Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 31857 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #15 - 21.10.2007 at 03:03:05
 
čas pozdravi vse rane. ti si moraš oprostiti, ne pozabiti. tud, če bi si kao izbrisala to iz spomina, bi ti stvar podzavestno pa nekje drugje ven sekala. probaj verjet v to, da bo boljš, pa čim manj se sekiraj. ti govorim iz lastnih izkušenj, sem bla tud kronična sekiračica. Wink sam sem se poboljšala.  Smiley

čeprav ne štekam dobro poante tega kar se ti je zgodilo s tistimi tipi, a se sekiraš, ker si prizadela njih, ko si se postavila končno zase? al se sekiraš, po tem, ko si končno se postavila zase, da si sploh dopuščala to kar se ti je pred tem dogajalo?

no, kakorkoli, preteklosti ne morš spremenit, poskusi poiskat v vsem skupaj, kar je zate pozitivno.

kar se pa tega tiče Quote:
Včasih norim od želje, da bi bila najina zveza popolna, brez tistih zapletov, življenje brez prizadejanja drugih, brez bolečine...
, če bi temu bilo tako, ne bi nihče od vaju se razvijal naprej in bi stagnirala. tak je lajf... na koncu bomo itak vsi umrl, no, naša telesa bojo škripnila, duša je večna.  Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #16 - 21.10.2007 at 09:52:26
 
Sekiram se zato, ker sem dopustila, da so me zavajali. Če bi bila močnejša, če bi manj mislila na to, kaj si bodo mislili drugi, do vsega sploh ne bi prišlo. Fora je pa v tem, da ves čas mislim samo na to. Sekiram se tudi zato, ker sem s tem prizadela tudi fanta, ker je izpadlo kakor navadno varanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #17 - 21.10.2007 at 11:17:13
 
Ves čas se sprašujem le eno in isto... Zakaj morajo obstajati ljudje, ki uživajo v tem, da ti razbijejo in uničijo tisto, kar imaš najraje? Zakaj ti namenoma povzročajo težave? Zakaj te speljujejo s poštenja, če vedo, da si šibek in se ne znaš postaviti zase?  Cry
VEM, da nisem slab človek. VEM, kaj želim dati drugim. VEM, kaj čutim do najbližjih. In nenazadnje, VEM, kaj hočem pozabiti, ker VEM, da mi takšni spomini ne bodo nikdar pomagali. Lips Sealed
A je res narobe, če želim da bi bilo vse tako kot prej? Umiram od želje, da bi bila leto nazaj močnejša, da bi se uprla... Da ne bi omahovala med odločitvami.
Cry Cry Cry Cry Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #18 - 21.10.2007 at 12:42:31
 
itak, da SI DOBER človek, že zato, ker se sploh sprašuješ o tem, veš.

pa saj si povedala fantu in on te ima še naprej rad in ti zaupa in to.

vse ostalo so pa smao lekcije v lajfu, saj veš, preizkušnje in to. vse je z enim namenom. pa mislim, da prav nobenemu na tem svetu ni čist z rožcami postlano. čeprav nam vedno zgleda tako kot, da je drugim lažje.

pravijo, da nam bog naloži toliko kot zmoremo.

preteklosti NE MOREŠ spremenit, lahko pa spremeniš svoj pogled na njo. sem ti že rekla, probaj si odpustiti. najdi način za to. kaj vem kaj tebi pomaga, ustvarjaj, pleši, moli... počni to, kar te veseli in kar rada počneš.

kaj pravi pa fant an to, da te to tolk mori? si mu povedala to?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #19 - 21.10.2007 at 13:14:48
 
Kot sem že včer napisu, tvoj problem ni v teh preteklih dogodkih, ampak v občutkih krivde. Neka energija je na teb napopana, ki ti ne da dihat in to pač dela tko, da te skoz fila s temi občutki krivde. Po moje tud če bi ti s kakšno metodo čudežno uspel izbrisat pretekle dogodke, to ne bi zate čist nič spremenil. Ker tvoj vzorc je pač krivda in slej ko prej bi se pojavili novi "tehtni razlogi" za krivdo. Ta energija je očitno zelo močna pr teb. Prva stvar je, da razumeš, da ni problem v dogodkih, ampak v tvojem DOJEMANJU dogodkov. To je zelo pomembno zato, da sploh veš na čemu delat. Torej ne na tem, da hočeš izbrisat dogodke, ampak da spremeniš vzorce, ki te jebejo. Mogoče bo treba zelo globok... verjetn je to res še iz otroštva, lahko celo iz prejšnjih lajfov. Ampak fokus mora bit na temu, da ugotoviš vzroke, zakaj te to nažira in najdeš metodo, ki ti bo pomagala premaknit to energijo. Kakšno dobro psihoterapevtsko delo, pogovori, ozaveščanje bi po moje lohk kr pomagal. Sam moraš najt koga dobrga, ki bo zašteku tvoj problem. Al pa kakšen res dober zdravilec/bioenergetik - ker v končni fazi je vse samo energija, tud um je energija, tud vzorci so energija. In ponavad je locirana na nekem področju, kjer se napopa nate, npr. trebuhu (strah npr.), srcu (žalost npr.). Eckhart Tolle to zelo simpl opisuje kot bolečinsko telo, ki je pač neka energetska entiteta, ki je napopana na teb. In energijo dobiva ravno takrat, ko ti v umu premlevaš tisto, kar hoče od tebe. In zato je tko težko nehat mislit na kakšno stvar - ker je v teb dejansko neka energija, ki te dobesedno sili v to. Tolle tud opisuje, kako s svojo zavestjo razkrojit to energijo. Sam se je pa treba kr potrudit, vem iz lastnih izkušenj. Ker ta energija noče bit razkrojena  Smiley

