Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 683 684 685 686 687 ... 764
(Read 1077198 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10260 - 23.12.2011 at 20:11:35
 
Boštyxz wrote on 23.12.2011 at 19:08:03:
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 23:29:20:
Boštyxz wrote on 22.12.2011 at 23:12:28:
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 14:04:00:
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 14:01:10:
Alojz in Sandib wrote on 22.12.2011 at 13:29:50:
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 12:24:31:
Alojz na čem utemeljuješ svoje trditve ?


Egotrip na dešifriranju celotne teološke zapuščine,na svoji genskem brezčasnem  akumuliranem spominu (duši).Na datumu svojega rojstva,na vedenju kdo sem in kaj je moje življenjsko poslanstvo x vakuja. Na svojem 20 letnem delu na vsem tem,nikoli na pripisovanju vedno z navodili svoje duše,brez priznavanje ene same avtoritete izven mene samega.Edina avtoriteta je življenje in vesolje s katerim sem sinhrono usklajen v lastni biti.Tako pač je  to je v meni samorojeno. Gapa bi vprašal kdo do mene mu je povedal kaj razumemo pod pojem duša??
Na kaj se potem zaneseš  pri dešifriranju , na svojo intuicijo ? Hvala nevem čemu da pišeš z svojo glavo , problem nastane ker izpade cela stvar nekak preroško . O tem sem pa že napisal kaj mislim .


Vsi ' teološki nosilci ver' so bili najprej preroki videli so v lastno dušo in potem so postali priznani- ali dejanjski učitelji. Kaj pa pod dušo razumemo sem pa jasno zapisal!!


Kdorkoli vidi samo v lastno dušo, ne vidi pa Duha, ki oživlja njegovo dušo, ta je potem tudi precej dlje od Resnice, kot si pa domišlja da je blizu .

Lp + #


Bošty brez duha se sploh ne da v dušo pogledat.Ti nimaš niti enega pojma razčiščenega.Ne kaj je telo,duša,duh.Ne veš kaj je masa in energija.Kaj je EM sila.Zakaj si takšen nelogičen aberveznik jaz ne vem.Vem pa da si domišljaš vsaj 10 preveč kolikor v resnici razumeš.Ti poznaš samo besedo Stvarnik -pa se ti o njemu niti sanja ne-tudi približno ne!!


Glej, ti praviš, da Stvarnika , ki je hkrati tudi Zakonodajalec sploh - ni .

Takole ga lepo enostavno zanikaš, Ampak premlevaš pa le Njegove Zakone, katere je postavil da Delujejo po vseh Vesoljih v Njegovem Stvarstvu .

Vidiš, tule si še nekoliko "prekratek" , ... in namesto da bi zadevo globlje preštudiru, pa za svoj izgovor rajši mene imenuješ za aberveznika , he he , ...  Cheesy

Ej, ej, ej, Alojz , ... tole ni ničkaj moder izgovor za tvoje nerazumevanje  Roll Eyes  Tongue  Huh

No, morda bo kdaj kaj bolje z teboj , ...  Roll Eyes

Lp do tedaj , ajd' , čaw  Cool

Boštjan Z. + #




Ko povežeš teološko somboliko z mojo razlago,začneš pa mene učiti.Ni tole malo podlo! Vesobsežna vesoljna večno-sedanja samodelujoča ,samozadstna samobitnost mept* je bog,ki ji vlada enotna elementarna in življenjska vesoljna samo zakonitost. Daj razčisti pojme v sebi!Bošty ti si čist destruktiven tip.Preganjaš zgolj svojo meglo in miniraš P.D z bedarijami in prikrajaš resnico,ki jo sploh ne dojemaš.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10261 - 24.12.2011 at 11:05:30
 
Glej , praviš, da Bogu vlada neka zakonitost, ... medtem ko neveš, da je Bog le Edini zakonodajalec, ki postavlja Zakone, katere ti potem preučuješ in premlevaš in prekladaš sem ter tja po enih enačbah .

Pa spet nevem kako to ,da te moram jaz to učiti, medtem ko se imaš za vsevedneža  Exclaim Cheesy Wink Cheesy Exclaim ...  Questioning Tongue Roll Eyes

Če bi to držalo, kar ti praviš, potem Bog Nebi bil Bog, temveč le nekaj xxj43+0uti09+34jk039n092  Tongue Tongue Tongue

No, na srečo ni tako, in se ti žal motiš , ker drugače bi bila vsa vesolja v Huuudih težavah  Exclaim Exclaim Exclaim

Pa študirej' še malo globlje  Roll Eyes

Lp do tedaj, ajd', čaw  Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10262 - 24.12.2011 at 11:44:42
 
Bošty
Boga ni , bog je vse .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10263 - 24.12.2011 at 12:22:10
 
ego-3p wrote on 24.12.2011 at 11:44:42:
Bošty
Boga ni , bog je vse .


