Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 29
(Read 78369 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #195 - 04.10.2008 at 20:07:46
 
Poet wrote on 04.10.2008 at 20:03:57:
Mah, MGD - Mladinsko Gledališče Duhovno - je nekoč za TV izjavil, da je pri tistem indijcu začutil, da on pozna Krišno, in je zraven zgledal tako pohlevno veren, da je težko verjeti, da bi sploh hotel sneti svoja rožnata očala.

Sicer mi je pa MGD kar v redu poba, samo preveč verjame tem indijskim ceremonijam. No, moram reči da je takrat tisto srečanje bilo kar prijetno, samo kaj ko ni dalo nobenega odgovora. Je pa res, da je takrat tist indijski guru povedal, da "jiva" stalno prehaja od stanja vedenja do stanja nevedenja, kar se mi je zdelo prevej fino, v luči da sem sam hotel verjeti, da je razsvetljenje ko ga enkrat doživiš ga več ne izgubiš (kar po mojem kar veliko ljudi verjame).

No, tisti indijec je skoz ponavljal: vi ste duša, vi ste duša, ampak kaj ko vse to ostane samo pri besedah. Samo to, nič drugega.


Poetko- bosopetko, dober ti tole furaš!! Podpis in roka!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #196 - 05.10.2008 at 18:14:03
 
Alojz in Sandib wrote on 04.10.2008 at 19:33:13:
Madan Gopal Das wrote on 04.10.2008 at 17:43:12:
Etrex wrote on 04.10.2008 at 15:15:35:
Pa se eno vprasanje, ce tako poznas tega gospodica, mi povej tehnicno, kar tudi je inteligenca, um, razmisljanje,...
Na podlagi cesa se lahko ta gospodic zaveda? Ce je inteligento bitje, ima mozgane ali?

L.p.

zavest ni odvisna od materije (mozganov itd.). materija je odvisna od zavesti. materija, po volji Sri Krishne, kot rezultat nase nenaklonjenosti Njemu, lahko prevlada nad naso zavestjo. Sri Krishna nikoli ne pride pod vpliv materije, tako kot lahko mi.


Materija nikoli ni odvisna od zavesti ,ampak sta nematerialna vrednost (akumulirana) in materialna (realizirana) vrednost večno-sedaj vezani med seboj v celoto v vsej in vsaki X elementarni(Atomi) in življenjski samobitnosti.Življenje je DNK vez elementarne pojavnosti in življenjske morfogene matrice neke vrste iz katere izhaja vsa in vsak individulni  primerek te vrste (flora-favna-človek). Zavest je večno sedaj izmenična podvojena vez DNK vijačnice kjer se elementarna (atomi)pojavnost izmenično veže z individualno morfogeno matrico življenja. Brez te podvojene DNK vezi ni zavesti.

Elementarna pojavnost je nezavedna in je hkrati nosilka gravitacijskega polja (atomi-kvarki-planeti-osončja-galaksije itd.
 Morfogena matrica vsake individulne vrste (flora-favna-človek) je ravno tako nezavedna (akumulirana spominska koda vrste)in hkrati brez lastnega gravitacijskega polja.
Šele vez med obema vrednostima je življenje,ki je hkrati nosilec zavesti.
Flora -pogojna zavest
Favna-delno samozavedna
Človek -nesamospoznan je popolnoma samozaveden-vsak med nami
Samospoznani človek je samospoznana vesoljna zavest v lastni individualni živi samomanifestaciji.

MGD sedaj te prosim,da kljub svoji tolerantnosti snameš svoja rožnata očala.

Lp Alojz Cool

se ne strinjam z napisanim. zavest/zivljenje/nas pravi jaz vedno obstaja neodvisno od materije, je pa res, da se v dolocenih primerih z njo lahko zmotno poistoveti.    
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #197 - 05.10.2008 at 18:26:42
 
Poet wrote on 04.10.2008 at 20:03:57:
Mah, MGD - Mladinsko Gledališče Duhovno - je nekoč za TV izjavil, da je pri tistem indijcu začutil, da on pozna Krišno, in je zraven zgledal tako pohlevno veren, da je težko verjeti, da bi sploh hotel sneti svoja rožnata očala.

Sicer mi je pa MGD kar v redu poba, samo preveč verjame tem indijskim ceremonijam. No, moram reči da je takrat tisto srečanje bilo kar prijetno, samo kaj ko ni dalo nobenega odgovora. Je pa res, da je takrat tist indijski guru povedal, da "jiva" stalno prehaja od stanja vedenja do stanja nevedenja, kar se mi je zdelo prevej fino, v luči da sem sam hotel verjeti, da je razsvetljenje ko ga enkrat doživiš ga več ne izgubiš (kar po mojem kar veliko ljudi verjame).

No, tisti indijec je skoz ponavljal: vi ste duša, vi ste duša, ampak kaj ko vse to ostane samo pri besedah. Samo to, nič drugega.

