Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 23331 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Moje veliko razočaranje...
Reply #45 - 30.07.2007 at 19:23:23
 

Devi wrote on 30.07.2007 at 17:14:31:
zdej mi počas postaja jasno, zakaj se ne razumeva.

Pišuka, jest pa nisem mela občutka, da se ne razumeva.  Undecided

Devi wrote on 30.07.2007 at 17:14:31:
ti misliš, da brez vsake vizije sedim doma in da nič kaj dosti ne upam naredit iz sebe in svojega življenja. ker sem tam o enem vrabcu govorila, pa o neobstoječem golobu  Smiley da sploh nič ne pečem pa si ne upam verjet, da mi lahko kaki piškoti sploh ratajo.

Zanimiv ti to penzlaš, ampak ...
Nak, jest sem se te bolj predstavljala ob eni dolenjski zidanci, pod enim kanadskim javorjem, lepo v gmah, na dekci,
pa poln enih čudnih puzzlov okrog nametanih, marjetice v rok (zraven tebe že ful scufanih listkov belih), ti pa potih v eno
mrmrajoča, kej a la »a bi tole mrbit že zdele al šele čez deset let«, in vsakih trideset sekund nervozni gibi, k ti te muhe tolk težijo ...

Grin

Devi wrote on 30.07.2007 at 17:14:31:
sem pa očitno še zmer vrtičkar, ti pa še zmer o hrani... Smiley
dej presel se kam bližje, da pridem na tvoje piškote, me zanima, kake delaš Wink

Ej, da je tolk očitn, kok se spet neki s tem za-mene-primernim-in-zdravim-futrom ubadam? Uf ...
Ma, za tiste palačinke, ki jih boš ti enkrat pač še mogla pečt (dolg je dolg), bomo pa že kak plac najdl, pa magar na sred poti.

Kiss
ARS

PS: Za piškote se pa kar na Ano obrn, jest se jih lotim bolj po pomoti.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Moje veliko razočaranje...
Reply #46 - 31.07.2007 at 20:37:40
 
ARS wrote on 30.07.2007 at 19:23:23:
Pišuka, jest pa nisem mela občutka, da se ne razumeva.  Undecided

no ja, mal imava različne pristope, nič hujšega Wink
drugač imam pa mal ženskih problemov te dneve in nisem tolk šašava da bi spregledala pozornost močnih žensk, če jo dobim.
lahko si prepričana, da jemljem z vso resnostjo, kar mi imaš za povedat. Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Moje veliko razočaranje...
Reply #47 - 01.08.2007 at 00:04:25
 

Ni za preveč resn vzet ... unga smajlija, k se po glav praska, se mi ni dal iskat,
da bi se zraven še smeju, se itak ne (le zakaj ne) ... pa sem ta neodločenga gor prlepla.

Devi wrote on 31.07.2007 at 20:37:40:
nisem tolk šašava da bi spregledala pozornost močnih žensk, če jo dobim.
lahko si prepričana, da jemljem z vso resnostjo, kar mi imaš za povedat. Smiley

To niti ni bistveno, moja prepričanost ali pa tvoja resnost; in obratno.
Najin dialog itak odseva obe, zaradi plodnosti pa je hkrati na moč koristen; verjamem, da ne samo za naju.
In to se meni zdi najbolj pomembno; koristnost, uporabnost, iskrenost, življenjskost ... ino podobno.
Zmešana čist zaprmej nisi, jest pa tut čist blond ne,  Wink
a preden še kako na račun "pozornosti močne ženske" rečeš (no, saj ne, da nisem, a sem včasih tut na moč švoh),
naj te spomnim na en zimzelen:

ARS wrote on 24.09.2003 at 15:28:19:
Druge najbolje učiš tisto, kar se moraš naučiti sam.  (Richard Bach, "Iluzije")


