Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 6975 times)
lll123
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem življ
21.12.2006 at 02:15:27
 
Izšla je zanimiva knjiga s krščansko tematiko slovenskega avtorja z naslovom "Kako se znebiti krivde: pot k svobodnemu in polnemu življenju". Govori o realnosti Božje pravičnosti. Odlomke knjige si lahko preberete na http://www.chriobooks.com/b101_kako_se_znebiti_krivde.aspx

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #1 - 23.12.2006 at 10:10:54
 
Questioning Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #2 - 26.12.2006 at 10:57:35
 
Za Božjo pravičnost vem, da v vsakdanjem življenju JE, kot pravičnost Boga, Stvarnika, ampak, ne smemo pa si zatiskati oči pred odgovornostjo, krivdo , ker, to spet ni prava pot  Exclaim . Ker, namreč, za vse smo si krivi sami, ker, On nam le DOVOLI okusiti posledice naših napačnih dejanj , zato, previdnooo Wink ... Lp, Boštjan & Kopron Team
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #3 - 26.12.2006 at 11:12:07
 
Krivda, ki jo tako z veseljem ob vsaki priliki podtika krščanstvo, je skrajno negativno duševno stanje. Kaj to pove o krščanstvu?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #4 - 27.12.2006 at 08:44:33
 
ixtlan wrote on 26.12.2006 at 11:12:07:
Krivda, ki jo tako z veseljem ob vsaki priliki podtika krščanstvo, je skrajno negativno duševno stanje. Kaj to pove o krščanstvu?


hmm ... izraz "krivda"  Huh ... je to odgovornost?
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #5 - 27.12.2006 at 15:23:20
 
vida wrote on 27.12.2006 at 08:44:33:
ixtlan wrote on 26.12.2006 at 11:12:07:
Krivda, ki jo tako z veseljem ob vsaki priliki podtika krščanstvo, je skrajno negativno duševno stanje. Kaj to pove o krščanstvu?


hmm ... izraz "krivda"  Huh ... je to odgovornost?


ne vem če prav razumem, a mi lahko kdo odgovori ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #6 - 27.12.2006 at 15:30:42
 
vida wrote on 27.12.2006 at 15:23:20:
vida wrote on 27.12.2006 at 08:44:33:
ixtlan wrote on 26.12.2006 at 11:12:07:
Krivda, ki jo tako z veseljem ob vsaki priliki podtika krščanstvo, je skrajno negativno duševno stanje. Kaj to pove o krščanstvu?


hmm ... izraz "krivda"  Huh ... je to odgovornost?


ne vem če prav razumem, a mi lahko kdo odgovori ?




niti ne, krivda in odgovornost nista eno in isto
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #7 - 28.12.2006 at 08:50:54
 
ixtlan wrote on 27.12.2006 at 15:30:42:
vida wrote on 27.12.2006 at 15:23:20:
vida wrote on 27.12.2006 at 08:44:33:
ixtlan wrote on 26.12.2006 at 11:12:07:
Krivda, ki jo tako z veseljem ob vsaki priliki podtika krščanstvo, je skrajno negativno duševno stanje. Kaj to pove o krščanstvu?


hmm ... izraz "krivda"  Huh ... je to odgovornost?


ne vem če prav razumem, a mi lahko kdo odgovori ?




niti ne, krivda in odgovornost nista eno in isto


ne vem, morda ... Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #8 - 28.12.2006 at 10:52:57
 
vida wrote on 28.12.2006 at 08:50:54:
ixtlan wrote on 27.12.2006 at 15:30:42:
vida wrote on 27.12.2006 at 15:23:20:
vida wrote on 27.12.2006 at 08:44:33:
ixtlan wrote on 26.12.2006 at 11:12:07:
Krivda, ki jo tako z veseljem ob vsaki priliki podtika krščanstvo, je skrajno negativno duševno stanje. Kaj to pove o krščanstvu?


hmm ... izraz "krivda"  Huh ... je to odgovornost?


ne vem če prav razumem, a mi lahko kdo odgovori ?




niti ne, krivda in odgovornost nista eno in isto


ne vem, morda ... Huh



pa tut to, da si v očeh nekoga/zakona kriv, še ne pomen, da se krivega tut počutiš
alpa če sam priznaš odgovornost za neko storjeno napako, še ne pomen, da se šibiš pod težo krivde

krivdo kot jo npr. za smrtne grehe nalaga krščanstvo lahko simbolično doživljaš kot npr. nekakšne "črne brazgotine na duši". z vsakim grehom je duša bolj umazana, zaznamovana. zdi se mi, da večina vernikov krivdo tudi doživlja na podoben način...ker jih večina zavestno ali podzavestno pač ne verjame v odpustke
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #9 - 28.12.2006 at 13:02:06
 
