Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 44323 times)
ajgor
Ex Member




Re: Koledar starih Mayev
Reply #30 - 01.11.2008 at 12:05:07
 
Alojz in Sandib wrote on 01.11.2008 at 11:48:59:
Quote:
Nisem rekel, da ni O.K.. Le, da se mi je zgodila primerjava. Saj tudi komerat ni slab, drugače bi ga pustil v Indiji.

Lp,Igor


Točno to sem imel v mislih. Si bil pri njemu-komeratu?

Ja, sem ga pogledal. Sedaj se že čudi sam sebi, kako je lahko živel v taki iluziji. Pravzaprav je tudi on imel nek koncept iluzije in je deloval (ali še, se bo videlo) iz iluzije. Fascinirale so ga ideje, lastne. Sedaj pripravlja drva in je še srečen, da je prišel nazaj domov.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Koledar starih Mayev
Reply #31 - 08.11.2008 at 20:29:20
 
Iluzija, ne-iluzija. V čem je sploh razlika? Če je miš pod vplivom iluzije, potem je iluzija, da ni pod vplivom iluzije. Če pa je ne-iluzija, potem pa je miš resnično pod vplivom iluzije. Razen če ni. Kar spet pade pod pojem iluzije. Ali pa ne. Mogoče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Koledar starih Mayev
Reply #32 - 08.11.2008 at 22:08:50
 
Quote:
Iluzija, ne-iluzija. V čem je sploh razlika? Če je miš pod vplivom iluzije, potem je iluzija, da ni pod vplivom iluzije. Če pa je ne-iluzija, potem pa je miš resnično pod vplivom iluzije. Razen če ni. Kar spet pade pod pojem iluzije. Ali pa ne. Mogoče.

Razlika je v tem, da od iluzije postaneš lačen, nimaš denarja za karto, da se vrneš domov. Resnica ali realnost je, da ti v želodcu kruli, nimaš kje spati, si v daljni neznani deželi.

Iluzija je, da misliš, da imaš prijatelje, ki naj bi te rešili iz obupa, resnica je da te na letališču čaka karta in obrok hrane.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Koledar starih Mayev
Reply #33 - 14.12.2008 at 22:54:55
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Koledar starih Mayev
Reply #34 - 29.12.2008 at 11:30:32
 
Quote:

Evo, Igor, to je to, dobro da si mi omenil tole v soboto, sem si zdaj pogledal.

Najprej kar nisem mogel razumeti, zakaj toliko omenjaš etiko, ker to je bilo tako ali tako samoumevno, mene je zanimalo nekaj drugega. Zdaj to znam obrazložiti.

7. Novembra 1997 sem jaz doživel delček kozmične zavesti. To je tisto kar sem govoril o ničelni oz. središčni točki, ko sta obe sili yin in yang bili v zelo približnem ravnovesju. A takrat me je življenje samo vrglo v tisto točko in je bilo nezavedno. Do pred dveh tednov.

Igor, to kar mene že ves čas zanima in o čemer sploh želim razpravljati je Kozmična Zavest, tisti zadnji cikel, ki se bo glede na ta video na globalni ravni začel 10. februarja 2011. Hočem povedati, da se je v meni že začel!

In sedaj ti lahko povem, da bo takrat ljudi dobesedno metalo v središčno točko. Če bodo takrat bolj na strani yanga jih bo metalo proti yinu, če bodo na strani yina jih bo metalo na stran yanga, in na neki točki bo vse obstalo na Središčni točki in to bo rojstvo Kozmične Zavesti!!!!

Igor, dva dni me je zdaj nekaj držalo nazaj, da nisem mogel čist izraziti, zdaj pa upam, da mi dovoliš, da lahko. Torej: zdajle še nismo na ravni Kozmične Zavesti zaradi enega samega razloga - yin in yang nista v popolnem ravnovesju. V meni je več yina in zdaj vse kar počnem je le to, da zavestno povečujem yang energijo. To je to.

