora je pa še zraven, da pri ženski je pa običajno ravno obratno - ženska takrat (hote ali pa nehote) pričakuje več in tipično žensko še bolj tečnari, če je on ne pokliče, če ji ne pove, da mu je všeč/da jo ima rad itd. to je še večji turn off za tipa, ki je dobil svoje.

v tem momentu lahko ženska ostane z moškim za
sex - če je sex dober in če se njeno obnašanje po sexu ne spremeni, v smislu, da ni z njene strani ni nobenih globljih čustev do njega, in mu ostaja še naprej privlačna. ker brez te ženske čustvene navlake in brez obveznosti ostaja lahko še naprej plen in zato ostaja zanimiva
za resno zvezo - pa v primeru, ko se izkaže, da sta kompatibilna (kot je napisal poet) in to je lahko tisto, zaradi česar je zanj še vedno dovolj zanimiva

In še eno sveto pravilo - če ima moški poleg tebe še drugo, še posebej, če sta v vezi, potem je skoraj neizogibno, da boš samo kratka avantura za vmesno popestitev njegovega življenja.
Tud js sm se zasrala, ampak kot je nekdo napisal, namen zvez je, da nas nekaj naučijo.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #20 - 28.02.2008 at 03:00:40
 
Ni veliko fantov, ki žensko ne lovijo samo zaradi sexa...take fante in drugačne se boš morala naučiti razlikovati...najlažje tako, da z njim hodiš in ne sexaš, potem pa se kmalu izkaže za kaj te potrebuje...
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #21 - 29.02.2008 at 18:48:44
 
tai wrote on 27.02.2008 at 23:14:54:
tole je pa (na žalost) najbolj stara (=tipična) zgodba, ki se jo more vsaka ženska prej ali slej naučit.

se strinjam s poetom, samo ženska različica tega je taka : pri večini moških vedno pali nedosegljivost. ne to, da se ženska nosi, ampak ona pokaže zanimanje, oni jo pa lovijo (moški lovci pač). in dokler traja to, da flirtajo ipd., da se pač približujejo cilju (=sex) je ženska zanimiva.
do takrat so oni supermani in obljubljajo vse po vrsti - hočejo resno zvezo, obljubljajo, da bojo poskrbeli zate, da si super, najlepša, najboljša in oh in sploh. pa ne da lažejo (no, ni nujno Cheesy), ampak tarkat velikokrat resno mislijo.

problem je nastane, ko je cilj dosežen. torej po sexu.
takrat moške ženska malo mine. ker vejo, da so jo dobili.
fora je pa še zraven, da pri ženski je pa običajno ravno obratno - ženska takrat (hote ali pa nehote) pričakuje več in tipično žensko še bolj tečnari, če je on ne pokliče, če ji ne pove, da mu je všeč/da jo ima rad itd. to je še večji turn off za tipa, ki je dobil svoje.

v tem momentu lahko ženska ostane z moškim za
sex - če je sex dober in če se njeno obnašanje po sexu ne spremeni, v smislu, da ni z njene strani ni nobenih globljih čustev do njega, in mu ostaja še naprej privlačna. ker brez te ženske čustvene navlake in brez obveznosti ostaja lahko še naprej plen in zato ostaja zanimiva
za resno zvezo - pa v primeru, ko se izkaže, da sta kompatibilna (kot je napisal poet) in to je lahko tisto, zaradi česar je zanj še vedno dovolj zanimiva

In še eno sveto pravilo - če ima moški poleg tebe še drugo, še posebej, če sta v vezi, potem je skoraj neizogibno, da boš samo kratka avantura za vmesno popestitev njegovega življenja.
Tud js sm se zasrala, ampak kot je nekdo napisal, namen zvez je, da nas nekaj naučijo.


dobr si napisala tai

ampak jest mam še neki za dodat

moje izkušnje so take, da če te ma tip res rad, mu je za bit s teboj tako ali drugače, no pol prenaša tudi raznovrstno čustveno navlako

