Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 31811 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #45 - 30.08.2007 at 15:54:59
 
Obstoj duše v pomenu avtonomnega upravnega centra duševnosti (po jungovsko sebstva), v katerega se  (po aristotelovsko) stekajo inforamacije petih čutov in sprocesirajo v skladu z našo duševnostjo (po jungovsko animo, utetemeljeno na kolektivnem nezavednem  preko osebno nezavednega do zavednega) zdravi razumn priznava brez kakršnihkoli hudih dilem in dvomov, nima pa ga  motiva zanikat niti znanost. Obstoj duše pa je teže dokazat, ko se prekine njena povezava s čuti (telesom), skozi katere se nejn obstoj manifestira objektivno in ne samo subjektivno, saj se pri tem  lahko naslanjamo samo na osebni spomin/izkušnjo ko  gre za sanje in druga spremenjena stanja zavesti, ki jih je mogoče le  naknadno zavestno rekapitulirat. Subjektivne izkušnje o večni (torej nadčutni/izvnetelesni/tradscednetni) naravi duše se lahko objektivizirajo samo skozi podobne subjektivne izkušnje drugih, na tak način se objektivirajo kot resnične/veljavne le v okviru religioznih, ezoteričnnih in (para)psiholoških paradigem in praks, ne pa v okviru objektivne zanstvene paradigame. Znanost lahko prizna veljavnost subjektivne izkušnje izventelesnosti/nesmrtnosti  duše, ne moremo pa od nje pričakovat, da bo to izkušnjo ne glede osebno jakost ali  na družbeno pogostost objektivizirala kot resnično in občeveljavno dejstvo, na katerga se je edino treba zanašat v  psihologiji, medicini, biomedicini/kemiji/fiziki, kognitivnih znanostih...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #46 - 01.09.2007 at 17:52:33
 

Me je presunil nek drugi dokaz, ki se tiče duše: kaj se zgodi s črvovo dušo potem, ko ga prerežemo na pol in dobimo dva črva (lahko tudi več), ki še vedno veselo živita naprej?

1. če ima črv dušo, potem smo ob njegovi razdelitvi dobili dve duši iz ene...

2. če črv nima duše, potem ni tega problema...

(podoben problem lahko najdemo tudi pri rastlinah...)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #47 - 02.09.2007 at 12:34:08
 
t wrote on 30.08.2007 at 07:02:34:
Sanje so le težko dokaz kakršnegakoli nematerialnega bivanja, saj vedno potrebujejo neko  telo, ki biva in jih sanja....




Kako je karkoli doživeto je popolnoma vseeno glede na to, da ni nobenega boživljanja (in življenja nasploh) brez "telesa".

To da je telo nespremenjeno pa je spet samo (tvoj) subjektivni občutek: telo se neprestano spreminja in neprestana sprememba je edino dejstvo, ki pri telesu ostaja nespremenljivo.

(mogoče si kdaj doživel tudi spodoben zobobol, ki nikakor ni vplival na tvoje razpoloženje žez dan Wink )



Če bi našel sanje brez možganov, ki so jih sanjali, bi mogoče lahko res razmišljal v tej smeri.






Zdravo, očitno gledamo z različnih kotov. Mnenja sem, da misli vplivajo na fizikalno kemične procese v možganih, ker če bi bilo obratno bi s tem ne bilo odgovornosti za dejanja, ker bi se lahko vsak zgovarjal, da so tako pač nanesla razmerja med kemikalijami v fizičnem telesu.  Tudi merljivo valovanje možgan med sanjami so po tej logiki posledica sanj. Hmm, lahko bi rekel, da se možgani odzivajo na potrebe sanjalca v spanju, kot nam možgani tudi služijo podnevi. Kot rečeno nam telo služi, se odziva na potrebe, želje in cilje duše.

