Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 6035 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Toše Proeski
18.10.2007 at 01:32:31
 




TOŠE PROESKI:
rođen: 25.01.1981. = 25+1=26
poginuo: 16.10.2007. = 16+10=26
vrijeme smrti:06:20 = 6+20=26


888… Simbolizira neskončnost. Poenotena spirala fizičnega, ki se zliva z duhovnim. Gibanje proti zaključku procesa vnebovzetja skozi energije 222 in 444.
Symbolized infinity. The unified spiral of the physical merging with the spiritual. Moving toward the completion of the ascension process through the energies of 222 and 444.


http://www.gape.org/svetpogovorov/stevilke/




Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Toše Proeski
Reply #1 - 20.10.2007 at 17:31:44
 
pa še 26 je bil star...
(pa najlepši fant...)

in kako si pol vn dobila 222 pa 444?
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Johnny B. Goode
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 12

Re: Toše Proeski
Reply #2 - 22.02.2008 at 23:41:53
 
men je pa sel izredno na zivce ta fant in vsakic ko sem slisal to petje sem dobo mravlince - prav srhljivo sem se pocutil - ne vem nekaj negativnega je siril , vsaj kolk sem jaz to zaznaval. mogoce me je pa samo motlo to da je pac bil kot je bil in sem tako cutil zarad tega kr sem zaprisezen rocker Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: Toše Proeski
Reply #3 - 23.02.2008 at 10:00:17
 
Toše je bil car...
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Toše Proeski
Reply #4 - 22.09.2008 at 10:43:08
 
Johnny B. Goode wrote on 22.02.2008 at 23:41:53:
men je pa sel izredno na zivce ta fant in vsakic ko sem slisal to petje sem dobo mravlince - prav srhljivo sem se pocutil - ne vem nekaj negativnega je siril , vsaj kolk sem jaz to zaznaval. mogoce me je pa samo motlo to da je pac bil kot je bil in sem tako cutil zarad tega kr sem zaprisezen rocker Wink


Jaz mislim, da so te občutki varali. Toše je bil po mojem dober dečko, čeprav ga tudi jaz nisem poznala dobro ali poslušala, prvi njegov komad sem poslušala na youtube po njegovi tragični smrti. V vsakem primeru tragedija, ko odide takšen mlad fant, ali so določene stvari res usojene in neizbežne, se sprašujem... Da ti je pač določeno v enem trenutku se inkarnirati na tem svetu in v enem drugem oditi in tu ne moreš spremeniti prav nič.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Toše Proeski
Reply #5 - 24.09.2008 at 19:25:45
 
satis wrote on 22.09.2008 at 10:43:08:
Johnny B. Goode wrote on 22.02.2008 at 23:41:53:
men je pa sel izredno na zivce ta fant in vsakic ko sem slisal to petje sem dobo mravlince - prav srhljivo sem se pocutil - ne vem nekaj negativnega je siril , vsaj kolk sem jaz to zaznaval. mogoce me je pa samo motlo to da je pac bil kot je bil in sem tako cutil zarad tega kr sem zaprisezen rocker Wink


Jaz mislim, da so te občutki varali. Toše je bil po mojem dober dečko, čeprav ga tudi jaz nisem poznala dobro ali poslušala, prvi njegov komad sem poslušala na youtube po njegovi tragični smrti. V vsakem primeru tragedija, ko odide takšen mlad fant, ali so določene stvari res usojene in neizbežne, se sprašujem... Da ti je pač določeno v enem trenutku se inkarnirati na tem svetu in v enem drugem oditi in tu ne moreš spremeniti prav nič.


Vse se da spremeniti s samospoznanjem. Samospoznani-Elohom so dobesedno vsemogočni-Kralji vesoljnega življenja. Tudi naše duše to poznajo,zato smo mi vsi tako SREČNI tu na Zemlji!!!! Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Toše Proeski
Reply #6 - 25.09.2008 at 10:25:54
 
Johnny B. Goode wrote on 22.02.2008 at 23:41:53:
men je pa sel izredno na zivce ta fant in vsakic ko sem slisal to petje sem dobo mravlince - prav srhljivo sem se pocutil - ne vem nekaj negativnega je siril , vsaj kolk sem jaz to zaznaval. mogoce me je pa samo motlo to da je pac bil kot je bil in sem tako cutil zarad tega kr sem zaprisezen rocker Wink

