Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 43995 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #15 - 27.02.2007 at 10:01:25
 
Ena za fizike Wink Bardo...

Če Zemlja ne bi imela Lune, ki doda k skupni masi, bi bila centrifugalna sila manjša....in Zemlja bližje Soncu?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #16 - 27.02.2007 at 10:37:56
 
ixtlan wrote on 27.02.2007 at 10:01:25:
Ena za fizike Wink Bardo...

Če Zemlja ne bi imela Lune, ki doda k skupni masi, bi bila centrifugalna sila manjša....in Zemlja bližje Soncu?



Če bi bila Zemlja bližje Soncu, bi bila izpostavljena intenzivnejšemu UV sevanju.

The trotosphere in which we live, and the stratospehere immediately above which acts as a lid to the trotosphere and shields us form ultra-violet. The cruical importance of this shield is clear from the fact that ultraviolet radiation is used as a sterilizing agent for surgical instruments, which have to be free of bacteria and other micro-organisms. The electromagnetic energy of this waveband is partriculary disruptive to DNA - the "resonance" set upa as DNA molecules absorb certain wavelengths of UV radiation is strong enough to damage the molecules. This is why solar UV radiation is implicated in skin cancer, which is a result of mistakes in cell division and growth produced by faulty DNA replication. The DNA of the earliest life-forms, lacking a thick skin, would have been partuculary susceptilbe to this kind of disruption, so that life had to develop first in the sea. (Gribbins)
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #17 - 27.02.2007 at 11:31:58
 
crop circles naj bi bila sporočila Danuih (Gaia/Zemlja) ljudem

hmmm....kakšnega sem našel...se kar navezuje na prej povedano

...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #18 - 27.02.2007 at 13:39:16
 
ixtlan wrote on 27.02.2007 at 10:01:25:
Če Zemlja ne bi imela Lune, ki doda k skupni masi, bi bila centrifugalna sila manjša....in Zemlja bližje Soncu?

Če bi Zemlji odvzeli nekaj mase, bi se od Sonca oddaljila, ker bi bila privlačna sila manjša. Ob predpostavki, da hitrost ostane enaka. Centrifugalno silo lahko zanemariš, ker se pri tako velikih razdaljah Zemlja giblje "praktično" naravnost.

Pomembnejši vpliv imajo plimne sile, ki zavirajo vrtenje Zemlje. Luna je zaradi delovanja teh sil že tako zavrta, da kaže Zemlji stalno isto stran. Tudi vrtenje Zemlje bo čez milijarde let že tako zavrto, da bo kazala Luni samo eno stran. Dan na Luni bo takrat enak dnevu na Zemlji in bo daljši od današnjega meseca.
Luna se hkrati tudi počasi a vztrajno oddaljuje od Zemlje.



Quote:
Če bi bila Zemlja bližje Soncu, bi bila izpostavljena intenzivnejšemu UV sevanju.

To je res, vendar nas bolj kot oddaljenost od Sonca pred UV sevanjem varuje naše ozračje, predvsem ozon.
Pred kozmičnimi žarki s Sonca, ki so tudi nevarni,  nas varuje pa magnetno polje Zemlje. V notranjost tako prodre le na magnetnih polih (polarni sij).



Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #19 - 27.02.2007 at 14:20:36
 
Bardo_Thodol wrote on 27.02.2007 at 13:39:16:
ixtlan wrote on 27.02.2007 at 10:01:25:
Če Zemlja ne bi imela Lune, ki doda k skupni masi, bi bila centrifugalna sila manjša....in Zemlja bližje Soncu?

Če bi Zemlji odvzeli nekaj mase, bi se od Sonca oddaljila, ker bi bila privlačna sila manjša. Ob predpostavki, da hitrost ostane enaka. Centrifugalno silo lahko zanemariš, ker se pri tako velikih razdaljah Zemlja giblje "praktično" naravnost.


To ne vem če bo držalo. Merkur in Venera imata manjšo maso pa sta bližje Soncu.
Vsi ostali imajo večjo maso in so dlje od Sonca kot Zemlja

Izjema je Mars, ki ima manjšo maso od Zemlje in je dlje od Sonca kot Zemlja, ampak ima pa dve luni.