Odgovornost za svoje življenje in svet, v katerem živiš, bi bla zavedanje tega, da si svet gradimo sami s čustvi, mislimi, besedami in dejanji
Tolk smo tud mi narjeni po Božji podobi
krivda bi bla, da mi čutimo in mislimo... da je to, kar smo naredili..do čutili narobe in da bi blo prav, če bi se za to z nečim oddolžili, ali pa bi bli kaznovani
tud krščanskemu bogu so ga parkrat fejst zagodli,  pa se ni stisnil v kot iz občutka krivde, je kar ljudi kaznoval s potopom itd. Grin joj
tega se zdej vsi bojimo, da bog, namest da bi imel občutek krivde, nas bo kaznoval, al pa karma


eniwejz
kar je iz srca, je konstruktivno

sprejemanje je korak k zdravljenju (je odpiranje srca, sprejemanje je korak k konstruktivnosti, ekšuali bi lahk rekla, al se bomo sprejeli, al bomo imeli pa občutek krivde)
nism čist resna (me kr mal krivda daje)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #10 - 28.12.2006 at 13:25:47
 
Eva, precej dobro . : namreč., kot pravi On, nam bodo nekoč vsi grehi ( napake, stranpoti , itd... ) odpuščeni, če bomo le imeli " srce na pravem mestu ", bi rekel nekako , čisto , nepokvarjeno srce  Roll Eyes. Lep, sončen dan , še naprej, ...  v življenju ...čaw,  Boštjan & Kopron
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #11 - 29.12.2006 at 15:05:24
 
vida wrote on 27.12.2006 at 08:44:33:
ixtlan wrote on 26.12.2006 at 11:12:07:
Krivda, ki jo tako z veseljem ob vsaki priliki podtika krščanstvo, je skrajno negativno duševno stanje. Kaj to pove o krščanstvu?


hmm ... izraz "krivda"  Huh ... je to odgovornost?


gape wrote on 14.08.2006 at 23:18:04:
... ta krivda:

gape wrote on 16.06.2003 at 17:27:50:
krivda ne obstaja dokler je ne začneš nanašat na nekoga. krivde ni. si jo je ego zmislu.


gape wrote on 05.09.2002 at 02:31:41:
Krivda je primerna beseda, ki pokrije vse različne načine, s katerimi se odzivamo na našo senco: zavrnitev, zanikanje, gnus, strah, sovraštvo, beg itd.
Krivda je način, kako ego reče: "Pojdi stran, nisi mi všeč, ti nisi jaz." Z drugimi besedami: "Živjo senca."
Krivda ponavadi spremlja neprijetne občutke, medtem ko se želimo čim bolj odmakniti od vira neugodja, ki ga ego doživlja kot nekaj izven nas. Zakaj je temu tako? Razlog, zakaj je senca tako neprijetna, je, ker ego obstaja samo kot nasprotje sence. Krivda služi kot orodje za ločevanje med egom in senco.
(v senci je ravno tako višji jaz?)
Nekoga krivimo, kadar nam kaže del naše sence. To storimo zato, ker nam ogroža našo identiteto in ego potrebuje okrepiti občutek ločenosti od sence. Tudi kadar s svojim vedenjem pokažemo senco nekomu drugemu, se za to obtožujemo. Kmalu se ujamemo v igro obtoževanja, ker se obtožujemo.
čutimo krivdo, ko zanikamo del našega Pravega Jaza, ki je del nas.
Krivda, ki jo čutiš, je tvoje lastno zanikanje, da si zmožen oz. si že storil tako dejanje nekomu drugemu oz. samemu sebi.

Zavedati se moramo, da si druge osebe same zadanejo trpljenje in da mi sami ustvarjamo svoje trpljenje.

Karkoli zanikaš, to je tvoja senca.

hvala herby




ne vem da bi to bla odgovornost ... ta krivda ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #12 - 29.12.2006 at 23:38:14
 
U Gape, pa bi bla lahko, mislm, krivda pojmovana kt odgovornost, ker:

Ko rečeš enmu, ej ti si kriv, ker se slabo počutm /al pa dobr/, ni dileme a ne. Jebenti, ti si kriv, ne jst, zarad tebe trpim al pa se mam fino a ne. Jst srotek /revko, žrtev, bogi/, ti pa kriv /prasec, svina, kako morš, pa tko/.

