Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 13133 times)
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #15 - 10.11.2007 at 13:23:48
 
Quote:
Ohja... Mene takšne debate grozno utrujajo. Butast se mi zdi, da raje razmišljaš o smislu življenja in religije in o njem postavljaš burne debate, namesto da bi smisel našel sam - z religijo, ki si jo želiš, in življenjem, kakršnega si izbereš.


Ej, maš v bistvu zelo prav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #16 - 10.11.2007 at 22:30:14
 
Svobodnjak wrote on 08.11.2007 at 12:12:23:
Vojna napoved:
Tako, pristna debata je zdaj odprta.  ...Tu se končno lahko oddahnemo od morije ustavne prepovedi "verske nestrpnosti" - prepovedi, ki onemogoča pristno religiozno debato.


Vojna napoved in gledanje preko puškine cevi ne omogoča pristne debate.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #17 - 10.11.2007 at 22:31:10
 
Oldio wrote on 09.11.2007 at 22:41:45:
Svaka čast Svobodnjak.
Obstaja pa en problem, če vse te bedarije na nek način ukinemo, dobimo precejšno količino izgubljenih ovčk, kaj bomo z njimi.



Kaj češ ti počet z ovčkami, če si pa kozel?
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: VOJNA NAPOVED
Reply #18 - 11.11.2007 at 00:21:40
 
Hahah... Grin
Go Bamby, go Bamby... Smiley Smiley

Oldi, ko gre za spoštovanje sočloveka, je vmes skoraj vedno tudi religija. Ti bi izgubljene ovčke najbrž podil na trdna tla, pri tem pa pozabljaš, da so oni že na tleh - ampak so recimo na višji nadmorski višini kot ti.  Cheesy Najbrž si slišal že za veliko ljudi, katerim je duhovnost bistvo, mnogim je vera spremenila življenje, jih notranje (pa tudi zunanje) ozdravila, jih prenovila. In gledano na stopnjo duhovnosti (ki posledično pomeni tudi zaupanje vase, vero v ljubezen, itd.) so mnogi verujoči na stopnji nadmorske višine Himalajskih vrhov, ti se pa najbrž nahajaš nekje v Katarski depresiji. Smiley
Ne obsojam, da ne veruješ - v bistvu te nimam kaj obsojat. Sem pa mnenja, da ni prav, da imaš vero za "krneki". Pomojem si samo bolj skeptičen, ampak tud nisi edini. Smiley
Sem dost mlada, ampak vem, da religija ni sam Jezus na križu (približn tko si rekel ti), Jezus pa ni bil Bog, marveč Mesija.

Svobodnjak, če je to debata, bi potem morda lahko malce bolj sodeloval v njej, ker sta z Oldijem za zdaj edina proti religijam. Bogomor? Kdo zapravlja čas s takimi forami? Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #19 - 13.11.2007 at 18:45:35
 
Quote:
Hahah... Grin
Go Bamby, go Bamby... Smiley Smiley

Oldi, ko gre za spoštovanje sočloveka, je vmes skoraj vedno tudi religija. Ti bi izgubljene ovčke najbrž podil na trdna tla, pri tem pa pozabljaš, da so oni že na tleh - ampak so recimo na višji nadmorski višini kot ti.  Cheesy Najbrž si slišal že za veliko ljudi, katerim je duhovnost bistvo, mnogim je vera spremenila življenje, jih notranje (pa tudi zunanje) ozdravila, jih prenovila. In gledano na stopnjo duhovnosti (ki posledično pomeni tudi zaupanje vase, vero v ljubezen, itd.) so mnogi verujoči na stopnji nadmorske višine Himalajskih vrhov, ti se pa najbrž nahajaš nekje v Katarski depresiji. Smiley
Ne obsojam, da ne veruješ - v bistvu te nimam kaj obsojat. Sem pa mnenja, da ni prav, da imaš vero za "krneki". Pomojem si samo bolj skeptičen, ampak tud nisi edini. Smiley
Sem dost mlada, ampak vem, da religija ni sam Jezus na križu (približn tko si rekel ti), Jezus pa ni bil Bog, marveč Mesija.

