Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 18797 times)
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Bazične kopeli
30.05.2007 at 22:27:33
 
iščem način, kako uredit zakisanost organizma na "zunanji način" - kšne kopeli, domači pripravki ipd.
neki sm na spletu najdla (himalajska sol, razne kopeli),
problem je samo, ker ne vem, katera zadeva bi bla vredna nakupa (večni problem kupovanja prek neta).
ma kdo kakšne izkušnje, nasvete glede tega?
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Bazične kopeli
Reply #1 - 31.05.2007 at 10:10:27
 
kisu je človk od notr ...
ne tolk od zuni ... od zuni ga kisuga dela blj stres ...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1173261845

če pa kej najdeš pa kr povej ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Bazične kopeli
Reply #2 - 31.05.2007 at 14:15:56
 
mhm, vem ja. mam cel seznam živil, tablet, napitkov  Cheesy
sm pa, ko sm brala knjigo Resnice in zmote o kandidi ugotovila, da hrana ni dovolj in da si je treba pomagat tud na druge načine (npr Golenhofen: "Druga stopnja zdravljenja (prva je protiglivična dieta) ... je razkisanje telesa s pomočjo jemanja bazičnih mineralov in z bazičnmimi kopelmi. Tudi v tem primeru ni dovolj razkisati samo čreveje, ampak moramo razkisati cleo telo")
tko da sm poiskala pol tole (je ta ista slikica na zadnji strani knjige Cheesy)
http://www.avita-katalog.com/index.php?aid=9,
bom naročila, pa poročam pol, če se splača  Wink
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Bazične kopeli
Reply #3 - 31.05.2007 at 14:33:02
 
gape wrote on 31.05.2007 at 10:10:27:
kisu je človk od notr ...
ne tolk od zuni ... od zuni ga kisuga dela blj stres ...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1173261845

če pa kej najdeš pa kr povej ...

... he, he, ... dobr' si tole napisu  Cheesy Grin Cheesy, res je ,  Exclaim Roll Eyes Cheesy Grin ( čeprav bolj po domače ) .
Vendar , imaš prav ! Exclaim Cool
Sicer pa, bejbi Tai, ne "padaj" toliko / preveč na razne "tabletke", ker so to več ali manj anorganski strupi , katere propagirajo farmacije , za oravičevanje svojega obstoja  Tongue.
Stay with Nature + God  Cool
pa lep pozdrav, čaw  Wink
by Bošty
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Bazične kopeli
Reply #4 - 01.06.2007 at 00:38:23
 
Boštyxz wrote on 31.05.2007 at 14:33:02:
gape wrote on 31.05.2007 at 10:10:27:
kisu je človk od notr ...
ne tolk od zuni ... od zuni ga kisuga dela blj stres ...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1173261845

če pa kej najdeš pa kr povej ...

... he, he, ... dobr' si tole napisu  Cheesy Grin Cheesy, res je ,  Exclaim Roll Eyes Cheesy Grin ( čeprav bolj po domače ) .
Vendar , imaš prav ! Exclaim Cool
Sicer pa, bejbi Tai, ne "padaj" toliko / preveč na razne "tabletke", ker so to več ali manj anorganski strupi , katere propagirajo farmacije , za oravičevanje svojega obstoja  Tongue.
Stay with Nature + God  Cool
pa lep pozdrav, čaw  Wink
by Bošty

veš, ko se poskuša človek sam pozdravit vedno naleti na množico ljudi, ki oti povejo kaj NE...
kaj je slabo...
kaj je samo zaradi reklame...
tko kt za alternativo še zmei pravjo, da je samo zaradi denarja...

ne naletiš pa na (skoraj) nikogar, ki bi ti rekel, kaj JA.
ki bi ti ponudu en nasvet iz lastnih izkušenj in dopuščal možnost, da ti gledaš drugače.
k bi ti dal vzpodbudo, da odkrivaš različne možnosti, medtem ko se v hladilnikih, kopalnici in življenju teh istih "pametnih" ljudi odkriva zlato pravilo, da smo v teoriji vsi pametni, v praxi pa malo manj.

mogoče sem malo preresno vzela,
ampak sorči, sem pač bolj konzervativne narave,in je zame zdravje (še posebej moje) ena taka sveta zadeva.
ne mislm več polemizirat o tem, sam tolk, sm pač to mogla napisat, da mi ne ostane kje v srčku.
ostani v cvetju.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Bazične kopeli
Reply #5 - 01.06.2007 at 14:22:52
 
