Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 28176 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #60 - 16.01.2007 at 10:31:15
 
titud wrote on 16.01.2007 at 09:43:05:
ixtlan wrote on 08.01.2007 at 22:06:27:
zato tudi ne razlagam oz. prihranim podrobnosti... pa itak sploh ni pomembno odkod informacije. res ne vem zakaj bi bile neke informacije manj vredne samo zaradi načina kako so bile pridobljene Huh


Saj ne da bi razsojal vrednost informacij glede na na način pridobitve, vendar me vseeno firbec matra, od kje ti mistične izkušnje oz. izkušnja razsvetljenja (nirvana se mi mi kljub temu zdi mal prehud izraz za tovrstno izkušnjo). Predvsem me zanima, a je izkušnja spontana ali pa plod tvojih racinalnih prizadevanj oz. uporabe tehnik (npr. intenziv razsvetljenja), uprabe 'rastlin moči' (v kar dvomim) ali religiozne izkušnje (v kar ne verjamem). Upam, da ne posegam preveč v tvojo osebnost, napiši pač tisto, kar bi lahko pač poveš javno.  



najlepše in hkrati najmočnejše izkušnje so bile vedno spontane oz. nepričakovane. vem pa oz. bolj ali manj točno predvidevam kaj jih je sprožilo. nikoli pod vplivom substanc

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #61 - 16.01.2007 at 11:18:27
 
ixtlan wrote on 16.01.2007 at 10:31:15:
titud wrote on 16.01.2007 at 09:43:05:
ixtlan wrote on 08.01.2007 at 22:06:27:
zato tudi ne razlagam oz. prihranim podrobnosti... pa itak sploh ni pomembno odkod informacije. res ne vem zakaj bi bile neke informacije manj vredne samo zaradi načina kako so bile pridobljene Huh


Saj ne da bi razsojal vrednost informacij glede na na način pridobitve, vendar me vseeno firbec matra, od kje ti mistične izkušnje oz. izkušnja razsvetljenja (nirvana se mi mi kljub temu zdi mal prehud izraz za tovrstno izkušnjo). Predvsem me zanima, a je izkušnja spontana ali pa plod tvojih racinalnih prizadevanj oz. uporabe tehnik (npr. intenziv razsvetljenja), uprabe 'rastlin moči' (v kar dvomim) ali religiozne izkušnje (v kar ne verjamem). Upam, da ne posegam preveč v tvojo osebnost, napiši pač tisto, kar bi lahko pač poveš javno.  



najlepše in hkrati najmočnejše izkušnje so bile vedno spontane oz. nepričakovane. vem pa oz. bolj ali manj točno predvidevam kaj jih je sprožilo. nikoli pod vplivom substanc



A je bil 'sprožilec' meditacija ali tantra?
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #62 - 16.01.2007 at 11:39:15
 
Quote:
satis wrote on 16.01.2007 at 00:31:56:
Kako to misliš, Madan_Gopal_Das, ali to pomeni, da pooblaščene inkarnacije- šaktyaveša avatare, sestopijo v duhovnih telesih? Torej je bilo Jezusovo telo transcendentalno?

ja, šaktyaveš avatarji imajo duhovno telo. prav tako vsi tisti, ki so popolnoma predani Bogu. bodisi večni spremljevalci Boga (nitya-siddhe) ali pa tisti, ki so popolno predajo Bogu dosegli s prakso, bhakti sadhanom (sadhana-siddhe).

ja, Jezusovo telo je postalo, ko je dosegel popolno predajo Bogu duhovno. Ali je on le igral zabave izvajanja prakse in dosegel popolno predajo Bogu ali pa je dejansko iz pogojene duše s prakso dosegel status Božjega večnega sluge pa ne vem. Niti ni to tolk važn. Častitljiv je toliko kot Bog sam, čeprav on ni Bog. Mu je najdražji. Če nekdo pravi, da ima rad Boga, nima pa ustrezno rad tistih, ki jih ima On rad, pol nima zares rad Boga.

Božji večni sluga, duša popolnoma predana Bogu ima dva duhovna telesa, ki sta med seboj nerazdružljiva, siddha-deha in sadhaka-deha. A to ni več tema za na ta forum, niti v javnosti ne bi razpravlju o detajlih tega kar sem napisal.


