Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 31987 times)
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #45 - 24.10.2007 at 15:46:19
 
ja, se strinjam,da je v njeni univerzalnosti, vendar pa
je na svetu ogromno ljudi, ki tega ne morejo dojeti in dealat s tem
nekaterim je težko dopovedat vse to, ker preprosto niso še na tej
razvojni stopnji. ker svet okoli nas dojemamo manj univerzalno.
in če greš naprej razmišljat v tej smeri, ostane bolj bore malo te univerzalne resnice.
ljudje smo namreč (čisto vsi) iz vidika univerzalnosti nepopolni.

jaz bi resnico bolj enostavno opredelila: da ne škoduje in da najbolje odraža
tisto, kar naj bi bilo univerzalno. ker če se spet spomnem na bat, se spomnem tudi na to,
da človeku, ki se že tako preveč obremenjuje z občutki krivde, moramo malo razbremeniti
ramena, potrebno mu je dati občutek, da je človek, ker le tako dobi moč delati še bolje.
zato, ker se mi zdi pomembneje, da človek napreduje, kot pa da vidi le univerzalno resnico.
sestavni del človeka je namreč še domišljija, srce, duh in ..... veliko tega.
Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #46 - 24.10.2007 at 15:58:21
 
Hm...

catja, v bistvu se ne gre za to, da bi si želela nehati s tem početjem. V bistvu sem takoj po teh dogodki oz. že med njimi vedela, da tega nočem. Napisala sem, da nisem želela ničesar od tega. Ker verjamem, da če bi, potem bi s tem nadaljevala bogve kako dolgo. Bolj kot pa sem navezana na npr. svojega fanta, bolj krivo se počutim za svoje napake iz preteklosti. Približno sem mu povedala, za kaj se je šlo in kaj se je zgodilo, nisem pa do podrobnosti opisovala vsega, ker to ne bi bilo pošteno ne do njega, hkrati pa ne bi bila poštena niti do sebe, ker je v bistvu vse, karkoli se mi je kdaj zgodilo, moj lasten problem/ lastno veselje. Težko mi je, ko se spomnim svoje neodločnosti, čeprav vem, da takratna dejanja niso odražala mene in da si v bistvu nisem želela ničesar od tistega. Po vsem tistem sem dosti bolj samozavestna, odločna... Vsakem se lahko postavim po robu. Le moja preteklost me dejansko utesnjuje.
Ne znam opisati občutka, ko komurkoli izrazim svoja čustva. Počutim se tako neiskreno... Vem, da imam mnoge zelo rada, pa se nekako bojim, da bodo to vzeli kot laž... Ker sem že enkrat prej nekaj pač prikrila.
Vem, kdo sem. Vem, kaj bi rada bila. Vem, kaj imam. Vse mam, vse kar sem si kdajkoli želela. Samo včasih imam občutek, da tega nisem vredna - preteklost me skos in skos preganja.
Potem se pa primerjam z drugimi. Bivšimi svojega fanta, ostalimi pari, svojimi frendicami... In vsi se mi zazdijo nekako boljši, vrednejši sreče, lepši, močnejši.
Ne govorim laži, v bistvu res redko lažem. Če že ne govorim čiste resnice, je to zato, ker nekaj prikrijem. To pa vedno zato, da ne prizadenem drugih.

Danes mi je prvič po približno enem mesecu uspelo manj misliti na preteklost. Tega sem zelo vesela.
Nekaj si pa vseeno še želim: da moja slaba preteklost ne bi bila moja prva misel, ko se zbudim (kakor se mi dogaja zdaj), in da bi bile moje napake zgolj občasna misel - da me ne bi obremenjevale. Da bi bila moja preteklost kakor misel na to, kako sem se zjutraj počesala.  Roll Eyes Neboleča, normalna, nekaj čisto samoumevnega. Brez misli na to, kako sem koga prizadela. Brez trpljenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
dharma
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #47 - 24.10.2007 at 17:43:12
 

"..vem, da takratna dejanja niso odražala mene in da si v bistvu nisem želela ničesar od tistega. Po vsem tistem sem dosti bolj samozavestna, odločna... Vsakem se lahko postavim po robu."

