Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 67209 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #30 - 31.01.2007 at 14:56:31
 
Tale koncept svobode od je bil mišljen kot opozorilo, da se z osvododitvijo od odvisnosti od tradicije (religioznih vzorcev) in boržuaznega koncepta države (razredne delitve) človek osvobodi od vsakršne identitete (z bogom, razredom...) in  znajde v praznem prostoru, v katerem ga je te svobode strah, zato  želi od take svobode zbežat. Posledice  tega  bega od svobode je zatekanje v koroporativistične sisteme ala fašizem, komunizem in druge totalitarne ideologije 20. stoletja, čemur  sartr postavlja kot alternativo precej abstrakten  koncept svobode za,  kocept, po katerem se posameznik samorealizira brez vnaprejšnjih identitet, ker je kot človek  itak določem po  tistem, kar še ni (kar bo) oz. v kar se razvija... Svoboda za je bistvu svoboda stalne  (samo)kreacije, na kateri ni nobene točke, na kateri bi zastal in in si rekel: to sem, ker bi potem zgrešil  bistvo svoje človečnosti, kar  se na kolektivnem nivoju hitro izkaže kot  zločin zoper človečnost samo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #31 - 31.01.2007 at 19:49:02
 
titud wrote on 31.01.2007 at 14:56:31:
Svoboda za je bistvu svoboda stalne  (samo)kreacije, na kateri ni nobene točke, na kateri bi zastal in in si rekel: to sem


jap...opisuješ življenje...človek je vedno v postajanju...pa če to prizna alpa ne....če se oklepa ene samopodobe, alpa ne...če se oklepa, s tem samega sebe omejuje... men svoboda v osnovi pomeni, da razmišljam o čemer čem, kadar čem...še iščem način, da ne postanem v nekaj sekundah nepotrpežljiv, kadar me kakšna situacija/oseba v tem začne omejevat Smiley ...ne vem zakaj/kam se mi tok mudi... verjetn samo eno tako obdobje... bo treba poiskat eno ravnovesje
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Svoboda
Reply #32 - 31.01.2007 at 21:40:33
 
men je všeč ta topic
sem se spraševala, kaj že jest mislim o svobodi in da pri meni ni aktualna ta tema zadnje čase; sem pa videla, da je pravzaprav zelo integrirana in da kaj pa če bi mogla bit aktualna, in že JE, ker mi je pritegnila pozornost.
Rada bi si pustila več svobode čutenja tega, kar čutim. Pa mišljenja. Pa izražanja.
Nisem zlo določna; najbrž ravno zato, ker si ne.
In ne si zato, ker se spet pogojujem z drugimi in s tem, kako jim je moj izraz odveč. Saj je meni tudi kdaj njihov; god knows, da ga rabimo. Da bi si dala toliko svobode, da bi testirala meje svoje vere, kar naprej; dala? da bi videla, kako so omejitve odvisne od mojega zavedanja in šla mimo njih, kadarkoli...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #33 - 01.02.2007 at 08:18:30
 
Eva wrote on 31.01.2007 at 21:40:33:
In ne si zato, ker se spet pogojujem z drugimi in s tem, kako jim je moj izraz odveč.


da bi te vsi meli radi, ni realno! s tem, ko izražaš samo sebe, nekatere odbiješ (hvala bogu, ker s takimi itak človek noče met opravka) in s tem narediš prostor za tiste, ki s tabo resonirajo... kar je super! 9 milijard nas je...

res je škoda časa za pretvarjanje, da si nekomu podoben, če nisi... da te zanimajo iste zadeve, če te ne...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Svoboda
Reply #34 - 01.02.2007 at 08:20:48
 
Včeri v pojstli sem se spomnila, da si želim dopuščat svobodo, da sem kaotična. Želim, da bi drug drugemu to lahko dopuščal. Kaotičnost. Morm se torej navadit sprejemat svojo
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #35 - 01.02.2007 at 08:30:09
 
Eva wrote on 01.02.2007 at 08:20:48:
sem kaotična


kaj pa imaš v škorpijonu? Smiley

Eva wrote on 01.02.2007 at 08:20:48:
Želim, da bi drug drugemu to lahko dopuščal. Kaotičnost.


sej ne moreš od vseh pričakovat isto kot od sebe. različni smo si, nekateri imajo pač bolj poudarjeno devico. nič narobe s tem...

