Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 650 651 652 653 654 ... 764
(Read 1076429 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9765 - 06.12.2010 at 19:33:57
 
Alojz in Sandib wrote on 06.12.2010 at 14:40:27:
Boštyxz wrote on 26.11.2010 at 21:12:04:
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2010 at 14:31:18:
Boštyxz wrote on 26.11.2010 at 13:57:28:
ik.kanu.na wrote on 26.11.2010 at 13:06:08:
Alojz in Sandib wrote on 26.11.2010 at 11:48:57:
Robi je edini dojel kaj gleda pri mojem agregatu.Lahko pa povem,da sem dobil dve ponudbi za sodelovanje in to iz Nizozemske in Danske. Ker sem tik pred realizacijo  agregata po tej skici- njihovih ponudb še ne bom sprejel.Naj enkrat nam Slovencem kaj ostane doma. Držite pesti!! Wink Štos je,da so tri piramede Zgornja-srednja -spodnja večja--- ključ.Obelisk je os na katere se vežejo manjše piramide.Pa še sfinga mora bit zraven, ali pa vsaj Aj .Držite pesti,da bo vse ok. Wink

Držim obe pesti, da ti bo čimprej uspelo in da bo zadeva 100% delovala!  Wink


Tudi jaz držim pesti, čeprav pa žal močno dvomim, ker se "skor mal' spoznam" na podobne zadeve, pa tud' z Dansko sodelujem .

Lp + #


Bošty ti si car!!! Vprašanje je samo česa?? Grin Grin Grin Grin Grin


Nevem, kaj si zdaj mislil z tem vprašanjem česa ?  Roll Eyes

Aja, a si mislil to, -  delovanje ?

Jah, ja ; torej, kot sem te že vprašal : Koliko Kilowattow bi takale tvoja "namizna" mašinca lohk' stisnila iz sebe ?  Roll Eyes

0,15 Kw morda ?  Roll Eyes

lp + #


Bošty odvisno od velikosti sistema!!!


No, ja, saj , to sem mislil za predstavljeni "namizni" sistem , katerega si nam predstavil .

Torej kolk' bi tale sistemček za na polico lahko zmogel stisniti od sebe Kilowatov ?

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9766 - 07.12.2010 at 10:05:00
 
Na palco,ali na palec. Odvisno od palce in palca! Cheesy
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9767 - 07.12.2010 at 10:15:44
 
Alojz,

dolg že nismo nič govoril o povezavi telo-netelo. Zakaj se, torej, tisto kar je netelo počuti kot da bi bilo 'ujeto' v telesu? Kaj je temu vzrok, če lahko malo spet o tem, bi kar pasal po vsem tem času. Ajd, da ne bomo samo: ti si bebec, ne ti si kreten, ne ti si idiot, ti pa bizgec, tralala.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9768 - 07.12.2010 at 10:48:24
 
El Pesnik wrote on 07.12.2010 at 10:15:44:
Alojz,

dolg že nismo nič govoril o povezavi telo-netelo. Zakaj se, torej, tisto kar je netelo počuti kot da bi bilo 'ujeto' v telesu? Kaj je temu vzrok, če lahko malo spet o tem, bi kar pasal po vsem tem času. Ajd, da ne bomo samo: ti si bebec, ne ti si kreten, ne ti si idiot, ti pa bizgec, tralala.

Lp, Poet


Ti govoriš o povezavi akumulirano in realizirano telo.Akumulirano telo je t.i. duša v našem DNK.Na Osnovi akumulirane vrednosti se naš realiziran DNK tudi veže-zato rastemo se tudi vsesplošno metafizično razvijamo in na koncu tudi propademo ker se izmenjava vez med našo akumulirano in realizirano vrednostjo rahlja in posledično tudi naš življenjski duh (energija) peša. Ti govoriš o nepovezanosti telo-netelo.Ja res je naša akumulirana vrednost danes deluje kot intuicija,ker mi sami še nismo vesoljno samoprebujene,To pa se ne zgodi po naši volji ampak po vesoljnem samodelovanju ko le to s svojim Elektromagnetnim valovanjem vpliva na nas in nas ciklično zbuja ali zatemnjuje. Tvoje netelo se zato ne počuti realizirani potrjeno živo.Javlja se ti zgolj kot tvoja osebna intuicija,ki se z tvojo realizirano vrednostjo ni v popolnost zlila-----kar pa se tudi ne more. Tvoja volja ni dovolj,to je vesoljni samoproces v nas samih. To pa pomeni kdor poje,da je vesoljno razsvetljen mora to tudi dokazati,kar je pa ob trenutni splošni temi(človeštva)skoraj nemogoče.Vezi med netelesom in telesom se na silo ne da uresničiti!! Razsvetljenjstvo (vesoljno)  je stvar vesolja ne pa zgolj človeka samega. Tako na kratko!! Cheesy
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9769 - 07.12.2010 at 11:41:50
 
Alojz in Sandib wrote on 07.12.2010 at 10:05:00:
Na palco,ali na palec. Odvisno od palce in palca! Cheesy


Ne, napisal sem polico, ne pa palico oziroma palec .