Huh
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #20 - 27.02.2007 at 14:36:47
 
Saj sem napisal da ob predpostavljeni enaki hitrosti.
Pri tem je poleg mase pomembna tudi hitrost.


Poglej si kakšno tabelo, kako orbitalne hitrosti planetov padajo z oddaljenostjo od Sonca.

Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #21 - 27.02.2007 at 14:41:32
 
tole je ...

Poet wrote on 26.02.2007 at 21:06:59:
No saj to je ravno problem vsega. Do nedavnega sem tudi jaz mislil, da se človek pač razvija in sem menil, da je homo sapiens pač neka nevrotična oblika opice in najbolj idiotska vrsta na svetu. A temu še zdaleč ni tako. Homo sapiens se nikamor ne razvija - kakršen koli razvoj je le iluzija, ker je Vesolje  ZAPOR za Zavest! In ta zapor sestoji iz dejstva da se Zavest ukvarja s telesom in možgani (kot sem se sam!), potem se ukvarja z umom, ki je le skupek misli, in s svetom okoli sebe - in to je Univerzalna Prevara, ki zaduši Dušo (ali Zavest) in podobno, oziroma jo skrči od neskončne zavesti na sam minimum. Sploh se ne gre za razvoj vrst, ne za nič drugega kot le za zapor na ravni celotnega Vesolja.

Da ne omenjam, da je teorija Karme, Reinkarnacije in Usode le sistem, kako Zavest zadržati na samem minimumu v Resničnosti petih čutov - Matrici, kateri je v interesu le neskončno dolgo, kolikor dolgo pač lahko forsira nenaravno stanje, prerojevanje zavedenih individuumov kot smo mi sami.

Tako da pozabite na vse tisto sranje, ki sem ga spisal na začetku - ne možgani, ne telo, ne um, ne svet okoli nas nič od tega ni pomembno, ker je le del Univerzalne prevare.

Telo = strojna oprema računalnika; možgani = trdi disk ; um oziroma mislec/ego = programska oprema ; Resničnost = Internet na katerega smo vsi priključeni prek naših biokemičnih računalnikov in ki nam stalno odteguje pozornost of TISTEGA KAR JE ZA RAČUNALNIKOM!

Kakšna traparija so vse te slike na ekranu! Ničemur ne služijo in nas samo držijo v tej slaboumni resničnosti! Še nekaj - "tisti, ki si lahko zamisli o stvarstvu ter vzroku in ozadju tega kar se nam dogaja" je UM, ki je naložen software te MAtrice, ki je namenjen le temu da nas drži v temi. Resnice v tej MAtrici sploh ni, ker ravno ta Resničnost petih čutov blokira vse kar mi v resnici smo, zato z Umon ne moreš razumeti ničesar, ker je Um le del Matrice in zato naš smrtni sovražnik, kateremu so vse lastnosti vprogramirane da se ja čimbolj ukvarjamo z njim in ga poskusimo oklestiti, se ukvarjamo s svojimi problemi in tegobami in sploh ne vidimo da so vse naše lastnosti - "dobre" in "slabe" le konstrukt Univerzalne Prevare, ki jo vsak dan hranimo s svojo pozornostjo, dobesedno podarjamo trajnost v lastno škodo in se sami sebi zdimo ne vem kakšni grešniki, ko pa so vse naše "slabe" lastnosti bile vprogramirane v naš software, da se ja ne bi rešili ven iz tega Univerzalnega Zapora.

V glavnem, vse je ena velika prevara in zanima me, če so kje ljudje, ki se tega vsaj malo ali pa v celotni zavedajo in ki obenem ne menijo, da bo Zlata Doba (domnevno od leta 2012 naprej) kaj več kot le prehod iz starega črnega v zlat zapor, v katerem bo vse tako lepo in v katerem sploh ne bomo niti spoznali, da smo še vedno zaprti, dokler se znova ne začne Kali Yuga in spet tako naprej dokler je možno?


se mi zdi da je Madan o tem ves čas razlagal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #22 - 27.02.2007 at 15:18:01
 
Bardo_Thodol wrote on 27.02.2007 at 14:36:47:
Saj sem napisal da ob predpostavljeni enaki hitrosti.
Pri tem je poleg mase pomembna tudi hitrost.


