Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 29538 times)
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #15 - 13.01.2007 at 13:27:40
 
Donna wrote on 12.01.2007 at 16:37:19:
Ja brez poguma, pa pri celi stvari ne gre. ravno zavoljo strahu in omahovanja marsikatera ljubezen ni zaživela, čeprav bi lahko. Brez pogumnih ljudi, bi se lajf tukaj na zemlji ostavil za večno.
Tisto kar sem pisala o lovačah in pohotnicah, ki zapeljujejo moške je res. Je pa tudi druga plat te zgodbe. Moški bi imeli raje za dekle ob sebi čisto povprečno in ne vem kako lepo dekle, kot pa fanfatalko ali celo lepotico, za katero bi se vsak dan tresli, da je kdo drug ne prevzame...Kar napišejo naj moški še to. Prej se lepotic bojijo in une nasilne lovače tudi niso za dolgotrajno ljubezensko zvezo, prej za eno nočno avanturo.
mam prav moški ali se spet motim? Grin



kar se lovač tiče maš prov Grin čeprov se moški bolj/manj radi zdivjajo s takimi in pol za kj bolj resnega si najdejo ene pridne Wink

čeprov nisem moški lahko ugibam... opažam, da se moški full radi pokažejo z lepotico. itak je za kaj resbejšega potem pomembno tud to a se ujameta a ne (pač poleg tega da dobr zgleda, mora znat izjavt tud kaj pametnga, ok zabvnost gor/dol, more bit zanimiva pa najpomembnejše more znat bit divja privat Wink) niti ni tak problem, da potem ko sta emkrat skupj bi se moški bal, da bi ga lepotička zapustila tolk hitr, kokr je problem to, da se moški boji pristopt k taki ženski, ampak to je valda pol tipov problem Cheesy in pol so čist razočarani k eno tako lepotico vidjo z enmu ne tok lepmu (čeprov kdo ob tako hudi lepotici pa še je lep Grin), ampak jo je že grdec znal očarat s čim in njegova velka prednost pred ostalimi je bla ta da jemel jajca in je sploh upal pristopt k njej Grin

sicer o tem nismo še kj velik govorl, ampak se mi zdi zanimiv da ste pršli k poglavju o lepoti in se da razpredat o vplivu le-te na usodo zveze Wink

LP Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #16 - 13.01.2007 at 14:19:26
 
Je, je , Spark, si blizu  Wink ... od tod tudi rek : " cagav fant  ni še nikol' pri punci spal " ... a ne  Roll Eyes Wink ? Lp, B
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #17 - 13.01.2007 at 19:33:06
 
ženska naj bi bila v kuhinji gospodinja, v postelji razuzdanka (krkol že to komu pomen), v javnosti pa dama
problem nastane, če te vloge pomeša in je v kuhinji dama, v javnosti razuzdanka in v postelji gospodinja

Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #18 - 14.01.2007 at 13:42:22
 
Al je pol tud : v kuhinji razuzdanka, v javnosti gospodinja in v postelji dama ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #19 - 15.01.2007 at 22:48:00
 
Donna wrote on 12.01.2007 at 16:37:19:
Ja brez poguma, pa pri celi stvari ne gre. ravno zavoljo strahu in omahovanja marsikatera ljubezen ni zaživela, čeprav bi lahko. Brez pogumnih ljudi, bi se lajf tukaj na zemlji ostavil za večno.
Tisto kar sem pisala o lovačah in pohotnicah, ki zapeljujejo moške je res. Je pa tudi druga plat te zgodbe. Moški bi imeli raje za dekle ob sebi čisto povprečno in ne vem kako lepo dekle, kot pa fanfatalko ali celo lepotico, za katero bi se vsak dan tresli, da je kdo drug ne prevzame...Kar napišejo naj moški še to. Prej se lepotic bojijo in une nasilne lovače tudi niso za dolgotrajno ljubezensko zvezo, prej za eno nočno avanturo.
mam prav moški ali se spet motim? Grin


hmmm,
js bi se strinjala s tem, da imajo moski raje povprecne zenske, ampak ne (samo) v smislu lepote.
ker tudi lepe zenske so lahko cis povprecne zenske h kerim moski brez problem pristopjo ali pa fatalke. ampak lepa zenska se ni sama po sebi fatalka.  
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #20 - 15.01.2007 at 22:55:58
 
tai wrote on 15.01.2007 at 22:48:00:
hmmm,
js bi se strinjala s tem, da imajo moski raje povprecne zenske, ampak ne (samo) v smislu lepote.
ker tudi lepe zenske so lahko cis povprecne zenske h kerim moski brez problem pristopjo ali pa fatalke. ampak lepa zenska se ni sama po sebi fatalka.  

