Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Poll Poll
Question: Spolna zloraba

Spolnost in odnosi    
  2 (66.7%)
Svetovalnica    
  1 (33.3%)




Total votes: 3
« Created by: minaa_83 on: 20.01.2007 at 09:10:55 »

Pages: 1 2 3 4 
(Read 21997 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #15 - 18.01.2007 at 15:17:03
 
Ixtlan, bom poskusu interpretirta tole tvojo analogojo s plesom

ixtlan wrote on 17.01.2007 at 00:43:49:
Sem odkril zelo lepo analogijo s plesom. Na vsakem od nivojev nekdo vodi, drugi spremlja (to ne pomeni, da je pasiven - aktivno spremlja). Če bi oba, moški in ženska, prepoznala svoji vlogi in ju začela živeti, bi bili odnosi podobni plesu. Za vsak ples se je najprej treba naučit korake, potem pa začneš v plesu uživat. Korakov se kmalu sploh ne zavedaš več, postanejo del tebe kot vloge postanejo del podzavesti.


z lastno izkušnjo.

Pred kratkim sem se na ponovoletnem plesu znašu v totalni blokadi, ko po je bend po seriji latino štiklov, ki jih imava z ženo  'v nogah' (čeprav na dokaj samosvoj način vsaj v primerjavi z drugimi znanimi  pari na plesišču, ki imajo za sabo tečaje tja do nadaljevalno nadljevalnih) zašpilal nekaj čist izven konteksta, kar je vsaj mene še najbolj spominjalno na ska. Žena si je umislila neke korake, sam pa kljub zavestni voljnosti, da me vodi, nisem uspel spravit svojih nog tek. Nobena njena prošnja niti zahteva, naj se ji prepustim, ni zalegla, svoje improvizacije pa ji tudi nisem uspel vsilit, ker je očitno začutuila, da ritma  ne občutim enako kot ona. Preprosto sem obstal in po moje precej butasto začel škilit pod noge drugim, da bi se spravil v tek vsaj s posnemanjem, a ker po pravilu nikoli ne pleševa kot drugi (ker bi s tem zatajila svojo unikatnost ali pa razkrila svoje pomankljivo plesno znanje?!), ji je ta moj poskus 'plonkanja' dokončno vzel vsako voljo do plesa. Seveda se v podobni blokadi nisva znašla prvič, zgodilo se je že, da sva do konca uspela odblefirat kot da pleševa ali pa da sva  obtožujoč drug drugega demonstrativno zapustila plesiče ali pa celo, da sem sva drug pred drugim  demonstrativno udarila vsak svoj solo... Toda tokrat se ni zgodilo nič od tega, enostavno sva obstala  prijeta za roke,  s hrbtom obrnjena od plesiča k bendu in naslonjena drug na drugega v  blagem zibanju na mestu smehljaje, tkorekoč blaženo čakala na konec komada.  Zgodilo  se je dejansko prvič, da se tako javno kot zasebno nisva šla igro moči, da zadeve nisva občutila niti kot osebne zmage niti kot poraza ampak samo kot vzajemno občutje nemoči, ki naju je zbližalo morda bolj kot vsa najina dotedanja  že skoraj ekstatična plesna aktivnost...

Ne vem, kolk ma ta izkušnja sicer veze s tvojo teorijo plusov in minus na fizičnem in višjih nivojih, ki naj bi določal dinamiko odnosa med moškim in žensko. Men se preprosto zdi, da odnos ne določa tolk dinamika kot odostnost dinamike, tkorekoč blokada.  Undecided Wink

           
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Seks!?!
Reply #16 - 19.01.2007 at 08:42:13
 
Quote:
BastRasta wrote on 16.01.2007 at 15:15:32:
En lep pozdrav vsem skupaj!
      Pač moj problem oz. najin s fantom ni nič kaj novega...........Mhhh....mogoče se sliš čudn ampak jaz imam občutek da moj fant noče seksat z mano......Rada se mava full to ne dvomno amapk seksava približno enkrat na teden, kar je zame full premav......Odkar sva se spoznala oz. prvič k sva hotla se mu ni hotu dvignt in ta problem se vleče že več kot pol let in nič ni boljš samo slab še, nosm mu članke o tem noče brat, ko mu kaj svetujem začne glih obratno delat in potem se mi joka, kljub temu da mu skoz dajem nasvete in ga tolažim.... Ne vem kaj naj naredim?  Embarrassed

zakaj oz. za kaj pa želiš seksat oz. več seksat?

tist, k se zmotno poistoveča z materialnim telesom hoče seksat, al zaradi čutnega užitka (dotik), al ker se hoče "ekspandirat" (hoče met otroke) al pa ker tako vsi drugi delajo, se prav morm še jaz, da ne bom izpadu ven iz družbe.

v bistvu nas seks nikol ne more dokončno izpolnit, kokrkol ga je že, ker v vsakem primeru proizvede užitek, ki je začasen. ker smo mi, naš pravi-jaz v resnic večen, nas tak užitek ne more dokončno izpolnit. ta luknja neizpolnjenosti se pol nabira in nabira in ven udari kot jeza, ki povzroči izgubo spomina, inteligence in vesti, ki pol vodi v nasilje do drugih (ker nam je kao vedno en drug neki kriv) kar povzroči še večje trpljenje in degradacijo v še nižje sfere bivanja.