Mam eno vprašanje. Vsi tolk govorijo o kandidi in zakisanosti te dni... kako lahko eno ali drugo sploh dokažeš? Npr. za kandido nej bi bil kao test s pljuvanjem v kozarec vode. Ampak še noben mi ni bil sposoben razložit, zakaj če se slina potopi v nitkah, nej bi to pomenil, da je prisotna kandidiaza? Vsi o tem pišejo, ampak brez kakršnekol kemijske ali biološke razlage oz. dokazov.
In kolk je pri zdravljenju prehrana dejansko pomembna? Mogoče so bolj pomembni kakšni drugi faktorji. Mislm, da bi dobr ajurvedski zdravnik ali tantrik reku, da če maš zelo močen bhuta-agni (prebavni ogenj), lahko požreš, kar hočeš (tud strup), pa ti ne bo nič škodlo. Torej - a nej bi delal predvsem na tem, da se ves čas obremenjujemo z razno raznimi koncepti prehranjevanja (ki pa ma itak vsak čist drugačno osnovno teorijo, ki jo propagira za edino sveto in pravilno - npr. makrobiotika vs. presnojedstvo) in jemanja takih in drugačnih preparatov, al nej bi probal najdet način, kako okrepit svoj energetski sistem in notranji ogenj, da bomo lahko živel kukr tolk free in počel, kar nam paše (ne kar nam predpisujejo drugi) in užival v življenju in konc koncev tud v prehranjevanju?
Mislm, res ne vem, no. Včasih se mi zdi, da vsa ta novodobna propaganda za kandido, zakisanost itd. nardi še več škode, pol sam še o tem razmišljaš kako se kandida v teb pase, pa kako si zakisan in na konc se še petkrat slabš počutiš.

Moja stara mama je jedla vse, meso, krompir, sladkarije... in je dočakala 99 let, za 97-ti roj. dan je še sama skuhala celo pojedino... Očiten primer, da prehrana ni kej dost vplivala na njen lajf ali zdravje. Res pa je, da je bla večina hrane pridelane na njenem vrtu, torej bio  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Bazične kopeli
Reply #6 - 02.06.2007 at 00:30:37
 
Evo glih k sem napisal gornji post, sem dobil mail, ki sem ga semle kopi-pejstov: http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1180736381
Sori, ampak mal heca pa mora bit  Smiley

Uživite!
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Bazične kopeli
Reply #7 - 02.06.2007 at 16:08:02
 
hm, morš upoštevat, ljudje smo pač različni.
obstajajo tud ljudje, ki celo življenje kadijo in pijejo, pa dočakajo visoko starost. pa verjetno to ne bi šteli kot zdravo življenje.

moje mnenje je, da bolezni so psihičnega vzroka. če je človek npr. celo življenje kronično pod stresom, ti telo enkrat reče, ej zdej je pa dost in te nekje pojebe.
ampak, fora je v tem, da si takrat, ko zboliš oz.se ti zdravje poslabša, šel že do tako ekstremne točke, da je treba bolj radikalno ukrepat in ne gre več samo na mentalnem nivoju, ampak še na fizičnem.

mene glede prehrane preseneča obratno - da se ljudjem to zdi tolk čudno.
npr. da rakave bolnike medicina nabaše s tabletami, ne pove jim pa, katera prehrana je za njih boljša in nasploh kako naj izboljšajo način življenja.
drgač pa, če pogledam diseto pri kanidi...
npr. čim manj (belega) sladkorja, OH, alkohola, bele moke...
ločevanje beljakovin in OH...
čim več kvalitetne zelenjave...
vsaj 2l čist vode na dan
čim manj razne konzervirane, mastne, hitre hrane...
vsaj pol ure gibanja na dan...
so to vse stvari, ki so že nasploh osnova za zdravo življenje in mislm, da to vsi vemo, ker se govori o tem že zelooo dolgo, samo prakticiramo jih ne.
zato mi je hecno, ko mi je npr. kolegica, ki zjutraj nič ne je, spije cca1l vode/dan, ob 12h poje eno jabolko, zvečer pa si dostavi hrano na dom, rekla, da pa ne jem zdrave hrane, ker pojem premalo maščob (kar je sklepala po tem, ker ne jem mesa!)
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
uta
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: Bazične kopeli
Reply #8 - 03.06.2007 at 08:29:35
 
Živijo Tai!

Zanima me ali si začela samo z dieto za sedaj, ali uporabljaš tudi kake tablete ali dodatke. Eni ful hvalijo tablete Dida. Sama zaenkrat samo pazim pri prehrani. Zanima me, ali ješ tudi krompir. Eni pravijo, da krompir ja, drugi, da ne.