Tudi nikjer ne pravim, da fizično telo ostaja nespremenjeno. Logično se telo od rojstva do smrti ves čas spreminja, celo vse celice telesa se zamenjajo in obnavljajo z novimi. Kar pa vem iz lastnega življenje je, da je moja zavest (duša) ves čas takšna  kot je, le znanje o materjalnem svetu in odnosih v njem se skozi življenje spreminja...  


O dokazovanju duše in nematerjalnega razmišljam, da je nemogoče z materjalnimi sredstvi dokazati nematerjalo. S tem mislim tudi posledice materjalnih reakcij, kot so elektromagnetno valovanje, fizična svetloba, zvok itd. Z materjalnimi čuti je tudi nemogoče zaznati nematerjalno. Zato pa je dokaz duše lastno izkustvo, ki pa je dar tistim, ki verjamejo...

Zobobol vpliva na dnevno razpoloženje, le da se nekateri zaradi tega jezijo, drugi pa se ne vznemerjajo zaradi tega, ker vedo, da tudi takšna bolečina nujno mine.
Nekako tako...

Lp





Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #48 - 03.09.2007 at 10:01:13
 
t wrote on 29.08.2007 at 21:16:38:

Saj psihologi načeloma nimajo težav: kot si sama že napisala, oni raziskujejo določene aspekte, katerim se lahko prilepi označevalec duševni...

Načeloma tudi biologija ne proučuje življenja kot takega, temveč samo določene aspekte, ki pridejo pod ta označevalec...



Quote:

Psihologija je rahlo netipično področje, obstaja marsikaj, kar naj bi spadalo tja, pa z znanostjo nima ravno velikih povezav.

Zelo zanimivo je, da recimo skoraj vse psihoanalitične organizacije in združenja, po organiziranosti bolj spominjajo na cerkve in razna prostozidarska in podobna združenja, kot pa na decentralizirano znanstveno skupnost.


Zgodovina kaže, da imata psihiatrija in psihologija kar nekaj težav pri izbiri in definiranju predmeta svojega raziskovanja. Sama ne vem, na kaj spominjajo psihoanalitične organizacije, ampak Freud je s svojim distanciranjem od razlage človeka kot religioznega bitja ustvaril novo dogmo, ki je nadomestila religijo. Če kaj znotraj psihoanalitičnih skupnosti spominja na cerkev, me to ne čudi. Ko začenjaš tudi telepatijo razlagati z ojdipovim kompleksom, moraš biti že presneto zacementiran v določeni dogmi.
Jung, ki ni nikoli zanemarjal religioznega aspekta človekove duševnosti, je bil v omenjenih znanstvenih krogih vedno sprejet z nelagodjem. Veljal je in še marsikje velja za "neznanstvenega", medtem ko je Freudova usmeritev, ravno zaradi svoje dogmatičnosti, bolj ustrezala znanstvenim kriterijem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
TSCHERNNE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2

Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #49 - 02.06.2008 at 03:40:39
 
To je versko vprašanje...glede te je pa moj pogled takšenle...

Če obstaja življenje po življenju, neskončno bivanje, potem je vesolje neskončno.Vsaka neskončna stvar pa ne sme imeti dveh stvari...začetka in konca.To pa pomeni da vesolja ni ustvaril bog ker nima začetka....pomeni da boga ni .

Če pa vesolje ima začetek potem obstaja možnost da ga je res ustvaril bog in da je ta vsemogočen...ampak...vsaka stvar ki ima začetek mora imeti tudi konec.....zato življenja po življenju zopet ni...