Egotrip sedi pet in mama naj pride v šolo !Res je! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10264 - 24.12.2011 at 15:10:14
 
ego-3p wrote on 24.12.2011 at 11:44:42:
Bošty
Boga ni , bog je vse .


Zdaj se zjasnita ; al Je, ali ga ni  Grin  Tongue

Ne pa , ja, pa ni, pa je vse, pa nič, pa itd  Tongue Tongue Tongue

Ma, nemorš' bit' tkole neodločen   Cheesy Grin Cheesy

Ajde,  Roll Eyes Cool

Boštjan Z. + #


Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10265 - 24.12.2011 at 15:30:26
 
Boštyxz wrote on 24.12.2011 at 15:10:14:
ego-3p wrote on 24.12.2011 at 11:44:42:
Bošty
Boga ni , bog je vse .


Zdaj se zjasnita ; al Je, ali ga ni  Grin  Tongue

Ne pa , ja, pa ni, pa je vse, pa nič, pa itd  Tongue Tongue Tongue

Ma, nemorš' bit' tkole neodločen   Cheesy Grin Cheesy

Ajde,  Roll Eyes Cool

Boštjan Z. + #



Takoj, ko boga definiraš, ga zanikaš. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10266 - 24.12.2011 at 15:34:45
 
Magnetno polje- elektromagnetno valovanje - diamagnetizem,  paramagnetnost  snovi-periabilnost-temperaturna točka razpada vsake snovne pojavnosti- pravilno ovrednotenje mase-energije p. prostora,t. časa *življenja ,poenotena teorija, homopolarni motor .
1. Magnetno polje  je prostor okoli trajnih magnetov,ali  vodnikov  po katerih teče električni tok v katerih zaznamo  silo ali magnetni navor. Navor določimo z gostoto magnetnega polja.                
2. Elektromagnetno valovanje je električno in magnetno polje ,ki  valujeta  pravokotno ena na drugo in vzdržujeta druga drugo. EM polje vključuje svetlobno hitrost  valovno frekvenco Hz in energijo delcev.                                                                                                                                              
3. Diamagnetizem odziv snovi na zunanje močnejše  magnetno polje Novo-zaključek-vsak X pojav (snovi)Xmept*je vezan -ujet v zunanje gravitacijsko polje.                                                                    
4. Paramagnetizem -gostota magnetnega polja v snovi je večja od gostote  magnetnega polja izven te snovi.    Isto-Novo-zaključek isti kot pri 3.točki                                                                                                                                              5. Periabilnost snovi je vedno odvisna od gostote zunanjega polja v praznem prostoru Novo-isto kot pod točko 2.+3.
6. Vse zgoraj opisano se da zelo lepo obrazložiti z poenoteno teorijo gravitacije-šibke močne jedrske sile in elektromagnetno silo izmeničnega EM  valovanja rotacije mase-energije prostora-t.časa*življenja.                                                                                                                                                7. Vse to bom kasneje obrazložil  brez  kupa nepotrebnih matematičnih enačb,ki sedaj vladajo v fiziki. Katere največkrat sami zapisovalci ne razumejo in so za vse ,ki jih kasneje želijo praktično potrditi nek namišljen fizikalni konstrukt.                                                                                                  8. Vsa in vsaka snov Xmept*  ima kritično temperaturno mejno točko,ko njena konfiguracija šibkih in močnih jedrskih vezi razpade. Novo področje –kritična temperaturna točka vsakega Xmept*!      
9. Novo---Sodobna fizika je v globoki temi,ravno zaradi svoje prevelike nejasnosti!                       10. Zgleda  kot,da fiziki med seboj tekmujejo kdo bo izdal bolj nejasno razlago določenega fizikalnega pojava. Osnovnih delci  imajo že menda preko 200 imen!
V resnici pa je t.i. Božji delec samo eden! Zakaj toliko kompliciranja? Ja zato ker delčni-kvantni fiziki itd. ne razumejo fizike,ki jo sami razlagajo. Vsak  delec  Xmept* pojav se navzven izraža v X enotni me vrednosti znotraj sebe pa ima ,vedno dve sočasni vrednosti me to je Akumulirano in Realizirano me vrednost,ki se sočasno izmenično medsebojno zlivata ,vzrok in posledica so cikli zlivanja kjer je vsak konec Omega cikla nov začetek Alfa cikla,kjer je posledica EM sila izmeničnega-sočasnega EM valovanja-rotacije obeh vrednosti med seboj na osrednjo T.O. ničelno točko njunega sočasnega medsebojnega zlivanja (prehodov) druge v drugo (-beri elektromagnetno polje).Poveži magnetizem električni naboj. To bo sedaj obrazloženo!POZOR-Ravno sočasna prisotnost Akumulirane in Realizirane me vrednosti  vsakemu X delcu-pojavu omogoča,da sočasno izraža v navezi z drugimi delci v določeni  večji gravitacijski me konfiguraciji svojo Akumulirano (negativni naboj) in svojo Realizirano me (pozitivni naboj)vrednost. Od medsebojnega vezja Ame+Rme je odvisna konfiguracija medsebojnih šibkih močnih jedrskih vezi(gostota-snovi),kjer se prevelika gostota močnih vezi izraža ravno v  magnetnem polju,ki več ne omogoča  izmeničnega sočasnega pretoka Ame+Rme, ampak snov ustvari statično električno  dipolno magnetno vez A + R me vrednosti. Taka magnetna  snov zgolj močnih vezi A+R je tudi neodzivna znotraj sebe na A+R vezave ker so te statične in močne ,zato jih dipolno ustvarja s svojim zunanjim vlekom. Česo močne šibke vezi  normalne dobimo diamagnetizem snovi Xmept*.  IZ napisanega snov-delec vsak X mept* pojav se lahko izraža sočasno v določeni Xmept*konfiguraciji  kot akumulirana in realizirana mept  vrednost.* Življenje  na ta pojav odgovarja s svojima spoloma. Periabilnost snovi pokaže,da je snov vedno v določeni konfiguraciji,kjer zunanji prostor vpliva na njo oz ona vpliva na njo. To pa pomeni,da je gravitacijsko- anti-gravitacijska  sila vlek  vedno posledica šibkih in močnih jedrskih vezi  znotraj določene  večje X mept* konfiguracije. Zakaj se sploh ustvarja konfiguracija močnih-šibkih vezi znotraj delca ali X vsakega mept+ pojava,Samo zato,da je omogočen nemoten pretok sočasnih vrednostnih prehodov zlivanj A+Rmept preko osrednje T.O ničelne točke njunih izmeničnih sočasnih zlivanj česar posledica je EM sila izmeničnega valovanja tokokroga. Tu dobimo odgovore zakaj večno-sedanje samo delovanje me,samo hranitev me in       konstanta me. Enotno elementarno in življenjsko vesoljno zakonitost zapišemo:                                
11. Xmept*= Amept* --T.O. A.O. EM-- Rmept*= Xmept*                                                                              
12. Kdor sedaj ne razume,ali je kontaminiran  fizik,ali kontaminiran intelektualec,ki verjame fiziki,ali pa je popolni laik,kar je še najbolje.
13. HOMOPOLARNI MOTOR  -napiši ta naslov in si zadevo oglej na medmrežju
Tu se da razumeti kako močne jedrske vezi ustvarijo magnetno polje (gostoto snovi),kateremu dodamo električni baterijski pretok  +- in dobimo EM silo izmenične rotacije,ki  v magnetu ni več mogoča.
14.Tale napisan list bo( lepo, grdo ,samovšečno)spremenil celotno civilizacijsko življenjsko paradigmo. Bralca prosim,da se poslužuje svoje sposobnosti povezovanja   napisanega.