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Svoboda
Reply #36 - 01.02.2007 at 10:03:11
 
titud wrote on 31.01.2007 at 14:56:31:
... sartr postavlja kot alternativo precej abstrakten  koncept svobode za,  kocept, po katerem se posameznik samorealizira brez vnaprejšnjih identitet, ker je kot človek  itak določem po  tistem, kar še ni (kar bo) oz. v kar se razvija... Svoboda za je bistvu svoboda stalne  (samo)kreacije, na kateri ni nobene točke, na kateri bi zastal in in si rekel: to sem, ker bi potem zgrešil  bistvo svoje človečnosti, kar  se na kolektivnem nivoju hitro izkaže kot  zločin zoper človečnost samo...


ko sem bila majhna so nam vcepljal/kot vem je to še vedno tako - "kolikor znaš toliko veljaš" - ali pa "šteje to kolikor imaš" in podobno... sprememba koncepta kot npr. "to kar si, si vse" bi morda delovala v smeri svobode za.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Svoboda
Reply #37 - 01.02.2007 at 10:56:58
 
ixtlan wrote on 01.02.2007 at 08:30:09:
Eva wrote on 01.02.2007 at 08:20:48:
sem kaotična


kaj pa imaš v škorpijonu? Smiley

Eva wrote on 01.02.2007 at 08:20:48:
Želim, da bi drug drugemu to lahko dopuščal. Kaotičnost.


sej ne moreš od vseh pričakovat isto kot od sebe. različni smo si, nekateri imajo pač bolj poudarjeno devico. nič narobe s tem...



ja.
sun, mer, ura (et tu?)
ekšuali sem brala, da je za ogenj najpom. da ima vsak trenutek možnost, da se odloči za karkoli, da to recimo zemljo, ali tudi zrak, ful zmede, ta nestabilnost, ne trdnost, nobene varnosti; ogenj se pa počuti varno takrat, ko se lahko vsak moment premisli.
ker je vsaka osebnost sestav celotnega astrokolesa ni noben skoz samo devica (v kteri bi mela jest siderialno oz. po jotishu stelij), niti skoz samo ogenj, v kterem mam manjšega po tropskem; včasih si jest mislim, da si želim nekaj stalnega, pa me boli, ko si drugi premisli; spet drugič - in preklet filing mam, da večinoma (kar zihr ne more držat!!!) druge boli zaradi moje kaotičnosti. Jih že more; mam že nekej prakse


ampak ja... vsi drugačni... prou
mogoče za druge tud ni mnogih dimenzij...
mogoče to mora bit samo moja percepcija... za -rad nečesa že

Edited:
mogoče se sliši pretirano; hočem rečt to, da mi ej kr dobr vedno držat v zavesti, da vsak trenutek lahko izvem, da smo še bolj različni, kot sem pričakovala
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #38 - 01.02.2007 at 13:14:47
 
Eva wrote on 01.02.2007 at 10:56:58:
sun, mer, ura (et tu?)


ja mam te tri v sco Cheesy
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Svoboda
Reply #39 - 01.02.2007 at 13:48:44
 
Smiley, pa Madan Gopal tud, kokr vem
kako tud to vpliva na percepcijo
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #40 - 01.02.2007 at 13:54:47
 
Če bi še jest mal pokmentiral ta filozoski pardoks indentikacije s samokreiranjem  z enga psihorazvojnega vidika, pol je treba to  stalno spreminjanje dojemat kot neko organizanirano rast in ne kot kaos. Kaos je prisoten samo kot odsotnost energije, kot entropija, potrebna za razgradnjo, rast pa je nekaj, kar prepostavlja vložek energije v učenje s ponavljanjem, vajo/disclpino, v oblikovanje namena/cilj, izpolitev želja...

Ljudje se iz kaosa organiziramo v neke  trdnejše  psihološke strukture s pomočjo obredja/ritualov, s katerimi se pred kaosom 'brani' univerzum (npr. ciklusi rasti in odmiranja narave, bioritem dneva in noči...). Prednost ritualov je, da nas svojim ritmičnim potekom usklajujejo drug z drugim in univerzumom ter nam s svojo predvildljvostjo nudijo neko določeno varnost, jeba pa je, da nas hkrati vprežejo  v neko okostenlest/navado/odvisnost, ki ponovno spet vodi v kaos. Pomena obredja/ritualov v začetku  sploh ne štekamo, ker so izključno nezavedni tako v otroški fazi posameznika kot na začetni stopnji človeštva, ozavestimo pa jih predvsem skozi njihov negativnem/okostenelem  pomenu (v adolscenci), zato se nam zdi kaos brez njih enak kaosu z njimi. Tle se začne tisti prehod iz svobode od v svodo za, ki ni svoboda brez vsega obredja/ritaualov ampak svoboda zavestnega inovaranja ritualov/obredja, ki jih oživlja lastna individulanost/enkratnost, vrstniška unikatnost, partnerska unikatnost, družinska unikatnost in na koncu družbena...

