Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 733 734 735 736 737 ... 764
(Read 1100350 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11010 - 22.02.2012 at 22:41:12
 
Alojz in Sandib wrote on 22.02.2012 at 20:31:41:
M.L. wrote on 22.02.2012 at 19:58:40:
Etrex wrote on 22.02.2012 at 19:34:28:
M.L. wrote on 22.02.2012 at 19:13:05:
Pa saj sem ti že povedal, da sem jaz fanatik ker;

M.L. wrote on 22.02.2012 at 18:11:20:
No, dobro potem sem pa jaz fanatik, ki rečem kruhu kruh, pa ne ti , ki praviš da žemlja ni kruh.

Pa lep pozdrav.


Pa lep pozdrav.


Vidim da kar ne razumes, vidis to je fanatizem, egoisticno in krcevito zasidranje v svoja verovanja in slepa prepricanja.

Ti ne govoris ravno o realni stvareh go govoris recimo o dusi, ki je prevec vezana na meseno telo, ti trdis da je dusa lahko samostojno zivece bitje.

Jaz po drugi strani, te sprasujem kje ti vidis kaksnega taksnega dusnega pajaca, ga ni!

Jaz po drugi strani trdim da sta dusa in telo celota, ker ne duhcov ne zombijev se nisem srecal, kot ne noben drug. Trdim da so cikli, ki so osnova vplivanja nate, se staras al ne lahko to zaustavis, lahko zanikas, kajti moji cikli so iluzija kolikor sem te razumel?

Vidis jaz govorim o realnosti ti pa bluzis in kar ne vidis razlike.


Etrex, škoda da se trudiva; ti ne vidiš ljubezni, jaz jo čutim; ti ne vidiš duše, jaz jo čutim; ti ne vidiš zombijev, jaz jih vidim; ti vidiš smisel v 14 milijardnem ciklu človekovega vspona in padca, jaz ga ne vidim; in še in še.. da pa so zima, pomlad, poletje in jesen letni cikli, in tudi še kakšna daljša ciklična obdobja obstajajo, pa upam, da nisi tako zabit, da misliš, da jaz tega ne vem.

Pa lep pozdrav.


Pa lep pozdrav teleban od ML.14000 +14000 let je posamični 28000 letni
civilizacijski val od ledene dobe do ledene dobe,Daj če že debatiraš o stvareh se vsaj prepričaj kaj kdo piše in govori.  Ne očitno lagat in pretvarjat resnico isto dela RKC odkar je spisana Biblija po nareku Rima.Tebi se o resnici niti blede ne.Ti trajbaš ljubezen,ki jo sploh ne poznašv sebi. Jaz ti jo ne priznavam,ker te obučutim kot enega bolnega RKC fanataika več.

Joj, oprosti Alojz, sem zamešal, 14 tisočletni cikel sem mislil, pa ne zameri preveč, ker nisem dovolj uk v tvoji znanosti. Drugače pa, Alojz ti si ena velika sirota, kako boš ti priznal ljubezen, če jo pa ne poznaš, gradiš si jalov ugled in namišljeno moč na zaničevanju, zavajanju in blatenju drugih. S tem pokažeš koliko ljubezni in srčne kulture premoreš, zato je vsem tistim, ki niso slepi, popolnoma jasno do kod sežeš.

Res je, da je rkc popravila in spisala SP sebi v prid zaradi oblastiželjnosti in dobičkaželjnosti in s tem veliko spremenila, ne more pa nikoli spremeniti bistva pa če se še toliko trudi, kajti bistvo je skrito njihovim očem in še mnogim ostalim. Kdor ni naiven in v sebi nosi dovolj ljubezni, ta bo z lahkoto prišel do prave Božje besede in takšnemu je prav malo mar, če rkc potvarja Sveto Pismo.

