Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 30765 times)
quadesh
1
*
Offline

In love with live
Posts: 37

Gender: female
plesi
05.01.2007 at 11:02:48
 
Živ...
zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s plesi...
Jaz sem nekaj že plesala in sedaj čutim, da je čas, da se vrnem k temu...
Zanimam se predvsem za kake izrazne plese, morda tudi orientalske...
Največje vprašanje pa je...kam iti?? Za dokaj pogosto vadbo (več kot 1x tedensko) in za dokaj ugodno ceno... jaz namreč ne potrebujem novih znanj... rada bi se samo razgibala in to s plesom... Smiley
Za kakršenkoli namig HVALA Smiley
Back to top
 

Več svetlobe, ko spustiš vase, svetlejši postane svet v katerem živiš.
 
IP Logged
 
Tinc
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 7

Re: plesi
Reply #1 - 15.06.2007 at 23:13:56
 
Hej tudi jaz se že neki časa zanimam za standardne plese.
No ponavadi se grem izraznost v gibanju kar nekje na prostem in sama s sabo, če ne me pa bolj ko ne Brazilski in Afro ritmi zanimajo.

Bolj ko ne se tega udeležujem vsak 1. oz najkasneje 2. petek v Gromkiju na Afriških večerih, če ne pa je moje plesišče skoraj celotna delujoča površina mojega podstrešnega bivališča.

Sicer se pa izpopolnjujem tudi v glasnem izražanju z gibom...Tudi v že prej omenjeni bivalni votlini.

Ples je najbolj naravno gibanje človeka in po mojem mnenju ni pogoj, da se učiš točno določene forme. Izraznost giba je odvisna predvsem od filinga, ki ga imaš do obdajajočih zvokov ali glasbe.

Ena najuspevnejših nekdanjih izrazno-gibalnih skupin Betontanc je meni na njihovih predstavah dala dobršno mero tistega, kar občasno prakticiram sedaj.

Toplo priporočam pa tudi ogled kakšne sedaj moderne plesno-gibalne predstave.

Pa še nekaj mlado telo je bolj gibčno in lažje prenaša učenje določenih form.

Kakorkoli naj zaključim, da plešeš lahko kjerkoli in kadarkoli celo življenje in za to ti ne bi bilo potrebno plačati nobene komercialno-učiteljske cene.

Pa veliko plesnih trenutkov.
Tudi Zemlja pleše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: plesi
Reply #2 - 16.06.2007 at 15:49:22
 
Ja, že, že, vendar je marsikak ples tudi smrtonosno-škodljiv , žal  Cry. Drugače bi jaz še vedno plesal  Cry.
Lp, by Bošty Cool, čaw
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tinc
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 7

Re: plesi
Reply #3 - 16.06.2007 at 23:03:45
 
Morda pa vendar, če pleše v svojem naravnem ritmu, bi morala ta stvar delovati precej manj škodljivo, kot je tukaj navedeno, no če vsaj ne govorimo o plesu nad oblaki....

Meni osebno ples pa kakršnkoli že je le povzroča boljše zavedanje in pretok energije, z manjšo mero izgube.

Za tebe pa upam, da se je vse na koncu uredilo in sem vesela, da is še vedno dejaven in med nami.

Ples bo pa že nadomestila kakšna druga zvrst, ki smo jo ljudje prinesli na zemljo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: plesi
Reply #4 - 18.09.2007 at 15:36:40
 
A je kdo mogoče sprobu ples "formlaessence". Baje fura društvo Bindu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: plesi
Reply #5 - 05.10.2007 at 13:16:07
 
kako je lahko ples smrtonosno škodljiv?
Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: plesi
Reply #6 - 06.10.2007 at 09:11:46
 
Lahko je mišljeno fizično, ko na kakem partiju kdo pleše do dehidrirane onemoglosti ali pa tudi kako drugače...
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: plesi
Reply #7 - 06.10.2007 at 16:00:05
 