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10267 - 24.12.2011 at 15:50:40
 
Alojz in Sandib wrote on 24.12.2011 at 15:34:45:
Magnetno polje- elektromagnetno valovanje - diamagnetizem,  paramagnetnost  snovi-periabilnost-temperaturna točka razpada vsake snovne pojavnosti- pravilno ovrednotenje mase-energije p. prostora,t. časa *življenja ,poenotena teorija, homopolarni motor .

1. Magnetno polje  je prostor okoli trajnih magnetov,ali  vodnikov  po katerih teče električni tok v katerih zaznamo  silo ali magnetni navor. Navor določimo z gostoto magnetnega polja.                

2. Elektromagnetno valovanje je električno in magnetno polje ,ki  valujeta  pravokotno ena na drugo in vzdržujeta druga drugo. EM polje vključuje svetlobno hitrost  valovno frekvenco Hz in energijo delcev.      

3. Diamagnetizem odziv snovi na zunanje močnejše  magnetno polje Novo-zaključek-vsak X pojav (snovi)Xmept*je vezan -ujet v zunanje gravitacijsko polje.

4. Paramagnetizem -gostota magnetnega polja v snovi je večja od gostote  magnetnega polja izven te snovi.    Isto-Novo-zaključek isti kot pri 3.točki        

5. Periabilnost snovi je vedno odvisna od gostote zunanjega polja v praznem prostoru Novo-isto kot pod točko 2.+3.

6. Vse zgoraj opisano se da zelo lepo obrazložiti z poenoteno teorijo gravitacije-šibke močne jedrske sile in elektromagnetno silo izmeničnega EM  valovanja rotacije mase-energije prostora-t.časa*življenja.