Kakorkoli obrneš...si v riti...
Takoimenovana duša so samo elektrokemični procesi v možganih....ko ti ugasnejo je konec...tema...
S kloniranjem se lahko da dokazat samo neobstoj duše...in to je že bilo narejeno...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: S kloni,drevoranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #50 - 14.07.2008 at 14:47:42
 
Se mi zdi da je vse tole razmišljanje,kar malo naivno.Kot bi filozofirali filozofi brez lastne življenjske filozofije.
Zakaj ima črv,otrok,ptič drevo,EM frekvenco že odrasle pojavnosti.Pri črvu,se zadeva deli EM frekvenca se prenese,da se lako akumulirana in realizirana snov DNK veže na njo. Sedaj vas vprašam še tole:Radi sanjate,da lahko sodite s svojim vedenjem in razumevanjem večno-sedanjega stvarstva?

To so za človeštvo še vsa neraziskana vesoljna dejstva,vi pa jih v svoji rahli ošabnosti komentirate,kod da že vse veste!

Lp Alojz Shocked Shocked Shocked Shocked Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #51 - 14.07.2008 at 16:11:38
 
No ja, kolk vem, na tem forumu vsak lahko pove svoje mnenje - celo ti..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #52 - 14.07.2008 at 21:08:51
 
Devi

Devi ja za svoj kolk siguren veš,saj je tvoj! Ja vsak da lahko svoj mnenje. Mi kmetje ne mlatmo prazne slame ni zrnja, ni rezultata mlačve.
Mlačva ma namen izluščiti zrnje od katerega živimo. Mogoče ni tako?
Pa mi kmetje tud vemo,da kar zraste na tujmu zelniku ni naše.Tko nekak poteka ta debata!

Lp Alojz Shocked Roll Eyes Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #53 - 14.07.2008 at 21:23:43
 
Alojz, tud zrnje, ki ga mlatiš, ni tvoje... to ti vse narava da Smiley
najprej ti da zemljo, pol ti da seme, da ti vreme in material za orodje. in na koncu ti da še želodec, da lahko prebaviš. kaj pa je tvoje od tega?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #54 - 14.07.2008 at 21:52:38
 
Devi wrote on 14.07.2008 at 21:23:43:
Alojz, tud zrnje, ki ga mlatiš, ni tvoje... to ti vse narava da Smiley
najprej ti da zemljo, pol ti da seme, da ti vreme in material za orodje. in na koncu ti da še želodec, da lahko prebaviš. kaj pa je tvoje od tega?


Devi

Zame si čist ok. oseba,da ne bo zamere. Vprašanje,ki ostaja je resnično odločujoče: Kdo je ustvaril naravo? Ali Darwinova teorija zdrži. Jaz vem,da ne in tudi vem,da človek Zemljo ciklično na 15 milijard let naseljuje z življenjem ,da bi se po določeni dobi ko izpostavi ravnovesje med vrstami tudi sam vrnil na njo. In tako večno-sedaj. Zdaj veš kaj sem mislil z mlačvo.

Pozdrav Alojz Smiley Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #55 - 15.07.2008 at 03:23:56
 
Alojz in Sandib wrote on 14.07.2008 at 21:52:38:
Devi wrote on 14.07.2008 at 21:23:43:
Alojz, tud zrnje, ki ga mlatiš, ni tvoje... to ti vse narava da Smiley
najprej ti da zemljo, pol ti da seme, da ti vreme in material za orodje. in na koncu ti da še želodec, da lahko prebaviš. kaj pa je tvoje od tega?


Devi

Zame si čist ok. oseba, ...


Če bi ti pa kimala bi bila pa še malo bolj ok oseba, ali ne?


Alojz in Sandib wrote on 14.07.2008 at 21:52:38:
da ne bo zamere.


V prevodu: "Devi, prevzemi moje mnenje, da ne bo zamere".


Alojz in Sandib wrote on 14.07.2008 at 21:52:38:
Vprašanje,ki ostaja je resnično odločujoče: Kdo je ustvaril naravo? Ali Darwinova teorija zdrži. Jaz vem,da ne ...



Darwin se ni ukvarjal z (verskim)  vprašanjem kdo je ustvaril naravo pač pa s teorijo - evolucijo (živalskih) in rastlinskih vrst.