A bi moral reči za na mizo ? Okej, nooo, pol pa za na mizo .

Torej, : kolk' bi tale tvoja zadevica velikosti iz slike, zmogla dati od sebe Kilowattou ?

Hvala za odgovor .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9770 - 07.12.2010 at 11:45:23
 
Boštyxz wrote on 07.12.2010 at 11:41:50:
Alojz in Sandib wrote on 07.12.2010 at 10:05:00:
Na palco,ali na palec. Odvisno od palce in palca! Cheesy


Ne, napisal sem polico, ne pa palico oziroma palec .

A bi moral reči za na mizo ? Okej, nooo, pol pa za na mizo .

Torej, : kolk' bi tale tvoja zadevica velikosti iz slike, zmogla dati od sebe Kilowattou ?

Hvala za odgovor .

Lp + #


Na  stalažo? Daj Bošty ne bit pameten bolj kot si! Sem ti odgovoril da ga končujem! Prehitevaš stvari!!! Meritve bodo pokazale,ali pa rezultata ne bo!Večina tule drži pesti,tudi zate,da prideš k sebi!! Cheesy Tongue
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9771 - 07.12.2010 at 12:24:26
 
Alojz in Sandib wrote on 07.12.2010 at 10:48:24:
El Pesnik wrote on 07.12.2010 at 10:15:44:
Alojz,

dolg že nismo nič govoril o povezavi telo-netelo. Zakaj se, torej, tisto kar je netelo počuti kot da bi bilo 'ujeto' v telesu? Kaj je temu vzrok, če lahko malo spet o tem, bi kar pasal po vsem tem času. Ajd, da ne bomo samo: ti si bebec, ne ti si kreten, ne ti si idiot, ti pa bizgec, tralala.

Lp, Poet


Ti govoriš o povezavi akumulirano in realizirano telo.Akumulirano telo je t.i. duša v našem DNK.Na Osnovi akumulirane vrednosti se naš realiziran DNK tudi veže-zato rastemo se tudi vsesplošno metafizično razvijamo in na koncu tudi propademo ker se izmenjava vez med našo akumulirano in realizirano vrednostjo rahlja in posledično tudi naš življenjski duh (energija) peša. Ti govoriš o nepovezanosti telo-netelo.Ja res je naša akumulirana vrednost danes deluje kot intuicija,ker mi sami še nismo vesoljno samoprebujene,To pa se ne zgodi po naši volji ampak po vesoljnem samodelovanju ko le to s svojim Elektromagnetnim valovanjem vpliva na nas in nas ciklično zbuja ali zatemnjuje. Tvoje netelo se zato ne počuti realizirani potrjeno živo.Javlja se ti zgolj kot tvoja osebna intuicija,ki se z tvojo realizirano vrednostjo ni v popolnost zlila-----kar pa se tudi ne more. Tvoja volja ni dovolj,to je vesoljni samoproces v nas samih. To pa pomeni kdor poje,da je vesoljno razsvetljen mora to tudi dokazati,kar je pa ob trenutni splošni temi(človeštva)skoraj nemogoče.Vezi med netelesom in telesom se na silo ne da uresničiti!! Razsvetljenjstvo (vesoljno)  je stvar vesolja ne pa zgolj človeka samega. Tako na kratko!! Cheesy

Ja, samo pazi, ti zopet govoriš o DNK (akumulirano) in telo (realizirano). Zame sta DNK kot osnovni blueprint za telo in pa potem telo kot nastane po načrtu iz tega ena in ista zadeva. Oboje je materialno.

Kar pa jaz govorim in še veliko drugih je pa to, da se nič materialnega ne more zavedati lastnega obstoja - kar pomeni da ne more biti zavestno. In torej človeško telo samo po sebi skupaj z akumuliranim DNK in realiziranim telesom ni tisto, kar daje zmožnost zavedanja, ker je oboje mrtva materija in je truplo že v tem trenutku.