Roll Eyes
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #22 - 29.02.2008 at 18:55:27
 
zvezdica1000 wrote on 13.02.2008 at 22:47:03:
ja ampak kako tako hitro?pol pa itak sploh ni bilo z njegove strani na tem kaj vec...to se mi je ze začelo ponavljat...Sadnič ne traja dlje kot 2-3 mesece...kaj naj naredim??


eni pravijo zvezdica, da "nehi se trudit, ker boš pol utrujena"

pravzaprav to pomeni, da ti nič ni treba delat

ko boš prišla do vseenosti, ko sploh ne boš več obremenjena z nekimi časovnimi termini koliko naj bi vse skupaj trajalo, ... pol pa bo boš vidla

po Kojcu so vse naše želje zato, da se manifestirajo, blokiramo pa jih lahko le mi z našimi strahovi, pričakovanji, upanji ...

bolečino ven, pol pa take it izi

lp

Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #23 - 02.03.2008 at 23:57:31
 
Najbl smešno pa je to, da recimo je fant pošten, pa nič ne obljublja, pa se nič kaj preveč ne prilizuje in se ne dela heroja, ampak namenja samo pozornost z besedami in majhnimi pokloni...in dobi največkrat...nič...

Dejstvo je, da še vedno pri večini punc "pali" malce nastopaštva in povdarjanje ega, ter obljube tipa "šla bova na sanjske počitnice"...to je pridobivanje pozornosti, da te punca opazi...

...ampak ne opazi tebe-opazi tvojo igrano osebnost za časa osvajanja...


Potem pa so razočarane, ko vidijo da ni to ta tip, ampak en čist navaden fant, ki živi pri starših in ima finančne probleme, ter kup prijateljev, ki ga vabijo v fantovsko družbo, kjer so punce nezaželjene, po možnosti pa še flirta z bivšo...

...pravljica se prelevi v nočno moro...

Zakaj enostavno punce ne opazijo "normalnost" tipa?

Ni veliko "normalnih" tipov, to dejstvo-so pa in najti jih je treba...

Zaključek:
Punce se očitno premalo posvetijo raziskovanju fantove osebnosti, preden se spustijo v čustveno navezo ali sex...

Zdej pa punce prosim povejte kaj si mislte o tem, kar sem napisal.
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #24 - 03.03.2008 at 04:43:28
 
Med moškim in žensko pri druženju je skoraj vedno prisoten  sex.  Če ne z obeh strani, pa skoraj vedno z ene strani.  

Sex ni samo zgolj spolni odnos, sex je tudi druženje pogledi, flirt.

Začne se v mislih, nadaljuje v željo in kasneje če so okoliščine tudi v dejanje.

Nekateri moški se pred ženskami postavljajo, drugi igrajo bolj na romantiko   v glavnem pa gre za isto stvar.  

Oboje je neke vrste igra ali osvajanje, samo na drugačen način.

Lep pozdrav   Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #25 - 03.03.2008 at 12:04:38
 
sašo wrote on 02.03.2008 at 23:57:31:
Najbl smešno pa je to, da recimo je fant pošten, pa nič ne obljublja, pa se nič kaj preveč ne prilizuje in se ne dela heroja, ampak namenja samo pozornost z besedami in majhnimi pokloni...in dobi največkrat...nič...


E, sašo, vidiš, to je pa samo problem v smislu osvajanja napačne punce. Ker če ti osvajaš punco, ki se "pali" na bedne tipe, potem je nekaj tega tudi v tebi in bi to moral razčistiti. Ker te punce so ponavadi lepe in seksi, samo mene odvrnejo že po obnašanju in izrazu na obrazu, ki je tako "prazen" in jaz pri takih sploh nič ne poskušam. E, to vidiš, je morebiti tvoj problem, da pa se tebi dobre in močne punce ne zdijo zanimive, ker niso dovolj "seksi" in "zapeljive".

sašo wrote on 02.03.2008 at 23:57:31:

Dejstvo je, da še vedno pri večini punc "pali" malce nastopaštva in povdarjanje ega, ter obljube tipa "šla bova na sanjske počitnice"...to je pridobivanje pozornosti, da te punca opazi...