Sedaj pa dovoli, da tudi tebi nekaj predlagam, oz. dovoli mi, da "pametujem" na tvoj račun, tako ali tako boš sam presodil, če to že potrebuješ ali ne. Evo, takole gre: ti imaš sedaj presežek yang (realizirane) energije, isto Alojz. No, in ti bi sedaj "moral" (seveda če si pripravljen) povečevati akumulirano energijo z odpovedjo mesu, tobaku, kavu, in realiziranim stvarem (tako hrani, pijači in dejanjem) - no, v bistvu bi moral sedaj imeti več akumuliranih stvari, ampak seveda tudi nekaj realiziranih, a zagotovo precej več akumuliranih. In sprva bi tvoje telo in um to čutila kot šok (kar resnično je) ampak tvoje energije bi se uravnoteževale bolj in bolj, ker sedaj nikakor nista. Če tega še ne vidiš, boš to pač kmalu sprevidel, jaz sem že - zase in za druge.

Tako da zgornji opis jaz predajam kot moj uvid in kot mojo pomoč drugim ljudem. Jaz ponavljam še enkrat: delček kozmične zavesti sem jaz že izkusil in sicer sem jo izkušal cel mesec od 7. februarja 1997 naprej, potem se je tisto delno ravnovesje zaradi mojega neznanja porušilo in šel sem preveč na akumulirano yin stran. Sedaj grem pa zavestno proti sredini, samo za to se gre.

Tako da vse kar sem zgoraj opisal me je v bistvu "žrlo" že od sobote, ker sem točno to videl in sem to hotel izraziti, a nisem še imel prave podpore, dokler si nisem danes pogledal zgornjega videa. To je to.

Kozmična Zavest je pogojena s Kozmičnim Ravnotežjem. Oziroma Kozmično Ravnotežje je Kozmična Zavest.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Koledar starih Mayev
Reply #35 - 29.12.2008 at 11:56:30
 
Poet, ti omenjaš Co-creation zavest, ki se razvije do izkustva in obstoja. Pričetek cikla je 3. 11. 2010 in do 28.10.2011. Pri tem koledarju Tune sem preštudiral tudi, kako ga je umestil v gregorjanski čas. Ker sem skeptik pri takšnih stvareh, no po tem preverjanju sem ugotovil, da lahko vzamemo tudi malo tolerance. Datumsko me ni povsem prepričal, vendar glede na zavest ljudi tu na zemlji klapa. Vse klapa. Če te zanima maš na straneh, ki sem jih dal od Mayev vse to napisano, le preštudirat moraš in vklopit v svojo zavest, uvidit pri svoji zavesti ali to drži.

Kozmična zavest je celost, celota, ko nisi več delček te zavesti, ampak dejansko si ta zavest ti. Ti še vedno govoriš o pristopu iz zunaj na vznoter. To pomeni, da je pomembno kaj ješ, kaj govoriš itd. To vse so zapovedi, katere imaš privzgojene. Pojdi v sebe, naredi rez, kot sem ti rekel. rez postopnosti. Postopnost te umrtviči, postopnost je časovni interval, misel te naredi omejenega, plitkega.

Brez etike, pa tako ne moreš biti to kar si. To pomeni cikel etike, spoznanje kdo si. Etika je zato najpomembnejša. Brez nje ni nič. Poglej vsi ki govorijo o ljubezni do ljudi so v zmoti. To bazira na umu, misli in povej mi kako boš lahko imel rad vse ljudi? Nemogoče. Zato je etika, horizontalni red, ki pomeni prijateljstvo. Pri prijateljstvu ni podrejanja ne vzvišenosti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Koledar starih Mayev
Reply #36 - 29.12.2008 at 12:27:30
 
Quote:
Kozmična zavest je celost, celota, ko nisi več delček te zavesti, ampak dejansko si ta zavest ti. Ti še vedno govoriš o pristopu iz zunaj na vznoter. To pomeni, da je pomembno kaj ješ, kaj govoriš itd. To vse so zapovedi, katere imaš privzgojene. Pojdi v sebe, naredi rez, kot sem ti rekel. rez postopnosti. Postopnost te umrtviči, postopnost je časovni interval, misel te naredi omejenega, plitkega.