Ja, se opravičujem, da nisem mogel takoj odgovoriti , prezaposlenost pač  Cry.
Torej, ker je vsem jasno, kar je razložil že Zaggy , mi glede podobnih situacij ni potrebno dodatno razlagati Roll Eyes .
Bolj pomembno je razložiti še astralne ravni dogajanja pri "plesu izven nadzora" :
V takšne in podobne "transe" zlahka pademo že trezni, sploh pa pod vplivi "opojnih substanc" , ki gredo lepo z roko v roki na raznih "divjih partijih"  Roll Eyes.
Torej , začne se z kajenjem  Tongue. Za marsikako telo manjših deklet ( ženske so itak bolj dovzetne za vplive "drog" ) , je že močno kajenje trave lahko težja droga . ( poznam nekaj mojih šibkih prijateljic, ki so takoj dobro "zadete" , po parih dimih trave ) .
No, in če to ni dovolj potem je na voljo še alkohol , h kateremu se dodajo še razni "skrivnostni" koktajli .
Ko tudi to popusti oziroma postane navada, se ponavadi poseže po "bonbončkih" ( ecstasy , ipd ) .
Za vrhunec pa poskrbijo razni praški ( pa ne pralni  Grin ) .
No, sedaj pa poglejmo dogajanje iz "višjih zornih kotov" .
Torej , če pogledamo, recimo gasilsko veselico ali pa diskoteko.
Tam se raja+nori ob bučni glazbi .
Hrup pa že tako ali tako oslabi našo Auro . To so pokazale tudi meritve .
Ko pa imamo enkrat tako oslabljeno Auro, ki je zaščitno energijsko polje naših teles , lahko od zunaj z lahkoto vstopajo druge škodljive energije, entitete ( škodljivi duhovi ) .
In , na takšnih "veselicah" ( norijah) , na tisto množico vznesenih ljudi , preži še nekajkrat večje število zlih entitet, ki samo čakajo na ugodno priložnost, da se "vrinejo" pod našo kožo z raznimi "izgovori" pred angeli varuhi , ki jim to potem tudi dovolijo Cry .  
Obljubljajo, da se bodo poboljšali, če bi le še enkrat lahko živeli ( in pomagali ) v materialnem telesu ljudi , v mesu .
Seveda iz teh obljub večinoma ne nastane nič .
Ker te energije, entitete , z drugimi besedami duhovi, so večinoma duše nekoč umrlih ljudi, ki pa so na precej nizki stopnji duhovnega razvoja in zato precej negativne , torej zle .
Vendar pa lahko nastanejo hude posledice, ki povzročijo propad telesa , odvzem telesa z vzporednim trpljenjem  Shocked.
Torej, ko enkrat tak duh vstopi v telo človeka , začne potihoma nagovarjati dušo tega človeka k slabšim dejanjem . In to dela tako lepo potiho, da se duša skorajda niti ne zaveda tihega zlega prišepetavanja .
To jo nato pripelje do ponovnega vdora sorodnih zlih duhov , ki se potem združujejo v telesu nič hudega slutečega človeka .
K temu pripomore vse pogostejše obiskovanje hrupnih zabav z divjimi plesi .
Ker, ob hrupu se nam itak zniža energijski nivo, zmanjša Aura , smo v "zanosu" plesa , in tako postanemo nepozorni , neskoncentrirani, neprištevni, in ob alkoholu ( da ne omenjam še drog ) še dodatno zmedeni/opiti .
Ta trenutek nepazljivosti pa izrabijo prej omenjeni škodljivi duhovi .
In, kaj potem počenjajo takšni duhci v telesu nekega takšnega napol obsedenega človeka, ki se tega niti ne zaveda ? Questioning? Embarrassed
Torej, začenjajo z vsakovrstnimi hudobijami, nagajanjem, neumnostmi, negativnostjo, in podobno .
In, zunanji rezultat / pokazatelj tega vsega  Questioning ;
- razne bolezni, kožni izpuščaji , izpuščaji vseh vrst, driska, ( telo z dušo vred, se brani z raznimi pripomočki , da bi odstranilo to nesnago duhov,  iz telesa ven ) .
Najprej se naselijo v pljučih ( oteženo dihanje + astme raznih vrst ), naprej se zbirajo v genitalijah in predelih okrog spolovil .
Ko pa se dovolj namnožijo, prodrejo v želodec .
Tam pa šele nastane "prava štala" . Namreč , tam se začenjajo združevati z tako imenovanimi "alkoholnimi duhovi", večinoma iz destiliranih - žganih pijač .
Ko je napredovanje te sodrge enkrat že tako daleč, potem tudi zunanje/telesno tak človek ne izgleda ničkaj dobro Cry .
Z takim človekom je takrat že več ali manj konec, in takrat v to dogajanje poseže sam Bog prek Angelov, in takšni ubogi duši odvzame bedno propadajoče telo , ponavadi prek hudih bolečin in trpljenja bolezni  Shocked Cry.  
To je še vedno boljša rešitev, kot pa da se hudi duhovi polastijo še same duše, ki še ni čisto pokvarjena  Cry. Ko pa se zli-duhovi polastijo tudi kake duše, potem je konec navadno nadvse žalosten + klavern , recimo kot današnji deževni dan  Cry .
Torej, tu imate tudi opisani konec takšnih duš, ki se vdajajo posvetnim zabavam in razuzdanim plesom , ki jih po današnjem pokvarjenem svetu kar mrgoli  Sad.
In, kaj lahko porečemo ob koncu te razlage ? Embarrassed
" še dobro , da imamo Boga, ki nas reši iz takšnih + podobnih vsakovrstnih zagat v življenju, iz katerih se z lastnimi močmi nebi "izmazali" " Cry Embarrassed.
Tu torej lahko spoznate , v kako smrt + kaj nas lahko pahnejo razuzdani plesi , in podoben blišč ( + beda) tega sveta  Embarrassed Cry Angry.
Toliko na kratko , za v razmislek, ... lahko pa tudi še kaj vprašate  Roll Eyes.
Pa lep , razmišljujoč dan, še naprej, ,... Cool ...
by Boštyx + Kopron Si-team



Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: plesi
Reply #8 - 07.10.2007 at 19:21:35
 
Zdravo, sem se malo pozanimal o astrali itd. kaj to sploh je sam na netu našu med dalšim opisom tudi ta citat, ki govori ravno o tem o čemer govori Kopron.
Tule je citat:
"?To so pisachas, incubus in succubae srednjeveških piscev - demoni pohlepa in požrešnosti, pohote in lakomnosti, silne spretnosti, zlobe in krutosti, ki zapeljujejo svoje žrtve v strašne zločine in uživajo v njih udejanjanju. Iz tega razreda prihajajo skušnjavci - hudiči cerkvene literature. Vendar pa se njihova moč razblini pred čistostjo uma in namena. Nad človekom nimajo nikakršne moči, dokler ta sam ne neguje razvad, v katere ga želijo zapeljati."
(Leadbeater)
Potem je rešitev pred temi hudiči res najbolši post in odrekanje substancam in slabim razvadam in nevarnim situacijam...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: plesi
Reply #9 - 07.10.2007 at 23:41:04
 
Ja, dobro, da si me spomnil Cheesy Exclaim .
Torej, od vseh takšnih in drugačnih obsedenosti, ki jih imamo ljudje, je že težje od drugih izgnati ravno hudobne duhove ( hudiče ) plesa  Sad .
Ta obsedenost se v začetku nikoli ne kaže z tako silovitostjo kot pri tistih , ki so z alkoholnimi pijačami sprejeli vase takšne duhove ( z opijanjanjem )  Huh.
Torej, za odstranitev duhov iz takšnih pijač, jih zlahka Duh odstrani po krepki molitvi duše , potem je stanje lahko spet normalno  Roll Eyes.
TODA, obsedenosti , ki je nastala pri plesu , ni tako lahko odpraviti  Cry.
Za to, je potrebno že zelo veliko posta , molitve in samozatajevanja, dokler se duša bolj in bolj ne poveže s svojim duhom; ta nato poseže in spravi hudobno sodrgo ven iz "hiše" ( telesa )  Cool .
Nekateri ljudje, ki so sprejeli vase preveč takšnih "gostov", tudi telesno v kratkem času propadejo  Cry Huh Sad .
Sedaj pa še popravek iz prejšnjega članka ;
"... če zli ti duhovi ne najdejo dovolj prostora v ledvicah in genitalijah, se naselijo tudi v vranici, jetrih ali pljučih Sad. ( od tod nemalokrat izpuščaji okrog spolovil  Roll Eyes)
Kjer pa se je takšen peklenski duh vselil, postopno ubija meso Cry. Posledice tega so otrditve vranice in jeter, v pljučih pa "jetika", ali če sta se 2 duhova, ali več vrgli na pljuča, tudi tako imenovana "galopirajoča jetika"  Shocked Sad.
To boste gotovo lahko verjeli + dojeli : - večina bolezni pri ljudeh , izvira od njihovih peklenskih prebivalcev, ki so jim sami utrli pot v svoje meso  Embarrassed. "
Toliko zaenkrat , pa lahko + mirno noč ... Roll Eyes...
by Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: plesi
Reply #10 - 08.10.2007 at 09:09:23
 