Vsaj vame  je zavest o potrebi po opustivi okostenilh ritualov skupaj s hkratno zahtevo po inovoranju prišla z novo   partnersko skupnostjo ob skoraj hkratnem prihodu otroka. Dvonjo/trojno soutripanje pod 'dikaturo' ritualov, ki jihje  s svojimi elementranimi psihofizićnimi potrebami vnesel  otrok, je bilo možno le ob konfliktu/zavrnitvi skoraj vseh prejšnjih družinskih in družbenih vezi... Kaosa zavestne odsotnosti vsake ritaulaike mi v obdobju sobode od niti ni bilo dano doživet,  intenzivnost partnerske zveze ob stalnem  ravoju  otroka ob hkratnem sledenju družbenim sprememebam zaradi eksitenčnih zahtev (delo) pa mi je itak zahteval stalno inovacijo, katere vztrajnost nekak ne popusti kljub zrelim letom, v katerih  je večina mojih vrtsnikov že zapadla v okostonelo ritualiko ali pa se jim je kako drugače odpira kaos, ki s svobodo za nima več nobene zveze...    
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #41 - 01.02.2007 at 14:53:23
 
titud wrote on 01.02.2007 at 13:54:47:
Kaos je prisoten samo kot odsotnost energije, kot entropija, potrebna za razgradnjo, rast pa je nekaj, kar prepostavlja vložek energije v učenje s ponavljanjem, vajo/disclpino, v oblikovanje namena/cilj, izpolitev želja...


brez kaosa/razkroja/smrti/devolucije ni kozmosa/življenja/evolucije

sila kaosa ni odsotnost energije; je nasprotna sila sili evolucije, ena brez druge ne moreta obstajat, sta posledica ena drugi, brez teh dveh temeljnih sil ne bi bilo manifestacije, gibanja, kozmosa...nič...bil bi samo Absolut, mirovanje, neskončen potencial, ki se ni nikoli uresničil...

ne bi razpredal o zadevah, ki so že zelo dobro opisane; priporočam tole knjigo, ki govori o začetku kozmosa, oblikovanju obročov, sfer, krogov, žarkov, ravni, primarnih atomov, genezi atomov, vesolij....

http://www.amazon.co.uk/Cosmic-Doctrine-Dion-Fortune/dp/1578631602/sr=8-1/qid=11...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #42 - 01.02.2007 at 15:00:54
 
ixtlan wrote on 01.02.2007 at 14:53:23:
titud wrote on 01.02.2007 at 13:54:47:
Kaos je prisoten samo kot odsotnost energije, kot entropija, potrebna za razgradnjo, rast pa je nekaj, kar prepostavlja vložek energije v učenje s ponavljanjem, vajo/disclpino, v oblikovanje namena/cilj, izpolitev želja...


brez kaosa/razkroja/smrti/devolucije ni kozmosa/življenja/evolucije

sila kaosa ni odsotnost energije; je nasprotna sila sili evolucije, ena brez druge ne moreta obstajat, sta posledica ena drugi, brez teh dveh temeljnih sil ne bi bilo manifestacije, gibanja, kozmosa...nič...bil bi samo Absolut, mirovanje, neskončen potencial, ki se ni nikoli uresničil...


O.k., kaos kot odsotnost pozitivne energije, t.j. negativna energija (po frojdovsko gon po smrti)...

Quote:
ne bi razpredal o zadevah, ki so že zelo dobro opisane; priporočam tole knjigo, ki govori o začetku kozmosa, oblikovanju obročov, sfer, krogov, žarkov, ravni, primarnih atomov, genezi atomov, vesolij....

http://www.amazon.co.uk/Cosmic-Doctrine-Dion-Fortune/dp/1578631602/sr=8-1/qid=11...


Vzel ponovno na znanje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Svoboda
Reply #43 - 01.02.2007 at 15:14:05
 
ixtlan wrote on 01.02.2007 at 14:53:23:
titud wrote on 01.02.2007 at 13:54:47:
Kaos je prisoten samo kot odsotnost energije, kot entropija, potrebna za razgradnjo, rast pa je nekaj, kar prepostavlja vložek energije v učenje s ponavljanjem, vajo/disclpino, v oblikovanje namena/cilj, izpolitev želja...


brez kaosa/razkroja/smrti/devolucije ni kozmosa/življenja/evolucije

sila kaosa ni odsotnost energije; je nasprotna sila sili evolucije, ena brez druge ne moreta obstajat, sta posledica ena drugi, brez teh dveh temeljnih sil ne bi bilo manifestacije, gibanja, kozmosa...nič...bil bi samo Absolut, mirovanje, neskončen potencial, ki se ni nikoli uresničil...

ne bi razpredal o zadevah, ki so že zelo dobro opisane; priporočam tole knjigo, ki govori o začetku kozmosa, oblikovanju obročov, sfer, krogov, žarkov, ravni, primarnih atomov, genezi atomov, vesolij....

http://www.amazon.co.uk/Cosmic-Doctrine-Dion-Fortune/dp/1578631602/sr=8-1/qid=11...


a niso to lastnosti obdobja "dvojnosti"  Huh Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #44 - 01.02.2007 at 15:14:58
 
titud wrote on 01.02.2007 at 15:00:54:
O.k., kaos kot odsotnost pozitivne energije, t.j. negativna energija (po frojdovsko gon po smrti)...


dejva rečt rajš kot minus pri elektriki/magnetu/atomu
"negativna" ima preveč negativno konotacijo Grin Freud pa tut, vsaj pr men

titud wrote on 01.02.2007 at 15:00:54:
Vzel ponovno na znanje...


Tongue
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10