Razsvetljenje zato ne more biti "zlitje akumuliranega in realiziranega, na katerega vpliva delovanje vesolja", ampak zgolj doumetje, da se telo samo ne more zavedati obstoja in da je torej v ozadju še nekaj tretjega - kar ni ne akumuliran DNK ne realizirano telo - ki se zaveda vsega drugega in ki je edino resnični Jaz vsakega med nami. Sedaj je pa ta resnični Jaz ujet v iluzijo, da je on sam tisto telo katerega vidi pred svojimi očmi. In je potemtakem razsvetljenje dokončno doumetje da ti ne moreš biti telo, ker telo je truplo že v tem trenutku, ampak tisto kar je v ozadju in je priča temu kar se s telesom dogaja. Tako.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9772 - 07.12.2010 at 14:04:51
 
El Pesnik wrote on 07.12.2010 at 10:15:44:
Alojz,

dolg že nismo nič govoril o povezavi telo-netelo. Zakaj se, torej, tisto kar je netelo počuti kot da bi bilo 'ujeto' v telesu? Kaj je temu vzrok, če lahko malo spet o tem, bi kar pasal po vsem tem času. Ajd, da ne bomo samo: ti si bebec, ne ti si kreten, ne ti si idiot, ti pa bizgec, tralala.

Lp, Poet

To je zato, ker naša domišljija in um lahko presegajo meje čutnega telesa.
Ko se oslabijo čutne zzaznave začne um bloditi...po domače povedano.

Takrat dobiš občutek ali vtis, da lahko narediš več, kot pa ponavadi, ko si spojen s telesom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9773 - 07.12.2010 at 14:11:54
 
Quote:
In je potemtakem razsvetljenje dokončno doumetje da ti ne moreš biti telo, ker telo je truplo že v tem trenutku, ampak tisto kar je v ozadju in je priča temu kar se s telesom dogaja. Tako.

Razsvetljenje je spoznanje, da je vse to, kar misliš da si, le ena velika prevara.
Saj itak ne veš kdo si.

Da nehaš verjeti v pravljice. Tako. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9774 - 07.12.2010 at 14:12:55
 
Robi wrote on 07.12.2010 at 14:11:54:
Quote:
In je potemtakem razsvetljenje dokončno doumetje da ti ne moreš biti telo, ker telo je truplo že v tem trenutku, ampak tisto kar je v ozadju in je priča temu kar se s telesom dogaja. Tako.

Razsvetljenje je spoznanje, da je vse to, kar misliš da si, le ena velika prevara.
Saj itak ne veš kdo si.

Da nehaš verjeti v pravljice. Tako. Smiley

No sej pravljica je tudi prepričanje, da si telo. Evo.  Cool
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9775 - 07.12.2010 at 14:17:59
 
razsvetljenja ni
ce si priseben si ce nisi pa nisi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9776 - 07.12.2010 at 15:12:33
 
Alojz in Sandib wrote on 07.12.2010 at 11:45:23:
Boštyxz wrote on 07.12.2010 at 11:41:50:
Alojz in Sandib wrote on 07.12.2010 at 10:05:00:
Na palco,ali na palec. Odvisno od palce in palca! Cheesy


Ne, napisal sem polico, ne pa palico oziroma palec .

A bi moral reči za na mizo ? Okej, nooo, pol pa za na mizo .

Torej, : kolk' bi tale tvoja zadevica velikosti iz slike, zmogla dati od sebe Kilowattou ?

Hvala za odgovor .

Lp + #


Na  stalažo? Daj Bošty ne bit pameten bolj kot si! Sem ti odgovoril da ga končujem! Prehitevaš stvari!!! Meritve bodo pokazale,ali pa rezultata ne bo!Večina tule drži pesti,tudi zate,da prideš k sebi!! Cheesy Tongue


No, lahko bi si malo prebral kar sem napisal nekaj strani nazaj , da tudi jaz držim pesti , da tole izdrži skozi testiranje .

Ampak, jaz sem pa mislil, da ti tale "zadeva" že laufa, že veliko let . Huh

Pa sem te očitno narobe razumel  Tongue Embarrassed Undecided

No, ko ti pa zakurbla, pa sporoči .

Do tedaj je vseskupaj bolj kot  en "spominček"  na dobra stara leta , oziroma neuporaben kos materije .  Cool

Ampak jaz sem res mislu, da ti že ruje tale zadeva , ...  Huh Embarrassed Undecided

No, lep pozdrav do tedaj, do nekoč, ... ko-bo + če-(morda)-bo , čaw  Cool



Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9777 - 07.12.2010 at 20:09:19
 
El Pesnik wrote on 07.12.2010 at 12:24:26:
Alojz in Sandib wrote on 07.12.2010 at 10:48:24:
El Pesnik wrote on 07.12.2010 at 10:15:44:
Alojz,

dolg že nismo nič govoril o povezavi telo-netelo. Zakaj se, torej, tisto kar je netelo počuti kot da bi bilo 'ujeto' v telesu? Kaj je temu vzrok, če lahko malo spet o tem, bi kar pasal po vsem tem času. Ajd, da ne bomo samo: ti si bebec, ne ti si kreten, ne ti si idiot, ti pa bizgec, tralala.