Dragi Poet, naj te najprej pomirim, Sri Krishna ni indijc, niti ni indijc Sadhu Maharadz, ki si ga takrat poslusal, niti ni moj Guru indijc, niti ti nisi slovenc...

v to kdo si, lahko dobis direktni uvid, ki je lahko bolj ali pa manj zamegljen glede dolocenega aspekta in iz katerega lahko spet prides pod vpliv neznanja. za trajno in natancno vedenje kdo si, potrebujes sledit navodila tistega, ki je to ze dosegel.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #198 - 05.10.2008 at 20:18:15
 
Madan Gopal Das wrote on 05.10.2008 at 18:26:42:
Poet wrote on 04.10.2008 at 20:03:57:
Mah, MGD - Mladinsko Gledališče Duhovno - je nekoč za TV izjavil, da je pri tistem indijcu začutil, da on pozna Krišno, in je zraven zgledal tako pohlevno veren, da je težko verjeti, da bi sploh hotel sneti svoja rožnata očala.

Sicer mi je pa MGD kar v redu poba, samo preveč verjame tem indijskim ceremonijam. No, moram reči da je takrat tisto srečanje bilo kar prijetno, samo kaj ko ni dalo nobenega odgovora. Je pa res, da je takrat tist indijski guru povedal, da "jiva" stalno prehaja od stanja vedenja do stanja nevedenja, kar se mi je zdelo prevej fino, v luči da sem sam hotel verjeti, da je razsvetljenje ko ga enkrat doživiš ga več ne izgubiš (kar po mojem kar veliko ljudi verjame).

No, tisti indijec je skoz ponavljal: vi ste duša, vi ste duša, ampak kaj ko vse to ostane samo pri besedah. Samo to, nič drugega.

Dragi Poet, naj te najprej pomirim, Sri Krishna ni indijc, niti ni indijc Sadhu Maharadz, ki si ga takrat poslusal, niti ni moj Guru indijc, niti ti nisi slovenc...

v to kdo si, lahko dobis direktni uvid, ki je lahko bolj ali pa manj zamegljen glede dolocenega aspekta in iz katerega lahko spet prides pod vpliv neznanja. za trajno in natancno vedenje kdo si, potrebujes sledit navodila tistega, ki je to ze dosegel.

Madan Gopal Das, ti bom sedaj čisto nekaj lepo povedal.

Še kako dobro vem, da nacionalne delitve ne obstajajo. To vemo vsi, okoli tega ni potrebna nobena dodatna diskusija. Napisal sem samo zato, ker se nisem spomnil kako je bilo ime tistemu guruju, in sem pač napisal "tisti Indijec" - referenca na duhovno tržnico izkoriščevalske Indije, kamor uvrščam tudi tega guruja.

Drugič: Madan Gopal Das, mi trenutno ne vemo kdo smo, ravno zaradi takih pajacev, ki so nam tisočletja napačno govorili kdo smo. In to ko ti je nekdo rekel, da si "večni sluga Krišne", to je grozna manipulacija, katero še ne vidiš. In prav tako ne boš nikoli dojel kar si, če boš večno verjel v to kar so ti povedali, in še posebej v to, da je nekdo že dosegel neko blaženo stanje in da ti samo taka oseba lahko pokaže, kako boš ti to storil. To je iluzija.

Pa še nekaj me zanima, upam da mi ne boš zameril: Madan Gopal Das, na srečanju sem videl, da si nekakšen mamin sinček - je to res? Ker če si mamin sinček potem resnično ne moreš sprejeti odgovornosti za svoje življenje, ker vse prelagaš na svoje starše oz. druge ljudi (sedaj verjetno na tega guruja). Sicer ne vem točno koliko si star, samo še vedno hočeš vse ugoditi svoji mamici, ki je al je predsednica društva al neki tazga. Tako da se najprej znebi materinega krila, potem pa zaplavaj sam, ker sedaj te vsi ti duhovni nauki dobesedno dušijo in držijo pri miru, preprečujejo da bi ti razprl svoja krila in prevzel 100% odgovornost za svoje življenje, ne pa da se zasanjanih oči oziraš proti Šri Krišni. Si zmožen storiti ta preskok?

To ti pišem zato, ker si se mi zdel zelo v redu oseba, človek s katerim si resnično lahko prijatelj, samo ne moreš biti celo življenje pod vplivom nekoga tretjega, ne ljudi okoli sebe, še manj pa namišljenih duhovnih entitet nad sabo. Trajnega razsvetljenja pa ni, dokaz za to je naše trenutno stanje - v milijard milijardni zgodovini človeštva, kaj ti misliš, da smo prvič na tej točki? Da človek šele od včeraj obstaja in da bo jutri dosegel tako stanje, da bo potem v večnost popoln? Kaj ne vidiš, da večnost in pa koncept človek-obstaja-šele-od-včeraj sploh ne gresta skupaj???? In trajnega razsvetljenja nikoli ne bo, ker tudi nikoli ne bo trajnega nevedenja. Bo samo neskončno prehajanje od znanja o tem kdo resnično smo in mi sami smo KRIŠNA, NE PA SLUGE KRIŠNE!!!, do tega, da znova po dolgih dolgih tisočletjih prostovoljno pozabimo kdo smo in se smatramo samo za običajne ljudi na zemlji, potem se pa čez čas znova spomnimo, in tako naprej v neskončnost, in tako naprej v dolgo večno večnost ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #199 - 05.10.2008 at 21:28:47
 
Poet wrote on 05.10.2008 at 20:18:15:
Madan Gopal Das wrote on 05.10.2008 at 18:26:42:
Poet wrote on 04.10.2008 at 20:03:57:
Mah, MGD - Mladinsko Gledališče Duhovno - je nekoč za TV izjavil, da je pri tistem indijcu začutil, da on pozna Krišno, in je zraven zgledal tako pohlevno veren, da je težko verjeti, da bi sploh hotel sneti svoja rožnata očala.