Boštjan, po moje govoriš bolj o problemu okolja, v katerem se izvajajo plesi. 'Neprimerno' okolje je lahko neke vrste energetsko in zvočno onesnaženje, ples kot takšen pa je naravno izrazno sredstvo človeka. Pravzaprav je velikokrat ravno nasprotno kot praviš. Ravno s plesom se človek lahko prečisti in znebi negativnosti. Verjetno poznaš ritualne plese v nekaterih kulturah, ki so namenjeni izganjanju slabih duhov. Verjetno poznaš tudi mistične, svete plese, katerih cilj je stik z 'Bogom', onostranstvom, itd.
Ples večinoma povezuje ljudi, sprošča in širi pozitivno energijo. Ples je izraz življenja, diha v ritmu življenja. Ne more ples pokvariti človeka, slab človek lahko pokvari bistvo in namen plesa. S tem je tako kot z glasbo. Glasba je izraz tvoje 'duše'. Več lepote in polnosti preneseš v zvok, bolj se bo glasba dotaknila 'duše' drugih. Zvok je lahko zdravilen, lahko je tisto, čemur nekateri pravijo 'stik z Bogom'.

Droge, hrup, slab zrak, slaba družba, mogoče tudi prazna, nekvalitetna glasba: to je problem praznosti ljudi, ki so izgubili stik s sabo.
Škoda pa bi se bilo odreči vsemu pozitivnemu, kar glasba in ples prinašata: vzameš, kar je dobro, slabo pustiš  Cool.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: plesi
Reply #11 - 08.10.2007 at 15:04:15
 
Heh, dobro si govorila,  Wink... vem,  vendar ob "nekaterih" ( divjih ) plesih avtomatsko nastane "problem okolja", ker se z "takimi" ( "razpašenimi" ) plesi ustvari "neprimerno-negativno okolje", ker se privabljajo negativni duhovi, ki ne znajo delati drugega , kot samo škodo in hudobijo vseh vrst  Tongue Embarrassed Cry.
In, tako dobimo na koncu rezultat, katerega sem ga zgoraj opisal, torej propad mesa, ali še huje propad same duše  Shocked Cry Shocked Sad Cry.
No, sedaj pa se malo razvedrimo, ker vemo za to svarilo za to past, ( hvala Gospodu Bogu ) in tako se lahko obvarujemo pred tem  Roll Eyes, .  
... pa lep, vesel, sončen dan, Cheesy ... še napreeej, v večnost  Wink Cool Kiss

by Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: plesi
Reply #12 - 08.10.2007 at 16:12:23
 
duša ne more propast, kopron, je nesmrtna
in ples je za ene ljudi lih tako odlicen nacin zabave, kot sta zate recimo post in molitev.
ce bi se vsak svojega nacina drzal pa ne vtikal toliko v drugega, bi blo mnogim ljudem lazje spremljat dejansko vsebino topika
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: plesi
Reply #13 - 08.10.2007 at 18:41:34
 
Devi wrote on 08.10.2007 at 16:12:23:
duša ne more propast, kopron, je nesmrtna
in ples je za ene ljudi lih tako odlicen nacin zabave, kot sta zate recimo post in molitev.
ce bi se vsak svojega nacina drzal pa ne vtikal toliko v drugega, bi blo mnogim ljudem lazje spremljat dejansko vsebino topika


Je pa vseeno dobro, da se omenijo tudi možne nevarnosti nenadzorovanega, divjega in opitega plesa. Poznam bolj malo zabav in plesov kjer bi se plesalo brez raznih spodbujevalcev. O teh nevarnostih nebi govoril, če nebi izkusil grenkobe plesne zasvojenosti. Duša, ki se v takšno uživarjenje ujame, postane bolj klaverno živa. Sreča, da za takšne "padajoče duše" obstaja rešitev Smiley , katerih sredstva omenja Kopron.
Rekel bi, da je potemtakem boljši bolj zadržan in čimbolj trezen(nadzorovan) ples. Če nekdo pleše   (ali trenira) folkloro ali standardne plese ali pa tudi kakršnekoli druge preverjeno sproščujoče ipd. plese, mu to verjetno res ne škodi, mogoče prej celo obratno.
Lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: plesi
Reply #14 - 08.10.2007 at 22:09:23
 
mislim, da smo odrasli, in da se vsi zavedamo da zasvojenosti ni kriva dejavnost ali substanca, ki se jo zlorablja, temveč oseba, ki to počne.
opozorila preventivno redko delujejo in dvomim, da jih bo prišel kdo brat ravno sem, kurativno pa zvenijo kot očitek in ne pomoč, ki jo taka oseba rabi.
mislim, da bi zmogli ta topik tudi brez žugajočih prstov.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3