Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 17098 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Osamljeni tega foruma združimo se
14.07.2007 at 01:33:14
 
Saj ne rečem, da sem sam ali osamljen, vsaj na videz ne, ljudi imam ravno prav okrog sebe, manjkajo pa tisti bolj pristni odnosi, ki me edino zanimajo. Tisto čvekanje v službi, doma in če kam grem, je brez veze, maskiranje niča, ki je za tem.
Poleg tega je pa naneslo, da nimam s kom na dopust, pa še psihoterapija, ki jo že nekaj mesecev obiskujem, daje prve rezultate in vedno teže je biti brez sorodne ženske duše.
Čemu tole pišem? zato, za kar sem deloma tudi prišel na tale forum in hitro vse zamočil, vsaj tak vtis imam, pa tudi picola mi je tako napisala. Torej malo tudi zato, da bi morda spoznal kako sosrodno razmišljujočo dušo. Pa so tile forumi preveč neosebni, da bi koga lahko začutil. Verjetno dajem vtis enega kolerika, ki ves slinast razbija po tipkovnici, pa je resnica čisto druga. V dialogu preko zasebnih sporočilc je picola ugotovila, da sem vse kaj drugega kot to.
Vidim pa po "prestani" psihoterapiji, da sem tako alergičen  - na vsakovrstno nasilje RKC nad svojimi ovčicami in nasploh nasilja družbe nad otroki - verjetno zaradi svoje mladosti in še prejšnjih konfliktov matere z RKC brezsrčneži. Bolj verjetno ap zato, ker me to zaboli, ta odnos kot da bi šlo za stvari, ne pa za osebe v najbolj ranljivem obdobju svojega bivanja.

Kaj bi rad? Makajestvem  Questioning
- da bi kako bejbo našel - no way (skoraj no  Smiley),
- morda da bi zvečer s kom po privatnih mailih kako toplo rekel - morda, a to je premalo
- morda da bi iz tegale ratal klub osamljenih tegale foruma in da se kdaj kje dobimo in morda tam kdo koga "zapopade"

Recimo slednje, sicer pa beseda ni konj - vsaj do pred kratkim sem tako mislil, bomo pa videli.

PS: Nekaj o meni v profilu, nekaj v podpisu, nekaj v 525 objavah (žal predvsem ideoloških in ko človek že zato ker je človek ne more biti tiho), ostalo pa morda nekoč nekje nekomu.

PS: Pa prosim brez solzavih hrabrilnih sporočilc tukaj in tam  Smiley
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #1 - 14.07.2007 at 08:53:39
 
Oldio wrote on 14.07.2007 at 01:33:14:
Saj ne rečem, da sem sam ali osamljen, vsaj na videz ne, ljudi imam ravno prav okrog sebe, manjkajo pa tisti bolj pristni odnosi, ki me edino zanimajo. Tisto čvekanje v službi, doma in če kam grem, je brez veze, maskiranje niča, ki je za tem.
Poleg tega je pa naneslo, da nimam s kom na dopust, pa še psihoterapija, ki jo že nekaj mesecev obiskujem, daje prve rezultate in vedno teže je biti brez sorodne ženske duše.
Čemu tole pišem? zato, za kar sem deloma tudi prišel na tale forum in hitro vse zamočil, vsaj tak vtis imam, pa tudi picola mi je tako napisala. Torej malo tudi zato, da bi morda spoznal kako sosrodno razmišljujočo dušo. Pa so tile forumi preveč neosebni, da bi koga lahko začutil. Verjetno dajem vtis enega kolerika, ki ves slinast razbija po tipkovnici, pa je resnica čisto druga. V dialogu preko zasebnih sporočilc je picola ugotovila, da sem vse kaj drugega kot to.
Vidim pa po "prestani" psihoterapiji, da sem tako alergičen  - na vsakovrstno nasilje RKC nad svojimi ovčicami in nasploh nasilja družbe nad otroki - verjetno zaradi svoje mladosti in še prejšnjih konfliktov matere z RKC brezsrčneži. Bolj verjetno ap zato, ker me to zaboli, ta odnos kot da bi šlo za stvari, ne pa za osebe v najbolj ranljivem obdobju svojega bivanja.