Hvala lepa za čudovit odgovor, Madan_Gopal. Samo to me zanima, dva duhovna telesa, a to pomeni siddha-deha, večna svarupa v duhovnem svetu, sadhaka pa telo bhakte, ki se pojavi v tem svetu in sestopi iz duhovnega sveta?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #63 - 16.01.2007 at 12:02:55
 
satis wrote on 16.01.2007 at 11:39:15:
Quote:
satis wrote on 16.01.2007 at 00:31:56:
Kako to misliš, Madan_Gopal_Das, ali to pomeni, da pooblaščene inkarnacije- šaktyaveša avatare, sestopijo v duhovnih telesih? Torej je bilo Jezusovo telo transcendentalno?

ja, šaktyaveš avatarji imajo duhovno telo. prav tako vsi tisti, ki so popolnoma predani Bogu. bodisi večni spremljevalci Boga (nitya-siddhe) ali pa tisti, ki so popolno predajo Bogu dosegli s prakso, bhakti sadhanom (sadhana-siddhe).

ja, Jezusovo telo je postalo, ko je dosegel popolno predajo Bogu duhovno. Ali je on le igral zabave izvajanja prakse in dosegel popolno predajo Bogu ali pa je dejansko iz pogojene duše s prakso dosegel status Božjega večnega sluge pa ne vem. Niti ni to tolk važn. Častitljiv je toliko kot Bog sam, čeprav on ni Bog. Mu je najdražji. Če nekdo pravi, da ima rad Boga, nima pa ustrezno rad tistih, ki jih ima On rad, pol nima zares rad Boga.

Božji večni sluga, duša popolnoma predana Bogu ima dva duhovna telesa, ki sta med seboj nerazdružljiva, siddha-deha in sadhaka-deha. A to ni več tema za na ta forum, niti v javnosti ne bi razpravlju o detajlih tega kar sem napisal.


Hvala lepa za čudovit odgovor, Madan_Gopal. Samo to me zanima, dva duhovna telesa, a to pomeni siddha-deha, večna svarupa v duhovnem svetu, sadhaka pa telo bhakte, ki se pojavi v tem svetu in sestopi iz duhovnega sveta?

ni čiz tko, a kot sem reku, v detajle ne bi šel v javnosti.


Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #64 - 16.01.2007 at 12:35:31
 
Boštyxz wrote on 17.12.2006 at 21:27:34:
Znano je, da se lahko kakor posameznik, tudi celotna ljudstva dvignejo v višje dimenzije z zvišanjem vibracij-energije, razsvetljenjem , in tako transformirajo svojo materijo v duhovno energijo Cool . Zanima pa me, (ker slutim + marsikaj kaže na to ) , če so nekaj podobnega dosegli tudi Mayi, ali pa nasprotno padli  Undecided?  Lp, B




Pozabil si na tretjo možnost - iztrebljeni


Je zelo moderno opravičevati zadeve z propadanjem, da ne bi mi kot navezani na tiste, ki so bili akterji iztrebljanja izpadli grdo...(si lahko pogledate na primer Apocalypto - kjer se Gibson takoj - v prvih sekundah, skuzi usta nekoga drugega - krivdo naprti kar majem samim)

Kar se tiče prve možnosti pa spada v rubriko, ki se ji reče "bullshit".  Grin



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #65 - 16.01.2007 at 13:23:04
 
t wrote on 16.01.2007 at 12:35:31:
Boštyxz wrote on 17.12.2006 at 21:27:34:
Znano je, da se lahko kakor posameznik, tudi celotna ljudstva dvignejo v višje dimenzije z zvišanjem vibracij-energije, razsvetljenjem , in tako transformirajo svojo materijo v duhovno energijo Cool . Zanima pa me, (ker slutim + marsikaj kaže na to ) , če so nekaj podobnega dosegli tudi Mayi, ali pa nasprotno padli  Undecided?  Lp, B




Pozabil si na tretjo možnost - iztrebljeni


Je zelo moderno opravičevati zadeve z propadanjem, da ne bi mi kot navezani na tiste, ki so bili akterji iztrebljanja izpadli grdo...(si lahko pogledate na primer Apocalypto - kjer se Gibson takoj - v prvih sekundah, skuzi usta nekoga drugega - krivdo naprti kar majem samim)

Kar se tiče prve možnosti pa spada v rubriko, ki se ji reče "bullshit".  Grin



uživajte!


Filma še nisem gledal, a ga je krtičarka v sobotnem delu sesula ravno zarad zgodovinske nedoslednosti, ki si naj bi jo gibson privošču  v imenu svojega verskega fundamentalizma in zaradi od alkohola skurjenih možganov. Prihod  konkvistadorjev naj bi gibson zato pospešu kar za pedeset let, propad pa pripisal poganski primitivnosti, ki naj bi bil po kritičarskem mnenju v poplnem neskladju z njihovim odličnim poznavnjem astronomije (baje je do propada  po njegovem prišlo zaradi otročje/primitivne reakcije majev na sončev mrk).    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #66 - 16.01.2007 at 15:21:54
 
Ne gre pozabiti, da je Apocalypto le film in to dobro narejen film (ki ga omenjena kritičarka kljub njeni treznosti ne spravi skupaj), torej celuloidna umetnost in ne nek zgodovinski dokumentarec, zato so tudi taka vihanja nosu zaradi zgodovinske nedoslednosti rahlo smešna.