7. Vse to bom kasneje obrazložil  brez  kupa nepotrebnih matematičnih enačb,ki sedaj vladajo v fiziki. Katere največkrat sami zapisovalci ne razumejo in so za vse ,ki jih kasneje želijo praktično potrditi nek namišljen fizikalni konstrukt.      

8. Vsa in vsaka snov Xmept*  ima kritično temperaturno mejno točko,ko njena konfiguracija šibkih in močnih jedrskih vezi razpade. Novo področje –kritična temperaturna točka vsakega Xmept*!      

9. Novo---Sodobna fizika je v globoki temi,ravno zaradi svoje prevelike nejasnosti!

10. Zgleda  kot,da fiziki med seboj tekmujejo kdo bo izdal bolj nejasno razlago določenega fizikalnega pojava. Osnovnih delci  imajo že menda preko 200 imen!
V resnici pa je t.i. Božji delec samo eden! Zakaj toliko kompliciranja? Ja zato ker delčni-kvantni fiziki itd. ne razumejo fizike,ki jo sami razlagajo. Vsak  delec  Xmept* pojav se navzven izraža v X enotni me vrednosti znotraj sebe pa ima ,vedno dve sočasni vrednosti me to je Akumulirano in Realizirano me vrednost,ki se sočasno izmenično medsebojno zlivata ,vzrok in posledica so cikli zlivanja kjer je vsak konec Omega cikla nov začetek Alfa cikla,kjer je posledica EM sila izmeničnega-sočasnega EM valovanja-rotacije obeh vrednosti med seboj na osrednjo T.O. ničelno točko njunega sočasnega medsebojnega zlivanja (prehodov) druge v drugo (-beri elektromagnetno polje).Poveži magnetizem električni naboj. To bo sedaj obrazloženo!POZOR-Ravno sočasna prisotnost Akumulirane in Realizirane me vrednosti  vsakemu X delcu-pojavu omogoča,da sočasno izraža v navezi z drugimi delci v določeni  večji gravitacijski me konfiguraciji svojo Akumulirano (negativni naboj) in svojo Realizirano me (pozitivni naboj)vrednost. Od medsebojnega vezja Ame+Rme je odvisna konfiguracija medsebojnih šibkih močnih jedrskih vezi(gostota-snovi),kjer se prevelika gostota močnih vezi izraža ravno v  magnetnem polju,ki več ne omogoča  izmeničnega sočasnega pretoka Ame+Rme, ampak snov ustvari statično električno  dipolno magnetno vez A + R me vrednosti. Taka magnetna  snov zgolj močnih vezi A+R je tudi neodzivna znotraj sebe na A+R vezave ker so te statične in močne ,zato jih dipolno ustvarja s svojim zunanjim vlekom. Česo močne šibke vezi  normalne dobimo diamagnetizem snovi Xmept*.  IZ napisanega snov-delec vsak X mept* pojav se lahko izraža sočasno v določeni Xmept*konfiguraciji  kot akumulirana in realizirana mept  vrednost.* Življenje  na ta pojav odgovarja s svojima spoloma. Periabilnost snovi pokaže,da je snov vedno v določeni konfiguraciji,kjer zunanji prostor vpliva na njo oz ona vpliva na njo. To pa pomeni,da je gravitacijsko- anti-gravitacijska  sila vlek  vedno posledica šibkih in močnih jedrskih vezi  znotraj določene  večje X mept* konfiguracije. Zakaj se sploh ustvarja konfiguracija močnih-šibkih vezi znotraj delca ali X vsakega mept+ pojava,Samo zato,da je omogočen nemoten pretok sočasnih vrednostnih prehodov zlivanj A+Rmept preko osrednje T.O ničelne točke njunih izmeničnih sočasnih zlivanj česar posledica je EM sila izmeničnega valovanja tokokroga. Tu dobimo odgovore zakaj večno-sedanje samo delovanje me,samo hranitev me in       konstanta me.
Enotno elementarno in življenjsko vesoljno zakonitost zapišemo:

11. Xmept*= Amept* --T.O. A.O. EM-- Rmept*= Xmept*                                                                              
12. Kdor sedaj ne razume,ali je kontaminiran  fizik,ali kontaminiran intelektualec,ki verjame fiziki,ali pa je popolni laik,kar je še najbolje.

13. HOMOPOLARNI MOTOR  -napiši ta naslov in si zadevo oglej na medmrežju
Tu se da razumeti kako močne jedrske vezi ustvarijo magnetno polje (gostoto snovi),kateremu dodamo električni baterijski pretok  +- in dobimo EM silo izmenične rotacije,ki  v magnetu ni več mogoča.

14.Tale napisan list bo( lepo, grdo ,samovšečno)spremenil celotno civilizacijsko življenjsko paradigmo. Bralca prosim,da se poslužuje svoje sposobnosti povezovanja   napisanega.