...ampak ne opazi tebe-opazi tvojo igrano osebnost za časa osvajanja...


Sploh ne sašo, to je samo pri tistih bimbah, samo če ti laziš za bimbami, potem je problem najprej v tebi. Zakaj pa ne bi ti raje šel za eno "ne-bimbo"? Se ti ne zdi dovolj zanimiva? To je potem problem. Pusti punce, ki so kao "seksi" in "zapeljive" - a sploh veš, da vsaka ki izrecno veliko daje na svoj videz (urejenost je čisto dovolj!) in na tem gradi svojo osebnost, da je tak deklič katastrofa od ženske? Ne samo ženske, tudi človeka? Zato raje glej samo urejenost ženske in pa njen intelekt/duhovnost/pogum/nenavezanost na stvari, kot pa kar koli drugega, pa boš imel veliko boljšo zvezo kot pa kdo drug.

Sploh pa: kdo ti sploh narekuje, da moraš v zvezi s tem karkoli narediti? Si dovolj trden, da bi šel skozi življenje popolnoma sam? Zakaj pa ne? Ker kdo si je v prvi vrsti sploh izmislil to neumno igro kao "romantične ljubezni" da jo mora zdaj vsak homo sapiens igrati od zibelke do groba? KDO? I want names!!!  Wink

lp, poet

Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #26 - 03.03.2008 at 15:44:26
 
sašo wrote on 02.03.2008 at 23:57:31:
Najbl smešno pa je to, da recimo je fant pošten, pa nič ne obljublja, pa se nič kaj preveč ne prilizuje in se ne dela heroja, ampak namenja samo pozornost z besedami in majhnimi pokloni...in dobi največkrat...nič...

Dejstvo je, da še vedno pri večini punc "pali" malce nastopaštva in povdarjanje ega, ter obljube tipa "šla bova na sanjske počitnice"...to je pridobivanje pozornosti, da te punca opazi...

...ampak ne opazi tebe-opazi tvojo igrano osebnost za časa osvajanja...


Potem pa so razočarane, ko vidijo da ni to ta tip, ampak en čist navaden fant, ki živi pri starših in ima finančne probleme, ter kup prijateljev, ki ga vabijo v fantovsko družbo, kjer so punce nezaželjene, po možnosti pa še flirta z bivšo...

...pravljica se prelevi v nočno moro...

Zakaj enostavno punce ne opazijo "normalnost" tipa?

Ni veliko "normalnih" tipov, to dejstvo-so pa in najti jih je treba...

Zaključek:
Punce se očitno premalo posvetijo raziskovanju fantove osebnosti, preden se spustijo v čustveno navezo ali sex...

Zdej pa punce prosim povejte kaj si mislte o tem, kar sem napisal.


ok, js priznam, da je tole (večinoma) res.
js res nisem tista tipična kokoš k bi se palila na samovšečne mišičnjake. ampak - priznam, zmeri jamram, da ne morm najdt enga poštenga navadnega tipa. ko pa tak pride, mi pa "ne potegne". ga imam lahko ful rada, kot kolega, ampak da bi bil pa moj moški, pa težko. priznam  Cheesy

verjetno človeška narava pač.
mislim, da se ljudje "hipno oz. trenutno" palimo na nekaj, kar nam je mal drzno, nevarno, nedosegljivo. ker je to zanimivo.
in pri takih stvareh se večinoma "opečemo". ampak potem ugotovimo, da pa v bistvu to ni to. da je zanimivo, ampak na dolgi rok pa hočemo nekaj drugega in se na koncu vseeno odločimo za zanesljivost, varnost.. pa čeprav to pomeni dolgočasnost.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #27 - 03.03.2008 at 16:57:28
 
tai wrote on 03.03.2008 at 15:44:26:
verjetno človeška narava pač.
mislim, da se ljudje "hipno oz. trenutno" palimo na nekaj, kar nam je mal drzno, nevarno, nedosegljivo. ker je to zanimivo.
in pri takih stvareh se večinoma "opečemo". ampak potem ugotovimo, da pa v bistvu to ni to. da je zanimivo, ampak na dolgi rok pa hočemo nekaj drugega in se na koncu vseeno odločimo za zanesljivost, varnost.. pa čeprav to pomeni dolgočasnost.