Wink

Sicer pa, nikol ne uganeš, za čim sem prejle po forumu brskala?
Nisem se mogla spomnit, od kje imam v glavi povezavo tebe s kanadskim javorjem,
a skor zihr sem bla, da se je dogajala tukajle; kje pa drugje.
(To, da bom morala jaz maso narest, da jih bos ti pekla, pa tut ne vem, v katerem topiku se je začel deal.)
In sem brskala in ga našla, tvoj javor (a ga maš še?).
Potem sta me pa oba topika "Če bi me vprašali" čist not pozavgala, sem ju prebrala, od začetka do konca.
In kva sem se na cajte hahljala ... dobra topika sta, res dobra.
Pa precej forumske "zgodovine" je skozenj prepletene ...

Punca, kolk si pa ti tam iz mene stvari zvlekla! Uau!!
Spoštovanje, tako za vztrajnost kot za nesebično pozornost.
Le od kje si energijo za slednjo vlekla?
Bohlonej, res.

Devi wrote on 30.07.2007 at 17:14:31:
sem pa očitno še zmer vrtičkar, ti pa še zmer o hrani... Wink

Zanimiva slika, zgleda, da res:
ti mi prvovrsten, elementaren futr rihtaš, jest pa recepte skupaj devljem in kuhlo v rok držim.  Grin
Brez fertaha, lepo vas prosim, no!

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1039124060/90#95

No, morda še danes kaj v njem drži, razen geografskih detajlov ... Wink
... a se mi dozdeva, da bi bil že čas za novega; za akrostih, da ne bo dvomov.
Če ne prej, zaprmej po najinem prvem srečanju.
Ja, kar težko je verjet, da se nekateri že pet let pogovarjamo, pa se še nismo srečali v živo ...

Kakorkoli, lepo bodi(te), predvsem v živo,
Kiss
ARS

PS: No, viš, na veliko razočarana ZvezdicAa topik začne, pol vse svoje poste pobriše in gre v ilegalo,
topik se (od)rola pa vseen ... vzročno & vzorčno! Srečno, Donna, še enkrat!
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Moje veliko razočaranje...
Reply #48 - 08.08.2007 at 13:36:58
 
Ars! A ti si ženska? No, samo tko, po niku sodeč, sem mislila, da si tip.
Kako to, da te nihče več ne more razočarat?
Ti to resno?
Mene razočarajo mnogi, pa ne samo ljudje. Tudi dogodki in stvari.
Vsak človek nosi v sebi en idol. Razočaranje je samo posledica prevelikih pričakovanj. Te imamo vsi.
In kako to, da si tko skulirana? Brez razočaranj in trpljenja? Potem nisi iz tega planeta. Mal bolj boš morala opisat tale tvoja čustava, da ti bom lahko verjela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Moje veliko razočaranje...
Reply #49 - 21.08.2007 at 23:07:30
 

Donna wrote on 08.08.2007 at 13:36:58:
Kako to, da te nihče več ne more razočarat?
Ti to resno?

Si imela morda občutek, da se šalim?

ARS wrote on 28.07.2007 at 00:14:17:
Ko pa si zgodim neuresničeno pričakovanje, vzrokov zanj niti slučajno ne iščem navzven in pri drugih, temveč izključno navznoter.
A pri tem ne čutim nobenega razočaranja nad sabo, temveč zgolj firbec in željo po odpravi vzorcev, ki mi ne služijo.

In mi je hkrati blizu tale izrek Jima Rohna:

»We must all suffer one of two things: the pain of discipline or the pain of regret or disappointment.»

In če parafraziram, osebno sem se nekega dne pač odločila, da bom disicplino furala, ne pa obžalovanj in razočaranj.
In pri tem običajno ne trpim več prav baročno ...
(No, ta najbl se trenutno mučim okrog rednega, dnevnega "miganja", pa še kej bi se našl, tut bolj pomembnega.)