Vsi tisti, ki sledijo rkc Svetm Pismu si lahko podajo roke z vsemi sledilci Prometejevega darila, saj so vsi v istem dreku.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11011 - 22.02.2012 at 23:48:05
 
M.L.
Povem ti samo eno, ti PD dojemas kot eno versko drustvo ali nek kult, kot je recimo tvoje verovanje v visjo silo boga, ki ga nisi nikdar videl, dojel, zaznal. Dojemes pa lahko zelo bozanske izkusnje a so del biti in ne gospoda.

To ni tema za tvoje ekstremno verske izpade in ob tem si celo upas pridigat o ljubezni!

Boljse ce imas kaj prakticnega za povedat, recimo ce delas kot Bosty 3m kriz, ti bom rad svetoval, kaj je boljse uporabiti beton ali kaj drugega da bo bil kar najboljsi in najlepsi. Kaj bos pa ti delal s tem krizem, kaksnega gospoda castis z njim in kaksne malike se nevem uporabljas ti in Bosty, ko vama bog sporoca prav otrosko bebavo smesna sporocila.

Mislim to verjetno in kot kaze tukaj nobenega ne interesira, mislim predvsem tu v PD, kjer naj bi povedal kar mislis in ce ti kdo to argumentirano sesuje, se pac sprijaznes s porazom. PD je lahko samo prakticno znanje- dojemanje nic drugega.Tukaj odpadejo vsi maliki gospodi.

Ni skoda da s svojimi neumnostmi smetis po temi, ki ni ustvarjena s tem namenom. Ce imas kaj pametnega za povedat ali vprasat ni noben problem, ti bo rade volje kdo pomagal.

Tema nima zastonj toliko ogledov in je obsezna ze skoraj kot biblija, ce mislis da je tvoj bogec bolj zanimiv, naredi svojo temo pa bomo vidli ce bo tako aktualna.

Tako da ce imas kaj za povedat povej, ne nam pa tu suhih hrusk prodajat.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
robko11
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 9

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11012 - 26.02.2012 at 10:47:31
 
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11013 - 26.02.2012 at 10:55:48
 
Da, da, ovo su stvarno dobre sušene kruške ovdje kod prometejaca  Wink

Pozdrav natrag tamo dole ovdje gore iz Slovenije  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11014 - 26.02.2012 at 13:12:50
 
Boštyxz wrote on 26.02.2012 at 10:55:48:
Da, da, ovo su stvarno dobre sušene kruške ovdje kod prometejaca  Wink

Pozdrav natrag tamo dole ovdje gore iz Slovenije  Cool


Bošty

Ne igraj bedaka! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11015 - 27.02.2012 at 04:44:44
 
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2012 at 13:12:50:
Boštyxz wrote on 26.02.2012 at 10:55:48:
Da, da, ovo su stvarno dobre sušene kruške ovdje kod prometejaca  Wink

Pozdrav natrag tamo dole ovdje gore iz Slovenije  Cool


Bošty

Ne igraj bedaka! Wink


Pa saj ga ne, ker jaz sem že "fabrško" tak - rojen bedak  Wink

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11016 - 27.02.2012 at 09:22:25
 
Boštyxz wrote on 27.02.2012 at 04:44:44:
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2012 at 13:12:50:
Boštyxz wrote on 26.02.2012 at 10:55:48:
Da, da, ovo su stvarno dobre sušene kruške ovdje kod prometejaca  Wink

Pozdrav natrag tamo dole ovdje gore iz Slovenije  Cool


Bošty

Ne igraj bedaka! Wink


Pa saj ga ne, ker jaz sem že "fabrško" tak - rojen bedak  Wink

Lp + #


Ne, ne ti igraš bedaka namerno- zaradi svojega prepričanja v svoj prav..
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11017 - 27.02.2012 at 12:54:37
 