"Vem, kdo sem. Vem, kaj bi rada bila. Vem, kaj imam. Vse mam, vse kar sem si kdajkoli želela."

"Danes mi je prvič po približno enem mesecu uspelo manj misliti na preteklost. Tega sem zelo vesela. "

Glej, kako ti gre ze bolje. Naj ti dajejo energijo in zagon za naprej tvoje zgornje misli! Wink

Pozabila verjetno nekaterih stvari iz preteklosti ne bos. Vendar se jih bos nekoc spominjala z nasmehom na obrazu in hvaleznostjo v srcu, ker so bili dragocena lekcija, skozi katero si se zacela poglabljati vase in spoznavati resnicno sebe.
Poskusi negativno misli, besede in dejanja preformirati v pozitivna. Morda bos na zacetku se padla na "izpitu", ampak, ce se bos zavestno lotila svojega pravilnega delovanja, bo spodrsljajev vedno manj. Zato le pogumno naprej in primerjaj se le sama s sabo. Spremljaj svoje korake in svoj napredek. Pa tudi, poslusaj predvsem sama sebe. Tudi nasi dobronamerni nasveti lahko vcasih povzrocijo vec zmede kot jasnosti.

PRETEKLOST JE ZGODOVINA,
PRIHODNOST JE SKRIVNOST,
TA TRENUTEK JE DAR.

Vse dobro in lepo, Dharma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #48 - 24.10.2007 at 19:25:36
 
Quote:
In vsi se mi zazdijo nekako boljši, vrednejši sreče, lepši, močnejši.

ti svojo moč zamenjaš za odobravanje tistih, ki svoje moči ne zamenjajo za tvoje odobravanje. zaradi tega se oni bolj spoštujejo, se imajo raje, so si (in tebi) več vredni in bolj srečni in zadovoljni sami s sabo. zakaj se ne primerjaš še na tak način? oni ne delajo tega kar delaš ti in imajo obenem to, kar bi ti rada... začni se učit drugače živet in gledat in razmišljat. ni, da ne bi mogla, samo ne znaš, nisi se naučila v mladosti in zdaj ti to manjka. vsaj pogruntala si, kaj ti manjka. in resnična želja iz tega se izkopat te že vodi po poti ven... ni panike, prevzgoji se, lahko to narediš. vsi to delamo... vsak ima kje svojo šibko točko, zaradi katere se počuti ravno tako nemočen, kot se ti v tem ugajanju. in kako jo okrepit drugače, če ne tako da počasi in korak za korakom spreminjaš malenkost za malenkostjo. ni instant rešitve. sam verjetno ti bo dobro delo vedet, da nisi edina taka.

welcome to the club Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #49 - 24.10.2007 at 21:13:25
 
Dharma. Tale tvoj zadnji stavek o preteklosti, prihodnosti in sedanjosti sem si napisala na A4 bel list, v tri vrstice s tremi različnimi barvami: tako je vsaka črka druge barve v določenem zaporedju. Morda je otročje, ampak... v vseh treh vrsticah se začne prva črka z isto barvo, prav tako zadnja (v vsakem verzu), beseda "je" pa vedno enako "pisana" Cheesy... Hecn, da o tem razmišljam, vem. Ampak itak ne verjamem v naključja. Smiley Všeč mi je takšna harmonija. Wink
Samo poslušat se moram pa bo vse v redu - zavedam se, da se bom enkrat temu nasmejala in vzela za dobro. Hvala za tvoj post.

