Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5574 times)
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Ljubiti sebe
05.11.2007 at 14:43:25
 
Zanima me, kako ljubite sebe? Ne v teoriji, ampak v praksi.

Zanimivo je kako lahko spremeniš prehrano, meditiraš, dihaš, se giblješ ipd.
in da se pozna - izboljšajo se odnosi z drugimi, živiš bolj mirno, v skladu s sabo..

ampak kmalu res ugotoviš, še posebej, če se boriš recimo z boleznijo, da če si ne popedenaš notranjosti,
če ne ljubiš samega sebe, še vedno ostajaš v nekem istem vzorcu. Bolezen je dober pokazatelj koliko si res naredil na sebi. Ker se lahko leta trudiš, ampak dokler res ne spremeniš nekaj v notranjosti, do takrat je vedno ista zgodba in se bolezen ponavlja, vrne ali pa ji enostavno ni konca.  

Pri meni je fora v tem, da mi pozitivno razmišljanje pomaga, razmišljanje a la "tukaj in zdaj", sprehodi v naravo, smeh, sprejemanje zunanje mene (videza, uspehov, odnosi z drugimi), ampak mi ob tem ostaja ena velika praznina. Še vedno je v meni preveč bolečine, žalosti in razočaranj. Nad sabo, ne nad drugimi. In si te praznine ne znam zafilat. Zato padam v še večji ektrem tega, da sem po eni strani vesela, da živim, po drugi pa se zavedam, kako si po toliko letih dela ne sebi še vedno ne znam odpustit, ne znam se sprejet (sebe znotraj ipd).
Govorim o ljubezni do sebe znotraj, da se sprejmeš, si odpustiš in se ljubiš brezpogojno.

Resno me zanima, ima kdo kakšen nasvet, kako se to naredi v praxi ?
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Ljubiti sebe
Reply #1 - 05.11.2007 at 15:32:50
 
Opisala si tradicionalen pristop od zunaj navznoter, postopoma, z raznimi vajami in odpovedovanjem. S tem zavest omejuješ, postane topa in disciplinirana. Takšna zavest, pa potem karkoli išče, najde v soglasju s svojo zmedo.
Prvo kar lahko narediš je, ne išči več resnice, ki jo obljublja nekdo drug. Ne sledi slepo takšnim pristopom, ki obljubljajo lagodno duhovno življenje. Torej je stvar v zanikanju, pa ne apriori, ampak, ker razumeš neumnost tradicionalnih pristopov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ljubiti sebe
Reply #2 - 05.11.2007 at 17:24:05
 
jest se zadnje case ljubim na tak nacin, da se trudim jemat stvari take kot so in da delam stvari, ki so mi tezke. odpuscanje si zasluzim, men ne gre drugace in zasluzim si ga s soocenji z resnico in premagovanjem slabosti.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Ljubiti sebe
Reply #3 - 05.11.2007 at 23:21:39
 
... hja, se ljubim, TODA ne preveč, ker lahko hitro prevlada sebična ljubezen, kar pa je spet skrajno nevarnooooo,,,,,..... Shocked  Tongue Embarrassed Lips Sealed  Cry   ...
  zatooo,,,....   leee po pametiii  Exclaim  Roll Eyes Exclaim

- Saj ni problem, sprejeti se, + ljubiti se, ...
AAAMPAK, ravno ZATO, ker se ljubiš, z vsem bitjem , celostno, ti potem ni vseeno za svoje ubogo življenje , zato si ga želiš - ne samo ohraniti, ampak tudi izboljšati , - na vse možne prave/dobre načine  Roll Eyes Kiss. ( tu ne mislim nič materialnega , da ne bo kake pomote,  Exclaim Cool)
In, šele to je potem približno pravo življenje - da začneš delati na sebi , po dolgoletnem "dopustu"  Wink Cheesy Cool .
+ lahko nočko,  Cool
Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Ljubiti sebe
Reply #4 - 05.11.2007 at 23:37:13
 
Ma kva pa vem, men se zdi, da je včasih boljš manj razmišljat o seb in kako sebe ljubit, ker to pomen, da se ego ukvarja sam s sabo, kar ponavad pelje samo v frustracijo. Včasih je po moje boljš mal pozabit nase (pa to ne pomen nehat skrbet za fizično telo in zdravo življenje!), pa se rajš ukvarjat s kakšno drugo stvarjo... in svojo ljubezen fokusirat na kaj izven sebe. Tibetanci majo sploh izrazito to prakso, da s tem ko fokusirajo ljubezen in sočutje navzven, to pol avtomatsko ustvari srečo tud v njih samih. V končni fazi smo baje itak vsi Eno  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Ljubiti sebe
Reply #5 - 06.11.2007 at 00:19:51
 