Kaj bi rad? Makajestvem  Questioning
- da bi kako bejbo našel - no way (skoraj no  Smiley),
- morda da bi zvečer s kom po privatnih mailih kako toplo rekel - morda, a to je premalo
- morda da bi iz tegale ratal klub osamljenih tegale foruma in da se kdaj kje dobimo in morda tam kdo koga "zapopade"

Recimo slednje, sicer pa beseda ni konj - vsaj do pred kratkim sem tako mislil, bomo pa videli.

PS: Nekaj o meni v profilu, nekaj v podpisu, nekaj v 525 objavah (žal predvsem ideoloških in ko človek že zato ker je človek ne more biti tiho), ostalo pa morda nekoč nekje nekomu.

PS: Pa prosim brez solzavih hrabrilnih sporočilc tukaj in tam  Smiley


Ej, Oldi, vidim, da si precej uperjen proti RKC- ju, pa me zanima, ali si ti ta isti Oldi, ki je pisal na njihovem forumu pod tem imenom? Glede osamljenosti pa, to je problem sodobnega časa, ko so ljudje odtujeni, ko so lahko sami, z družino ali v množici, pa čutijo, da so nerazumljeni in da jim manjka sorodna duša. Tudi virtualni klepet pomaga, kakšna lepa misel, dober nasvet in življenje se zazdi takoj lepše in lažje.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #2 - 14.07.2007 at 10:29:24
 
Ja točno isti in ker so z blesavimi izgovori nogirali adminko, sem jih še jaz nogiral - iz protesta, iz solidarnosti ... Itak so bili pa tam nekateri ubibože, zato mi ni žal.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #3 - 14.07.2007 at 10:50:05
 
Oldio wrote on 14.07.2007 at 10:29:24:
Ja točno isti in ker so z blesavimi izgovori nogirali adminko, sem jih še jaz nogiral - iz protesta, iz solidarnosti ... Itak so bili pa tam nekateri ubibože, zato mi ni žal.


Nima ti biti kaj žal, saj je le forum.  Smiley Verjetno misliš Tajo, ona ima zdaj svoj forum, kar zanimiv, lahko pogledaš na:

http://www.zum.si/forum/index.php
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #4 - 14.07.2007 at 23:16:20
 
Ja njo, pa še eno, nekaj časa sem bil tam, pa je bilo premalo članov, mrtvilo.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #5 - 15.07.2007 at 17:12:39
 
Oldio wrote on 14.07.2007 at 01:33:14:
Saj ne rečem, da sem sam ali osamljen, vsaj na videz ne, ljudi imam ravno prav okrog sebe, manjkajo pa tisti bolj pristni odnosi, ki me edino zanimajo. Tisto čvekanje v službi, doma in če kam grem, je brez veze, maskiranje niča, ki je za tem.
Poleg tega je pa naneslo, da nimam s kom na dopust, pa še psihoterapija, ki jo že nekaj mesecev obiskujem, daje prve rezultate in vedno teže je biti brez sorodne ženske duše.
Čemu tole pišem? zato, za kar sem deloma tudi prišel na tale forum in hitro vse zamočil, vsaj tak vtis imam, pa tudi picola mi je tako napisala. Torej malo tudi zato, da bi morda spoznal kako sosrodno razmišljujočo dušo. Pa so tile forumi preveč neosebni, da bi koga lahko začutil. Verjetno dajem vtis enega kolerika, ki ves slinast razbija po tipkovnici, pa je resnica čisto druga. V dialogu preko zasebnih sporočilc je picola ugotovila, da sem vse kaj drugega kot to.
Vidim pa po "prestani" psihoterapiji, da sem tako alergičen  - na vsakovrstno nasilje RKC nad svojimi ovčicami in nasploh nasilja družbe nad otroki - verjetno zaradi svoje mladosti in še prejšnjih konfliktov matere z RKC brezsrčneži. Bolj verjetno ap zato, ker me to zaboli, ta odnos kot da bi šlo za stvari, ne pa za osebe v najbolj ranljivem obdobju svojega bivanja.