Sicer mi je pa MGD kar v redu poba, samo preveč verjame tem indijskim ceremonijam. No, moram reči da je takrat tisto srečanje bilo kar prijetno, samo kaj ko ni dalo nobenega odgovora. Je pa res, da je takrat tist indijski guru povedal, da "jiva" stalno prehaja od stanja vedenja do stanja nevedenja, kar se mi je zdelo prevej fino, v luči da sem sam hotel verjeti, da je razsvetljenje ko ga enkrat doživiš ga več ne izgubiš (kar po mojem kar veliko ljudi verjame).

No, tisti indijec je skoz ponavljal: vi ste duša, vi ste duša, ampak kaj ko vse to ostane samo pri besedah. Samo to, nič drugega.

Dragi Poet, naj te najprej pomirim, Sri Krishna ni indijc, niti ni indijc Sadhu Maharadz, ki si ga takrat poslusal, niti ni moj Guru indijc, niti ti nisi slovenc...

v to kdo si, lahko dobis direktni uvid, ki je lahko bolj ali pa manj zamegljen glede dolocenega aspekta in iz katerega lahko spet prides pod vpliv neznanja. za trajno in natancno vedenje kdo si, potrebujes sledit navodila tistega, ki je to ze dosegel.

Madan Gopal Das, ti bom sedaj čisto nekaj lepo povedal.

Še kako dobro vem, da nacionalne delitve ne obstajajo. To vemo vsi, okoli tega ni potrebna nobena dodatna diskusija. Napisal sem samo zato, ker se nisem spomnil kako je bilo ime tistemu guruju, in sem pač napisal "tisti Indijec" - referenca na duhovno tržnico izkoriščevalske Indije, kamor uvrščam tudi tega guruja.

Drugič: Madan Gopal Das, mi trenutno ne vemo kdo smo, ravno zaradi takih pajacev, ki so nam tisočletja napačno govorili kdo smo. In to ko ti je nekdo rekel, da si "večni sluga Krišne", to je grozna manipulacija, katero še ne vidiš. In prav tako ne boš nikoli dojel kar si, če boš večno verjel v to kar so ti povedali, in še posebej v to, da je nekdo že dosegel neko blaženo stanje in da ti samo taka oseba lahko pokaže, kako boš ti to storil. To je iluzija.

Pa še nekaj me zanima, upam da mi ne boš zameril: Madan Gopal Das, na srečanju sem videl, da si nekakšen mamin sinček - je to res? Ker če si mamin sinček potem resnično ne moreš sprejeti odgovornosti za svoje življenje, ker vse prelagaš na svoje starše oz. druge ljudi (sedaj verjetno na tega guruja). Sicer ne vem točno koliko si star, samo še vedno hočeš vse ugoditi svoji mamici, ki je al je predsednica društva al neki tazga. Tako da se najprej znebi materinega krila, potem pa zaplavaj sam, ker sedaj te vsi ti duhovni nauki dobesedno dušijo in držijo pri miru, preprečujejo da bi ti razprl svoja krila in prevzel 100% odgovornost za svoje življenje, ne pa da se zasanjanih oči oziraš proti Šri Krišni. Si zmožen storiti ta preskok?

To ti pišem zato, ker si se mi zdel zelo v redu oseba, človek s katerim si resnično lahko prijatelj, samo ne moreš biti celo življenje pod vplivom nekoga tretjega, ne ljudi okoli sebe, še manj pa namišljenih duhovnih entitet nad sabo. Trajnega razsvetljenja pa ni, dokaz za to je naše trenutno stanje - v milijard milijardni zgodovini človeštva, kaj ti misliš, da smo prvič na tej točki? Da človek šele od včeraj obstaja in da bo jutri dosegel tako stanje, da bo potem v večnost popoln? Kaj ne vidiš, da večnost in pa koncept človek-obstaja-šele-od-včeraj sploh ne gresta skupaj???? In trajnega razsvetljenja nikoli ne bo, ker tudi nikoli ne bo trajnega nevedenja. Bo samo neskončno prehajanje od znanja o tem kdo resnično smo in mi sami smo KRIŠNA, NE PA SLUGE KRIŠNE!!!, do tega, da znova po dolgih dolgih tisočletjih prostovoljno pozabimo kdo smo in se smatramo samo za običajne ljudi na zemlji, potem se pa čez čas znova spomnimo, in tako naprej v neskončnost, in tako naprej v dolgo večno večnost ...