Alojz in Sandib wrote on 14.07.2008 at 21:52:38:
... in tudi vem,da človek Zemljo ciklično na 15 milijard let naseljuje z življenjem ,da bi se po določeni dobi ko izpostavi ravnovesje med vrstami tudi sam vrnil na njo. In tako večno-sedaj. Zdaj veš kaj sem mislil z mlačvo.

Pozdrav Alojz Smiley Wink Cool


Malo težko, v bistvu nemogoče je, da bi človek "naseljeval Zemljo z življenjem" še preden je ta sploh obstajala (starost Zemlje: 4,5 do največ 6 milijard let), kaj šele, da bi to izvajal ciklično v časovnem  intervalu 15 milijard let.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #56 - 15.07.2008 at 10:10:06
 
Bamby wrote on 15.07.2008 at 03:23:56:
Alojz in Sandib wrote on 14.07.2008 at 21:52:38:
Devi wrote on 14.07.2008 at 21:23:43:
Alojz, tud zrnje, ki ga mlatiš, ni tvoje... to ti vse narava da Smiley
najprej ti da zemljo, pol ti da seme, da ti vreme in material za orodje. in na koncu ti da še želodec, da lahko prebaviš. kaj pa je tvoje od tega?


Devi

Zame si čist ok. oseba, ...


Če bi ti pa kimala bi bila pa še malo bolj ok oseba, ali ne?


Alojz in Sandib wrote on 14.07.2008 at 21:52:38:
da ne bo zamere.


V prevodu: "Devi, prevzemi moje mnenje, da ne bo zamere".


Alojz in Sandib wrote on 14.07.2008 at 21:52:38:
Vprašanje,ki ostaja je resnično odločujoče: Kdo je ustvaril naravo? Ali Darwinova teorija zdrži. Jaz vem,da ne ...



Darwin se ni ukvarjal z (verskim)  vprašanjem kdo je ustvaril naravo pač pa s teorijo - evolucijo (živalskih) in rastlinskih vrst.


Alojz in Sandib wrote on 14.07.2008 at 21:52:38:
... in tudi vem,da človek Zemljo ciklično na 15 milijard let naseljuje z življenjem ,da bi se po določeni dobi ko izpostavi ravnovesje med vrstami tudi sam vrnil na njo. In tako večno-sedaj. Zdaj veš kaj sem mislil z mlačvo.

Pozdrav Alojz Smiley Wink Cool


Malo težko, v bistvu nemogoče je, da bi človek "naseljeval Zemljo z življenjem" še preden je ta sploh obstajala (starost Zemlje: 4,5 do največ 6 milijard let), kaj šele, da bi to izvajal ciklično v časovnem  intervalu 15 milijard let.


Bamby

Zdaj jih bom pa malo natresu,ker imam res dovolj b... tipa Bamby.

Vse kar si ti tu natresel ne vzdrži (normalnega razmišljanja-normalnega človeka). Si čisto običajen prenapetež,ki niti
ne ve in dojema kaj sploh tu govorimo.