Veliko sončka in lep dan Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Bazične kopeli
Reply #9 - 03.06.2007 at 09:36:38
 
Ja, se opravičujem , Tai, ampak, imaš čiiisto prav .  
No, po logiki ti bom svetoval, ; jej manj kislo, in "odkisalo" se ti bo , a ne ? Cheesy . Zares, malo pa tudi za hec  Kiss.
In, potem glede nasvetov medicine ; oni ne morejo dajati nasvetov glede zdrave prehrane, ker jih tudi sami ne poznajo Cheesy .
Zato jim ne zaupaj, kakor jim tudi jaz že dolgo let ne  Cool.
In, še ena past, ki je ni za spregledati ;
- Današnja medicina tudi noče ( ker ne more + ne sme ) dajati preveč dobrih nasvetov, ker potem nebi imeli več dela, in tako bi propadli  Exclaim.
Tega pa se zeloooo bojijo  Cheesy Cheesy. Torej, tu sta 2 glavna vzroka za nezaupanje + "nevednost"  Cool...
Glede krompirja pa je spet logično , da ni zdrav, po logiki Heliopatije, ki je edina primerna za Ljudi  Cool.
Torej, ker so našim dušam najsorodnejše sestavine ravno sončni žarki, je logično, da je treba jesti predvsem + izključno tiste rastline, ki imajo največ absorbiranih sončnih žarkov ( najdaljše zorenje ) .
To pa zato, ker so naše duše, - ki edine vzpostavljajo ravnovesje v naših telesih tako oslabljene ( ravno zaradi napačnega hranjenja + načina življenja ), da kaj kmalu izbruhne bolezen .
Torej, najprej je treba "ojačati" naše duše, in te potem v kratkem času vzpostavijo ravnovesje .
Seveda moram tu omeniti še navadni beli sladkor, ki ja prav tako "izpod zemlje", in tako z premalo ( brez ) sonca precej škodljiv  ( logično )  Exclaim .  
No, seveda ga potem še tako predelajo, rafinirajo, da postane avtomatsko strup za naša telesa .
Seveda pa ga prehrambene industrije mečejo povsod , v vse  ( tudi v kruh + sokove, razen 100 % -ih ) .
Najhujši izmed vseh strupov ki jih danes uživamo ljudje, pa je kava, in vse kar je z njo povezanega , tako pravi Bog  Exclaim.
Toliko za sedaj, da ne bom predolg, Lips Sealed
pa lep , sončen dan, še naprej, čaw , ...
by Bošty


Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Bazične kopeli
Reply #10 - 04.06.2007 at 01:29:21
 
uta,
glede krompirja je odvisno, kako stroga je dieta.
jaz osebno ga ne jem, ker mi ne paše.
jem pa takrat, ko mi paše kaj bolj konkretnega ali pa recimo ob večjih naporih kakšno drugo hrano, ki tud ni tolk priporočljiva, npr. riž, rezanci (tofujevi, riževi, pirini...), stročnice (čičeriko, lečo), kakšno tuno, ribe, enkrat na mesec pojem tud kakšno meso, al pa si iz pirine moke naredim tortilje in dam potem zelenjavo notr... sam res pač pazim, da ni to prepogosto. da takrat, ko imam čas in energijo potem pa res jem bolj tisto, kaj je boljše za mojga bušija.

glede ostalega se meni zdijo ok:
> klamatske alge: imaš različne oblike
- jaz jem kapsule Nutri Max (maš na prvi strani pozitivk) 23,16€/v Medisanu, 60 kapsul, po dve na dan
- maš pa še druge: npr. klamatske alge Klamath, Chlorella, Algea... mislm, da se določene da dobit tudi v lekarnah
> Taheebo čaj 2€/10g (ga imaš za ogromno časa) v čajnici Jasmin v kranju, v redu za pit, tudi za zunanjo uporabo (koža, intimna nega), ga je pa treba kuhat v posodi, ki ni iz kovine (glina, jena steklo, keramika) tko da je to lahko še dodaten strošek
> Molkosan 5.47€/200ml http://www.farmedica.si/si/drugiizdelki/molkosan.html : če boš brala kej po spletu, ga kr hvalijo, jaz ga pijem šele en teden 10ml/dan (baje je priporočljivo 20). men se zdi zelo vredu, mam najboljš prebavo do zdaj Smiley
> od istega proizvajalca (nutrigea) kot je Nutri Max sta še FloraZym 21,07€/60 kapsul (po dve na dan) in NutriFlor (je tud ene tolk)

kar sem probala in mi ni ok:
- dida tablete, sem jih jedla kakšno leto nazaj ko je bila reklama v reviji Ona, vseh 90 tako kot piše. takrat sem bila vsa polna elana, da bom pa zmagala kandido (po možnosti po hitrem postopku) in bla zlo razočarana, ker ni bilo niti pikico boljše. s tem, kar vem zdaj me najbolj zmoti napis na škatli, da se priporoča belo meso, jajca, ribe, fižol, kar bi po mojem mnenju moglo bit čimmanjkrat na jedilniku.
je pa res, da takrat nisem še vedla, kaj točno jest in je bla moja kvazi dieta zelo nepoznavalsko zgrešena tko da bi mi dida tablete že tko zelo težko pomagale. ne vem, meni niso všeč.
- Grenifit, kapljice grenivkinih pečk 7,35€/20ml http://www.mb-lekarne.si/index.php3?p=izdelki_grenifit_izvlecek_iz_grenivkinih_p..., jih imaš drugač za dolgo časa; sem prebrala, da je veliko ljudem pomagalo, ampak meni ne pašejo.