Če pa zamenjaš tale kriv v odgovoren, zna bit to fino. Evo.
Ko jst rečem enmu, ej ti si odgovoren, da se slabo počutm /ja, tud dobr/, me poleg tistega finega, božajočega občutka, da sem žrtev, komot lahko prešine tud; čak mal, a ta dripac je odgovoren zame, a on je tist, k odloča o mojem življenju, a njemu sem predal odgovornost za svoje občutke, za svoje veselje, za bolečino, za misli, skratka, za svoje življenje? A njemu? Ma koji je on faktor, da bo odločal o meni? Evo, že k to pišem, mi je šel pritisk na rdeče polje. O svojem življenju bom odločal sam, saj je moje, on naj pa kr o svojem odloča, če če, mojga naj pa pusti pr miru, sralc zajeban /al pa sralka/. /že mal besno/

Ni isto, a ne Gape. Je fest dobro v vsakdanjem živetju zamenjat besedo krivda z besedo odgovornost. Imam filing, da se že s tem mal razjasni tud pogled in vpliv na delovanje, mislm, moje Smiley.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #13 - 09.01.2007 at 09:45:32
 
en_bk wrote on 29.12.2006 at 23:38:14:
U Gape, pa bi bla lahko, mislm, krivda pojmovana kt odgovornost, ker:

Ko rečeš enmu, ej ti si kriv, ker se slabo počutm /al pa dobr/, ni dileme a ne. Jebenti, ti si kriv, ne jst, zarad tebe trpim al pa se mam fino a ne. Jst srotek /revko, žrtev, bogi/, ti pa kriv /prasec, svina, kako morš, pa tko/.

Če pa zamenjaš tale kriv v odgovoren, zna bit to fino. Evo.
Ko jst rečem enmu, ej ti si odgovoren, da se slabo počutm /ja, tud dobr/, me poleg tistega finega, božajočega občutka, da sem žrtev, komot lahko prešine tud; čak mal, a ta dripac je odgovoren zame, a on je tist, k odloča o mojem življenju, a njemu sem predal odgovornost za svoje občutke, za svoje veselje, za bolečino, za misli, skratka, za svoje življenje? A njemu? Ma koji je on faktor, da bo odločal o meni? Evo, že k to pišem, mi je šel pritisk na rdeče polje. O svojem življenju bom odločal sam, saj je moje, on naj pa kr o svojem odloča, če če, mojga naj pa pusti pr miru, sralc zajeban /al pa sralka/. /že mal besno/

Ni isto, a ne Gape. Je fest dobro v vsakdanjem živetju zamenjat besedo krivda z besedo odgovornost. Imam filing, da se že s tem mal razjasni tud pogled in vpliv na delovanje, mislm, moje Smiley.

en bk


res ja, ena sama beseda, pa lahko toliko spremeni Exclaim
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Nova knjiga o Božji pravičnosti v vsakdanjem ž
Reply #14 - 09.01.2007 at 09:49:15
 
vida wrote on 09.01.2007 at 09:45:32:
en_bk wrote on 29.12.2006 at 23:38:14:
U Gape, pa bi bla lahko, mislm, krivda pojmovana kt odgovornost, ker:

Ko rečeš enmu, ej ti si kriv, ker se slabo počutm /al pa dobr/, ni dileme a ne. Jebenti, ti si kriv, ne jst, zarad tebe trpim al pa se mam fino a ne. Jst srotek /revko, žrtev, bogi/, ti pa kriv /prasec, svina, kako morš, pa tko/.

Če pa zamenjaš tale kriv v odgovoren, zna bit to fino. Evo.
Ko jst rečem enmu, ej ti si odgovoren, da se slabo počutm /ja, tud dobr/, me poleg tistega finega, božajočega občutka, da sem žrtev, komot lahko prešine tud; čak mal, a ta dripac je odgovoren zame, a on je tist, k odloča o mojem življenju, a njemu sem predal odgovornost za svoje občutke, za svoje veselje, za bolečino, za misli, skratka, za svoje življenje? A njemu? Ma koji je on faktor, da bo odločal o meni? Evo, že k to pišem, mi je šel pritisk na rdeče polje. O svojem življenju bom odločal sam, saj je moje, on naj pa kr o svojem odloča, če če, mojga naj pa pusti pr miru, sralc zajeban /al pa sralka/. /že mal besno/

Ni isto, a ne Gape. Je fest dobro v vsakdanjem živetju zamenjat besedo krivda z besedo odgovornost. Imam filing, da se že s tem mal razjasni tud pogled in vpliv na delovanje, mislm, moje Smiley.

en bk


res ja, ena sama beseda, pa lahko toliko spremeni Exclaim



Jaz še zmeri kot najvišjo odgovornost pojmujem svobodo, čeprav ne bi blo wrong znova premislit, ker občutek krivde tudi je, vendar vse manj nezdrav....

Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1