Res pa je tudi, da imajo ljudje v obdobju vladavine masmedijev zelo pogoste težave povezane z mešanjem fikcije in realnosti.

Maji niso nikoli povsem izginili tako, kot niso izginili naprimer Rimljani. Njihovi potomci živijo še danes in so bili sčasoma asimilirani ter pokristjanjeni.
Uničena je bila njihova kultura in običaji,vendar ne povsem, kar pa itak velja za vsako kulturo. (Kaj je naprimer ostalo od mogočne egipčanske kulture ali kje so danes stari  Egipčani?)
Za nekatere običaje Majev je celo dobro, da jih ni več, naprimer tisti šport, v katerem so po tekmi poraženo ekipo obglavili.   Lips Sealed






Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #67 - 16.01.2007 at 16:26:33
 
No, torej, kot vidim, se ta debata okrog Mayev vleče v meglah Cool. Torej, verjetno, da niso mogli biti "Vnebovzeti", sodeč po zadnjih podatkih Roll Eyes. In, tako bi jaz za 1X zaključil to razpravo , do nadaljnega, da ne izgubljamo dragocenega časa in preidemo bolj na pomembnejša bistva , kaj menite ... ? ... Lp, B + K  team
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #68 - 16.01.2007 at 16:27:06
 
titud wrote on 16.01.2007 at 11:18:27:
ixtlan wrote on 16.01.2007 at 10:31:15:
titud wrote on 16.01.2007 at 09:43:05:
ixtlan wrote on 08.01.2007 at 22:06:27:
zato tudi ne razlagam oz. prihranim podrobnosti... pa itak sploh ni pomembno odkod informacije. res ne vem zakaj bi bile neke informacije manj vredne samo zaradi načina kako so bile pridobljene Huh


Saj ne da bi razsojal vrednost informacij glede na na način pridobitve, vendar me vseeno firbec matra, od kje ti mistične izkušnje oz. izkušnja razsvetljenja (nirvana se mi mi kljub temu zdi mal prehud izraz za tovrstno izkušnjo). Predvsem me zanima, a je izkušnja spontana ali pa plod tvojih racinalnih prizadevanj oz. uporabe tehnik (npr. intenziv razsvetljenja), uprabe 'rastlin moči' (v kar dvomim) ali religiozne izkušnje (v kar ne verjamem). Upam, da ne posegam preveč v tvojo osebnost, napiši pač tisto, kar bi lahko pač poveš javno.  



najlepše in hkrati najmočnejše izkušnje so bile vedno spontane oz. nepričakovane. vem pa oz. bolj ali manj točno predvidevam kaj jih je sprožilo. nikoli pod vplivom substanc



A je bil 'sprožilec' meditacija ali tantra?



ne, nikoli
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #69 - 16.01.2007 at 16:30:26
 
Boštyxz wrote on 16.01.2007 at 16:26:33:
No, torej, kot vidim, se ta debata okrog Mayev vleče v meglah Cool. Torej, verjetno, da niso mogli biti "Vnebovzeti", sodeč po zadnjih podatkih Roll Eyes. In, tako bi jaz za 1X zaključil to razpravo , do nadaljnega, da ne izgubljamo dragocenega časa in preidemo bolj na pomembnejša bistva , kaj menite ... ? ... Lp, B + K  team

Izgleda, da še ne pridemo kmalu ven iz te "megle neznanja " ... Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #70 - 16.01.2007 at 16:55:05
 
Boštyxz wrote on 16.01.2007 at 16:30:26:
Boštyxz wrote on 16.01.2007 at 16:26:33:
No, torej, kot vidim, se ta debata okrog Mayev vleče v meglah Cool. Torej, verjetno, da niso mogli biti "Vnebovzeti", sodeč po zadnjih podatkih Roll Eyes. In, tako bi jaz za 1X zaključil to razpravo , do nadaljnega, da ne izgubljamo dragocenega časa in preidemo bolj na pomembnejša bistva , kaj menite ... ? ... Lp, B + K  team

Izgleda, da še ne pridemo kmalu ven iz te "megle neznanja " ... Embarrassed


kopron, dej mir Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #71 - 16.01.2007 at 19:23:30
 
bom moral drugič boljše naslove izbirat ...  Roll Eyes... Tongue... Lips Sealed... čaw
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5