kaj je potem po tvojem zadosten pogoj za fatalko? (predvidevam, da je lepota vendarle potreben pogoj)

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #21 - 18.01.2007 at 02:59:33
 
Quote:
tai wrote on 15.01.2007 at 22:48:00:
hmmm,
js bi se strinjala s tem, da imajo moski raje povprecne zenske, ampak ne (samo) v smislu lepote.
ker tudi lepe zenske so lahko cis povprecne zenske h kerim moski brez problem pristopjo ali pa fatalke. ampak lepa zenska se ni sama po sebi fatalka.  

kaj je potem po tvojem zadosten pogoj za fatalko? (predvidevam, da je lepota vendarle potreben pogoj)

lp bp


predvsem karizma.tista ena notranja energija k deluje kt magnet na druge.
prefinjenost.
ponos.
hm... js sm bolj po starih modelih narjena tko da bi dodala se eno mero tragičnosti Cheesy fatalka manipulira z moskimi, ampak se s tem ne zapolni. in se tega zaveda. in ceprov je packa, ker manipulira, jo to na nek nacin vseeno dela tragicno.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #22 - 18.01.2007 at 14:19:43
 
tai wrote on 18.01.2007 at 02:59:33:
hm... js sm bolj po starih modelih narjena tko da bi dodala se eno mero tragičnosti Cheesy fatalka manipulira z moskimi, ampak se s tem ne zapolni. in se tega zaveda. in ceprov je packa, ker manipulira, jo to na nek nacin vseeno dela tragicno.

narejena si bila po starih filmih noir?  (pred, med, po? v katerih je tragičnost ponavadi dočaral moški režiser?)
al po bibličnih zgodbah? (... v eni najbolj patriarhalnih religij na tem svetu?)

za tragičnost lika fatalne ženske je potrebno po mojem neizogibno verjet v usodo oz. karmično sekvenco dogogkov, s katerimi je fatalka "nagrajena" za svoja pretekla dejanja.

dodatno pa lahko o tragičnosti govorimo v par filmih, v katerih je že njena samostojnost, neodvisnost in aktivnost v nasprotju s pasivnostjo (ixtlan bi morda rekel, da sploh ni prava ženska) tisto, kar jo neizbežno pripelje do ne prav srečnega konca.
sicer so bile neodvisne ženske že od lilith naprej demonizirane, ta dodatna svarila pa so se pojavila prav v času, ko so ženske prevzemale aktivnejšo vlogo, ko so postajale neodvisne, recimo v II. sv. vojni.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #23 - 22.01.2007 at 02:13:42
 
Quote:
tai wrote on 18.01.2007 at 02:59:33:
hm... js sm bolj po starih modelih narjena tko da bi dodala se eno mero tragičnosti Cheesy fatalka manipulira z moskimi, ampak se s tem ne zapolni. in se tega zaveda. in ceprov je packa, ker manipulira, jo to na nek nacin vseeno dela tragicno.

narejena si bila po starih filmih noir?  (pred, med, po? v katerih je tragičnost ponavadi dočaral moški režiser?)
al po bibličnih zgodbah? (... v eni najbolj patriarhalnih religij na tem svetu?)

za tragičnost lika fatalne ženske je potrebno po mojem neizogibno verjet v usodo oz. karmično sekvenco dogogkov, s katerimi je fatalka "nagrajena" za svoja pretekla dejanja.