Poet, govoriš, kot da bi ti že tudi vedel kdo si.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #200 - 05.10.2008 at 23:27:13
 
Seveda, ti šifrerjev Martinov Lulček ti, jaz že vem kdo sem, in tudi vem, kdo ti misliš da si: ti misliš da si božji v-rit-lezalec, ki ti bo po telesni smrti za časa bivanja 70-80 let dal ključe od večnih soban, kjer se ti bodo za vse večne čase cedili med in mleko, zraven boš pa sodil vse druge ljudi, ki bi po tvojem sodili v peklenščkove dvore.  Wink

Lp, in bojmo se Malih Lulčkov.

Lp, in vidimo kaj dobrega tudi v Martinovem Lulčku.

Lp, in zlezimo Gospodu Bogu še bolj v zadnjico.

Lp, in bodimo še večje RKC budale.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #201 - 08.10.2008 at 06:51:32
 
Poet wrote on 05.10.2008 at 20:18:15:
Madan Gopal Das, ti bom sedaj čisto nekaj lepo povedal.

Še kako dobro vem, da nacionalne delitve ne obstajajo. To vemo vsi, okoli tega ni potrebna nobena dodatna diskusija. Napisal sem samo zato, ker se nisem spomnil kako je bilo ime tistemu guruju, in sem pač napisal "tisti Indijec" - referenca na duhovno tržnico izkoriščevalske Indije, kamor uvrščam tudi tega guruja.

nacionalne delitve seveda obstajajo, a te se ticejo tvojga materialnega telesa in psihe. hotu sm ti rect, da ti nis slovenc, a pod vplivom neznanja se ti zdi, da si. nas pravi jaz je delcek zavesti, ki izhaja iz Sri Krishne. vecen. ce bi se enkrat srecu Srila Sadhu Maharadza sem preprican, da ga ne bi uvrscu v nobeno izkoriscanje, temvec v ljubezen do vseh, razen seveda, ce bi svoje napake projeciru vanj. vsak, ki se zmotno poistoveca s svojim materialnim telesom in psiho, ceprav to on ni, je v izkoriscanju drugih in zato posledicno tudi od drugih izkoriscan.

Quote:
Drugič: Madan Gopal Das, mi trenutno ne vemo kdo smo, ravno zaradi takih pajacev, ki so nam tisočletja napačno govorili kdo smo.

in ti men govoris o prevzemanju 100% odgovornosti za svoj lajf... obenem so ti pa vsi drugi krivi, da ti ne ves kdo si? na to kdo si, si pozabu kod posledica svojih prejsnih dejanj. drugi so le instrument v rokah Poravnave.  

Quote:
In to ko ti je nekdo rekel, da si "večni sluga Krišne", to je grozna manipulacija, katero še ne vidiš. In prav tako ne boš nikoli dojel kar si, če boš večno verjel v to kar so ti povedali, in še posebej v to, da je nekdo že dosegel neko blaženo stanje in da ti samo taka oseba lahko pokaže, kako boš ti to storil. To je iluzija.

so mi povedali ja, tisti, ki vejo, in tudi sam sem dobil uvid, s sledenjem njihovih navodil.

Quote:
Pa še nekaj me zanima, upam da mi ne boš zameril: Madan Gopal Das, na srečanju sem videl, da si nekakšen mamin sinček - je to res? Ker če si mamin sinček potem resnično ne moreš sprejeti odgovornosti za svoje življenje, ker vse prelagaš na svoje starše oz. druge ljudi (sedaj verjetno na tega guruja). Sicer ne vem točno koliko si star, samo še vedno hočeš vse ugoditi svoji mamici, ki je al je predsednica društva al neki tazga. Tako da se najprej znebi materinega krila, potem pa zaplavaj sam, ker sedaj te vsi ti duhovni nauki dobesedno dušijo in držijo pri miru, preprečujejo da bi ti razprl svoja krila in prevzel 100% odgovornost za svoje življenje, ne pa da se zasanjanih oči oziraš proti Šri Krišni. Si zmožen storiti ta preskok?

ne pravim, da sem jaz vedno in popolnoma v zavedanju svojega vecnega odnosa s Sri Krishno, ampak ne glede na to, je resnica (se) vedno resnica Smiley.

Quote:
To ti pišem zato, ker si se mi zdel zelo v redu oseba, človek s katerim si resnično lahko prijatelj, samo ne moreš biti celo življenje pod vplivom nekoga tretjega, ne ljudi okoli sebe, še manj pa namišljenih duhovnih entitet nad sabo.

kot ze receno, kar je res je res, cetudi ti ali pa jaz ne vidiva se ciz jasno. vsi smo pod vplivom Sri Krishne. nic se ne zgodi mimo Njegove volje. sicer je bit pa v ljubecem odnosu s Sri Krishno velik bolj prijetno kot pa v namisljeni svobodi, ki jo tukile propagiras in ki obstaja le v tvojem ali od drugih neskontroliranemu umu.