Ti misliš,da je vesolje toliko staro kot so te papagaji v šoli naučili.  Vesolje je večno-sedaj vseobsežna vesoljna konstanta,kjer vsak konec cikla pomeni sočasno začetek novega in obratno. Velja za vsako individualno X mept* pojavnost. Galaksija je večno sedaj -galaksija kjer traja cikelj 150 milijard zemeljskih let. Galaksije so največja individulna pojavnost v vesolju. Galaksijo sestavljajo planetarna in satelitska osončja (naše JE satelitsko in ima cikelj zlitja 15 milijard let kot celica). Galaksijo še tvori njena črna luknja. Znotraj tega cikla Bamby-se vidi da si otrok takšno imaš tudi ime) smo govorili. Zemlja ima cikel 28ooo let ko se morja in kopno izmenjata -prelijeta med seboj. O evoluciji-prilagoditvi vrst lahko govorimo zgolj v tem 28ooo letnem ciklu-otrok Bamby razumeš.?  
Ti Bamby pa še vedeno pašeš v čredo,ki verjame izobraževalnem sistemu,poliotiki,cerkvi in znanosti. Se lahko vprašaš o njihovem interesu,da ti čim manj veš!PROSIM TE, TI OCENJUJ OVCE SEBI PODOBNE. ALOJZA PA NE, KER NI OVCA-TENDIŠ?
Ali se kdo strinja z mano ali nihče ni moj problem .Vsak ima svobodno voljo ,da sam premisli ali mi je za verjeti in preveriti,kar sporočam.  Štos je samo v tem ne pa v tvojih bambastih sodbah.,Kar se tiče očitkov mi ti nimaš kaj očitati,ker nisi na Zemlji v priliki komer koli karkoli očitati. Ko boš to dojel se pa javljaj s svojo jezo in bedarijami,ki jim slepo verjameš!! Shocked

Lp Alojz Roll Eyes Tongue Cry Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #57 - 15.07.2008 at 10:50:42
 
Bamby-plišasti medvedek

Si ti kdaj slišu za pospeševalnik v Cernu-Švica. Tam želijo znanstveniki dobiti odgovor kako nastaja masa. Znanost išče t.i. Higinsov delec,ki naj bi povzročal to pretvorbo nemasnih delcev v delce z maso. Pri projektu sodeluje okoli 4o držav-Slovenija uradno ne,ker mi imamo že dovolj komisarja za znanost v EU Janeza Potočnika-nesposobnega bleferja prve vrste.No v ta projekt se steka milijarde evrov.A že Stewen Hawking je temu projektu napovedal neuspešnost. Če bi ti znanstveniki v Cernu,( ki jih briga zgolj Nobelova nagrada za fiziko in osebni prestiž) samo preverili mojo enačbo Nomos Logos,ki to zadevo neovrgljivo po komer koli dokaže in pojasni,bi človeštvo prihranilo vse te denarje in marsikje v Afriki bi bila odpravljena lakota. Pa še dobili bi neomejen vesoljni vir ekološko čiste energije. Ne oni se raje igrajo kot otroci,pa se zraven bojijo,da bi jih kak bebavi posameznik prehitu. Oni vdse vedo a vedo nič.
Vidiš sedaj ti bom izpisal enačbo,ki velja brez izjem za vsako pojavnost mase-energije,prostora-t.*življenja- brez Cerna!

    Xmept* = INmept* EM A-.- O RImept*= Xmept*

K sreči so v Sloveniji še ljudje(ne politiki in ne znanstveniki),ki mi bodo omogočili zadevo predstaviti v svetu in me finačno podprli v mojem delu in so me že. Ti Bamby pa kar verjemi v sistem katerega del verjetno tudi si!  Bamby če bi bil še bolj zloben bi ti dejal : Psi lajajo karavana gre naprej. Nič novega v slovenski politiki in znanosti,zgolj lepe floskule brez vsebine. Takšen pa si tudi ti!

Lp Alojz Grin Grin Grin Grin Grin Roll Eyes Cry Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #58 - 15.07.2008 at 18:06:59
 
Alojz in Sandib wrote on 15.07.2008 at 10:50:42:
Psi lajajo karavana gre naprej.

resnica se na koncu baje vedno izkaže... na izi z žaljivkami alojz, nismo še tam...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: S kloniranjem se da dokazat obstoj duše?
Reply #59 - 15.07.2008 at 21:38:18
 
DEVI

Maš prav. Se bom omejil,ker je res brez veze. Resnica se mora realizirati.
Vprašanje je če ta ne bo za mnoge grenka? Bo in to ti lahko z vso odgovornostjo osebnega poslanstva zatrdim brez,da bi komerkoli kaj grozil.!!!

Lp Alojz : Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6