Sem najdu en zanimiv člank - HEALING: A TIBETAN BUDDHIST PERSPECTIVE

http://www.buddhanet.net/tib_heal.htm
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Ljubiti sebe
Reply #6 - 06.11.2007 at 07:38:55
 
Dayaran wrote on 05.11.2007 at 23:37:13:
Ma kva pa vem, men se zdi, da je včasih boljš manj razmišljat o seb in kako sebe ljubit, ker to pomen, da se ego ukvarja sam s sabo, kar ponavad pelje samo v frustracijo. Včasih je po moje boljš mal pozabit nase (pa to ne pomen nehat skrbet za fizično telo in zdravo življenje!), pa se rajš ukvarjat s kakšno drugo stvarjo... in svojo ljubezen fokusirat na kaj izven sebe. Tibetanci majo sploh izrazito to prakso, da s tem ko fokusirajo ljubezen in sočutje navzven, to pol avtomatsko ustvari srečo tud v njih samih. V končni fazi smo baje itak vsi Eno  Wink

..." ma kva pa veš", ... seveda, da je treba ljubezen usmeriti navzven, v dejavnost, ... logično ,  Cheesy ... z Ljubeznijo pa itak pride tudi sočutje, ker ga pač vsebuje  Cool...
+ vendar je še mnogo več, kot samo to ... Cool...
lep dan, še naprej, ... Cool
Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Ljubiti sebe
Reply #7 - 06.11.2007 at 08:31:19
 
Mogoče je pomembno tisto, kar te je nekoč začelo odvračati od sprejemanja same sebe. Ljudje spontano sprejemamo sami sebe in se imamo radi, dokler nam nekdo ne začne nabijati blokad.

Zase se prav ne morem spomniti, da bi zavestno kaj delala na tem. Da bi poznala neko pot. Mi je pa pri vsem pomagalo 100 % spoštovanje, poslušanje in sprejemanje lastnih občutkov. Maksimalna iskrenost. Mislim, da tako lahko postaneš prijateljica sami sebi. Tako kot bi bila prijateljica komu drugemu. Pa če nekaj znotraj ni v redu, pustim zunanje strani ob strani in se posvetim tistemu znotraj.

Pa tudi ljudje, ki te imajo radi, ti lahko pokažejo, da te sprejemajo tam, kjer se sama ne sprejemaš. V bistvu takrat sploh ugotoviš, da se v določenih stvareh ne sprejemaš in da bi bilo lahko drugače.

Zdaj ne vem: je sprejemanje samega sebe v bistvu odpuščanje sebi? Drugače si odpuščanja sebi ne znam predstavljati.

Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Ljubiti sebe
Reply #8 - 11.11.2007 at 20:21:07
 
Že, ampak v bistvu vsak pozna najbolje le sebe. Mnogi prakticirajo Enost, da s tem, ko nekaj daješ drugim, ugotoviš, da imaš to sam, da gre npr. ljubezen skozi tebe do nekoga drugega - tudi jaz bolj verjamem v to. Po drugi strani pa mnogi trdijo, da je najbolje imeti najprej rad le sebe.
Torej... Ni čudno, da smo vsi kot ene zmešane kure... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: Ljubiti sebe
Reply #9 - 11.11.2007 at 22:58:31
 
V vsakem primeru moraš imeti rad samega sebe, da imaš lahko rad druge.  Smiley  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Ljubiti sebe
Reply #10 - 12.11.2007 at 11:23:12
 

Sebe ljubim takrat, ko dejavnost posvečam drugim... Ni pa lahko priti do takšne vse prevzemajoče Ljubezni, ker se dostikrat skrivajo nekje v sebi neka egoistična nagnjenja in ponos. Sebe imam torej rad, ko naredim vse, da odstranim iz srca sebičnost. Takrat logično postane vsaka dejavnost posvečena drugim in takrat bom(o) šele lahko v polnosti ljubil sebe.  Smiley
Tako nekako razumem enost in ljubezen .
Lep dan!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1