Quote:
Trajnega razsvetljenja pa ni, dokaz za to je naše trenutno stanje - v milijard milijardni zgodovini človeštva, kaj ti misliš, da smo prvič na tej točki? Da človek šele od včeraj obstaja in da bo jutri dosegel tako stanje, da bo potem v večnost popoln? Kaj ne vidiš, da večnost in pa koncept človek-obstaja-šele-od-včeraj sploh ne gresta skupaj???? In trajnega razsvetljenja nikoli ne bo, ker tudi nikoli ne bo trajnega nevedenja. Bo samo neskončno prehajanje od znanja o tem kdo resnično smo in mi sami smo KRIŠNA, NE PA SLUGE KRIŠNE!!!, do tega, da znova po dolgih dolgih tisočletjih prostovoljno pozabimo kdo smo in se smatramo samo za običajne ljudi na zemlji, potem se pa čez čas znova spomnimo, in tako naprej v neskončnost, in tako naprej v dolgo večno večnost ...

ja, to so tvoje trenutne spekulacije, do katerih imas seveda pravico. ti vecno obstajas, a kot rezultat svoje nenaklonjenosti Sri Krishni si se zmotno poistovetu z materijo ali nedetermimiranim duhom. ce se obrnes nazaj h Vseprivlacnemu Krishni, ki daje zadovoljstvo vsem, se lahko osvobodis neznanja za vedno.

Hari bol.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #202 - 08.10.2008 at 18:55:08
 
Poet wrote on 05.10.2008 at 20:18:15:
Madan Gopal Das wrote on 05.10.2008 at 18:26:42:
Poet wrote on 04.10.2008 at 20:03:57:
Mah, MGD - Mladinsko Gledališče Duhovno - je nekoč za TV izjavil, da je pri tistem indijcu začutil, da on pozna Krišno, in je zraven zgledal tako pohlevno veren, da je težko verjeti, da bi sploh hotel sneti svoja rožnata očala.

Sicer mi je pa MGD kar v redu poba, samo preveč verjame tem indijskim ceremonijam. No, moram reči da je takrat tisto srečanje bilo kar prijetno, samo kaj ko ni dalo nobenega odgovora. Je pa res, da je takrat tist indijski guru povedal, da "jiva" stalno prehaja od stanja vedenja do stanja nevedenja, kar se mi je zdelo prevej fino, v luči da sem sam hotel verjeti, da je razsvetljenje ko ga enkrat doživiš ga več ne izgubiš (kar po mojem kar veliko ljudi verjame).

No, tisti indijec je skoz ponavljal: vi ste duša, vi ste duša, ampak kaj ko vse to ostane samo pri besedah. Samo to, nič drugega.

Dragi Poet, naj te najprej pomirim, Sri Krishna ni indijc, niti ni indijc Sadhu Maharadz, ki si ga takrat poslusal, niti ni moj Guru indijc, niti ti nisi slovenc...

v to kdo si, lahko dobis direktni uvid, ki je lahko bolj ali pa manj zamegljen glede dolocenega aspekta in iz katerega lahko spet prides pod vpliv neznanja. za trajno in natancno vedenje kdo si, potrebujes sledit navodila tistega, ki je to ze dosegel.

Madan Gopal Das, ti bom sedaj čisto nekaj lepo povedal.

Še kako dobro vem, da nacionalne delitve ne obstajajo. To vemo vsi, okoli tega ni potrebna nobena dodatna diskusija. Napisal sem samo zato, ker se nisem spomnil kako je bilo ime tistemu guruju, in sem pač napisal "tisti Indijec" - referenca na duhovno tržnico izkoriščevalske Indije, kamor uvrščam tudi tega guruja.

Drugič: Madan Gopal Das, mi trenutno ne vemo kdo smo, ravno zaradi takih pajacev, ki so nam tisočletja napačno govorili kdo smo. In to ko ti je nekdo rekel, da si "večni sluga Krišne", to je grozna manipulacija, katero še ne vidiš. In prav tako ne boš nikoli dojel kar si, če boš večno verjel v to kar so ti povedali, in še posebej v to, da je nekdo že dosegel neko blaženo stanje in da ti samo taka oseba lahko pokaže, kako boš ti to storil. To je iluzija.

Pa še nekaj me zanima, upam da mi ne boš zameril: Madan Gopal Das, na srečanju sem videl, da si nekakšen mamin sinček - je to res? Ker če si mamin sinček potem resnično ne moreš sprejeti odgovornosti za svoje življenje, ker vse prelagaš na svoje starše oz. druge ljudi (sedaj verjetno na tega guruja). Sicer ne vem točno koliko si star, samo še vedno hočeš vse ugoditi svoji mamici, ki je al je predsednica društva al neki tazga. Tako da se najprej znebi materinega krila, potem pa zaplavaj sam, ker sedaj te vsi ti duhovni nauki dobesedno dušijo in držijo pri miru, preprečujejo da bi ti razprl svoja krila in prevzel 100% odgovornost za svoje življenje, ne pa da se zasanjanih oči oziraš proti Šri Krišni. Si zmožen storiti ta preskok?