Poglej si kakšno tabelo, kako orbitalne hitrosti planetov padajo z oddaljenostjo od Sonca.




Po kateri formuli naj bi se potem računala oddaljenost od Sonca glede na maso planeta in hitrost?

Še zdaj mi ni jasno po kateri logiki lahko centrifugalno silo kar zanemariš?
Ne glede na veliko oddaljenost sta tudi hitrost in masa veliki.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #23 - 27.02.2007 at 15:24:35
 
Stric Newton je vse to že pred tristo leti natančno razložil  Cool
Kasneje ga je Einstein malo korigiral, ampak glede samih krožnic planetov ne prav bistveno.
(Edino pri Merkurju, ki je najbližje Soncu je opazno viden relativistični vpliv).

Še prej pa je Kepler prav ta primer z obhodnimi časi opisal s Keplerjevimi zakoni, ki jih je sicer mogoče izpeljati tudi iz Newtonove formule, vendar so v tej prvotni Keplerjevi obliki bolj transparentni in lažje si jih je predočiti.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #24 - 27.02.2007 at 15:27:51
 
Bardo_Thodol wrote on 27.02.2007 at 13:39:16:
Centrifugalno silo lahko zanemariš, ker se pri tako velikih razdaljah Zemlja giblje "praktično" naravnost.


To je isto kot da bi napisal, da Zemlja GRE naravnost.  Shocked Lihkr bo ratala ploščata.

V nobeno pomoč mi nisi, samo zmedo delaš...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #25 - 27.02.2007 at 15:31:24
 
Bardo_Thodol wrote on 27.02.2007 at 15:24:35:
Stric Newton je vse to že pred tristo leti natančno razložil  Cool
Kasneje ga je Einstein malo korigiral, ampak glede samih krožnic planetov ne prav bistveno.
(Edino pri Merkurju, ki je najbližje Soncu je opazno viden relativistični vpliv).

Še prej pa je Kepler prav ta primer z obhodnimi časi opisal s Keplerjevimi zakoni, ki jih je sicer mogoče izpeljati tudi iz Newtonove formule, vendar so v tej prvotni Keplerjevi obliki bolj transparentni in lažje si jih je predočiti.


Kar me zanima (že od začetka):

če sistem Zemlja-Luna hipotetično izgubi na masi - ali bo Zemlja bližje Soncu ali dlje od njega? Ob enaki hitrosti.

Prej si rekel, da bi se razdalja v tem primeru povečala....po kateri formuli to ali pa govoriš čisto na pamet?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #26 - 27.02.2007 at 15:35:26
 
ixtlan wrote on 27.02.2007 at 15:27:51:
V nobeno pomoč mi nisi, samo zmedo delaš...

Cool
Tle nimam časa na dolgo razlagat cele teorije, ki jo lahko najdeš tudi v sakem srednješolskem učbeniku fizike, pa tudi na internetu ni težko najti formul in razlage.
Naprimer v wikipediji najdeš na to temo veliko uporabnega materiala. Jaz sem ti povedal ključne besede Newton, Kepler, Keplers laws .. ti pa išči, če te zanima

Po splošni teoriji relativnosti pa Zemlja dejansko gre "naravnost" oziroma po geodezijki (krivulja najmanjše razdalje v ukrivljenem prostor-času)
pa to ni noben razlog, da bi zato ratala ploščata


Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #27 - 27.02.2007 at 15:39:29
 
Bardo_Thodol wrote on 27.02.2007 at 15:35:26:
ixtlan wrote on 27.02.2007 at 15:27:51:
V nobeno pomoč mi nisi, samo zmedo delaš...