Svobodnjak, če je to debata, bi potem morda lahko malce bolj sodeloval v njej, ker sta z Oldijem za zdaj edina proti religijam. Bogomor? Kdo zapravlja čas s takimi forami? Shocked


OZDRAVILI ČESA?-
"Biološka": Genetsko degenerirani zaradi "enakosti vseh pred Bogom", ne-dopuščanje izumrtja ponesrečkom narave, grob in neobčutljiv fetiš pomaganja bližnjemu (tudi ko noče pomoči, ko zamira, ko je le še čisti propad, ko je sam - kot organska degeneracija - "greh" nasproti naravi), povzdigovanje bolezenskih tendenc v "svetniške" vrline, povzdigovanje feminiziranih moških in maskiliziranih žena, vnaprejšnje zatrtje vsake življenjske veličine, vsakega dominantnega tipa - vojskovodje, znanstvenika, imoralnega umetnika, strastnega ljubimca: fukača... poveličevanje izkrivljenih anti-bioloških principov: brezmadežnost, reprodukcija kot madež, smrt kot odrešenje... boljšanje in propagiranje DNKja je biološki smisel živali (torej tudi človeka)! Krščanstvo: največji "greh" nasproti "naravni selekciji"!

Hmm ovčiče ovčice...kaj z njimi?


Saj jih v Iraku,ter ostalih križnih zariščih potrebujemo še in še.Hm in še bi se dale uporabit.

Duhovneži!!

Vidim da, intezivno zagovarjate obstoj boga!

A mu vsak dan iskazujete spoštovanje?
Kakšen je vaš način izkazovanja špoštovanja do vašega boga?


Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: VOJNA NAPOVED
Reply #20 - 13.11.2007 at 19:22:37
 
Spoštovanje Bogu ne izkazuješ le z molitvijo, ampak mislijo nanj, mislijo na ljubezen, mislijo na to, da bo vse dobro, itd. Vsaj jaz tko delam. In mi pomaga čedalje bolj. Naučila sem se na vse, kar imenujem za slabo, pogledat še iz druge strani. In to me tolaži, počasi zapolnjuje mojo praznino... Edina pot do tega, da zares spoznaš boga, je da sam postaneš brezpogojna ljubezen.

Seveda je normalno, da želimo pomagati umirajočem človeku, ko nas potrebuje, ker se bojimo smrti. Vsi to delamo. Mnogi učitelji so nam nemalokrat pokazali, da je smrt nekaj povsem naravnega in za dušo odrešitev vseh fizičnih spon, prehod v neko drugo dimenzijo. Tam duša spet dobi telo. V trenutku smrti ji postane jasno, zaradi česa obstaja in del česa je. Takrat začuti popolno ljubezen in spozna energijo vesoljstva.
V bistvu bi morali bližnjemu pustiti, da v miru odide, ker si to želi njegova duša. To je tisto, k čemer stremi vsako bitje, ko se zave, da je na tem svetu opravilo vse, kar lahko.
Ne obstaja bolezen, ki si ji delno ne bi nakopal človek sam. Mnoge psihične težave in motnje jih lahko povzročijo. Tako kot jo pridobimo, se je lahko tudi znebimo.
Zakaj bi bila reprodukcija greh? Zakaj bi Bog iznašel nekaj tako vznemirljivega, kot je spolnost, če bi želel, da je ne bi uporabljali? Spolnost je super. Glede celibatov pa... Nič ti ni treba, vse je stvar lastne izbire. In odrekanje je dobro v primeru, če se po njem počutimo dobro. Če se slabo, je odrekanje slabo.
Zakaj bi blio krščanstvo greh? Ljudje se sploh ne zavedamo bistva tistega, kar je učil Jezus pred 2000 leti. V imenu krščanstva se je dogajalo mnogo slabih stvari, pa to še ne pomeni, da je samo krščanstvo slabo. Njegovo bistvo je prav tako kakor je bistvo islama ali budizma. Naravna selekcija pa pri tem nima povsem nič. V naravi vlada pravilo, da preživi najspretnejši, najhitrejši, najmočnejši. A nekje sem zasledila stavek: Nikoli ni med ljudmi ničesar povedanega o blaženosti najradostnejšega ali najljubečega.
Manipuliranje DNK-ja morda za zdaj kaže dobre rezultate in osupljive dosežke, pa vendar se lahko vprašamo: bo naše potomce v 22. stoletju zanimalo, kako so leta 2007 znanstveniki ustvarili super miš z spremenjenimi geni, da je lahko šprintala 6 ur skupaj? Najbrž jih bo bolj zanimalo lastno preživetje in kje za vraga smo ga mi polomili, da je 200 ali 300 let kasneje pol svetovnega prebivalstva brez vode, druga polovica pa brez zdravil in hrane. Ampak ne, ljudje si zastiskamo oči pred lakoto, vojnami, čeprav vemo, da bi lahko vse svetovne probleme odpravili v enem samem dnevu. In zakaj jih ne? Ker se tako odločimo. To pa pomeni, da tega preprosto nočemo. Ne, da tega noče posameznik, ampak celotne organizacije. Večini se smilijo ljudje, ki živijo v pomanjkanju, ampak se vsak umakne, češ da to ni njegova stvar. In res ni le njegova; je stvar vseh, pa če si homoseksualec, eskim, črnec, ku-klux-klanovec, ali George Bush.
Misli, spremenjena v dejanja, bi vse to lahko spremenila. Če bi le hoteli... Wink