To ti pišem zato, ker si se mi zdel zelo v redu oseba, človek s katerim si resnično lahko prijatelj, samo ne moreš biti celo življenje pod vplivom nekoga tretjega, ne ljudi okoli sebe, še manj pa namišljenih duhovnih entitet nad sabo. Trajnega razsvetljenja pa ni, dokaz za to je naše trenutno stanje - v milijard milijardni zgodovini človeštva, kaj ti misliš, da smo prvič na tej točki? Da človek šele od včeraj obstaja in da bo jutri dosegel tako stanje, da bo potem v večnost popoln? Kaj ne vidiš, da večnost in pa koncept človek-obstaja-šele-od-včeraj sploh ne gresta skupaj???? In trajnega razsvetljenja nikoli ne bo, ker tudi nikoli ne bo trajnega nevedenja. Bo samo neskončno prehajanje od znanja o tem kdo resnično smo in mi sami smo KRIŠNA, NE PA SLUGE KRIŠNE!!!, do tega, da znova po dolgih dolgih tisočletjih prostovoljno pozabimo kdo smo in se smatramo samo za običajne ljudi na zemlji, potem se pa čez čas znova spomnimo, in tako naprej v neskončnost, in tako naprej v dolgo večno večnost ...


Poet lahko samo recem da se 100% strinjam, lepo si dojel zadevo.
Se takoj vidi da pises iz svojega spoznanja ne nekega kupljenega na trznici, pri nekem indijskem turistu, ki prodaja duhovno meglo po kilogramu za suho zlato.

Povej se da smo vsi nekoc pomalem verjeli duhovni trznici, ki prodaja vse mogoce bogce, ki naj bi ti bili vladarji in posledicno si bolje daljinsko vodena ovca, bolj ubogljiva ali vsaj manj moteca za sistem.

Nasa sreca Poet je da smo gledali na te zadeve malo postrani in z razumom, potem pa ko smo izvedeli resnico, smo dokoncno odkrili zakaj je to navaden blef Grin.

Ko enkrat to spoznas, je zelo dober obcutek, ko ves da zdaj pa vec ne bos in ne mores nasest na neko bluzenje brez realnih trdnih temeljev. Ker poznas resnico, ki je otipljiva, vedno v sebi preverljiva in sploh neizpodbitna, ker vse povezes v celoto ki drugace ne more obstajati, hehe se strinjas jeli brate?



L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #203 - 08.10.2008 at 19:43:25
 
Madan Gopal Das

Imam vprasanje zate, v svojem zivljenju so mi hotli prodati ze nickoliko razlicnih bozanstev, pa mi to nikoli ni bilo ze po deafultu vsec da je bog nad mano in da sem sluzabnik njemu edinemu. Povej zakaj ravno sri krisna pri nesteto gospodih?

Resnica je v vseh a ne na tak nacin, sri krisna si enostavno on, ona, jaz ti predvsem pa ti sam sebi.

Ker sem ravno v tej temi, ze lep cas nazaj me na cesti ustavita dva modela, fino lepo v oranznem odjelu povita in se pac pogovarjamo in potem mi ponudita knjigo, seveda Bhagavad-gita, ker je bila ravno poceni za pac taksno za oko lepo, debelo in trdo
vezano knjigo in ker sta se mi, hja pac malo zasmilila, sta mi delovala kot kaksni dve siroti. Jima dam denar in potem fora...
(Ponizno) Imas mogoce, bi nama dal se... je bil pac nek drobiz kot bi rekel zdaj 1-2 eur, pa slucajno nisem imel. V bistvu mi je bilo to kar malo smesno in presenetljivo socasno hehe.

No ja kakorkoli ze, knjiga mi nikakor ni sedla, razlog je, da v vsakem stavku ti solijo pamet, kako moras biti ponizen in sluzabnik gospodicu krisni, saj ne recem so tudi modrosti ali vsaj sporocilo prekodiras v tisto pravo, a slab priokus in odbijajoc obcutek so mi dajali z forami, ki so se vrtele vse v glavnem, kako si kaznovan in kako ne mores nic doseci, brez gospodica taedinega.

Na mestih prav grozilno! Sicer malo zavito a dojamem sporocilo ce je grozilno takoj! Kako bos trpel ce ne bos naklonjen! in take.

No rezultat nekoga, ki pade v kremplje temu, je pa poznan... Tako da se sploh ne cudim Madan Gopal Das-u.

Marsikaj sem verjel na slepo, a to resnico o bogu pa imam ze od vedno lepo razcisceno, saj sem od vedno vedel resnico, da smo sami sebi najvisji gospod upravitelj in vse sami odgovorni in krivi zase.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #204 - 09.10.2008 at 05:53:25
 
Etrex wrote on 08.10.2008 at 19:43:25:
Madan Gopal Das

Imam vprasanje zate, v svojem zivljenju so mi hotli prodati ze nickoliko razlicnih bozanstev, pa mi to nikoli ni bilo ze po deafultu vsec da je bog nad mano in da sem sluzabnik njemu edinemu. Povej zakaj ravno sri krisna pri nesteto gospodih?

Bog (Absolutna resnica) je en in edini, je pa res, da ima razlicne oblike in razlicne aktivnosti, a se vedno je On en in isti, edini. Sri Krishna je izvorna oblika Boga, iz katere vse ostale izhajajo in ki izraza najvec kvalitet ter privlacnih zabav. ti si del Njegove energije in zato Njegov sluga.  