OK, tu bom jaz pač rekel, da je moje izkustvo tako kot sem ga opisal, sicer je pa res, da me je hipoma vrglo v tisto stanje, ampak postopno pa se je do tiste točke povečeval šok za telo in um, ko sem prehajal iz enega pola proti drugemu. No, in ko um ni več zdržal tega trenja tedaj je padel dol in rezultat je bilo tisto stanje, ki je izplavalo na površje.

Tako da jaz se držim poti od zunaj navznoter, ker to je očitno moja pot. Če pa je tvoja pot od znotraj navzven potem ti pa to tudi v celoti priznavam, in te ne bom več želel prepričati, da je nemara prava pot od zunaj navznoter. To je očitno bila še moja napaka, ki je od sedaj naprej ne bom več delal. Vsak ima svojo pot in tako naj bo, oštja. Jeli?

Lep pozdrav, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Koledar starih Mayev
Reply #37 - 29.12.2008 at 13:12:55
 
El Pesnik wrote on 29.12.2008 at 12:27:30:
Quote:
Kozmična zavest je celost, celota, ko nisi več delček te zavesti, ampak dejansko si ta zavest ti. Ti še vedno govoriš o pristopu iz zunaj na vznoter. To pomeni, da je pomembno kaj ješ, kaj govoriš itd. To vse so zapovedi, katere imaš privzgojene. Pojdi v sebe, naredi rez, kot sem ti rekel. rez postopnosti. Postopnost te umrtviči, postopnost je časovni interval, misel te naredi omejenega, plitkega.

OK, tu bom jaz pač rekel, da je moje izkustvo tako kot sem ga opisal, sicer je pa res, da me je hipoma vrglo v tisto stanje, ampak postopno pa se je do tiste točke povečeval šok za telo in um, ko sem prehajal iz enega pola proti drugemu. No, in ko um ni več zdržal tega trenja tedaj je padel dol in rezultat je bilo tisto stanje, ki je izplavalo na površje.

Tako da jaz se držim poti od zunaj navznoter, ker to je očitno moja pot. Če pa je tvoja pot od znotraj navzven potem ti pa to tudi v celoti priznavam, in te ne bom več želel prepričati, da je nemara prava pot od zunaj navznoter. To je očitno bila še moja napaka, ki je od sedaj naprej ne bom več delal. Vsak ima svojo pot in tako naj bo, oštja. Jeli?

Lep pozdrav, Poet


Sam bi povedal samo tole: Nikoli se ne družim z ljudmi, da bi jim delim recepte in jih ocenjeval.Družim se zaradi družbe in zato,da pomagam če lahko. Vsako ocenjevanje je znak lastne slabosti.Mnenja je nekaj drugega.Ocenjevati in deliti recepte je vedno zame znak naše šibkosti,bojazljivosti neiskrenosti in zaprtosti vase,kar je zopet izraz egoizma in nemoralnosti.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Koledar starih Mayev
Reply #38 - 29.12.2008 at 13:21:45
 
[quote author=Sandib link=1195919035/37#37 date=1230552775]El Pesnik wrote on 29.12.2008 at 12:27:30:
Quote:
Kozmična zavest je celost, celota, ko nisi več delček te zavesti, ampak dejansko si ta zavest ti. Ti še vedno govoriš o pristopu iz zunaj na vznoter. To pomeni, da je pomembno kaj ješ, kaj govoriš itd. To vse so zapovedi, katere imaš privzgojene. Pojdi v sebe, naredi rez, kot sem ti rekel. rez postopnosti. Postopnost te umrtviči, postopnost je časovni interval, misel te naredi omejenega, plitkega.