Kaj bi rad? Makajestvem  Questioning
- da bi kako bejbo našel - no way (skoraj no  Smiley),
- morda da bi zvečer s kom po privatnih mailih kako toplo rekel - morda, a to je premalo
- morda da bi iz tegale ratal klub osamljenih tegale foruma in da se kdaj kje dobimo in morda tam kdo koga "zapopade"

Recimo slednje, sicer pa beseda ni konj - vsaj do pred kratkim sem tako mislil, bomo pa videli.

PS: Nekaj o meni v profilu, nekaj v podpisu, nekaj v 525 objavah (žal predvsem ideoloških in ko človek že zato ker je človek ne more biti tiho), ostalo pa morda nekoč nekje nekomu.

PS: Pa prosim brez solzavih hrabrilnih sporočilc tukaj in tam  Smiley


Haha  Smiley ta ga je huda.
sam res, lah bi se tko na forumu skor zjokal, pol bi se pa čez pol urce dobil pa fajn posexsal  Cheesy

sori, mal se morm hecat.
resno - mogoče je pa fora tega foruma lih v tem. da se tuki lah neki jokamo, pa si pomagamo, pa učasih tud jebemo med sabo, ampak pol je pa tuki real life, kjer mormo pa vsa ta naša modrovanja spravt v praxo.
in tud ni nujno, da če se z nekom zaštekaš po forumu, da bi pa pol tud v živo to šlo.
ma vem, da ti tole ne bo pasal, ampak sm lih par dni nazaj js neki razmišlala, na kar me je tole tvoje pisanje spomnlo > js sm tud taka oseba, da navzven delujem ful drgačno kokr sm navznoter. js sm na not dušca od človeka (ni samohvala, sam tko pač je  Smiley), navzven ma pa 90% ljudi drgačno, clo čist kontra predstavo.
in pol je logično, da tapravi ljudje k men ne prstopjo, da sm obkrožena s samimi kozli (predvsem s strani moške populacije), ker dajem tak vtis.
čerpov ja, res lah rečem, da je ogromno plitvih ljudi na tem svetu, sam sm pa tud sama kriva za to, da take prvlačm..

to je šlo zdejle po toku zavesti, tko da sorči, če sm zafrčkala namen tega topica  Smiley
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #6 - 15.07.2007 at 23:49:14
 
Meni vse iskreno in dobronamerno paše, zato brez panike.

Kar se pa razlike med fizičnim in forumskim kontaktom se pa strinjam, samo je ap tudi res, da te lahko človek tudi po letu dni bežnega srečavanja niti malo ne pritegne, potem pa začneš o njem razmišljati kot o fajn človeku ... , mu rečeš kako malo bolj osebno in že ti je blizu. Tko da ni noben način spoznavanja perfekten, še najboljš je mal kombinirat.  Smiley
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #7 - 19.07.2007 at 12:52:56
 
Oldio wrote on 14.07.2007 at 01:33:14:
Saj ne rečem, da sem sam ali osamljen, vsaj na videz ne, ljudi imam ravno prav okrog sebe, manjkajo pa tisti bolj pristni odnosi, ki me edino zanimajo. Tisto čvekanje v službi, doma in če kam grem, je brez veze, maskiranje niča, ki je za tem.
Poleg tega je pa naneslo, da nimam s kom na dopust, pa še psihoterapija, ki jo že nekaj mesecev obiskujem, daje prve rezultate in vedno teže je biti brez sorodne ženske duše.
Čemu tole pišem? zato, za kar sem deloma tudi prišel na tale forum in hitro vse zamočil, vsaj tak vtis imam, pa tudi picola mi je tako napisala. Torej malo tudi zato, da bi morda spoznal kako sosrodno razmišljujočo dušo. Pa so tile forumi preveč neosebni, da bi koga lahko začutil. Verjetno dajem vtis enega kolerika, ki ves slinast razbija po tipkovnici, pa je resnica čisto druga. V dialogu preko zasebnih sporočilc je picola ugotovila, da sem vse kaj drugega kot to.
Vidim pa po "prestani" psihoterapiji, da sem tako alergičen  - na vsakovrstno nasilje RKC nad svojimi ovčicami in nasploh nasilja družbe nad otroki - verjetno zaradi svoje mladosti in še prejšnjih konfliktov matere z RKC brezsrčneži. Bolj verjetno ap zato, ker me to zaboli, ta odnos kot da bi šlo za stvari, ne pa za osebe v najbolj ranljivem obdobju svojega bivanja.