Devi, saj se zavedam, da ni instant rešitve. Ampak - potrebovala sem vsaj iluzijo o tem, da sem se sploh motivirala za kakšen _move_.  Embarrassed Zna se nardit, da bi šlo še na slabše, itak pa delam na tem, da ne bo. Smiley
Aja... pa glede na to, da sem še dost mlada...  Embarrassed No ja, se pravi, da moja _mladost_ še traja in sem morda malo bolj dovzetna za spremembe?... Ja kaj pa vem Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #50 - 25.10.2007 at 10:59:04
 
Quote:
Kaj mislš s tem? Da se odločiš, da boš od tega trenutka dalje ljudem, ki ji maš rad, govoril le resnico? Lahko ob tem odmisliš preteklost?

hehehe
odmislt preteklost?
zakaj ... maš tolk masla na glavi?
lol

itaq, resnico, če bližnjim osvetliš reči, če poveš po resnici, tko kot je blo, te bojo sploh šele začel razumet
pozabljaš da smo usi eno ... in da nč ne moreš skrit
nč odmislt preteklosti
osvetlit jo
zase in za ostale
da sploh lahko začne (njihov butasti logičarski) ego kalkulirat na osnovi pravih podatkov, ne pa na osnovi tega kar si je na osnovi (tudi) tvojih laži spletu
pr unih ki jih maš rad se šele začne, pol pridejo na vrsto uni k jih nimaš rad
Smiley


tko da tole
Quote:
Lahko ob tem odmisliš preteklost?

kr pozab ... preteklost je del nas

in še
nč dost se ne odločiš, kr enkrat kr nekje ... pride preizkušnja, ker si namero sprožu pride taprava, poveš resnico in je ... lahko pa se odločš in greš in jo govoriš ... bo pa bolel ... še blj, sploh na kratki rok ... boljš da reč prepustiš nameri ... jo postavš in je ... valjda vedno za usako zadevo, se je treba trnutek pred tem za to odločt
Smiley


namera ti lahko prpelje tud čist nove ljudi, katerim se nisi še nč zlagala
veš kolk je z njimi se izi pogovarjat
mnogo
in to o rečeh ki te težijo in oni ti povejo iz izkušenj ... ampak ... povedat je treba resnico, kar pride iz ust mora bit resnica ... to npr lahko gledaš pri nemarnih politikih ... ki to pravilo poznajo natanko ... zato NE LAŽEJO ... nikol ampak nikol ne bojo lagal ... govorijo o stvari, pa speljejo pogovor - govor - drugam pred lažjo, jih lahko novinarji direkt vprašajo, pa znajo tko odgvort da se provzaprov ne zlažejo
to je full pomembna zadava

kolk si sploh stara če ni skrivnost?


catja wrote on 24.10.2007 at 14:30:34:
vsi smo le ljudje, vsi delamo napake
prav je, da sledimo svoji resnici, ki je itak subjektivna in ni popolna.

eko
ni to ta resnica
kero kr neki slediš
to je preprosto ne-laganje
govorjenje resnice

kaj pa verjememo da je res (in pol govorimo o tem nekomu) ... to je pa tkoitaq za usazga drugač
in kako šele on to razume
titud wrote on 24.10.2007 at 15:07:09:
Resničnosti test subjektivne resnice je v njeni univerzalnosti. V potrditvi, da velja vzajemno, torej tudi za drugega.

tko


Quote:
Če že ne govorim čiste resnice, je to zato, ker nekaj prikrijem. To pa vedno zato, da ne prizadenem drugih.

po mojih izkušnjah, tko prikriješ še blj, ljudje namreč vedo da ne govoriš resnice ... in oni spletejo svoje sranje v svoji glavi na osnovi svojih blodenj, ki so itaq nablojene zarad laži - od prej
Exclaim
imho


pa kaj je ta preteklost? tazga? si že povedala pa sm falil?


sprememba je edina stalnica ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #51 - 25.10.2007 at 13:52:35
 
gape wrote on 25.10.2007 at 10:59:04:

odmislt preteklost?
zakaj ... maš tolk masla na glavi?
lol
nč odmislt preteklosti
osvetlit jo
zase in za ostale
kr pozab ... preteklost je del nas


Osvetlit, ja, je dobro povedano. Saj vem, da je bilo to že večkrat napisano, pa se mi zdi tako pomembno. Preteklosti res ne moreš izničiti. Z odrivanjem preteklosti odrivaš del sebe. Pa ni problem preteklost, ampak nerazrešeni občutki, ki se vežejo na preteklost. Z občutki do preteklih dogodkov moraš delati, da vzpostaviš neproblematično razmerje s preteklostjo.