Ups, tole je izpadl malce dolgo... Sorry če se vam ne bo dalo brat ali pa če bo izpadlo kot nakladanje-to je samo moje mnenje. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #21 - 14.11.2007 at 10:58:14
 
Quote:
Spoštovanje Bogu ne izkazuješ le z molitvijo, ampak mislijo nanj, mislijo na ljubezen, mislijo na to, da bo vse dobro, itd. Vsaj jaz tko delam. In mi pomaga čedalje bolj. Naučila sem se na vse, kar imenujem za slabo, pogledat še iz druge strani. In to me tolaži, počasi zapolnjuje mojo praznino... Edina pot do tega, da zares spoznaš boga, je da sam postaneš brezpogojna ljubezen.
Seveda je normalno, da želimo pomagati umirajočem človeku, ko nas potrebuje, ker se bojimo smrti. Vsi to delamo. Mnogi učitelji so nam nemalokrat pokazali, da je smrt nekaj povsem naravnega in za dušo odrešitev vseh fizičnih spon, prehod v neko drugo dimenzijo. Tam duša spet dobi telo. V trenutku smrti ji postane jasno, zaradi česa obstaja in del česa je. Takrat začuti popolno ljubezen in spozna energijo vesoljstva.
V bistvu bi morali bližnjemu pustiti, da v miru odide, ker si to želi njegova duša. To je tisto, k čemer stremi vsako bitje, ko se zave, da je na tem svetu opravilo vse, kar lahko.
Ne obstaja bolezen, ki si ji delno ne bi nakopal človek sam. Mnoge psihične težave in motnje jih lahko povzročijo. Tako kot jo pridobimo, se je lahko tudi znebimo.
Zakaj bi bila reprodukcija greh? Zakaj bi Bog iznašel nekaj tako vznemirljivega, kot je spolnost, če bi želel, da je ne bi uporabljali? Spolnost je super. Glede celibatov pa... Nič ti ni treba, vse je stvar lastne izbire. In odrekanje je dobro v primeru, če se po njem počutimo dobro. Če se slabo, je odrekanje slabo.
Zakaj bi blio krščanstvo greh? Ljudje se sploh ne zavedamo bistva tistega, kar je učil Jezus pred 2000 leti. V imenu krščanstva se je dogajalo mnogo slabih stvari, pa to še ne pomeni, da je samo krščanstvo slabo. Njegovo bistvo je prav tako kakor je bistvo islama ali budizma. Naravna selekcija pa pri tem nima povsem nič. V naravi vlada pravilo, da preživi najspretnejši, najhitrejši, najmočnejši. A nekje sem zasledila stavek: Nikoli ni med ljudmi ničesar povedanega o blaženosti najradostnejšega ali najljubečega.
Manipuliranje DNK-ja morda za zdaj kaže dobre rezultate in osupljive dosežke, pa vendar se lahko vprašamo: bo naše potomce v 22. stoletju zanimalo, kako so leta 2007 znanstveniki ustvarili super miš z spremenjenimi geni, da je lahko šprintala 6 ur skupaj? Najbrž jih bo bolj zanimalo lastno preživetje in kje za vraga smo ga mi polomili, da je 200 ali 300 let kasneje pol svetovnega prebivalstva brez vode, druga polovica pa brez zdravil in hrane. Ampak ne, ljudje si zastiskamo oči pred lakoto, vojnami, čeprav vemo, da bi lahko vse svetovne probleme odpravili v enem samem dnevu. In zakaj jih ne? Ker se tako odločimo. To pa pomeni, da tega preprosto nočemo. Ne, da tega noče posameznik, ampak celotne organizacije. Večini se smilijo ljudje, ki živijo v pomanjkanju, ampak se vsak umakne, češ da to ni njegova stvar. In res ni le njegova; je stvar vseh, pa če si homoseksualec, eskim, črnec, ku-klux-klanovec, ali George Bush.
Misli, spremenjena v dejanja, bi vse to lahko spremenila. Če bi le hoteli... Wink

Ups, tole je izpadl malce dolgo... Sorry če se vam ne bo dalo brat ali pa če bo izpadlo kot nakladanje-to je samo moje mnenje. Smiley



Hmm lepo napisano!

