Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Poll Poll
Question: Spolna zloraba

Spolnost in odnosi    
  2 (66.7%)
Svetovalnica    
  1 (33.3%)




Total votes: 3
« Created by: minaa_83 on: 20.01.2007 at 09:10:55 »

Pages: 1 2 3 4
(Read 21915 times)
BastRasta
1
*
Offline

Roz Bh Kher!
Posts: 5

Seks!?!
16.01.2007 at 15:15:32
 
En lep pozdrav vsem skupaj!
      Pač moj problem oz. najin s fantom ni nič kaj novega...........Mhhh....mogoče se sliš čudn ampak jaz imam občutek da moj fant noče seksat z mano......Rada se mava full to ne dvomno amapk seksava približno enkrat na teden, kar je zame full premav......Odkar sva se spoznala oz. prvič k sva hotla se mu ni hotu dvignt in ta problem se vleče že več kot pol let in nič ni boljš samo slab še, nosm mu članke o tem noče brat, ko mu kaj svetujem začne glih obratno delat in potem se mi joka, kljub temu da mu skoz dajem nasvete in ga tolažim.... Ne vem kaj naj naredim?  Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #1 - 16.01.2007 at 16:49:42
 
ženska mora prepustit moškemu iniciativo za seks. očitno že prvič ni bil pripravljen, kakorkoli neverjetno se to lahko sliš. preveč se ti je mudil. moški je tisti, ki "nese žensko v posteljo", ne sme bit obratno. seveda šele potem, ko ženska da čustveno vedt, da je pripravljena

prevzela si njegovo moško vlogo, zdaj pa se on ne počuti dovolj moškega. če boš nadaljevala s "psihoterapijo" in tolaženjem bo samo še slabše....

zdaj ga lahko samo pustiš in čakaš na njegovo željo ter iniciativo in ne forsiraš seksa niti enkrat na teden... jaz bi se teme o seksu z njim sploh izogibal... poskušaj mu dati občutek, da ne pričakuješ (kaj šele zahtevaš) seksa, da če bo njemu pasal bosta, če ne pa pač ne... da ti je to čisto sprejemljivo ker ga imaš dovolj rada. v tem moraš biti kongruentna (celostna v vseh izraznih kanalih), zato je, preden mu to rečeš, nujno, da najprej razčistiš sama s seboj, če si res pripravljena počakat
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #2 - 16.01.2007 at 17:17:08
 
še to - če prvič ne boš kongruentna, ti bo naslednjič težje verjel... zato je res (tega kar ne morem dovolj poudart) nujno, da sama pri sebi *zares* razčistiš ali si pripravljena počakat ali ne preden se greš o tem pogovarjat z njim... če se boš seveda odločila za to potezo
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Seks!?!
Reply #3 - 16.01.2007 at 19:48:46
 
Z moljenjem člankov pod nos mu prav dosti res ne boš pomagala, s tolaženjem mu pa še tiste preostale želje dokončno ubiješ.

Seks je prastari nagon, razvit davno, davno pred pojavom človeka in je zato tudi "modrejši" od človeka, zato je res zanimivo, kako smo si ga sami pri sebi uspeli v tako kratkem času tako "uspešno kultivirati" ali celo demonizirati.

Uporabi nekaj domišljije in v akcijo!
Pasivnost preverjeno le poslabša situacijo in vodi v še večjo ohladitev in na koncu v razvezo!

Na seksualnem področju smo preko različnih vzvodov in pritiskov družbe namreč že tako zavrti, da se potem, ko je treba, ponavadi niti tega več ne spomnimo, kaj vse se poleg spolovil lahko še uporabi (prste, noge, jezik, ustnice, lase ..).

Če on (še) ni vzburjen, ga nevsiljivo povabi, naj ti pomaga, kakorkoli ali naj pa samo opazuje in končaj sama, on pa, kakor hoče, samo ne mu tega očitati ali ga pomilovati, sicer pa je variacij nešteto.
V postelji bodi egoistka in poskrbi predvsem za sebe, on (in njegov ego) se bosta že še  pridružila, spontano, ko ne bo več pritiska.
Če se pa tudi po daljšem času ne bo, je to najverjetneje signal, da pravzaprav sploh nista za skupaj - ni prave kemije.