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10268 - 24.12.2011 at 16:12:47
 
Administrator gape je pa še stilsko uredil moj zapis.Hvala,ga meni ni bilo treba.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10269 - 24.12.2011 at 16:15:03
 
Vsem sodelujočim forumašem in vsem gostom voščim Božične praznike! Naj vam ostanejo v lepem spominu.Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10270 - 25.12.2011 at 01:15:04
 
Enako  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10271 - 25.12.2011 at 09:55:26
 
Robi wrote on 24.12.2011 at 15:30:26:
Boštyxz wrote on 24.12.2011 at 15:10:14:
ego-3p wrote on 24.12.2011 at 11:44:42:
Bošty
Boga ni , bog je vse .


Zdaj se zjasnita ; al Je, ali ga ni  Grin  Tongue

Ne pa , ja, pa ni, pa je vse, pa nič, pa itd  Tongue Tongue Tongue

Ma, nemorš' bit' tkole neodločen   Cheesy Grin Cheesy

Ajde,  Roll Eyes Cool

Boštjan Z. + #



Takoj, ko boga definiraš, ga zanikaš. Smiley


Takoj ko ga definiram, ga le še Bolj Potrdim in Priznam  Smiley Roll Eyes Smiley

Pa lepe praznike vsemskupajtukajtamkaj  Cool

Bošt' + God's Team  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10272 - 25.12.2011 at 10:47:16
 
Še malo razlaganja,da bi se zadeva res raumela!   25.12.2011


Vsak delec,vsaka  Xmept*je vedno  notranji del večje  matične  konfiguracije šibkih, jedrskih vezi,ki je znotraj te matične konfiguracije vezan naprej nazaj znotraj matične Xmept*  konfiguracije s šibkimi ali močnimi jedrskimi silami  in v tej matični konfiguraciji izraža sočasno svojo  Akumulirano in Realizirano mept*.

Če delcu ali X mapt*pojavu  pretrgamo njegove vezi(praktično nemogoče)bo v praznem prostoru navzven izražal  nevtralno Xmept*vrednost sočasno pa bo znotraj sebe izražal zopet lastno notranjo konfiguracijo akumuliranih in realiziranih mept* vrednosti.
Da se bi zadeva lažje razumela bom dal za primerjavo telo-celica. Vsaka celica v našem telesu je ujeta v matično gravitacijsko polje našega telesa in je  naprej in nazaj vezana  v matični telesni konfiguraciji,šibkih močnih vezi kjer sočasno izraža svojo Amept* in Rmept* vrednost .

Če celico iztrgamo iz njenega matičnega gravitacijskega polja telesa ,bo celica izrazila lastno gravitacijsko polje za svoje notranjo konfiguracijo šibkih močnih jedrskih vezi med lastnimi  Amept* in Rmept*  vrednosti.

Podobno je z Zemljo –Zemlja je naprej-nazaj preko obeh polov J/S vezana naprej in nazaj v vezi naprej znotraj osončja izraža akumulirano A mept* vrednost v vezi nazaj S pa svojo Realizirano  mept*-Ta zemljina vez  je močna  na Jugu  in sega v asteroidni pas osončja  in šibka ne  Severu kjer sega do satelita Meseca. Te vezi omogočajo znotraj osončja njegovo  nemoteno izmenično elektromagnetno zlivanje  rotacijo njegovih Amept in Rmept vrednosti,ki sočasno vplivajo na izmenično EM valovanje(plima oseka)rotacijo planet-satelit/i.

Če bi  Zemljo po kakšnem čudežu iztrgali iz te matične gravitacijske  konfiguracije šibkih –močnih vezi  osončja(praktično nemogoče)bi   Zemljine vode  še vedno izražale njeno Amept* vrednost in kopno njeno Rmept* vrednost.

Tu in sedaj se lahko  vidi neumnost kvantne fizike,ki hoče in počne v širših gravitacijskih matičnih konfiguracij  Zemlje,molekule,atoma,jedra,v Cernu gre še dlje,kjer hoče notranjo konfiguracijo šibkih močnih vezi med Ame+Rme vrednostmi praktično pretrgati celo v delcu,ki je v resnici lahko zaznaven kot EM val in nič več,, pa še vedno bo ta val nosil v sebi  konfiguracijo medsebojnega vezja Ame+Rme!!

Kaj fiziko muči? Njena lastna nevednost in nerazumevanje vesoljne večno-sedanje elementarne in življenjske zakonitosti. Če jih tole ne strezni - jih ne more strezniti niti Bog več - v njihovi ošabni samopašnosti.