Cool
Tle nimam časa na dolgo razlagat cele teorije, ki jo lahko najdeš tudi v sakem srednješolskem učbeniku fizike, pa tudi na internetu ni težko najti formul in razlage.
Naprimer v wikipediji najdeš na to temo veliko uporabnega materiala. Jaz sem ti povedal ključne besede Newton, Kepler, Keplers laws .. ti pa išči, če te zanima

Po splošni teoriji relativnosti pa Zemlja dejansko gre "naravnost" oziroma po geodezijki (krivulja najmanjše razdalje v ukrivljenem prostor-času)
pa to ni noben razlog, da bi zato ratala ploščata



Joj, Bardo....no comment.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #28 - 27.02.2007 at 15:41:11
 
Ne rabim teorije, dej mi samo formulo po kateri si prišel do omenjenega zaključka. Ali pa govoriš čisto na pamet, od oka?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Problem Homo Sapiensa
Reply #29 - 27.02.2007 at 15:42:09
 
Poet wrote on 26.02.2007 at 21:06:59:
No saj to je ravno problem vsega. Do nedavnega sem tudi jaz mislil, da se človek pač razvija in sem menil, da je homo sapiens pač neka nevrotična oblika opice in najbolj idiotska vrsta na svetu. A temu še zdaleč ni tako. Homo sapiens se nikamor ne razvija - kakršen koli razvoj je le iluzija, ker je Vesolje  ZAPOR za Zavest! In ta zapor sestoji iz dejstva da se Zavest ukvarja s telesom in možgani (kot sem se sam!), potem se ukvarja z umom, ki je le skupek misli, in s svetom okoli sebe - in to je Univerzalna Prevara, ki zaduši Dušo (ali Zavest) in podobno, oziroma jo skrči od neskončne zavesti na sam minimum. Sploh se ne gre za razvoj vrst, ne za nič drugega kot le za zapor na ravni celotnega Vesolja.

Da ne omenjam, da je teorija Karme, Reinkarnacije in Usode le sistem, kako Zavest zadržati na samem minimumu v Resničnosti petih čutov - Matrici, kateri je v interesu le neskončno dolgo, kolikor dolgo pač lahko forsira nenaravno stanje, prerojevanje zavedenih individuumov kot smo mi sami.

Tako da pozabite na vse tisto sranje, ki sem ga spisal na začetku - ne možgani, ne telo, ne um, ne svet okoli nas nič od tega ni pomembno, ker je le del Univerzalne prevare.

Telo = strojna oprema računalnika; možgani = trdi disk ; um oziroma mislec/ego = programska oprema ; Resničnost = Internet na katerega smo vsi priključeni prek naših biokemičnih računalnikov in ki nam stalno odteguje pozornost of TISTEGA KAR JE ZA RAČUNALNIKOM!

Kakšna traparija so vse te slike na ekranu! Ničemur ne služijo in nas samo držijo v tej slaboumni resničnosti! Še nekaj - "tisti, ki si lahko zamisli o stvarstvu ter vzroku in ozadju tega kar se nam dogaja" je UM, ki je naložen software te MAtrice, ki je namenjen le temu da nas drži v temi. Resnice v tej MAtrici sploh ni, ker ravno ta Resničnost petih čutov blokira vse kar mi v resnici smo, zato z Umon ne moreš razumeti ničesar, ker je Um le del Matrice in zato naš smrtni sovražnik, kateremu so vse lastnosti vprogramirane da se ja čimbolj ukvarjamo z njim in ga poskusimo oklestiti, se ukvarjamo s svojimi problemi in tegobami in sploh ne vidimo da so vse naše lastnosti - "dobre" in "slabe" le konstrukt Univerzalne Prevare, ki jo vsak dan hranimo s svojo pozornostjo, dobesedno podarjamo trajnost v lastno škodo in se sami sebi zdimo ne vem kakšni grešniki, ko pa so vse naše "slabe" lastnosti bile vprogramirane v naš software, da se ja ne bi rešili ven iz tega Univerzalnega Zapora.

V glavnem, vse je ena velika prevara in zanima me, če so kje ljudje, ki se tega vsaj malo ali pa v celotni zavedajo in ki obenem ne menijo, da bo Zlata Doba (domnevno od leta 2012 naprej) kaj več kot le prehod iz starega črnega v zlat zapor, v katerem bo vse tako lepo in v katerem sploh ne bomo niti spoznali, da smo še vedno zaprti, dokler se znova ne začne Kali Yuga in spet tako naprej dokler je možno?


ja o tem je razlagal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9