Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8705 times)
Cipralex
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 15

Re: Nosečnost, starševstvo in vegetarijanstvo
Reply #15 - 04.10.2007 at 19:31:36
 
Jaz poznam sicer malce drugačno varianto na temo prepovedi staršev, pa bom povedala, kaj se je iz tega izcimilo.

Moja sorodnica se je odločila, da svojemu otroku ne bo dajala sladkarij (ampak res nobenih- niti peciva, torte, potice, sladkanega čaja, nič, nič) in jih tudi ona ne uživa.

Deklica je nekoč na obisku slučajno dobila v roke kos potice in jo tako hitro zmazala, da ji mama sploh ni utegnila vzeti potice iz rok (zahtevala je, da vse izpljune, pa je punčka hitro požrla).

Do male šole je bil deklič doma in po spodrsljaju s potico so jo še bolj nadzorovali. Ko je začela hoditi v malo šolo, se je mama zakadila k učiteljici, da ji ne smejo dati nobenih sladkarij. In boj izgubila.

Zdaj ima punca 14 let in je malce debelušna. Doma še vedno ni sladkarij, jih tudi ne potrebuje, saj si jih kupi na poti domov. Sedaj pa je tudi mami postalo bolj vseeno in se ne sekira toliko  Roll Eyes

Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Nosečnost, starševstvo in vegetarijanstvo
Reply #16 - 05.10.2007 at 09:07:02
 
Saj tako si približno predstavljam rezultat prepovedi uživanja nečesa. Po moje se da skoraj napovedat razvoj takšnega scenarija. Verjamem, da se lahko nek način življenja na zdrav način razvije le spontano. V drugačnem primeru je kup stranskih posledic.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Nosečnost, starševstvo in vegetarijanstvo
Reply #17 - 15.11.2007 at 15:41:19
 
Ne vem - vsak se trudi da bi svojemu otroku nudil najbolje - vendar to kar je dobro za starše ni nujno dobro za otroke. Tudi majhen otrok je samostojna oseba in prepričana sem, da vsi starši vedo - če otroku neka hrana ni všeč jo ne bo jedel in otrok se ima pravico sam odločati ali bi določeno hrano jedel ali ne.

Sama ne jem mesa že vrsto let - a to je moja odločitev. Imam dve čudoviti hčerki. Ena je stara 10 let, ena 1 leto in obe jedo meso. Starejša bolj malo - vendar vseeno in to je njuno življenje - kako bo - se bosta odločili sami. Na podlagi zgleda in lastnih izkušenj. Na svetu smo zato, da se učimo.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Nosečnost, starševstvo in vegetarijanstvo
Reply #18 - 18.11.2007 at 18:40:15
 
Quote:
Pozdrav Plesnamesecu   Smiley

Tudi jaz imam prijatelja, ki je vegetarijanec in ni dovolil da bi njegovi hčeri dajali meso.  Ne gre zato da otroku ne dovoliš, otrok itak sam sledi zgledu staršev, gre zato da ne dovoliš da družba vpliva na tvojo odločitev.  Ko je bila hčerka  stara kake štiri leta je očetu povedala, da jo babica, kadar je v varstvu pri njej sili jesti meso.
Se pravi da ga ona ni hotela jesti, zakaj so jo silili drugi, ker nimajo znanja, mislijo da otoku kaj primankuje.  
Starši ki jedo zdravo in so zdravi tudi otroku želijo le zdravje in najboljše zanj.  Smiley
Majhen otrok si želi marsikaj, tudi steči na cesto, pa to ni dobro zanj.  Šele ko stvari razume se lahko svobodno odloča, pred tem pa mora imeti nadzor.

Kdor si ne upa pri otroku narediti odločnega koraka ta ima še vedno dvom v to, da mogoče pa res rabi meso za zdrav razvoj.  To kar muči tebe je le dvom in nič drugega.   Smiley

Dvom pa preženemo z znanjem in izkušnjami tistih, ki so že šli čez to.  Smiley

Podpis,  Cool
Lp, Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Nosečnost, starševstvo in vegetarijanstvo
Reply #19 - 20.11.2007 at 10:51:52
 
veronika wrote on 15.11.2007 at 15:41:19:
Ne vem - vsak se trudi da bi svojemu otroku nudil najbolje - vendar to kar je dobro za starše ni nujno dobro za otroke. Tudi majhen otrok je samostojna oseba in prepričana sem, da vsi starši vedo - če otroku neka hrana ni všeč jo ne bo jedel in otrok se ima pravico sam odločati ali bi določeno hrano jedel ali ne.

Sama ne jem mesa že vrsto let - a to je moja odločitev. Imam dve čudoviti hčerki. Ena je stara 10 let, ena 1 leto in obe jedo meso. Starejša bolj malo - vendar vseeno in to je njuno življenje - kako bo - se bosta odločili sami. Na podlagi zgleda in lastnih izkušenj. Na svetu smo zato, da se učimo.


Še največ povedo zgodbe, ki temeljijo na osebni izkušnji. Hvala, Veronika  Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2