Quote:
Resnica je v vseh a ne na tak nacin, sri krisna si enostavno on, ona, jaz ti predvsem pa ti sam sebi.

ja, Sri Krishna, v svoji posebni, delni manifestaciji, ki ji sveti spisi pravjo Paramatma (Naddusa) prebiva vsepovsod, tudi v tebi, meni itd., a vseeno mi nismo On, ceprav smo On, ker nic drugega razen On ne obstaja. energija je nerazdruzljiva z energetikom, kot npr. sonce ni razdruzen od svojih zarkov ali ogenj od svoje toplote in svetlobe, a vseeno je razlika med soncem in njegovimi zarki, ognjem in njegovo toploto/svetlobo, energetikom in energijo. si Krishna, ampak nisi On. ta nepojmljiva hkratna enost in razlicnost s Krishno se ti razodene po milosti Sri Krishne, ko se Mu predas. ceprav do zdej nisem kej dost vidu, mi je blo ze to kar sem tolk izjemno prijetno, da hvala Bogu, da sem lahko Njegov vecni sluga in da mi omogoc, da Ga lahko sluzim za Njegovo zadovoljstvo.  

Quote:
Ker sem ravno v tej temi, ze lep cas nazaj me na cesti ustavita dva modela, fino lepo v oranznem odjelu povita in se pac pogovarjamo in potem mi ponudita knjigo, seveda Bhagavad-gita, ker je bila ravno poceni za pac taksno za oko lepo, debelo in trdo
vezano knjigo in ker sta se mi, hja pac malo zasmilila, sta mi delovala kot kaksni dve siroti. Jima dam denar in potem fora...
(Ponizno) Imas mogoce, bi nama dal se... je bil pac nek drobiz kot bi rekel zdaj 1-2 eur, pa slucajno nisem imel. V bistvu mi je bilo to kar malo smesno in presenetljivo socasno hehe.

No ja kakorkoli ze, knjiga mi nikakor ni sedla, razlog je, da v vsakem stavku ti solijo pamet, kako moras biti ponizen in sluzabnik gospodicu krisni, saj ne recem so tudi modrosti ali vsaj sporocilo prekodiras v tisto pravo, a slab priokus in odbijajoc obcutek so mi dajali z forami, ki so se vrtele vse v glavnem, kako si kaznovan in kako ne mores nic doseci, brez gospodica taedinega.

Na mestih prav grozilno! Sicer malo zavito a dojamem sporocilo ce je grozilno takoj! Kako bos trpel ce ne bos naklonjen! in take.

No rezultat nekoga, ki pade v kremplje temu, je pa poznan... Tako da se sploh ne cudim Madan Gopal Das-u.

Marsikaj sem verjel na slepo, a to resnico o bogu pa imam ze od vedno lepo razcisceno, saj sem od vedno vedel resnico, da smo sami sebi najvisji gospod upravitelj in vse sami odgovorni in krivi zase.

L.p.

od Sri Krishne nismo kaznovani, On nam le dodeli rezultate nasih dejanj. kaznujemo se sami sebe, s svojo nenaklonjenostjo Njemu. se pa lahko tudi blagoslovimo, ce smo Mu naklonjeni.

od Sri Krishne imamo dano svobodno voljo glede delovanja, a rezultate milostno dodeljuje On.  
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #205 - 09.10.2008 at 10:58:55
 
Etrex wrote on 08.10.2008 at 18:55:08:
Povej se da smo vsi nekoc pomalem verjeli duhovni trznici, ki prodaja vse mogoce bogce, ki naj bi ti bili vladarji in posledicno si bolje daljinsko vodena ovca, bolj ubogljiva ali vsaj manj moteca za sistem.

Je res, jaz sem nekako od 16. pa do 24. leta verjel duhovni tržnici, samo nikoli ne idej o Bogu, nebesih, ampak kaj drugega kot recimo - svet je iluzija, znebite se ega, zanikajte telo - te ideje sem jaz pokupil od duhovne tržnice, in to me je obvladovalo do nekje 24. leta.
Tako da podpis brate Etrexu!

Etrex wrote on 08.10.2008 at 18:55:08:
Nasa sreca Poet je da smo gledali na te zadeve malo postrani in z razumom, potem pa ko smo izvedeli resnico, smo dokoncno odkrili zakaj je to navaden blef Grin.

Ko enkrat to spoznas, je zelo dober obcutek, ko ves da zdaj pa vec ne bos in ne mores nasest na neko bluzenje brez realnih trdnih temeljev. Ker poznas resnico, ki je otipljiva, vedno v sebi preverljiva in sploh neizpodbitna, ker vse povezes v celoto ki drugace ne more obstajati, hehe se strinjas jeli brate?
L.p.  

Brate Etrex-Tomažu, slažem se sto posta i hiljadu četristo usput! Joj, samo hvala ti lahko rečem, da si odprl to temo in nas budil iz naših zasanjanih predstav o svetu. Hehe, se še spomniš kako proti sem bil na začetku? Nisem hotel slišat nič, da svet ni iluzija! Jojmene, ker če svet ni bil iluzija je to posledično pomenilo, da so bili vsi moji takratni problemi še kako resnični, tega pa nisem hotel videti. No, in potem so se kresala huda strašna mnenja, lepo postopno pa so se koprene razgrinjale. Ni kej, tako je pač.