Pa nisem hotela komplicirat  Embarrassed.

Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #52 - 26.10.2007 at 15:07:40
 
Ja, saj vem, saj vem... Ampak res mi gre na bolje. Smiley

Hvala vsem! Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #53 - 26.10.2007 at 19:56:52
 
to je pa ful dobro slišat, super! Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #54 - 29.10.2007 at 11:11:21
 
Hvala, Petra.

Že tretjič berem knjigo Pogovori z bogom (1. del)... Razumem vse, od ustvarjalnosti misli do uresničevanja tega, kar hočemo imeti, itd...
Piše tudi, da ni treba nikogar obremenjevati s našimi slabimi spomini. Da nam ti povzročajo slabo vest samo zato, ker jim imenujemo slabi. Sploh pa, da če smo sedaj drugačni, bolj pošteni, itd., lahko dogodkom iz preteklosti mirne duše obrnemo hrbet. Tudi če za nekatere stvari vemo samo sami.
Zanima me vaše mnenje o tem. Je po vašem vest res nekaj subjektivnega, posledica naše odločitve, da je nekaj napačno? Ali je najpravičnejši sodnik v odnosu do nas samih? Bi morali sprejeti našo preteklost, če je znana samo nam, a smo sedaj drugačni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #55 - 10.11.2007 at 08:40:06
 
Quote:
Aja...oukey  Cheesy

Aja... Neki sm se spomnla ko si govoril o tistih vzorcih iz otroške dobe. Ko sem bila stara okrog 6 let, sem se enkrat igrala za sosedino hišo, kjer je bil še en manjši objekt. In slučajno je bil tam še en dosti starejši sosed ( ki je duševno moten, pa tud ne zna govorit, itd... ) In me je spravil kar naenkrat noter v tisto sobo pa me ni spustu Shocked. In spomnem se, da sem začela ful jokat pa vpit pa je prišla tista soseda pa je nagnala tega tipa pa me je spustu pol. Ampak še kar se spomnim, kakšen šok sem doživela  - doma sem bila pa močno kregana, kot da bi jaz naredila kaj zelo narobe... Spomnim se, da sem ponoči po tistem še večkrat jokala... In me je tistega tipa še danes blazno strah. Lips Sealed Undecided Ampak takrat sem se pa zasekirala v nulo... totalno.
Ne vem, po tistem se nisem nikoli znala zares postavit zase... Vse dokler me ni tisto, kar sem opisala že v prejšnih postih, docela zbrihtalo... Undecided
Naslednjič ko grem v knjižnjico, grem po to knjigo, ja... Smiley


Pozdravljena Bat    Smiley

Danes sem si vzela čas in prebrala celo temo in najbolj me je presenetil ta tvoj post.  

Ta tvoj doživljaj s sosedom je bil skrajno neprijeten in lahko si samo predstavljam tvoj strah in grozo v tistem trenutku.

Najbolj v tem postu pa me je presenitila izjava da si bila doma močno kregana.  Po takem dogodku, ne bi smela biti kregana.
Otroku sicer lahko daš kasneje pravila naprimer, kje se lahko igra ampak na pravi način.

Sicer ne poznam podrobnosti, ampak po tem postu lahko klepam, da so ti že starši privzgojili napačen vzorec sprejemanja krivde nase.  

Ko so te po dogodku, šoku, ki se ti je zgodil, še okregali, si kot otrok razumela da je problem v tebi, da si ti kriva.

Zdaj ko si starejša, razumeš, da nisi bila ti kriva, ampak kot otrok nisi vedela in si ta vzorec vzela nase.  