Ena novejša socialnopsihološka teorija o tem, zakaj sakralizacija (posvetitev) lastnih stališč nujno vodi v demonizacijo nasprotnikovih in  zakaj ni mogoče prit do kompromisa med različnimi pogledi  na svet med 'matricamimi' zaradi tega, ker te predpostavljajo  ločenost  'svetov' (in zato ne iz različnih pogledov na skupnega):

http://billmoyers.com/episode/how-do-conservatives-and-liberals-see-the-world/

p.s.: ja in, velja tudi za topik modeli pravičnejše družbe...    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11018 - 27.02.2012 at 15:47:02
 
titud wrote on 27.02.2012 at 12:54:37:
Ena novejša socialnopsihološka teorija o tem, zakaj sakralizacija (posvetitev) lastnih stališč nujno vodi v demonizacijo nasprotnikovih in  zakaj ni mogoče prit do kompromisa med različnimi pogledi  na svet med 'matricamimi' zaradi tega, ker te predpostavljajo  ločenost  'svetov' (in zato ne iz različnih pogledov na skupnega):

http://billmoyers.com/episode/how-do-conservatives-and-liberals-see-the-world/

p.s.: ja in, velja tudi za topik modeli pravičnejše družbe...    


Nočem izumljat tople vode.Se da strinjati s to trditvijo.Sam ločujem to z različnimi pogledi ,kaj je dobro in kaj zlo.Tu kompromis postane nesprejemljiv za obe strani.Mogoče ni biološka  frekvenca strani ista.Vežem na zavest.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11019 - 27.02.2012 at 22:45:10
 
Alojz in Sandib wrote on 27.02.2012 at 09:22:25:
Boštyxz wrote on 27.02.2012 at 04:44:44:
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2012 at 13:12:50:
Boštyxz wrote on 26.02.2012 at 10:55:48:
Da, da, ovo su stvarno dobre sušene kruške ovdje kod prometejaca  Wink

Pozdrav natrag tamo dole ovdje gore iz Slovenije  Cool


Bošty

Ne igraj bedaka! Wink


Pa saj ga ne, ker jaz sem že "fabrško" tak - rojen bedak  Wink

Lp + #


Ne, ne ti igraš bedaka namerno- zaradi svojega prepričanja v svoj prav..


Aa to si mislu' , heh, ne, neee, pri tem pa nič ne igram  , kajti potem bi bedaka tudi ti igral, ker si podobno prepričan v svoj prav, podobno  kot jaz  Smiley

No, kaj pa zdaj praviš na to ??  Wink

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
ja in
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 63

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11020 - 27.02.2012 at 22:47:55
 
titud wrote on 27.02.2012 at 12:54:37:
Ena novejša socialnopsihološka teorija o tem, zakaj sakralizacija (posvetitev) lastnih stališč nujno vodi v demonizacijo nasprotnikovih in  zakaj ni mogoče prit do kompromisa med različnimi pogledi  na svet med 'matricamimi' zaradi tega, ker te predpostavljajo  ločenost  'svetov' (in zato ne iz različnih pogledov na skupnega):

http://billmoyers.com/episode/how-do-conservatives-and-liberals-see-the-world/

p.s.: ja in, velja tudi za topik modeli pravičnejše družbe...    


… in titud si upravicil kompromis.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11021 - 04.03.2012 at 13:48:41
 
Vsi vzroki za vse naše probleme niso samo in zgolj v človeku samem.Zadeva ima vesoljne zakonitosti.Mi jih še ne razumemo in zato tudi ne dojemamo zakaj smo takšni kot smo. Kogarkoli obsojat je prvi znak,da se nam ne sanja kakšna zakonitost nam vlada.Ta zakonitost vlada vesolju v vsej njegovi vseobsežni pojavnosti,povsod enako. Mi smo po mojih spoznanjih ujetniki te zakonitosti,ki se ji ne znamo in ne zmoremo prilagoditi,ker jo še ne poznamo. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11022 - 04.03.2012 at 21:51:38
 