Smrt Duhovni Tržnici, svoboda vse-človeškemu izrazu!  Cheesy

Lp, Poet  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #206 - 10.10.2008 at 21:12:15
 
Hehe, to je predvsem zanimivo, ko si bil tako proti, to sploh ni nic narobe ves Matija? Ne ne, to je extra zazeljeno in dober znak. Po obisku, ko si rekel da to tebi ne disi in da gres svojo resnico naprej iskat, saj se spomnis, kaj sem ti rekel? Nic se ti ne sekiraj Cool.

To mi je ze Alojz povedal, da imas eno danes kot kaze redko lastnost, preverjanje na svojo pest in razmisljanje s svojo glavo ne od nekega sri krisne, v katerega ce podvomis se sam sebe kaznujes, ker mu nisi naklonjen  Grin dobra fora a? Grin Super varovalka hehe.

Z drugo besedo ti nisi bil sprogramirana ovca Cool

Zanimivo pri tem je, ko ti je rekel Alojz, da lahko isces resnico se tisocletja, a vedno bos prisel na koncu na to pot Grin , ni to za crknt? Grin Pravi pravcati paradoks. Ker si uporabil svojo zivljensko bit za dojemanje, bres zmesnjave kvazi duhovnezev, si prisel nazaj k lastni resnici tokrat zdravo v sebi razcisceni v piclih pari dneh ali tednih, hehe sploh nisi rabil ne 100let ne vec 1000let. No vecina drugih pa zal ne more tako trditi zase, prej ali slej moras pustiti za sabo nejasno duhovno kramo, ki se je nabirala v tebi.

L.p. Cool
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #207 - 11.10.2008 at 23:27:16
 
Etrex wrote on 10.10.2008 at 21:12:15:
Hehe, to je predvsem zanimivo, ko si bil tako proti, to sploh ni nic narobe ves Matija? Ne ne, to je extra zazeljeno in dober znak. Po obisku, ko si rekel da to tebi ne disi in da gres svojo resnico naprej iskat, saj se spomnis, kaj sem ti rekel? Nic se ti ne sekiraj Cool.

Hihi, sej se ne sekiram, meni je bilo prav fino se z nekom bosti, to sem rekel samo kot retrospekcijo za nazaj - da se mi zdi hecno, kako se je obrnilo.

Etrex wrote on 10.10.2008 at 21:12:15:

To mi je ze Alojz povedal, da imas eno danes kot kaze redko lastnost, preverjanje na svojo pest in razmisljanje s svojo glavo

Z drugo besedo ti nisi bil sprogramirana ovca Cool

Ja, OK, samo sem imel zaradi tega v življenju že težave. Recimo v Osnovni Šoli, sem najprej hodil na to našo krajevno, je bila super, skulirana, sem bil skoz odličen učenec, potem so me v zadnjih 4-ih letih OŠ vtaknili na neko kao elitno šolo, kjer so bili pa učitelji taki psihološki debili in kreteni, potem v zadnjem razredu so celo leto strašli starše: pa saj vaši otroc nč ne znajo, ja kako bodo pa eksterce naredili", in sem jaz potem na tej šoli skoz udrihal nazaj, nisem se pustil, da bi me komandirali, in seveda so mi prilepljali ukore in me hoteli še celo izključiti na koncu, samo jaz tistih psiholoških pokvek nisem mogel prenašati in sem razredničarki pred celim razredom ugovarjal.

Hja, bil sem še mlad in neumen takrat, in ja, sem imel prej večkrat težave, ker nisem hotel slediti ustaljeni dogmi, zdaj pa itak vem, da se ni vredno prepirati s človeškimi zombiji, ker samo izgubljaš čas in energijo. Pa jih raje pustim pri miru, samo na forumu, hehe, lahko zganjam tako štalo, drugje pa nima smisla.

Čeprav, hja, kakšno je pa tvoje življenje, če si ovca in si ponižen do avtoritete? Navidez precej bolje, samo si pa v sebi prestrašen in razklan, nevrotičen, brez osebne integritete, tako da dejansko sploh ne prideš bolje skozi - naposled umreš presrana, nevrotična, pokakana kura, ki je šla skozi življenje s plašnicami. Nikakor si tega ne predstavljam zase, pa če bi me tisočkrat izključili iz šole. Hja, kaj bi pa potem, ko bi me izključili? No, vsaj gimnazije in faksa mi ne bi bilo treba končati in bi opravil s tem blesavim šolskim sistemom že pred leti. Hik!  Smiley

Živeli!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #208 - 18.11.2008 at 09:08:34
 
Življenje brez bogastva ljubezni do Šri Krišne je nesmiselno in revno. O Šri Krišna, prosim omogoči mi Tvoje služenje in mi za plačo daj čisto, brezvzročno ljubezen do Tebe.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #209 - 18.11.2008 at 14:22:55
 
Hihi, ne vem če res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 16 ... 29