OK, tu bom jaz pač rekel, da je moje izkustvo tako kot sem ga opisal, sicer je pa res, da me je hipoma vrglo v tisto stanje, ampak postopno pa se je do tiste točke povečeval šok za telo in um, ko sem prehajal iz enega pola proti drugemu. No, in ko um ni več zdržal tega trenja tedaj je padel dol in rezultat je bilo tisto stanje, ki je izplavalo na površje.

Tako da jaz se držim poti od zunaj navznoter, ker to je očitno moja pot. Če pa je tvoja pot od znotraj navzven potem ti pa to tudi v celoti priznavam, in te ne bom več želel prepričati, da je nemara prava pot od zunaj navznoter. To je očitno bila še moja napaka, ki je od sedaj naprej ne bom več delal. Vsak ima svojo pot in tako naj bo, oštja. Jeli?

Lep pozdrav, Poet


Sam bi povedal samo tole: Nikoli se ne družim z ljudmi, da bi jih opazoval v njihovem početju jim nato delim recepte  jih ocenjeval in hranil na ta način svoj ego..Družim se zaradi družbe in zato,da pomagam če lahko. Vsako ocenjevanje je znak lastne slabosti.Mnenja je nekaj drugega.Ocenjevati in deliti recepte je vedno zame znak naše šibkosti,bojazljivosti neiskrenosti in zaprtosti vase,kar je zopet izraz egoizma in nemoralnosti. Takšni ljudje ,ki iščejo pomoč in jo tudi brezpogojno dobijo,(in so tako tudi sprejeti) ,se potem ko spoznajo svojo zmoto, še zelo radi s svojo gnojnico polijejo.
Nekomu rečeš pomagal si mi. V naslednjem trenutku ga pa v lastni nemoralnosti opljuvaš do kosti. Je to nenačelno,moralno,ali samo nezrelo? Verjamem,da je samo nezrelo,ker tako hočem verjeti sam!!!!!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Koledar starih Mayev
Reply #39 - 15.01.2009 at 14:04:54
 
[quote author=Sandib link=1195919035/38#38 date=1230553305][quote author=Sandib link=1195919035/37#37 date=1230552775][quote author=Kozmicni_Poet link=1195919035/36#36 date=1230550050][quote author=ajgor link=1195919035/35#35 date=1230548190]
Quote:
Kozmična zavest je celost, celota, ko nisi več delček te zavesti, ampak dejansko si ta zavest ti. Ti še vedno govoriš o pristopu iz zunaj na vznoter.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Koledar starih Mayev
Reply #40 - 15.01.2009 at 14:07:15
 
Edited:
[quote author=ajgor link=1195919035/35#35 date=1230548190]Poet, ti omenjaš Co-creation zavest, ki se razvije do izkustva in obstoja. Pričetek cikla je 3. 11. 2010 in do 28.10.2011. Pri tem koledarju Tune sem preštudiral tudi, kako ga je umestil v gregorjanski čas.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Koledar starih Mayev
Reply #41 - 15.01.2009 at 14:27:59
 
[quote]M.L. wrote on 15.01.2009 at 14:07:15:
Edited:
Quote:
Poet, ti omenjaš Co-creation zavest, ki se razvije do izkustva in obstoja. Pričetek cikla je 3. 11. 2010 in do 28.10.2011. Pri tem koledarju Tune sem preštudiral tudi, kako ga je umestil v gregorjanski čas.

Smiley
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Koledar starih Mayev
Reply #42 - 15.01.2009 at 16:52:49
 
M.L.

Se hecaš?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Koledar starih Mayev
Reply #43 - 15.01.2009 at 17:23:51
 
Alojz in Sandib wrote on 15.01.2009 at 16:52:49:
M.L.

Se hecaš?

Malo je obarval stran. Se mu je zdela dolgočasna.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Koledar starih Mayev
Reply #44 - 15.01.2009 at 21:51:30
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 15.01.2009 at 16:52:49:
M.L.

Se hecaš?

Malo je obarval stran. Se mu je zdela dolgočasna.

Lp,Igor

Nič od tega fantje, ni pa nič resnega, tako da se ne sekirati.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5