To ni človeška narava in kot je Poet napisal niso vse ali vsi takšni. Pomeni le, da je takšna oseba globoko v sebi povsem prazna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #28 - 03.03.2008 at 17:48:04
 
Quote:
tai wrote on 03.03.2008 at 15:44:26:
verjetno človeška narava pač.
mislim, da se ljudje "hipno oz. trenutno" palimo na nekaj, kar nam je mal drzno, nevarno, nedosegljivo. ker je to zanimivo.
in pri takih stvareh se večinoma "opečemo". ampak potem ugotovimo, da pa v bistvu to ni to. da je zanimivo, ampak na dolgi rok pa hočemo nekaj drugega in se na koncu vseeno odločimo za zanesljivost, varnost.. pa čeprav to pomeni dolgočasnost.

To ni človeška narava in kot je Poet napisal niso vse ali vsi takšni. Pomeni le, da je takšna oseba globoko v sebi povsem prazna.


Ne, pa ni nujno. Jaz sem ugotovila, da ni vsega za basat v isti koš. Kokr smo ljudje lahko na eni strani ful čustveni, tko smo lahko na drugi strani ful površinski. In to vsi po vrsti.
Recimo, čeprav vem, da me ne poznaš, ampak jaz sem še preveč čustven človek in kar malo preziram površinske ljudi. AMPAK - recimo nikoli pa nisem v življenju imela varnosti. In zato se lepim na ljudi, ki mi to dajo. In to so večinoma bolj grobi moški.

Kar hočem povedat je, da ljudje nosimo v sebi občutja, vzorce itd. ki se jih mogoče sploh ne zavedamo. In glede na to privabljamo oz. odbijamo določen tip ljudi.

Kar ima lahko veze z ne-površinskostjo, ali pa tudi ne. Lahko je to vzorec, bolečina, slab izkušnje itd.

Tudi družba ima recimo ogromen vpliv. Ampak še vseeno mislim, da ima človeška narava veliko zraven.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #29 - 03.03.2008 at 22:07:19
 
tai wrote on 03.03.2008 at 17:48:04:
Ne, pa ni nujno. Jaz sem ugotovila, da ni vsega za basat v isti koš. Kokr smo ljudje lahko na eni strani ful čustveni, tko smo lahko na drugi strani ful površinski. In to vsi po vrsti.
Recimo, čeprav vem, da me ne poznaš, ampak jaz sem še preveč čustven človek in kar malo preziram površinske ljudi. AMPAK - recimo nikoli pa nisem v življenju imela varnosti. In zato se lepim na ljudi, ki mi to dajo. In to so večinoma bolj grobi moški.

Kar hočem povedat je, da ljudje nosimo v sebi občutja, vzorce itd. ki se jih mogoče sploh ne zavedamo. In glede na to privabljamo oz. odbijamo določen tip ljudi.

Kar ima lahko veze z ne-površinskostjo, ali pa tudi ne. Lahko je to vzorec, bolečina, slab izkušnje itd.

Tudi družba ima recimo ogromen vpliv. Ampak še vseeno mislim, da ima človeška narava veliko zraven.

Saj čustva niso neka globina. So v polju misli, prav tako izkušnje. Ne vem ali znaš ločiti čustva od občutij. Zgleda, da ne, saj jih tolmačiš z vzorci.
Napisala si, da nisi nikoli imela varnosti in zato se lepiš na grobost. Ko pogledaš globje, vidiš, da je oboje strah. Človek je grob zaradi strahu. Nekaj ga ogroža in to po vzorcu hoče odpraviti z grobostjo, ti pa v tem strahu vidiš varnost, saj je tak tvoj miselni vzorec. Strah privablja strah.
Družba ima lahko velik vpliv, če daš veliko na javno mnenje. Seveda, pa je to neumnost.
V človeški naravi je biti vesel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6