Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 12498 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Lepa Vida
Reply #30 - 17.04.2007 at 19:12:35
 
m wrote on 17.04.2007 at 15:48:13:
čist off topic (mogoče pa tud ne)
mi je lih ene dva dni nazaj prijatlca razlagala, da ko maš enkrat črnca, te drugi ne zanimajo več  Smiley
iz lastne izkušnje. da so tolk bolj izi-going.

pa še, da bi z zamorcem cele dneve plesala  Smiley (mogoče pa probam... press)


Po moje ni tolk mim. Očito razrešuje vidin  problem hrepenenja po belem evropejcu/evropejčkih, ki bi personologško idelogijo  obrazložil takole:

1. vlogo agensa podrejanja odigra frendica,  ki deluje nate z avtoriteto lastne izkušnje s črncem

2. podredit se ji   prostovljno (črnec te ne sme te ugrabit, kušit  ali začarat),  s čemer si odločitev za črnca prsiljena racionalirat. Ugotoviš,  da  ples se ostale črnske bolj na izi pritikline/vrline/vrednote zato ne morejo bit tolk slaba zadeva nasprot hard/zategnjenim  evrpjčkom kot si spočteka mislila

3.  tako prepričanje lahko urjuješ le z  internalizacije teh   pritiklin/vrlin/vrednot, prazparv z odkritjem/priznanjem, da se te vrednote prazparav del tvoje  osebnosti  Tvoje samuresničevanje odslej poteka  le skozi  aktivno podrjenja, torej s celodnevnim plesom...


P.s.: Problem se zna pojavit v tem, ker je črnec tudi v onosu do svojih pritikline/vrline/vrednot bolj na izi in manj aktiven kot ti sama in bi s časoma začela hrepenet po bolj hard evropjčkih...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Lepa Vida
Reply #31 - 18.04.2007 at 00:02:48
 

m wrote on 17.04.2007 at 15:48:13:
mi je lih ene dva dni nazaj prijatlca razlagala, da ko maš enkrat črnca, te drugi ne zanimajo več  Smiley
iz lastne izkušnje. da so tolk bolj izi-going.

Ja, zihr da "zato, ker so tolk bolj izi-going", ja ...  Grin  Grin
Al ti je frendica bistveno zamolčala, al pa ti nam nadaljevanje njenega komentiranja ...  Wink

Matr, se ob takih izjavah prav vedno spomnim na eno kriminalko/triler (10-20 let nazaj), ko ženska v temi vozi avto, poleg nje pa sedi črnc, ki se ga ona želi (al pa mora) na vsak način znebit, in to čimprej. Medtem ko se prisiljeno pogovarjata in pregovarjata, ona grunta, kako naj se ga losa, vozi, grunta, vozi ... A kar naenkrat dotedanji pogovor preseka z vprašanjem, ali res drži splošno prepričanje, da je večina črncev na moč obdarjenih tam spodaj ... Tip je šokiran, a bejba nadaljuje, provocira, pa da bi res rada vedela, predvsem pa že enkrat in končno tudi videla (!)... in to tolk dolg časa in tko smart, da si tip res začne odpenjat šlic ... Ne izdam, kaj se zatem zgodi (če boste film kdaj gledal, anede), a scena in kadri so bli špica ... Uf, tisti, ki ve oz. se spomni, za kateri film gre, naj javi naslov, ker bi ga blo prav fajn še enkrat pogledat.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Lepa Vida
Reply #32 - 18.04.2007 at 07:02:47
 
Titud, lahko mi filozofiramo, ampak če njo vprašaš, kateri njen tip je bil črnc, ti pove da zadnji trije.  Smiley (od cca 4,5)
Čeprav se men zdi da bi kontrol-frika v meni tip ki bi cel dan plesal precej iz tira vrgel.  Smiley

Ars, a ti to iz lastne izkušnje?  Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Lepa Vida
Reply #33 - 18.04.2007 at 07:59:22
 
Priporočam knjigo Bela Masajka. Sicer je pa že čas, da kakšen "črnc" napiše svojo uspešnico na temo, kako je živeti z belko  Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Lepa Vida
Reply #34 - 18.04.2007 at 20:45:31
 
ARS wrote on 17.04.2007 at 02:07:19:
A se hkrati ne morem znebit občutka, da so prav vsi »BP-jevi gospodje« potrebovali točno tako, tako, ki gre, pa ne »teži u nulo«, pa se za svoj prav/želje/pričakovanja itd. bori/prosi/grebe/dela ... In boh ne daj, da bi ji memgrede pršlo na misel še to, npr., da bi se »krehast mož« tut lahko enmal za bolanga otroka pobrigu ... In so jo tako z užitkom malal; na daljavo, od daleč, na varni razdalji, kakopak.

Za »BP-jev(sk)e gospode« prvoosebno prvi del kar drži, drugi del citata, tisti o krehasti brigi, pa po mojem ne čist. Sicer je take stvari bolš sprobat in tudi briga je lahko krehasta, kot je »krehast mož«, daljava in pa bližina sta pa tudi v prvi osebi težko umljiva reč.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3