Nam moškim je všeč, če je ženska v postelji vlačuga, ne kuharca, še manj pa dama.  Cool
To dejstvo, ki smo ga tudi na tem forumu že na široko obdelali, namreč, da smo moški sami "prasci", izkoristi sebi v prid!
Predvsem pa jezika med seksom ne uporabljajta za besedičenje, za vse drugo pa le ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #4 - 17.01.2007 at 00:13:48
 
Bardo, ti ne vidiš, da je ona prevzela moško vlogo, fantu je pa posledično preostala ženska vloga (fant že preden sta se spoznala skoraj zagotovo ni živel močnega moškega principa, ona ga pa je - se opazi v njenem pisanju)...ker sta vlogi zamenjani, tvoj nasvet ni na mestu. Seks zato tudi ne more zlaufat. Kadar se vzpostavi tak odnos, je fizični nivo v konfliktu z ostalimi nivoji, čeprav vsi ostali nivoji lahko razmeroma dobro špilajo.

Bardo_Thodol wrote on 16.01.2007 at 19:48:46:
To dejstvo, ki smo ga tudi na tem forumu že na široko obdelali, namreč, da smo moški sami "prasci", izkoristi sebi v prid!


V tem primeru je ona "moški prasec".
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
BastRasta
1
*
Offline

Roz Bh Kher!
Posts: 5

Re: Seks!?!
Reply #5 - 17.01.2007 at 07:02:31
 
Jap Ixtlan je zadel napolno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Seks!?!
Reply #6 - 17.01.2007 at 08:16:57
 
Če je ženska bolj potrebna od moškega, to ne pomeni, da je prevzela moško vlogo!
Res pa je, da se mnogi preveč patriarhalno naravnani tega zelo bojijo in skušajo pristno žensko seksualnost zatreti
(v skrajnih primerih tudi z raznimi obrezovanji in podobnimi neumnostmi)
Z moledovanjem in ponujanjem člankov v branje ni nič manj v pasivni, ženski vlogi, saj lahko ob tem le tiho upa, da se bo v njem morda le prebudila moška energija.

Bolj bo zalegel pristop s stopnjevanjem njene naravne ženske vloge, v kateri je tudi najmočnejša, vendar ne na racionalnem nivoju (tudi racio ima ženski in moški pol), pač pa kar na tistem, ki ga želi realizirati, na seksualnem.



Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #7 - 17.01.2007 at 09:07:40
 
Bardo_Thodol wrote on 17.01.2007 at 08:16:57:
Če je ženska bolj potrebna od moškega, to ne pomeni, da je prevzela moško vlogo!


Seveda to samo po sebi nikakor ne pomeni tega. Bardo, tebi pa res neverjetno dobro uspeva jemati stvari iz konteksta.

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Seks!?!
Reply #8 - 17.01.2007 at 09:36:16
 
Iz kakšnega konteksta?
Srž teksta je, da njemu ne stoji prav pogosto, ona bi pa vseeno rada.

Če bi ona res prevzela moško vlogo, ne bi tule po žensko spraševala, kaj ji je za storiti, ampak bi ga že poseksala, kar naredi vsak "ta prav dedc", pa če ženski ob tem pride ali pa tudi ne.  Cool
Vendar to v tem primeru, iz preprostega razloga, ker ona pač ni dedc, ne gre ...




Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #9 - 17.01.2007 at 12:00:32
 
Če izhjamo iz predpostavke, da se imata dva res rada, potem jest v zahtevi 'po imej me rad!' ne vidim v bistvu nič egostičnega, niti ne bi te zahteve ne  pripisal zgolj moškemu principu. Seveda pa to zahtevo, če jo izrazi ženska, lahko moški v skaldu s svojo trdaicionalno seksualno  vlogo tistega, ki svojo zahtevo edini lahko aktivno udejanja in s tem tudi zahteva, pojmuje kot nasilje nad svojo moškostjo s katero se identificira, se torej počuti potisnjenjenega v žensko vlogo in 'blokira' zahtevo 'pomoščene' ženske z lastno pasivnostjo. Ta blokada/pasivnost pa v bistvu ni nč drugega, kot sprevržena  oblika izražanja zahteve 'imej me rada!', zato blokada sama po seb še ni noben dokaz za to, da sam ženske nima rad.

