Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 13800 times)
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Nekaj me muci
Reply #15 - 06.10.2007 at 14:12:32
 
Ojla bat.

Nič ni nikoli tako hudo, kot zgleda na prvi pogled. Sploh pa ne naši notranji problemi. Samo treba je spremenit pogled, spremenit fokus zavesti. Dokler tega ne naredimo, vse zgleda črno, sivo, brez veze. Ko pogledamo s točke višje zavesti, se najprej mal nasmejimo, ko vidmo, kako simpl so ene stvari v resnic in kako zlahka je to temo razpihnit. Kako to nardit? Treba se je odločit in pol natrenirat naš um in zavest, da postane pozitivna, umirjena, radostna.
Predlagam ti tri knjige, ki ti pri tem lahko pomagajo:
1. Louise Hay: --  Moč je v tebi
2. Eckhart Tolle:  --  Živeti v sedanjem trenutku: temeljni nauki iz knjige Zdaj! v praksi
3. Louise Hay: -- Meditacije

Pomembno je, da kar od tega prebereš, tud uporabiš v praksi. Probaj. Odloči se za spremembo na bolje. Sposodi si knjige v knjižnici še danes in začni.

Good luck!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lotus`
Ex Member




Re: Nekaj me muci
Reply #16 - 06.10.2007 at 20:10:43
 
Priporočal bi še knjigo Pogovori z Bogom - Donald Neal Walsch


lep večer
Back to top
 
 
IP Logged
 
bat
Ex Member




Re: Nekaj me muci
Reply #17 - 07.10.2007 at 10:19:41
 
Hvala za vajina posta, že dalj časa sem iskala literaturo za moje probleme, hkrati pa sta mi dala vedeti, da se da vse rešit.
Ne vem... Še nikomur nisem povedala vse o mojih doživljajih, nihče na svetu ne ve vsega o meni, nihče ne ve, kako se dejansko počutim. Želim se spremeniti, ampak ljudem določenih stvari nočem povedati enostavno zato, da jih ne prizadenem. Zato se dogaja, da tistim, ki jih imam rada, prikrivam. Predvsem nepomembne stvari iz preteklosti, ki sicer niso ničesar spremenile. Ampak zaradi njih imam slabo vest, pa si jih želim pozabiti, misliti na sedanjost in prihodnost..
Zatočišče poskušam najti v prepričevanju, v krogu prijateljev, ki pravijo, da ni nič narobe, če kdaj kaj zadržimo tudi zase, ponovno pa tudi v veri, ki mi daje občutek zaščite. Ampak na trenutke mi vseeno postane grozno hudo, svoje napake iz preteklosti pa težko odmislim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: Nekaj me muci
Reply #18 - 09.11.2007 at 11:37:46
 
Quote:
Hvala za vajina posta, že dalj časa sem iskala literaturo za moje probleme, hkrati pa sta mi dala vedeti, da se da vse rešit.
Ne vem... Še nikomur nisem povedala vse o mojih doživljajih, nihče na svetu ne ve vsega o meni, nihče ne ve, kako se dejansko počutim. Želim se spremeniti, ampak ljudem določenih stvari nočem povedati enostavno zato, da jih ne prizadenem. Zato se dogaja, da tistim, ki jih imam rada, prikrivam. Predvsem nepomembne stvari iz preteklosti, ki sicer niso ničesar spremenile. Ampak zaradi njih imam slabo vest, pa si jih želim pozabiti, misliti na sedanjost in prihodnost..
Zatočišče poskušam najti v prepričevanju, v krogu prijateljev, ki pravijo, da ni nič narobe, če kdaj kaj zadržimo tudi zase, ponovno pa tudi v veri, ki mi daje občutek zaščite. Ampak na trenutke mi vseeno postane grozno hudo, svoje napake iz preteklosti pa težko odmislim.


Pozdravljena Bat   Smiley

Vsak od nas ima napake prav vsak, razlika je samo, da jih nekateri vidimo in se zavedamo, nekateri pa si zatiskajo oči pred resnico in se tolažijo da je vse v redu, tudi če ni.

Kot prvo moraš sprejeti sebe z svojimi dobrimi in slabimi stvarmi.  Če si naredila napako in se je zavedaš si na pravi poti, veš zakaj, ker jo ne boš več naredila.

Zdaj ni pomembno, kaj si delala prej, ampak kaj delaš zdaj ta trenutek, tvoje misli in dejanja v tem trenutku ustvarjajo tvojo prihodnost.

Tako da sprejmi se, napake si delala in še jih boš, saj je življenje šola in na napakah se učimo.

Ni problema, ki ne bi imel darila zate.   Smiley

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Nekaj me muci
Reply #19 - 09.11.2007 at 13:17:41
 
Quote:
Ni problema, ki ne bi imel darila zate.   Smiley

Uu, tole misel si je pa vredno zapomniti!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
lunnanai
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

Re: Nekaj me muci
Reply #20 - 06.12.2007 at 14:43:44
 
js mam pa eno vprašanje...a kdo ve, oz. mi zna kdo razložit kaj to je stigmatizacija? če ima kdo pojma o tem, mi prosim naj odpiše, lahko tudi na meil...ker js o tem nimam pojma, pa rabim to za seminarsko.. lep pozdravček vsem Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
dharma
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: Nekaj me muci
Reply #21 - 06.12.2007 at 21:26:37
 
Stigmatizacija -  pojavitev krvavih madezev, lis na dolocenih delih telesa.

Drugace se pa tovrstne razlage pojmov najdejo v npr. slovarju knjiznega jezika.   Wink

Lp, Dharma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2