Dvigni se in si začni nabirat svoje izkušnje.

Začni dvomit v razlage tega sveta.

Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: VOJNA NAPOVED
Reply #22 - 14.11.2007 at 15:10:40
 
Izkušenj in spozanj sem imela v svojem življenju kljub mladosti ogromno. In vsa, ki se jih lahko spomnim danes, so v sebi skrivala sporočilo, in vsak spomin le potrjuje to, kar spoznavam glede vere. In prav zato ne dvomim v te razlage, ker sem jih spoznala tud sama, ko sem se mal poglabljala.
Res pa je, da ne moreš govorit da Boga poznaš, dokler ti to govorijo drugi. Najprej ga morš spoznat sam. Potem vse razumeš pa resnično veruješ.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #23 - 15.11.2007 at 13:50:25
 
Go, Bat, go   Wink Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: VOJNA NAPOVED
Reply #24 - 16.11.2007 at 00:30:20
 
Svobodnjak wrote on 13.11.2007 at 18:45:35:
Duhovneži!!

Vidim da, intezivno zagovarjate obstoj boga!

A mu vsak dan iskazujete spoštovanje?
Kakšen je vaš način izkazovanja špoštovanja do vašega boga?



Pozdrav Svobodnjak   Smiley

Spoštovanje do našega Boga, kaj naj bi imeli po tvojem vsak svojega Boga ali kaj?

V svoja vprašanja skrivaš take neumne  pasti in verjetno se potem počutiš pametnega, pametnejšega od ostalih.  

Ti, ki naj bi bil svoboden ali si osvobojen tudi svojega EGA ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #25 - 22.11.2007 at 13:01:41
 
Quote:
Svobodnjak wrote on 13.11.2007 at 18:45:35:
Duhovneži!!

Vidim da, intezivno zagovarjate obstoj boga!

A mu vsak dan iskazujete spoštovanje?
Kakšen je vaš način izkazovanja špoštovanja do vašega boga?



Pozdrav Svobodnjak   Smiley

Spoštovanje do našega Boga, kaj naj bi imeli po tvojem vsak svojega Boga ali kaj?

V svoja vprašanja skrivaš take neumne  pasti in verjetno se potem počutiš pametnega, pametnejšega od ostalih.  

Ti, ki naj bi bil svoboden ali si osvobojen tudi svojega EGA ?


Drugače povedano,gdo ima večjega.To smo že prerasli v osnovni šoli.

Če je razumeti,kot napihovanje ega,se opravičujem.

Sploh ne gre za to!

Ampak za dejstva,da religije in verstva v boga na svetu prevladujejo že tisočletja.
In v kolikor pogledamo sliko danes,vidimo kam nas je to pripeljalo.

Čas je za novo luč,vprašanje je le kolk si bomo to dovoli,ter naredili bogomor.






Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #26 - 23.11.2007 at 02:08:33
 
Svobodnjak wrote on 22.11.2007 at 13:01:41:
Čas je za novo luč

In kaj je po tvoje ta nova luč?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #27 - 24.11.2007 at 03:46:29
 
Dayaran wrote on 23.11.2007 at 02:08:33:
Svobodnjak wrote on 22.11.2007 at 13:01:41:
Čas je za novo luč

In kaj je po tvoje ta nova luč?



Varčna žarnica, ki mu jo je podarilo elektro podjetje.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: VOJNA NAPOVED
Reply #28 - 24.11.2007 at 11:06:08
 
Bamby wrote on 24.11.2007 at 03:46:29:
Varčna žarnica, ki mu jo je podarilo elektro podjetje.


Ja, ta pa res kr v redu svet!  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: VOJNA NAPOVED
Reply #29 - 24.11.2007 at 11:25:20
 
Svobodnjak wrote on 22.11.2007 at 13:01:41:
Čas je za novo luč,vprašanje je le kolk si bomo to dovoli,ter naredili bogomor.




In kaj na bi bil zate bogomor, bogomor, kot bog umor  Questioning ali kaj ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3