Po mojih izkušnjah je najboljš kombinacija teh dveh metod, se prav po sistemu fokusiranja zavesti na sedanji trenutek in s tem tud direktnega razkrajanja bolečinskega telesa in kot drugo pa ozaveščanje vzrokov, zakaj se neki dogaja. Lahko se direkt vprašaš - zakaj me tolk obseda krivda in sekiranje? In opazuješ, kaj ti bo prišlo iz podzavesti. Mogoče ne boš takoj dojela, lahko traja kr en cajt. Sam slej ko prej bo pršou odgovor oz. vzrok tega. In ko dojameš vzrok, stvar začne popuščat takoj. Psihoterapevtsko delo pa sem predlagal zato, ker včasih sami težko tko brskamo po seb, sploh če smo zlo ujeti v nek vzorc. Sicer jst sem zmeri delu sam, ampak če mi ne bi znesel, bi se sigurno kam obrnu po pomoč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #20 - 21.10.2007 at 13:21:07
 
Quote:
najdi način za to. kaj vem kaj tebi pomaga, ustvarjaj, pleši, moli... počni to, kar te veseli in kar rada počneš.



Ja, to tud izredno pomaga. Kar ti premakne energijo, ti pomaga. Ples, molitev, narava, dihanje.... Bilo kaj, kar te premakne ven iz tistih energij.
Zraven pa vsekakor še ozaveščanje, ker do vzrokov je treba pridet, da stvar začne razpadat v koreninah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #21 - 21.10.2007 at 13:53:31
 
Ja sem mu povedala, pravi da je vse v redu, da to ni ničesar spremenilo, le da naj zdaj bolj pazim... Trajalo je, da sem mu za to povedala, ker sem stvari dolgo zadrževala v sebi.
Včasih mi pomaga, če si mislim, da bi morda brez teh dogodkov (če se to ne bi zgodilo) naredila res kakšno bedarijo... Ali pa da se ne bi nikoli znala postaviti zase... Ali pa da sploh ne bi spoznala, koliko mi fant sploh pomeni. In bi se posledično razšla... Najbrž je to okrepilo najino zvezo, ampak... mene ubija Undecided

Ne morem več videti žalost, jeze, strahu... Jokam, če poslušam žalostno glasbo, če gledam tragičen film, ne maram biti sama, ker vem, da potem preveč razmišljam o svojih problemih... Čez dan včasih stalno jokam, ker imam tako slab občutek glede sebe, zdi se mi, da nonstop zavajam ljudi... CryPa jih v bistvu sploh ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #22 - 21.10.2007 at 14:24:18
 
Problem je, ker nimaš zaupanja vase. Imaš slabo podobo o sebi in jo z razmišljanjem še povečuješ. Pridobiti si moraš samozavest. Pridobivaš jo tako, da se začneš zavedati, da si odgovorna samo sama sebi  in ne podobi, ki so jo ustvarile tvoje misli in okolica.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #23 - 21.10.2007 at 14:52:23
 
Ja že, ampak grozno se počutim, če se zavem, kaj vse sem naredila tistim, ki jih imam rada. Vem, da tisto, kar sem v nekem trenutku naredila slabega, ni odraz tega, kar sem v resnici. Ampak edini način, da se znebim slabih misli in neham misliti na to, kaj sem kdaj storila slabega, je pomojem to, da na to pozabim. Utruja me, da ves čas mislim le na to. Težko zaspim, ne morem se učit, menjavam razpoloženje, zgodilo se mi je že, da nisem mogla jesti/piti, v najhujši krizi sem težko dihala, močno me je bolelo v prsih. Undecided
Ja vem, dobesedno igram se z življenjem... Rada bi se popravila, ne zase, ampak za druge. Da bom drugim lahko dala več, kot jim lahko v takšnem stanju. Lepo bi bilo, ko vsaj enkrat v življenju ne bi imela toliko skrbi.
Vsi mi pravijo, da dobesedno živim od obremenjevanja. Da ne morem funkcionirati brez sekiranja.
Razmišljala sem že o vsem mogočem, hipnoterapiji, meditaciji, itd. Bila sem pri šolski psihologinji, rekla mi je, da naj čimmanj mislim na slabe dogodke. Ampak enostavno ne morem - niti ko se imam najbolj lepo, me prevevajo misli iz preteklosti. Sad
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #24 - 21.10.2007 at 16:06:34
 
Problem je, da se ne poznaš. Ne zaupaš sama sebi in od tu strah, ki se odraža v tesnobi in tako naprej. Bojiš se kako boš odreagirala v življenskih situacijah. Strah te je same sebe. Kaj bi pomagalo? Dolgi pogovori in s tem spoznavanje same sebe, svojih želja in spregledanje podobe, ki si jo zgradila. V glavnem delo na sebi s pomočjo osebe, ki ve in ji zaupaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
dharma
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #25 - 21.10.2007 at 20:56:39
 
Bat, zivjo!