če dam na avto gor nove gume bom seveda mal in za neki časa zadovoljen (zarad česarkol pač že), a nove gume na avtu ne morjo potešit lakote mene, voznika. na podobn način, hrana oz. potrebe za telo so kategorično drugačne substance kot hrana oz. potreba za dušo, moj pravi jaz (in s tem ne mislim subtilno materialno telo). neomejene količine materije (grobe/subtilne) ne morjo niti za milimeter potešit mojega pravega-jaza. v bistvu je pa ta tist, ki zares čuti, ne telo.

če mi da nekdo cel svet še zmeri ne bom zadovoljen. bom hotu met še mars in tko v nedogled. ker je kategorična razlika med potrebo materije in potrebo duše. če seksam cel dan, vsak dan, 7 dni v tednu, z najbolšimi metodami, z najboljšimi telesi in z več njimi, ne bo moj srce nikol potešen, le še povečeval se mu bo trpljenje. če vlivaš olje na ogenj ga s tem ne boš pogasil, ampak ga le še povečal.

nepoznavanje sebe je vzrok vsega trpljenja. iz nepoznavanja sebe pridejo napačne potrebe in te napačne potrebe me ne morjo nikol izpolnit.

res je to, da si bastrasta pa še marsikdo na tem forumu niti predstavljat ne more ali noče predstavljat življenja brez seksa, kar čiz razumem. a slej k prej bojo pršli do istega spoznanja.

tud takrat, ko se bomo dejansko zavedl nesmiselnosti seksa, ga ne bomo mogl popolnoma, kar čez noč opustit. se ga pa da postopoma, s pravilno regulacijo.

duša oz. mi, smo lahko zares izpolnjeni (brez vrzeli/lukenj) le ko razvijemo čisto ljubezen do Boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Seks!?!
Reply #17 - 19.01.2007 at 09:50:32
 
mgd, to kar ti opisuješ je odvisnost od naslade, telesnih užitkov in seksa
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #18 - 19.01.2007 at 09:53:58
 
celo vesolje je seksualno, evolucija temelji na principu privlačnosti in združitve
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Seks!?!
Reply #19 - 19.01.2007 at 09:57:50
 
Quote:
mgd, to kar ti opisuješ je odvisnost od naslade, telesnih užitkov in seksa

nism čiz točno dojel kaj mi hočeš sporočit. a lahko mal pojasniš prosim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Seks!?!
Reply #20 - 19.01.2007 at 10:01:41
 
ixtlan wrote on 19.01.2007 at 09:53:58:
celo vesolje je seksualno, evolucija temelji na principu privlačnosti in združitve

ja, in ti nisi od/iz tega vesolja, v resnic. je pa res, da se trenutno zmotno-poistovečaš z njim.

hotu sm povedat, da te kakršenkoli seks baziran na materiji ne more nikol dokončno izpolnit, zato je brez veze v to vlagat energijo in se sekirat. a ker ne morš naenkrat, tud ko že veš, obstaja točno določena regulacija, po milosti Boga, da ga lahko postopoma popolnoma opustiš in ob tem hkrati razvijaš še ljubezen do Boga, ki pa te lahko dokončno izpolni.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Seks!?!
Reply #21 - 19.01.2007 at 10:13:58
 
men se ne da se vpletat v te debate ki se bo verjetno razvila iz tega, kot v vsakem topicu

mgd, hotu sem ti samo povedat, da ne moreš neke stvari potencirat sam zato, da jo lahko predstaviš kot "grdo"

tako kot lahko nekdo spoštljivo služi Bogu in živi bogato duhovno življenje, tako lahko nekdo v imenu Boga dela pizdarije (od Busha naprej do vseh islamskih skrajnežev)....in podobno je pri seksu, če ima nekdo zmernost pri seksu in pri tem posluša sebe in svoje telo, je nekaj drugega kot če se mu u glavi 24/7 vrti film kam ga bo namoču

uglavnem to je moje mnenje, ne bom cel dan visel na netu in si replike dajal

lep dan Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Seks!?!
Reply #22 - 19.01.2007 at 10:26:18
 