Pomembno pa je da si zdaj na pravi poti se obrašaš v duhovnost in poglabljaš vase,, da boš svoje težave razrešila in šla še naprej v razmišljanju.   Smiley

Pristopila si na pravi način, ker se trudiš in si res želiš pomagati.   Smiley

Rečeno je:

Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal

Lep pozdrav   Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #56 - 10.11.2007 at 09:47:33
 
Oj.  Smiley

Ja... Morda so me res tako vzgajali, pa delam vse, da bi drugač razmišljala. Počasi mi uspeva. Wink Že prej me je včasih kar brez razloga napadal obup, strah, krivda - sedaj poskušam to kontrolirat.
Opažam, da je takoj bolje, če pomislim na komentarje tistih, ki jih imam rada. Itak vem - imam tolk stvari, ki jih mnogi nimajo. Mam izredno dobre ocene, sem zelo razgledana, imam prijatelje, sem pripravljena vedno pomagat, itd. (to ni bilo mišljeno kot samohvala, zgolj to, kar pravijo drugi in kar si upam od časa do časa uvidet sama Smiley)
Včeraj mi je fant rekel, da se mi vsi preveč smilijo, pa da bi bolj mogla gledat nase. Priznam, ima prav. Wink
In se že popravljam. Ker mogoče mam res velik (dobrega), ampak zakaj ne bi mela še več? Mislim, da je prav biti tisto, kar te bo delalo srečnega, in tud stremet h tem, da bi bil čim boljši. [ Svakog dana, u svakom pogledu sve više napredujem.] <--- npr.

Izkustva, ki jih omenjam za slaba, so slaba zgolj zato, ker se niso skladala z mojimi prepričanji. Vsaj mislim tko. Če bom še naprej poskušala jih vzet za bolj pozitivna, se ne bom več sekirala. Najbrž bi potem lahko bila tud hvaležna zanje, ker sem z njimi spoznala nekaj novega in vem, da teh "napak" ne bi ponovila. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #57 - 10.11.2007 at 10:21:56
 
gape wrote on 25.10.2007 at 10:59:04:
nč odmislt preteklosti
osvetlit jo


Zdravo, dodajam samo razmišljanje, da dogodek ali slabo izkušnjo ni ravno najbolje zbrisati iz spomina. Tko mi je padlo na pamet, da če bi neko še tako slabo izkušnjo izbrisal iz spomina, bi jo potem mogoče moral še enkrat na podoben način doživeti  Sad . Pa še ena nevarnost bi se skrivala v takšnem izbrisu, to je, da potem za primer takšne izkušnje nebi imel več obrambe, ki se je pri takšni izkušnji razvila.

(Nekoč me je nek nepridiprav udaril v rebra od zadaj zahrbtno, brez napovedi in možnosti obrambe. Takega nenormalnega tipa se bom normalno izogibal povsod. To je takšna obramba, ki se je razvila do vseh temu podobnih ljudi, zato se takšnih dogotkov ne sme pozabit. )
Glede napačnih očitkov pa je dovolj, da jih spoznaš za napačne, s tem takšnemu vzorcu odvzameš možnost, da bi se valili naprej.
Glede pozabljanja, pa je okej če pozabiš grehe drugih nad tabo, s tem te ne žre, izkušnja pa ostane, kot "orožje" v izogib ponavljanju že dobljenih bojev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #58 - 11.11.2007 at 00:34:07
 
Vem, izkustva štejejo; iz njih izvemo kaj smo in kaj nismo. In potem ponovno izberemo, ampak vedno moramo stremeti k temu, da si izberemo tisto, kar se sklada z našimi najvišjimi prepričanji in dejanji.

Znam teorijo, torej sedaj delam na praksi.. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #59 - 12.11.2007 at 10:59:31
 
Quote:
Vem, izkustva štejejo; iz njih izvemo kaj smo in kaj nismo. In potem ponovno izberemo, ampak vedno moramo stremeti k temu, da si izberemo tisto, kar se sklada z našimi najvišjimi prepričanji in dejanji.

Znam teorijo, torej sedaj delam na praksi.. Smiley

Super,
le da včasih ne izbiramo izkušnje, ker jih nekako nanese življenje. Ko si prvič v neki situaciji vedno narediš tako, da je skladno z takratnim prepričanjem, je pa morda poanta izkušnje ravno o tem, da se ob tem kali naše najvišje prepričanje in v primeru pomankljivega prepričanja, da se to razvije do polnosti.
Lep dan!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5