Sedaj bom še opisal konfiguracijo šibkih močnih jedrskih vezi v trdnih snoveh,kapljevini,plinih in magnetih ,ki določajo sočasno gostoto,elastičnost ki je odvisna od napetosti. Vse enačbe bodo obrazložene in jih bodo spremenili. P= m/v =1g cm3    Gostota zlata je p= 19/cm3                                                                                                                                                                                                            
Trdne snovi obdržijo obliko in prostornino  Kapljevine-tekočine obdržijo prostornino in prilagajajo Plini prilagajajo obliko in prostornino
Torej pri trdnih snoveh prevladuje notranja konfiguracija močnih jedrskih vezi pred šibkimi Zlivanje Ame* Rme je zato bolj konstantno in upočasnjeno tudi razpad konfiguracije vezi je daljši.Zunanja matična konfiguracija težje deluje na njih. Pozor! Pri magnetih so izpostavljene samo močne notranje jedrske vezi,ki so v resnici statičnega EM naboja  in izražene zgolj v dipolnosti. Naravni razpad je praktično nemogoč na vseh ravneh ,vedno ostane dipolnost,če ni temperaturnega učinka,ki preseže kritično točko pri magnetitu-585C stopinj.                                                                     Pri kapljevinah –tekočinah  je njihova konfiguracija šibkih in močnih jedrskih vezi Ame+Rme uravnotežena. EM pretok A+Rme je idealen. Iz tega vzroka je pri tekočinah nižja kritična temperatura razpada njihove  vezne konfiguracije močnih –šibkih vezi. Zunanja matična  gravitacijska sila konfiguracija lažje deluje na njih.
Plini-prilagajajo obliko in prostornino!  Pline sestavljajo pretežno šibke jedrske konfiguracije vezi, z razliko od trdnih,EM izmenično sočasno zlivanje rotacija  Ame+Rme je pospešena-razpad konfiguracij je zato hitrejši in pod manjšo temperaturno kritično točko.  

Zaključek NOVO-agregatno stanje snovi določajo medsebojne šibke-močne  vezi notranje konfiguracije A+Rme vrednosti snovi Xmept* pojava. Kritična  temperaturna točka razpada vezi se od trdnih snovi,tekočih k plinastim premo sorazmerno znižuje in obratno od plinastih k trdnim raste.

Sedaj se šele da razumeti osna vez osončja  Sonce-Jupiter/ Črna luknja- Glavna galaktične zvezdna kopica je analogno enaka Jupiter-Sonce.
Kaj se bo zgodilo na koncu 15 milijardnega cikla osončja,ki bo hkrati nov začetek cikla osončja. Proces izmenjave sočasnega  zlivanja  Ame  Jupitra ki do svojih satelitov  izraža Rmept-in Sonce,ki do Jupitra izraža Rme vrednost in do svojih satelitov  Venere-Merkurja Ame vrednost- obratno kot do Jupitra in ostalih planetov. Sonce in Jupiter ustvarita osno EMsilo izmeničnega valovanja rotacije celotnega A+Rme osončja preko osrednje ničelne točke medsebojnega izmeničnega zlivanja Ame+RMe osončja  v asteroidnem pasu. Pri Soncu se dogaja proces,da to iz tekočega (plazme) prehaja preko kritične temperaturne točke zlitja z Jupitrovo  Ame  v plinasto stanje .Jupiter pa iz plinastega agregatnega stanja zaradi prejete Rme Sonca v trdno agregatno stanje.
S tem si Jupiter povečuje voj gravitacijski vlek-Sonce pa ga premo-sorazmerno izgublja,ker mu šibke močne vezi razpadajo Jupitru pa se povečujejo.

Sedaj se da razumeti samo delovanje,samozadostnost,ohranitev me,cikličnost šibke močne vezi in EM silo izmeničnega EM valovanja-rotacije kot prehajanje Ame-v Rme in obratno. Da se razumeti,da boi na koncu 15 milijardnega cikla Jupiter nase potegnil vso A+R maso energijo osončja ,ki se bosta v trenutku zlile in ustvarile isto takšno notranjo konfiguracijo A*Rme kot jo poznamo danes. Zakaj?Zato,ker je  osončje ujeto v matično gravitacijsko konfiguracijo močnih- šibkih vezi  Ame+Rme galaksije.


Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10273 - 25.12.2011 at 11:02:11
 
Alojz in Sandib wrote on 25.12.2011 at 10:47:16:
Še malo razlaganja,da bi se zadeva res razumela!   25.12.2011


Vsak delec,vsaka  Xmept*je vedno  notranji del večje  matične  konfiguracije šibkih, jedrskih vezi,ki je znotraj te matične konfiguracije vezan naprej nazaj znotraj matične Xmept*  konfiguracije s šibkimi ali močnimi jedrskimi silami  in v tej matični konfiguraciji izraža sočasno svojo  Akumulirano in Realizirano mept*.