Je pa zanimivo tudi George (v seriji »Dead Like Me«) razlagala:

»I'd say I'm sorry to disappoint you, but I'm not. I excel at not giving a  s h i t.
Experience has taught me that interest begets expectation, and expectation begets disappointment,
so the key to avoiding disappointment is to avoid interest.
A equals B equals C equals A, or whatever.«

Donna wrote on 08.08.2007 at 13:36:58:
Vsak človek nosi v sebi en idol. Razočaranje je samo posledica prevelikih pričakovanj. Te imamo vsi.

Po moje bi bilo kul, če bi ti začela svoja mišljenja v ednini in v prvi osebi pisat.
Namreč, VSAK oz. VSI nimamo ne prevelikih pričakovanj ne razočaranj niti idolov; na primer.

Donna wrote on 08.08.2007 at 13:36:58:
In kako to, da si tko skulirana? Brez razočaranj in trpljenja? Potem nisi iz tega planeta.

Ma, tko me npr. vidiš/bereš ti.
En(a) je "skuliran(a)" na enih "področjih", ti na drugih, jest pa na tretjih ... in se drug od drugega učimo; lahko.
Ja, ni razočaranj, a nikjer nisem zapisala, da je moje življenje »brez trpljenja«.
Je pa res, da je meni »trpljenje« dandanes že čist preveč dramatična beseda;
mi je bližje in veliko bolj točna »bolečina«.

Donna wrote on 08.08.2007 at 13:36:58:
Mal bolj boš morala opisat tale tvoja čustava, da ti bom lahko verjela.

Lej, men je čist vseen, ali mi ti verjameš ali pa ne; treba je pa itak sam' umret.
Pišem (ti) praviloma o svojih izkušnjah, videnju in delovanju.
In ko me kaj zanima, vprašam. Ali pa ko mi kaj ni jasno. In se učim; sebe, tudi skozi druge in zaradi njih.
Skratka, tale forum je meni d'best, ko gre za izmenjavo mnenj, znanj in izkušenj, ne pa za dokazovanja, prepričevanja ino podobno.

Lepo bodi(te),
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Moje veliko razočaranje...
Reply #50 - 29.08.2007 at 11:50:57
 
Dober odgovor ARS.
Pa kako to, da najdeš na vse odgovore?
Moje osebno razmišljanje je malce drugačno. Seveda sem razočarana. Včasih celo tako močno, da bi najraje zapustila tale planet in se sestrelila v vesolje.
Pa ni to od mojih ne vem kako velikih pričakovanj. Enostavno me razočarajo dogodki na planetu, ki se dogajajo in katerih ne morem spremeniti. Pa tudi ljudje sami kot taki.
Odkrila sem preko lastnih zapažanj in izkušenj, da večina samo manipulira. Več ali manj iščejo od drugih ljudi osebno zadovoljstvo in samo jemljejo, dajejo pa prav bore malo. Me moti na moč, da je v sodobni potrošniški družbi merilo uspeha material ne pa človekove osnovne potrebe, kot so na primer ljubezn in sreča. Pa dobrota. Vse bolj pogrešem odkritosrčno, naravno dobroto, biti dober do drugih, jih spoštovati, ne pa samo ugajati in jemati.
Velika razočaranja so pelin, ki puste v človeku brazgotine za vedno. Zdravila ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Moje veliko razočaranje...
Reply #51 - 29.08.2007 at 12:28:50
 
Donna wrote on 29.08.2007 at 11:50:57:
Dober odgovor ARS.
Pa kako to, da najdeš na vse odgovore?
Moje osebno razmišljanje je malce drugačno. Seveda sem razočarana. Včasih celo tako močno, da bi najraje zapustila tale planet in se sestrelila v vesolje.
Pa ni to od mojih ne vem kako velikih pričakovanj. Enostavno me razočarajo dogodki na planetu, ki se dogajajo in katerih ne morem spremeniti. Pa tudi ljudje sami kot taki.
Odkrila sem preko lastnih zapažanj in izkušenj, da večina samo manipulira. Več ali manj iščejo od drugih ljudi osebno zadovoljstvo in samo jemljejo, dajejo pa prav bore malo. Me moti na moč, da je v sodobni potrošniški družbi merilo uspeha material ne pa človekove osnovne potrebe, kot so na primer ljubezn in sreča. Pa dobrota. Vse bolj pogrešem odkritosrčno, naravno dobroto, biti dober do drugih, jih spoštovati, ne pa samo ugajati in jemati.
Velika razočaranja so pelin, ki puste v človeku brazgotine za vedno. Zdravila ni.