Men tud ni potegnil, daleč od tega. Ježeštana, pa kako žalostni so bili ljudje, ko je umrl!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Toše Proeski
Reply #7 - 25.09.2008 at 10:52:32
 
Poet wrote on 25.09.2008 at 10:25:54:
Johnny B. Goode wrote on 22.02.2008 at 23:41:53:
men je pa sel izredno na zivce ta fant in vsakic ko sem slisal to petje sem dobo mravlince - prav srhljivo sem se pocutil - ne vem nekaj negativnega je siril , vsaj kolk sem jaz to zaznaval. mogoce me je pa samo motlo to da je pac bil kot je bil in sem tako cutil zarad tega kr sem zaprisezen rocker Wink

Men tud ni potegnil, daleč od tega. Ježeštana, pa kako žalostni so bili ljudje, ko je umrl!


Saj ni minil.On (njegova večno-sedanja življenjska matrica)je samo obličje zamenjal.Smrt-.-rojstvo. Sedaj bo pa mogoče kakšen humorist.

Lp Alojz Cheesy
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Toše Proeski
Reply #8 - 25.09.2008 at 12:39:23
 
Da, seveda ni umrl Toše, samo kaj ko so pa bili si ljudje tako žalostni in brezumno melanholični, pa sem jel to spisati, kajne. Tak za vsa strta srca podarjam pesem našega vrlega pesnika Simona Gregorčica, ki je že prav mislil, a na koncu zaradi svoje lastne tuge narobe, ko je jel govoriti : človeka ustvariti nikar! No, tukaj ga je pa polomil stric, a treba je vedeti, bil je jako, jako nesrečen, pa niti ni več hotel živeti, hja, kaj pa ni htel odgovornosti do svojega življenja prevzeti nase in je raje veroval v Boga - seveda mu je bilo izredno težko v duši, an.

ČLOVEKA NIKAR!

V delavnico sem zvojo zrl,
ki bitij si rodil brez broja!
Skrivnostno snuje roka tvoja:
nikjer je stalne ni stvari,
a prah noben se ne zgubi.
V delavnico sem tvojo zrl,
in videl vedno sem vrtenje,
prelivajoče se življenje,
prerojevanje,prenavljanje,
iz bitja v bitje presnavljanje,
a smrti nisem vzrl nikjer!
Brezumni svet plakaje toži,
ko pade cvet duhteči roži,
ko iz med dragih mu kater
duha okove v grob položi,
češ: rodni brat mu je umrl!
In -- smrti ni!

V delavnico sem božjo zrl,
tam prestvarjanje,
a smrti nisem vzrl!...
Začetnik moj, ki si me vstvaril,
duha si iskro mi razžaril,
v oklep prsteni jo zaprl -
zakaj, veš ti! -
Ko ilnato boš ječo strl,
ne bom umrl!
No duhu poženo peroti,
ki jih iz dola solz in zmot
razvije na skrivnostno pot -
kam? Tebi hitel bo naproti,
da enkrat tvoj obraz bi zrl,
da zrl bi sončnojasno lice,
obraz ljubezni in resnice!...
To prst pa prsti izroče
in svet ob noč pozabi kraj,
krijoč ostanke te.
In ni mi žal! Svet zabi naj!
Ti ga ne zabiš!
Za novo stvar moj prah porabiš -
za kako? Jaz ne vem.
ti sam si gospodar!
A eno te prositi smem:
iz praha vzgoji ti cvetico,
podari logu pevko -- ptico,
katerokoli vstvari stvar;
kedor bi pa ko jaz na sveti
imel čutiti in trpeti,
med dvomi, zmotami viseti -
človeka -- vstvariti nikar!

Hja, tale zadnji verz izpričuje neko silno tragiko strica Gregorčiča, kajti človek je vse, samo lahko tudi prostovoljno zavrže svoj status in se samozanika. Potem pa trpi silne muke zgoraj izpričane, lepa reč, jeli, an, in kajne?

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Toše Proeski
Reply #9 - 26.09.2008 at 14:10:20
 
Simon je bil duh-RKC,pa kolikor mi je poznano skrivno zaljubljen.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1