Če delcu ali X mapt*pojavu  pretrgamo njegove vezi(praktično nemogoče)bo v praznem prostoru navzven izražal  nevtralno Xmept*vrednost sočasno pa bo znotraj sebe izražal zopet lastno notranjo konfiguracijo akumuliranih in realiziranih mept* vrednosti.
Da se bi zadeva lažje razumela bom dal za primerjavo telo-celica. Vsaka celica v našem telesu je ujeta v matično gravitacijsko polje našega telesa in je  naprej in nazaj vezana  v matični telesni konfiguraciji,šibkih močnih vezi kjer sočasno izraža svojo Amept* in Rmept* vrednost .

Če celico iztrgamo iz njenega matičnega gravitacijskega polja telesa ,bo celica izrazila lastno gravitacijsko polje za svoje notranjo konfiguracijo šibkih močnih jedrskih vezi med lastnimi  Amept* in Rmept*  vrednosti.

Podobno je z Zemljo –Zemlja je naprej-nazaj preko obeh polov J/S vezana naprej in nazaj v vezi naprej znotraj osončja izraža akumulirano A mept* vrednost v vezi nazaj S pa svojo Realizirano  mept*-Ta zemljina vez  je močna  na Jugu  in sega v asteroidni pas osončja  in šibka ne  Severu kjer sega do satelita Meseca. Te vezi omogočajo znotraj osončja njegovo  nemoteno izmenično elektromagnetno zlivanje  rotacijo njegovih Amept in Rmept vrednosti,ki sočasno vplivajo na izmenično EM valovanje(plima oseka)rotacijo planet-satelit/i.

Če bi  Zemljo po kakšnem čudežu iztrgali iz te matične gravitacijske  konfiguracije šibkih –močnih vezi  osončja(praktično nemogoče)bi   Zemljine vode  še vedno izražale njeno Amept* vrednost in kopno njeno Rmept* vrednost.

Tu in sedaj se lahko  vidi neumnost kvantne fizike,ki hoče in počne v širših gravitacijskih matičnih konfiguracij  Zemlje,molekule,atoma,jedra,v Cernu gre še dlje,kjer hoče notranjo konfiguracijo šibkih močnih vezi med Ame+Rme vrednostmi praktično pretrgati celo v delcu,ki je v resnici lahko zaznaven kot EM val in nič več,, pa še vedno bo ta val nosil v sebi  konfiguracijo medsebojnega vezja Ame+Rme!!

Kaj fiziko muči? Njena lastna nevednost in nerazumevanje vesoljne večno-sedanje elementarne in življenjske zakonitosti. Če jih tole ne strezni - jih ne more strezniti niti Bog več - v njihovi ošabni samopašnosti.

Sedaj bom še opisal konfiguracijo šibkih močnih jedrskih vezi v trdnih snoveh,kapljevini,plinih in magnetih ,ki določajo sočasno gostoto,elastičnost ki je odvisna od napetosti. Vse enačbe bodo obrazložene in jih bodo spremenili. P= m/v =1g cm3    Gostota zlata je p= 19/cm3                                                                                                                                                                                                            
Trdne snovi obdržijo obliko in prostornino  Kapljevine-tekočine obdržijo prostornino in prilagajajo Plini prilagajajo obliko in prostornino
Torej pri trdnih snoveh prevladuje notranja konfiguracija močnih jedrskih vezi pred šibkimi Zlivanje Ame* Rme je zato bolj konstantno in upočasnjeno tudi razpad konfiguracije vezi je daljši.Zunanja matična konfiguracija težje deluje na njih. Pozor! Pri magnetih so izpostavljene samo močne notranje jedrske vezi,ki so v resnici statičnega EM naboja  in izražene zgolj v dipolnosti. Naravni razpad je praktično nemogoč na vseh ravneh ,vedno ostane dipolnost,če ni temperaturnega učinka,ki preseže kritično točko pri magnetitu-585C stopinj.                                                                     Pri kapljevinah –tekočinah  je njihova konfiguracija šibkih in močnih jedrskih vezi Ame+Rme uravnotežena. EM pretok A+Rme je idealen. Iz tega vzroka je pri tekočinah nižja kritična temperatura razpada njihove  vezne konfiguracije močnih –šibkih vezi. Zunanja matična  gravitacijska sila konfiguracija lažje deluje na njih.
Plini-prilagajajo obliko in prostornino!  Pline sestavljajo pretežno šibke jedrske konfiguracije vezi, z razliko od trdnih,EM izmenično sočasno zlivanje rotacija  Ame+Rme je pospešena-razpad konfiguracij je zato hitrejši in pod manjšo temperaturno kritično točko.  