Kaj bi rad? Makajestvem  Questioning
- da bi kako bejbo našel - no way (skoraj no  Smiley),
- morda da bi zvečer s kom po privatnih mailih kako toplo rekel - morda, a to je premalo
- morda da bi iz tegale ratal klub osamljenih tegale foruma in da se kdaj kje dobimo in morda tam kdo koga "zapopade"

Recimo slednje, sicer pa beseda ni konj - vsaj do pred kratkim sem tako mislil, bomo pa videli.

PS: Nekaj o meni v profilu, nekaj v podpisu, nekaj v 525 objavah (žal predvsem ideoloških in ko človek že zato ker je človek ne more biti tiho), ostalo pa morda nekoč nekje nekomu.

PS: Pa prosim brez solzavih hrabrilnih sporočilc tukaj in tam  Smiley


Po moje gonilo aktivnige jedra članov  tegale foruma ni tolk premagovanje osamljenosti (družabljenje) kot premagovanje odtujenosti od samih sebe. To odtujenost se zgolj z družabljenjem morda da sicer oljašat/omilit, ne pa se je premagat, ker družabljenje od sebe odtujenih slej ko prej prinese razočarnaje in s tem še večji občutek individualne osamljenosti.

Tega se po moje nekako zavedaš, zato si tolk občutljiv na ideološke, religiozne  ali kakšne druge podlage premogovnaj osmamljenosti, saj te obljubljajo odrešitev pred odtujenostjo, a teh pričakovanj niso sposobne izponit, saj so same  po defoltu le  oblike kolektivne odtujenosti.

Vse idelogije in religije sicer igrajo na karto mitologije in mistike/skrivnosti, na izvorne/arhetipske vsebine, po katerih se ima tudi kot posamezniki možnost avtentično 'priklopit' na drugega (preko kolektivno nezavednega), se razotujit in hkrat premagat osamljenost, vendar razodtujitev ni  njihovov osnovni namen. Idelogije in religije pa kljub temu ostajajo zakladnica idej in praks, s katerimi prevsem  racinolani/zdravorazumski  (v razsvetljenskem smislu) modreren človek premaguje odtujenost od samega sebe in od drugih, ne samo do enako racionalnih/zdravorazumskih ljudi ampak tudi od vernikov in drugih nosilcev ideologij.

Tle moram dodat ene par lepih  stavkov od  filozofa jurgena habermasa, sicer marksista, ki  jih je napisal pred kratkim, na svoja  stara leta:

Ko so religiozne in metafizične podobe sveta izgubile svojo splošno zavezo, to je po prehodu k toleriranemu svetovnonazorskemu pluralizmu, nismo postali (ali večinoma nismo postali) niti hladni ciniki niti brezbrižni relativisti, ker smo se držali binarnega koda pravilnih in napačnih moralnih sodb - in smo se jih hoteli držati. Prakse življnjskega sveta in poltične skupnosti smo preusmerili k premisam razumne morale in človekovih pravic, ker nam nudijo podlago za za bivanje v človeškem dostojanstvu ne glede na svetovnonazorske razlike.

Če naj bi se posthumanizem izpolnil v vrnitvi k arhaičnim začetkom pred Kristuom in pred Sokratom, potem bije ura religioznega kiča. Potem odprejo veleblagovnice umetnosti svoja vrata za oltarje z vsega sveta, za duhovnike in šamane, ki so z vseh strani pribežali na zasebno otvoritev. Nasprotno ima profani, a nedefitistični um preveč spoštovanja do žarišča, ki se vedno znova vname ob vprašanju teodiceje, kot da bi se preveč približal religiji. Ve, da se skrunitev sakralanega zaćne s tisimi svetovnimi religijami, ki so odčarale magijo, premgale mit, sublimirale žrtev in razkrile skrivnost. Tako ima lahko distanco do religije, ne da bi se zaprl za njeno perpsektivo. Postsekularna družba sama nadaljuje delo, ki ga je religija opravila na mitu. Le da ne seveda ne več s hibridnim namenom sovražnega prevzema, temveč zaradi interesa, da bi se v lastnem domu upirala postopni entropiji smisla. Demokratično razsvetljeni zdravi razum se mora bati tudi sredinskega izravnavanja in čenčave trivilaizacije vseh pomenskih razlik. Moralna občutja, ki so se doslej dovolj diferncirano izražala samo v religioznem jeziku, lahko zazvenijo v sozvočju, brž ko se pojavi rešilna formulacija za že skoraj pozabljeno, pa vendar pogrešano. Sekularizacije, ki ne uničuje, se zgodi v modusu prevoda...