dodatno pa lahko o tragičnosti govorimo v par filmih, v katerih je že njena samostojnost, neodvisnost in aktivnost v nasprotju s pasivnostjo (ixtlan bi morda rekel, da sploh ni prava ženska) tisto, kar jo neizbežno pripelje do ne prav srečnega konca.
sicer so bile neodvisne ženske že od lilith naprej demonizirane, ta dodatna svarila pa so se pojavila prav v času, ko so ženske prevzemale aktivnejšo vlogo, ko so postajale neodvisne, recimo v II. sv. vojni.

lp bp


ne po starih filmih niti po bibličnih zgodbah, ker se mi niti slučajno niso zdele tolk fatalne (fatalnost sem zaznala, nisem je pa začutila). po starih modelih, da verjamem v čist druge vednoste, druge razsežnosti človeka... nepomembno v zvezi s temo? niti ne. sem pa napačen naslov za razpredanje na dolgo in na široko (ko že omenjaš ixtlana...  Wink).
ampak sem pa blazno fascinirana nad likom fatalk. ker mi tukaj udari ven ta moja stara duša. nima veze kje, kdaj, kako, kerga leta je bla ta in ta podoba te in te ženske. ampak sem spoznala par fatalnih ljudi nasploh, tud moških (ufffff!!!  Cheesy) in nevem, če je to kdo doživel... ampak ti ljudje so blazno privlačni, kt magnet se napopaš na njih in blazno so "fini", čis te fascinirajo, ko vidš, kako vrtijo svet okol... ampak vedno bolj jih gledaš, vedno bolj čutš, da pa tukaj neki ne štima... tko so lepi, da so že kr grdi. tko so zajebani, da ugotoviš, da v bistvu sploh niso. in kokrkol so tko zlo manipulativni in vrtijo svet okol sebe, so tud samo ljudje in si mogoče bolj od vseh želijo eno potrditev in ljubezen.
in na koncu ti ljudje vedno propadejo, ker te fatalnosti pomojem ne zmore noben in ni šanse, da jim rata. kokr en pakt s hudičem skor  Cheesy - če so fatalni, jim ta fatalnost useka ven v obliki ene tragične usode. tolk so neverjetno  neverjetno lepi, z neverjetno močno osebnostjo in verjamem ja, da že kr mal demonski. ampak so zraven še tko jebeno tragični, da človeka kr zaboli...
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
TheONE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 39

Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #24 - 22.01.2007 at 08:30:12
 
ljubezen in zaljubljenost nima nic skupnega z tem kar si napisala Q Wink

iz usecnosti povecini dobis le rekreacijo Wink

pa pa
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #25 - 22.01.2007 at 16:00:37
 
tai wrote on 22.01.2007 at 02:13:42:
ampak sem pa blazno fascinirana nad likom fatalk. ker mi tukaj udari ven ta moja stara duša. nima veze kje, kdaj, kako, kerga leta je bla ta in ta podoba te in te ženske. ampak sem spoznala par fatalnih ljudi nasploh, tud moških (ufffff!!!  Cheesy) in nevem, če je to kdo doživel... ampak ti ljudje so blazno privlačni, kt magnet se napopaš na njih in blazno so "fini", čis te fascinirajo, ko vidš, kako vrtijo svet okol... ampak vedno bolj jih gledaš, vedno bolj čutš, da pa tukaj neki ne štima... tko so lepi, da so že kr grdi. tko so zajebani, da ugotoviš, da v bistvu sploh niso. in kokrkol so tko zlo manipulativni in vrtijo svet okol sebe, so tud samo ljudje in si mogoče bolj od vseh želijo eno potrditev in ljubezen.
in na koncu ti ljudje vedno propadejo, ker te fatalnosti pomojem ne zmore noben in ni šanse, da jim rata. kokr en pakt s hudičem skor  Cheesy - če so fatalni, jim ta fatalnost useka ven v obliki ene tragične usode. tolk so neverjetno  neverjetno lepi, z neverjetno močno osebnostjo in verjamem ja, da že kr mal demonski. ampak so zraven še tko jebeno tragični, da človeka kr zaboli...  

torej gre za ljudi, ki niso heroji, včasih so celo antiheroji, za katere pa si ti močno želiš, da bi bili tvoji heroji?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #26 - 22.01.2007 at 20:50:15
 