Izhod iz take situacije je po moje torej treba iskat na obojstranski upravičevnosti do zahteve po 'imej me rad!', ki hkarti predpostavlja  užitkek v užitku drugega. V tem smsilu bi bil  bardotov predlog, da ženska svoje seksualne potrebe zadovolji sama, umesten pod pogojem, če bi uživanje ženske v lastni  seksulani aktivnosti pomenila vir užitka moškemu, kar je v opisani konkretni situaciji  seveda povezano s  tem, da bi bla hkrati moška pasivnost vir užitka ženski. Se sliši nelogično in pardaoksno, amak po moje bi se  le na ta način med dvema, ki se mata rada, dalo  preseč vse socialno pogojene blokade, ki jima preprečujejo vzajemne spolne užitke.  Vse ostalo je po moje izisiljevanje oz. dost rizično preigravanje iger moči podrejenosti in nadrjenosti, iz katere ne more izit win-win sitaucija in ki zasto tud negriajo izhodiščno  predpostavko, da se imata dva res rada.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Seks!?!
Reply #10 - 18.01.2007 at 03:02:52
 
BastRasta,
kako je blo pa z njegovim sexom pred tabo?
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
BastRasta
1
*
Offline

Roz Bh Kher!
Posts: 5

Re: Seks!?!
Reply #11 - 18.01.2007 at 11:43:50
 
jah no... ženskar ni ne... ni mel nikol kej dost žensk... tko  k je Ixtlan povedu...pač glih pred tem fantom sm mela enga k je full ženskar in v seksu sva se totalno ujela in na tak način sem tud do tega mojga fanta pristopila in učitno ni bil pravi pristop.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Seks!?!
Reply #12 - 18.01.2007 at 11:49:38
 
BastRasta wrote on 16.01.2007 at 15:15:32:
En lep pozdrav vsem skupaj!
      Pač moj problem oz. najin s fantom ni nič kaj novega...........Mhhh....mogoče se sliš čudn ampak jaz imam občutek da moj fant noče seksat z mano......Rada se mava full to ne dvomno amapk seksava približno enkrat na teden, kar je zame full premav......Odkar sva se spoznala oz. prvič k sva hotla se mu ni hotu dvignt in ta problem se vleče že več kot pol let in nič ni boljš samo slab še, nosm mu članke o tem noče brat, ko mu kaj svetujem začne glih obratno delat in potem se mi joka, kljub temu da mu skoz dajem nasvete in ga tolažim.... Ne vem kaj naj naredim?  Embarrassed

zakaj oz. za kaj pa želiš seksat oz. več seksat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #13 - 18.01.2007 at 12:27:16
 
Če maš tega fanta res rada, pol tak pristop ne more bit napačen samo zato, ker se fant nanj ne  odziva na pričakovan način. Če bi šlo v ljubezni samo  za izponjevanje vnaprejšnjih pričakovanj, pol bi si v razmerju  vsak skreiral bodisi gospodarja bodisa služabnika.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Seks!?!
Reply #14 - 18.01.2007 at 12:48:06
 
titud, energija reagira na energijo, odziv na pristop...izbira drugačnega pristopa je še najmanj kar lahko človek naredi...včasih pa res ne gre, noben pristop ni pravi....zato ker energija ni prava. ne govorim za ta konkretni primer

v ljubezni ni ne gospodarjev, ne služabnikov... a se je še kdo razen Gapeta poglobil v tole kar sem pisal tu:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1095923114/71#71

meni je bilo to revolucionarno odkritje. preizkušam v praksi in rezultati so vedno boljši

ixtlan wrote on 17.01.2007 at 00:43:49:
Vsa kaotičnost odnosov in bitka za moč izhaja ravno iz neprepoznavanja teh vlog. Vsak v odnosu ima svojo pomembno vlogo. Ni se treba borit za prevlado na kateremkoli od nivojev. Svojo vlogo izbereš s tem, ko si izbereš fizično telo.

Celo vesolje (od atoma naprej) je bipolarno, pa je kot kaže za nas ljudi to premalo očitno.

S sprejetjem vlog moški postopoma naredi žensko bolj žensko in ženska moškega bolj moškega, hkrati pa skupaj tvorita tretjo osebo, nekakšnega nadčloveka. To je poroka nasprotij.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4