VSE BRALCE PD NAPROŠAM;DA KOLIKOR JE MOGOČE PREIŠČEJO !! TOLE SEM SLUČAJNO NAŠEL Babylonian Creation Myths - Enuma Elish PODAJAM V internetnem PREVODU:



kdo bo šel in ubil zmaja"                    
In zagotoviti široko zemljišče od ...
In postal kralj nad ... ?
"Pojdi, Tishu, ki Slovan zmaja
In zagotoviti široko zemljišče od ...
In postal kralj nad ...! "

Babylonian Creation Myths - Enuma Elish

"Who will go and slay the dragon,"
And deliver the broad land from...
And become king over... ?
" Go, Tishu, slav the dragon, !!!!!!!!!
And deliver the broad land from...,
And become king over...!"


Če je tole res ,smo Slovenci na dobri poti.

Kdo bo šel in ubil zmaja( Pojdi ti ki si Slovan!!!! Če tole drži??Potem tudi RIgved ni mogoče zanikati,da niso  tvorci Slovani. Nič si ne umišljam -samo opozarjam,da skupaj preverimo! No tu se skriva še veliko več,če ta zadeva ('slučajno' odkrita) drži.Preverite 100x(prevod je brezoseben na prevajalniku) potem razpošljite na vse možne naslove.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11023 - 05.03.2012 at 10:45:26
 
Alojz in Sandib wrote on 04.03.2012 at 21:51:38:
VSE BRALCE PD NAPROŠAM;DA KOLIKOR JE MOGOČE PREIŠČEJO !! TOLE SEM SLUČAJNO NAŠEL Babylonian Creation Myths - Enuma Elish PODAJAM V internetnem PREVODU:



kdo bo šel in ubil zmaja"                    
In zagotoviti široko zemljišče od ...
In postal kralj nad ... ?
"Pojdi, Tishu, ki Slovan zmaja
In zagotoviti široko zemljišče od ...
In postal kralj nad ...! "

Babylonian Creation Myths - Enuma Elish

"Who will go and slay the dragon,"
And deliver the broad land from...
And become king over... ?
" Go, Tishu, slav the dragon, !!!!!!!!!
And deliver the broad land from...,
And become king over...!"


Če je tole res ,smo Slovenci na dobri poti.

Kdo bo šel in ubil zmaja( Pojdi ti ki si Slovan!!!! Če tole drži??Potem tudi RIgved ni mogoče zanikati,da niso  tvorci Slovani. Nič si ne umišljam -samo opozarjam,da skupaj preverimo! No tu se skriva še veliko več,če ta zadeva ('slučajno' odkrita) drži.Preverite 100x(prevod je brezoseben na prevajalniku) potem razpošljite na vse možne naslove.


Itak razumeš prevod, kot si ga želiš razumet. Težka, da bi bi bili v več kot 3000 let starem tekstu omenjeni slovani, in to z imenom, kot so se poimenovali sami (slova-beseda, tisti ki imajo besedo v naprotju s tisitimi, ki nimajo besede in so v odnsu do slovanov  npr. nemci). Slav bi bilo v kašni straoangleščini, v katerei je bil napravljen preved originalnega babilonskega klinopisa, po moje prej pomenil kakšno okrajšavo za slave (suženj), se pravi v pomenu zasužnji  zmaja, saj ni logike, da bi slav v verzu lahko pomenil samostalnik, prej glaglol (nekaj narediti z zmajem ne kdo nekaj (kaj sploh?) naredi z zmajem. Prevajalnik seveda ne ve, da je beseda v rabi kot glagol ali samostalnik, saj ne 'razume' pomena povedi...    
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #11024 - 05.03.2012 at 11:31:01
 
Pomen prevoda iz ang. je skoraj 100% zasužnji zmaja.  "slay" pomeni pokončaj.

"Kdo bo šel in pokončal zmaja,
In prinesel širno deželo....
In postal kralj čez...
Pojdi, Tišu, zasužnji zmaja,
In prinesi širno deželo...

Bo še Poet verjetno kaj povedal.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 733 734 735 736 737 ... 764