Quote:
tai wrote on 22.01.2007 at 02:13:42:
ampak sem pa blazno fascinirana nad likom fatalk. ker mi tukaj udari ven ta moja stara duša. nima veze kje, kdaj, kako, kerga leta je bla ta in ta podoba te in te ženske. ampak sem spoznala par fatalnih ljudi nasploh, tud moških (ufffff!!!  Cheesy) in nevem, če je to kdo doživel... ampak ti ljudje so blazno privlačni, kt magnet se napopaš na njih in blazno so "fini", čis te fascinirajo, ko vidš, kako vrtijo svet okol... ampak vedno bolj jih gledaš, vedno bolj čutš, da pa tukaj neki ne štima... tko so lepi, da so že kr grdi. tko so zajebani, da ugotoviš, da v bistvu sploh niso. in kokrkol so tko zlo manipulativni in vrtijo svet okol sebe, so tud samo ljudje in si mogoče bolj od vseh želijo eno potrditev in ljubezen.
in na koncu ti ljudje vedno propadejo, ker te fatalnosti pomojem ne zmore noben in ni šanse, da jim rata. kokr en pakt s hudičem skor  Cheesy - če so fatalni, jim ta fatalnost useka ven v obliki ene tragične usode. tolk so neverjetno  neverjetno lepi, z neverjetno močno osebnostjo in verjamem ja, da že kr mal demonski. ampak so zraven še tko jebeno tragični, da človeka kr zaboli...  

torej gre za ljudi, ki niso heroji, včasih so celo antiheroji, za katere pa si ti močno želiš, da bi bili tvoji heroji?

lp bp


hahaha  Cheesy
neee, sploh ne razumem, kako si to razumel iz mojega texta, smeh  Wink
se ti ni še nikol zgodil, da bi spoznal kašno fatalno osebo?
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #27 - 23.01.2007 at 00:54:31
 
tai wrote on 22.01.2007 at 20:50:15:
hahaha  Cheesy
neee, sploh ne razumem, kako si to razumel iz mojega texta, smeh  Wink
se ti ni še nikol zgodil, da bi spoznal kašno fatalno osebo?

če ti razumeš fatalnost kot privlačnost + manipulativnost, potem jest ne razumem, od kod vlečeš tragičnost.
tako da sem iskal drugo razlago za nujno tragičnost, pa jih nisem prav dosti našel.

s fatalkami v zgornjem pomenu nimam izkušenj. prehitro vlečem črto.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #28 - 26.01.2007 at 13:34:20
 
Ja, moški, moški...ste me kar malo razočarali pri kometarjih Grin
Jaz sem pa mislila, kako težko se branite in zadržujete pred pohotnimi lovačami, razgaljenimi teleščki in migajočimi ritkami... Grinposebno poleti, ko je ženski svet bolj pomanajkljivo oblečen in ko še sama dobivam morsko bolezen od vseh pozibavajočih se bokih in oblinah, ki vse pokažejo... Embarrassed
Pa pišimo še malo o lepoti Lips Sealed
Mislim, da je današnjim dekletom in ženskam vse na razpolago, da so lahko lepe, čeprav niso rojene lepotice. Moda in kozmetika naredita marsikaj, da o telovadbi in solarijih ne pišem...
Moškim je lažje. Moški ni potrebno da je ne vem kako lep, pa lahko osvoji vsako žensko srce. Lahko je samo simpatičen in očarljiv, hudomušen in pameten, pa ima vse atribute za zmago.
Ne bomo pisali o notranji lepoti, za katero vsi vemo, da je najpomembnejša Grin ostanimo pri videzu. Je pomemben ali ni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko smo že pri dilemah...
Reply #29 - 26.01.2007 at 14:22:32
 
Lepota, tista klasična/pravilna, je premal, da bi začarala. Da te lepota usondno prevzame, je  potrebna določena mera bizarnosti, tiste  intrigantne nerazložjive nepravinosti/nepopolnosti, po kateri se odlikujejo tud portreti žensk največjih slikarskih mojstov (npr. mona liza...)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6