Zaključek NOVO-agregatno stanje snovi določajo medsebojne šibke-močne  vezi notranje konfiguracije A+Rme vrednosti snovi Xmept* pojava. Kritična  temperaturna točka razpada vezi se od trdnih snovi,tekočih k plinastim premo sorazmerno znižuje in obratno od plinastih k trdnim raste.

Sedaj se šele da razumeti osna vez osončja  Sonce-Jupiter/ Črna luknja- Glavna galaktične zvezdna kopica je analogno enaka Jupiter-Sonce.
Kaj se bo zgodilo na koncu 15 milijardnega cikla osončja,ki bo hkrati nov začetek cikla osončja. Proces izmenjave sočasnega  zlivanja  Ame  Jupitra ki do svojih satelitov  izraža Rmept-in Sonce,ki do Jupitra izraža Rme vrednost in do svojih satelitov  Venere-Merkurja Ame vrednost- obratno kot do Jupitra in ostalih planetov. Sonce in Jupiter ustvarita osno EMsilo izmeničnega valovanja rotacije celotnega A+Rme osončja preko osrednje ničelne točke medsebojnega izmeničnega zlivanja Ame+RMe osončja  v asteroidnem pasu. Pri Soncu se dogaja proces,da to iz tekočega (plazme) prehaja preko kritične temperaturne točke zlitja z Jupitrovo  Ame  v plinasto stanje .Jupiter pa iz plinastega agregatnega stanja zaradi prejete Rme Sonca v trdno agregatno stanje.
S tem si Jupiter povečuje voj gravitacijski vlek-Sonce pa ga premo-sorazmerno izgublja,ker mu šibke močne vezi razpadajo Jupitru pa se povečujejo.

Sedaj se da razumeti samo delovanje,samozadostnost,ohranitev me,cikličnost šibke močne vezi in EM silo izmeničnega EM valovanja-rotacije kot prehajanje Ame-v Rme in obratno. Da se razumeti,da boi na koncu 15 milijardnega cikla Jupiter nase potegnil vso A+R maso energijo osončja ,ki se bosta v trenutku zlile in ustvarile isto takšno notranjo konfiguracijo A*Rme kot jo poznamo danes. Zakaj?Zato,ker je  osončje ujeto v matično gravitacijsko konfiguracijo močnih- šibkih vezi  Ame+Rme galaksije.



Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #10274 - 25.12.2011 at 12:14:16
 
Alojz:
Quote:
Sedaj se da razumeti samo delovanje,samozadostnost,ohranitev me,cikličnost šibke močne vezi in EM silo izmeničnega EM valovanja-rotacije kot prehajanje Ame-v Rme in obratno. Da se razumeti,da boi na koncu 15 milijardnega cikla Jupiter nase potegnil vso A+R maso energijo osončja ,ki se bosta v trenutku zlile in ustvarile isto takšno notranjo konfiguracijo A*Rme kot jo poznamo danes. Zakaj?Zato,ker je  osončje ujeto v matično gravitacijsko konfiguracijo močnih- šibkih vezi  Ame+Rme galaksije.


Tole boš še moral preštudirati. Mar veš, da so že pri opazovanju dogajanja okrog pulzarjev odkrili, da lahko majhna nevtronska zvezda dobesedno "sleče" rdečo orjakinjo ... samo če pride dovolj blizu. Če zamenjaš vlogo Jupitera z nevidnim asteroidnim spremljevalcem v osončju, potem smo bliže dejanskem odgovoru kaj se zgodi na koncu ciklusa .... s samim osončjem. Isto tako postane očitno, kaj zastira Zemljo od energijskega vala iz galaktičnega jedra. Glede vloge Jupitera ... v tej Močni planeti se nabira drugačna esenca, to je nevidno sonce ... ki ni njujno da na koncu postane pritlikavka, ampak se transformira in osvobodi materialnega oklepa. Mi takole lahko samo ugibamo kakšno je jedro, ko pa niti ne pogruntamo o Zemljinem jedru ... neke razlage so, da je to neka težka železna krogla Grin. Morda je to nekaj drugega kot železo, ampak neka supergosta in težka materija, ogreta na zelo visoko temperaturo.
Če bomo razmišljali le na relaciji masnih centrov in njenih satelitov, smo dejansko bistveno spregledali. Kam obrniti fokus? V medplanetarni prostor, v medzvezdni prostor, ... v to kar fizično ne moremo pronikniti, ampak le z notranjim uvidom. Isto tako zanemarjamo notranji prostor v atomu, nič se ne poglablja v to kar je med jedrom atoma in elektronsko ovojnico. Tega kar je tako očitno, nam vsepovsod, a nevidno ... o temle nič ne vemo. Upal sem, da bo kdo kaj o tem praznem "prostoru" kaj rekel. Kakšne moči in vibracije? Vsaj to!

svetel pozdrav in lepe praznike vsem!
Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 683 684 685 686 687 ... 764