 

               
Back to top
« Last Edit: 19.07.2007 at 14:07:13 by titud »  
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #8 - 20.07.2007 at 01:30:39
 
titud wrote on 19.07.2007 at 12:52:56:
Demokratično razsvetljeni zdravi razum se mora bati tudi sredinskega izravnavanja in čenčave trivilaizacije vseh pomenskih razlik.

Se bojim, da je čenč vse več, da je na vseh nivojih vse postalo tako izpraznjeno, od trivialnega obračanja obalstnikov na svoje ovce, do popolne odsotnosti nekega smisla, cilja... skratka en sam beg pred vsem in samo stik s sorodno dušo in beg v intimo še lahko osrečuje. No ja, pa kak extremizem, od Himalaje do terorizma.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #9 - 20.07.2007 at 14:39:15
 
Oldio wrote on 20.07.2007 at 01:30:39:
titud wrote on 19.07.2007 at 12:52:56:
Demokratično razsvetljeni zdravi razum se mora bati tudi sredinskega izravnavanja in čenčave trivilaizacije vseh pomenskih razlik.

Se bojim, da je čenč vse več, da je na vseh nivojih vse postalo tako izpraznjeno, od trivialnega obračanja obalstnikov na svoje ovce, do popolne odsotnosti nekega smisla, cilja... skratka en sam beg pred vsem in samo stik s sorodno dušo in beg v intimo še lahko osrečuje. No ja, pa kak extremizem, od Himalaje do terorizma.


Intima in demokratično razsvetljeni zdravi razum gresta lahko prav lepo skupaj, saj ga osmisluje in usmerja  v moralno prav/narobe.  Enako velja za vero, venar le, če je sposobna samoreflesije, to je zrenja nase. Razsvetljeni zdravi razum je torej lahko  tudi intimen/veren, prazaprav  se lahko vzpostvlja le v odnosu do intime/vere, če pa referira samo sam nase pa je čenčav in trivialen.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #10 - 08.07.2009 at 23:31:36
 
HEj OLDI

Sem za model. Zrihtaj kako cool srečanje, recmo taborjenje, palc a jaz zrihtam, mam the best plac. Kamp sanitariji vse kar češ. reka zraven, račke, miren kuza k smao cevape voha itd,.. pa se organizira en krožek pečenaj čevapov pa to. Spiši kaj pa da vidmo, konec koncev, kjer je volja tam je moč.  Cool

Za ozenjene in odane pa bo treba drug kamp organizirat Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #11 - 09.07.2009 at 01:12:56
 
Oldi je verjetno v penziji. Smiley

Quote:
Po moje gonilo aktivnige jedra članov  tegale foruma ni tolk premagovanje osamljenosti (družabljenje) kot premagovanje odtujenosti od samih sebe.

Ja.
Iskanje podobno mislečih in s tem iskanje potrditev. Iskanje smisla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #12 - 09.07.2009 at 10:14:38
 
Joj no,...

pa dajmo no,...

organizirimo kako srečanje, a ves

tak malo šotorov tako za tri dni, pa cevape pa rostiljada pa to,...
zraven pa kak fuzbnal udarmo, se gremo kopat pa kako pametno razdelremo, pa kako orenk temop recemo,..

jej tipo sel v pokoj, to ni res,..

ALORA TUDI BRUTI FRUTI, akcija gremo,...

kamp zrihtam za 10 evrov na dan z sanitariji racke pa vse je tam,..
dajte no,.
akcija
gremo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #13 - 09.07.2009 at 10:35:35
 
Pred enim tednom smo imeli piknik.
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Osamljeni tega foruma združimo se
Reply #14 - 09.07.2009 at 11:19:29
 
Hej

Oprosti, toda, mogel sme iti an kampiranej da sme opravil telovadbo. Ni bilo časa.

skoda,. kdaj je nasleden;)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2