Lp, Poet


Ti govoriš o povezavi akumulirano in realizirano telo.Akumulirano telo je t.i. duša v našem DNK.Na Osnovi akumulirane vrednosti se naš realiziran DNK tudi veže-zato rastemo se tudi vsesplošno metafizično razvijamo in na koncu tudi propademo ker se izmenjava vez med našo akumulirano in realizirano vrednostjo rahlja in posledično tudi naš življenjski duh (energija) peša. Ti govoriš o nepovezanosti telo-netelo.Ja res je naša akumulirana vrednost danes deluje kot intuicija,ker mi sami še nismo vesoljno samoprebujene,To pa se ne zgodi po naši volji ampak po vesoljnem samodelovanju ko le to s svojim Elektromagnetnim valovanjem vpliva na nas in nas ciklično zbuja ali zatemnjuje. Tvoje netelo se zato ne počuti realizirani potrjeno živo.Javlja se ti zgolj kot tvoja osebna intuicija,ki se z tvojo realizirano vrednostjo ni v popolnost zlila-----kar pa se tudi ne more. Tvoja volja ni dovolj,to je vesoljni samoproces v nas samih. To pa pomeni kdor poje,da je vesoljno razsvetljen mora to tudi dokazati,kar je pa ob trenutni splošni temi(človeštva)skoraj nemogoče.Vezi med netelesom in telesom se na silo ne da uresničiti!! Razsvetljenjstvo (vesoljno)  je stvar vesolja ne pa zgolj človeka samega. Tako na kratko!! Cheesy

Ja, samo pazi, ti zopet govoriš o DNK (akumulirano) in telo (realizirano). Zame sta DNK kot osnovni blueprint za telo in pa potem telo kot nastane po načrtu iz tega ena in ista zadeva. Oboje je materialno.

Kar pa jaz govorim in še veliko drugih je pa to, da se nič materialnega ne more zavedati lastnega obstoja - kar pomeni da ne more biti zavestno. In torej človeško telo samo po sebi skupaj z akumuliranim DNK in realiziranim telesom ni tisto, kar daje zmožnost zavedanja, ker je oboje mrtva materija in je truplo že v tem trenutku.

Razsvetljenje zato ne more biti "zlitje akumuliranega in realiziranega, na katerega vpliva delovanje vesolja", ampak zgolj doumetje, da se telo samo ne more zavedati obstoja in da je torej v ozadju še nekaj tretjega - kar ni ne akumuliran DNK ne realizirano telo - ki se zaveda vsega drugega in ki je edino resnični Jaz vsakega med nami. Sedaj je pa ta resnični Jaz ujet v iluzijo, da je on sam tisto telo katerega vidi pred svojimi očmi. In je potemtakem razsvetljenje dokončno doumetje da ti ne moreš biti telo, ker telo je truplo že v tem trenutku, ampak tisto kar je v ozadju in je priča temu kar se s telesom dogaja. Tako.


Saj v resnici nismo telo, a telo po drugi strani rabimo da smo, smo kot posledica delovanja telesa.

Poglej zadevo tako, ce izgubimo del telesa ali samo las, ali koscek koze da izgubimo, je v tistemu koscku celoten nas zapis DNK in po drugi strani mi gledamo ta delcek sebe in vemo da nismo mi tisti delcek.

To pa zato ker smo zavest, duh EM sila ali kakorkoli ze reces temu.
Ampak to je posledica telesa, kakorkoli ze vzames, se mores sprijazniti z dejstvom da smo iz realnosti ne iz domislije, to pomeni hoteli ali ne smo vezani tocno po temu sistemu v to vesolje, ki je celotno vezano po temu sistemu, torej je vse soodvisno.

Zdi se mi da ko dojamemo to razumevanje soodvisnosti kot civilizacija, lahko ravno to razumevanje uporabimo in ze samo razumevanje tega nam omogoca da smo neodvisni v duhu- v bistvu samem Wink To naj bi bila lepota tega, v osnovi pa nismo nic posebnega nic vec samo delcek te realnosti, torej nismo neka izjema in super posebni iz neke druge se nam neznane dimenzije, to bi lajhko bilo ze jasno, nismo nismo nic posebnega Cool

Saj drugace ne more bit.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9778 - 08.12.2010 at 08:35:56
 
Glej, Etrex, manjka ti podatkov, katerih ti Lojz ni dal ;

Naša duša je Že obstajala, Že preden je vstopila v to zdajšnje telo, : in Bo lepo obstajala tudi še naprej - tudi po odložitvi tega materijalnega telesa . Exclaim

Pa še mal' študiraj zdaj, ko to veš  Roll Eyes

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9779 - 08.12.2010 at 08:41:52
 
Anton Komat : Zaton Prometejeve dobe  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 650 651 652 653 654 ... 764