Quote:
men se ne da se vpletat v te debate ki se bo verjetno razvila iz tega, kot v vsakem topicu

mgd, hotu sem ti samo povedat, da ne moreš neke stvari potencirat sam zato, da jo lahko predstaviš kot "grdo"

tako kot lahko nekdo spoštljivo služi Bogu in živi bogato duhovno življenje, tako lahko nekdo v imenu Boga dela pizdarije (od Busha naprej do vseh islamskih skrajnežev)....in podobno je pri seksu, če ima nekdo zmernost pri seksu in pri tem posluša sebe in svoje telo, je nekaj drugega kot če se mu u glavi 24/7 vrti film kam ga bo namoču

uglavnem to je moje mnenje, ne bom cel dan visel na netu in si replike dajal

lep dan Wink

se strinjam. Smiley

lohk pa odpremo en nov topik : "kako služiti Bogu, na najprimernejši način, v skladu s svojo iskreno trenutno zmožnostjo"

Hare Krišna
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #23 - 19.01.2007 at 10:33:50
 
religija je zasnovana tako, da se širi točno taka kot je in ne vzpodbuja razmišljanja in raziskovanja izven danih okvirov (strukture) ker ji

a) v resnic tako ustreza
b) ne zaupa v človeka

MGD, še kakšna tretja možnost? tidve sta obe v k....

nadaljujmo rajši tu -> http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1137491435/315#325 Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #24 - 19.01.2007 at 20:40:00
 
Quote:
tud takrat, ko se bomo dejansko zavedl nesmiselnosti seksa, ga ne bomo mogl popolnoma, kar čez noč opustit. se ga pa da postopoma, s pravilno regulacijo.
duša oz. mi, smo lahko zares izpolnjeni (brez vrzeli/lukenj) le ko razvijemo čisto ljubezen do Boga.

Ne verjamem, da nekdo lahko Boga tako ljubi kot partnerja. Sploh ker je Bog fikcija. Se pa strinjam, da smo zares izpolnjeni pri ljubezni in totalnemu posvečanju nekemu delu, ki nas zares izponjuje - za nekoga je to lahko recimo planiranje ropa SKB-ja, za drugega sesutje največjega nebotičnika.
Sex kot telesna in nagonska telovadba je pa čisto nekaj drugega.


Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #25 - 20.01.2007 at 14:05:27
 
Sorry, Oldi, ampak MGP je izredno dobro zadel v center bistva . Exclaim . Res pa, da nas je izredno malo tako dobrih, a ne , MGP  Wink ? No, pa Lp, Kopron team + Boštl , ajd' Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #26 - 21.01.2007 at 02:23:35
 
Bolj ko se trudim manj mi je jasno, kako bi lahko izgledala ljubezen do Boga.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #27 - 21.01.2007 at 11:14:26
 
Poglej, : isto, kot do najbojšega, najbližjega, idealnega prijatelja ... + še več  Smiley    Lp, B
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Seks!?!
Reply #28 - 22.01.2007 at 01:54:00
 
Quote:
men se ne da se vpletat v te debate ki se bo verjetno razvila iz tega, kot v vsakem topicu

mgd, hotu sem ti samo povedat, da ne moreš neke stvari potencirat sam zato, da jo lahko predstaviš kot "grdo"

tako kot lahko nekdo spoštljivo služi Bogu in živi bogato duhovno življenje, tako lahko nekdo v imenu Boga dela pizdarije (od Busha naprej do vseh islamskih skrajnežev)....in podobno je pri seksu, če ima nekdo zmernost pri seksu in pri tem posluša sebe in svoje telo, je nekaj drugega kot če se mu u glavi 24/7 vrti film kam ga bo namoču

uglavnem to je moje mnenje, ne bom cel dan visel na netu in si replike dajal

lep dan Wink


končno en reply k mi je všeč!
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
TheONE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 39

Re: Seks!?!
Reply #29 - 22.01.2007 at 08:27:09
 
vceraj sem sodeloval v eni debati kjer je bilo izhodisce 34 letnika odvisnost nekaterih punc da se hranijo z seksom
pa je bil moj odgovor - lepse to kot pa da dobis hladno, nezainteresirano pa se kaj

potem par dni nazaj pogovori z v mesani druzbi kako so mlajsi fantje postali nezainteresiriani za sexualno zivljenje kako ga more zenska dobesedno posilit ce hoce sexat

in nenazadnje sex iz potrebe kjer se ruknes pa gres na pico in nikome nista

no in moje mnenje glede vsega je pac cisto preprosto..ne glede kaj komu roji po glavi naj bo to 24/7 ali pa nezainteresiranost je to nekaj kar pomeni da se dva nista najdla skupaj ki paseta

se vedno je erotika nekaj kar se dogaja 24/7 pa to ni povezano z aktom ampak izkaz pripadnosti rajcanje z besedami dejanji pogledi kar traja resnicno 24 ur v neki vezi ki je zdrava in tam ni debate kdaj bi si nekdo zelel sexat ampak je to
veselje uzivanje dveh ki ljubita dveh ki se zelita dveh ki se obozujeta dveh ki si pripadata celovito zlita v harmoniji

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4