Aja, da dodam še tole :
- po mojem je boljše, če se katerekol pripravke začne jemat počasi. če piše npr. dve kapsule na dan, je bolj če se jih je najprej po eno, čez nekaj časa pa potem po dve
- da ne bo pomote - jaz se ne bašem kr skos z vsemi temi zadevami. kokrkol se sliš klišejsko, se mi zdi res zelo zelo pomembno, da človek mal posluša samga sebe. mene so npr. FloraZym in NutriMax res potegnile in jih redno jem, ostalo po potrebi.
- aja, pa ne, tud dodatki, kapsule, napitki ipd. ne prnesejo čudežnih rešitev (vsaj pri meni ne). ni to kr tko, da bi pa jedel en mesec pa bi čutil nevem kakšne spremembe. na žalost Smiley se mi pa zdi fino, da se prehrani mogoče doda še kaj zraven - ni nujno tablete, lahko npr. 5 minutk dihanja (s trebušno prepono), sprehod, narava, kšno razvijanje kreativnosti...
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Bazične kopeli
Reply #11 - 04.06.2007 at 11:16:34
 
Neverjetno, s čem vse se ljudje ne futrajo, potem ni nič čudnega, če zbolijo.

Acidozo (zakisanost organizma) ne povzroča uživanje kislih živil (limone naprimer ne bodo nikogar ne zakisale)
ampak živila, ki preko metabolizma (sekundarne kemične reakcije) izčrpavajo naravno bazičnost organizma, to pa povzroča predvsem prekomerno uživanje živalskih beljakovin, ki, poglej, poglej, po okusu sploh niso kisle.

Če nisi ravno v akutni fazi kakšne hude bolezni, ne jemlji po nepotrebnem raznoraznih tabletk, kapsul ali umetno zmiksanih vitaminskih preparatov.

Še vedno velja, da je za naš organizem najboljša naravna prehrana, ki ima vse sestavine v pravem razmerju, ki se jih je organizem skozi evolucijo navadil, za razliko od umetno sestavljenih preparatov, v katerih lahko ravno bistvene sestavine manjkajo.

Torej čimveč svežega sadja in zelenjave, pa tudi dobra porcija kislega zelja ali repe z žganci bo mnogo koristnejša, kot kakršnekoli najdražje tabletke ali kapsule.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Bazične kopeli
Reply #12 - 04.06.2007 at 12:29:04
 
Podpis, Bardo Cheesy Cool. In, obenem še hvala za razlago  Smiley.
Lp, by Bošty
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Bazične kopeli
Reply #13 - 04.06.2007 at 15:27:44
 
hm, ni čist tko.
sadje se sliši super, zdravo seveda. ampak sadje vsebuje sladkorje, zato se odvsetuje. lahko se odpoveš sladkorju, potem pa logično sklepaš, da je sadje ok zaradi vitaminov, poješ velike količine in si na istem.
veliko ljudi si po kosilu reče recimo, da bojo pojdeli namesto sladice sadje, kar je kao bolj zdravo, ne vejo pa, da to povzroča vrenje.
enako je npr. s probiotičnimi jogurti, kateri so tok "in". in če maš potem namesto candide albicans candido bifidus jo v bistvu lepo futraš z jogurti.
tudi nekatera zelenjava deluje obremenilno na telo npr. cvetača, koruza, stročnice,
potrebno je tudi, da je zelenjava sveža, razne konzerve odpadejo. potem je potrebno kombinirat kuhano in presno zelenjavo, ločevat OH in beljakovine...

hočem samo povedat, da stvari niso tolk na izi kot zgledajo.
ni to tko, da sta pa zdej zelenjava in sadje ok, vse ostalo pa slabo. ker potem si ljudje kupjo žitarice, bio jogurte, sadje, zelenjavo, zmanjšajo oh, maščobe in beljakovine in rečejo, dbest, zdj pa zdravo jem.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
uta
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: Bazične kopeli
Reply #14 - 04.06.2007 at 15:37:04
 
Tai, hvala za tako izčrpen odgovor  Smiley in za vse tvoje izkušnje  Smiley

Bardo  Wink

Sem ravno v soboto jedla kislo repo. Ma je bla tako dobra  Grin

Kopron, hvala tudi tebi  Smiley

Ja, bom kar pri pravilni prehrani nadaljevala, za ostalo bom pa še videla. Roll Eyes


Pozdrav in veliko sonca vam pošiljam Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2