Hehe, Donna

Tole si pa tko kjutkan napisala Kiss

Prou en tak vzorčen primer punčke, ki žrtvira, srotke al pa reuke, bi reku.

Kva pa (me je čist slučajno slučajno in sploh nehote prešinilo, tko da ne zamert no), mislm, kva pa, če bi ti probala bit odkritosrčna, naravno dobra, spoštljiva do, eee, sebe in drugih, ne da bi ob tem želela ugajat in ne da bi ob tem pričakovala karkol, kar bi lahko vzela, recimo, recimo, no, zahvalo al pa kakšno drugo plačilo (nasmeh, denar, da bi te mel radi, da bi te hvalili, pa tko). Me prou fest zanima, kaj bi blo pol. A bi še pogrešala vse to, kar zdej pogrešaš.

Če so razočaranja pelin, brazgotine, za kterga ni zdravila, pomen, da se nisi naučila, kar bi se morala.

Ne se dat motit, Donna, sem čist tko mal uskoču.
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Moje veliko razočaranje...
Reply #52 - 09.09.2007 at 15:07:13
 

Donna wrote on 29.08.2007 at 11:50:57:
Pa kako to, da najdeš na vse odgovore?

Praviloma je tko, da tisti, ki išče, odgovor tudi najde.  Wink

Donna wrote on 29.08.2007 at 11:50:57:
Enostavno me razočarajo dogodki na planetu, ki se dogajajo in katerih ne morem spremeniti. Pa tudi ljudje sami kot taki. Odkrila sem preko lastnih zapažanj in izkušenj, da večina samo manipulira. Več ali manj iščejo od drugih ljudi osebno zadovoljstvo in samo jemljejo, dajejo pa prav bore malo. Me moti na moč, da je v sodobni potrošniški družbi merilo uspeha material ne pa človekove osnovne potrebe, kot so na primer ljubezn in sreča. Pa dobrota. Vse bolj pogrešem odkritosrčno, naravno dobroto, biti dober do drugih, jih spoštovati, ne pa samo ugajati in jemati.

Ma, loti se tistih dogodkov oz. dejanj/delovanj, ki jih lahko spremeniš, pa boš imela ves lajf dost dela ...
Ja, tistih, kjer igraš glavno (ali pa stransko) vlogo ti; ostale pa pr mir pust al pa amneziri.

Pa saj ti je en_bk odličen namig dal:

en_bk wrote on 29.08.2007 at 12:28:50:
mislm, kva pa, če bi ti probala bit odkritosrčna, naravno dobra, spoštljiva do, eee, sebe in drugih, ne da bi ob tem želela ugajat in ne da bi ob tem pričakovala karkol, kar bi lahko vzela, recimo, recimo, no, zahvalo al pa kakšno drugo plačilo (nasmeh, denar, da bi te mel radi, da bi te hvalili, pa tko). Me prou fest zanima, kaj bi blo pol. A bi še pogrešala vse to, kar zdej pogrešaš.

Donna wrote on 29.08.2007 at 11:50:57:
Velika razočaranja so pelin, ki puste v človeku brazgotine za vedno. Zdravila ni.

O razočaranjih se mi ne da več ... brazgotine so lohk prav seksi ... zdravilo za skorajda vse pa je zaprmej akcija/delovanje.

Lepo bodi(te),
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4