Nehaj se ze smiliti sama sebi  Cry in sprejmi pretekle dogodke kot lekcijo na poti  samospoznavanja. Odpusti sebi in drugim, ter zivi dalje. Ves tvoj jok tukaj gor in vsa filozofija in  tolazbe, ki si jih tukaj gor delezna samo podaljsujejo to tvojo agonijo. Spravi se v roke ( morda res s pomocjo kakega terapevta, ce ne zmores sama)  in zazivi zivljenje.
Napisala si, da imas podporo fanta, ki te je sprejel taksno kot si, pa podporo prijateljev... Kaj sploh se hoces? Nehaj s tem mazohizmom.
Ker si pa sedaj  in se bos v procesih se  je zacelo tudi ciscenje tvoje notranjosti. Poglobi se vase in spoznaj orodje s katerim se bos ocistila in osvobodila teh mazohisticnih stanj.  Pravis da jokas - tudi to je eno od ciscenj.  Smiley, pa se plesi, slikaj, teci, meditiraj, krici, pejd v hribe .... karkoli kar te bo potegnilo. Samo da se bo tvoje stanje stabiliziralo.

"Vzemi vse kar ti zivljenje ponuja, vse kar te prebuja Wink... a pazi na korake.. ", kot pojejo Kingstoni v enem komadu.

Srecno, pa pogumno naprej!

Lp, Dharma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #26 - 21.10.2007 at 23:17:49
 
dharma wrote on 21.10.2007 at 20:56:39:
Bat, zivjo!

Nehaj se ze smiliti sama sebi  Cry in sprejmi pretekle dogodke kot lekcijo na poti  samospoznavanja. Odpusti sebi in drugim, ter zivi dalje. Ves tvoj jok tukaj gor in vsa filozofija in  tolazbe, ki si jih tukaj gor delezna samo podaljsujejo to tvojo agonijo. Spravi se v roke ( morda res s pomocjo kakega terapevta, ce ne zmores sama)  in zazivi zivljenje.
Napisala si, da imas podporo fanta, ki te je sprejel taksno kot si, pa podporo prijateljev... Kaj sploh se hoces? Nehaj s tem mazohizmom.
Ker si pa sedaj  in se bos v procesih se  je zacelo tudi ciscenje tvoje notranjosti. Poglobi se vase in spoznaj orodje s katerim se bos ocistila in osvobodila teh mazohisticnih stanj.  Pravis da jokas - tudi to je eno od ciscenj.  Smiley, pa se plesi, slikaj, teci, meditiraj, krici, pejd v hribe .... karkoli kar te bo potegnilo. Samo da se bo tvoje stanje stabiliziralo.

"Vzemi vse kar ti zivljenje ponuja, vse kar te prebuja Wink... a pazi na korake.. ", kot pojejo Kingstoni v enem komadu.

Srecno, pa pogumno naprej!

Lp, Dharma.


Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #27 - 22.10.2007 at 08:36:15
 
ma daj, let it go...

vsi so že pozabili za to in ni razloga, da se sekiraš.

NISI NIČ KRIVA. saj si samo delala, po svojih TAKRATNIH boljših močeh in sposobnostih. če danes
veš drugače, pa te je samo za pohavlit.

Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #28 - 22.10.2007 at 15:12:49
 
Hej.

Te vaše poste si bom zapomnila. Sploh vse tisto o tem, da človek v danih situacijah odreagira tako, kot misli, da je najbolje. Strinjam se s tem. Saj bo šlo... Sama sebe spodbujam pri vsem tem.:]
Aja... A mogoče vseeno kdo ve, kaj je en_bk mislil s tistim o spreminjanju spomina?  Huh Ker nisem še slišala za kaj takega... Na kakšen način se dela to?

Hvala za vse spodbudne poste. Mora mi ratat. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: Se da dogodek izbrisati iz spomina?
Reply #29 - 22.10.2007 at 15:52:48
 
seveda ti bo ratalo. že zato, ker si vse skupaj ozavestila je dober korak k napredku in odrešitvi.
vem, da je težko sedaj to "požret", vendar je resnično dejstvo, da ti stvari, ki jih najtežje
predelaš pustijo najdragocenejše lekcije v življenju.

nekoč se boš temu smejala in kar bo najslajše pa zavedanje, da si ravno zaradi teh
dilem, ki jih doživljaš v tem trenutku, postala veliko boljša in trdna oseba.
Pa ti lahko zaradi lastnih izkušenj zagotovim, da je res tako in da je vseeno to dobro.
preteklosti nikakor ne moremo zbrisati, nesmiselno in izguba energije je to poskušati.
sprejmi jo, in pojdi dalje. zdaj si pametnejša.
Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5