Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 28268 times)
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #45 - 10.01.2007 at 08:19:38
 
Quote:
Quote:
Quote:
Ja, sam ti ga verjetno vidiš le, če je naklonjena tvojemu Bogu, al se motim?

Bog je eden in edini. Ima pa veliko različnih Imen, Oblik, Aktivnosti itd.

Sonce ni ameriško, slovensko, indijsko itd. ampak je sonce sonce. je pa res, da ga gleda vsak iz svojga gledišča. a to ne pomeni, da je kar vse Bog osebno. Bog je Energetik, ki ima svojo Energijo v neomejenih oblikah, ki pa je od Njega hkrati različna in enaka (nerazdružljiva).

pravi duhovni mojster je sluga Boga, tj. je Njegova naklonjena energija, ne Energetik.



Pa kaj je s teboj, mgd, kaj ti ne znaš direktno odgovorit<?  Cry

kaj si mislila s tem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #46 - 10.01.2007 at 08:26:34
 
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Ja, sam ti ga verjetno vidiš le, če je naklonjena tvojemu Bogu, al se motim?

Bog je eden in edini. Ima pa veliko različnih Imen, Oblik, Aktivnosti itd.

Sonce ni ameriško, slovensko, indijsko itd. ampak je sonce sonce. je pa res, da ga gleda vsak iz svojga gledišča. a to ne pomeni, da je kar vse Bog osebno. Bog je Energetik, ki ima svojo Energijo v neomejenih oblikah, ki pa je od Njega hkrati različna in enaka (nerazdružljiva).

pravi duhovni mojster je sluga Boga, tj. je Njegova naklonjena energija, ne Energetik.



Pa kaj je s teboj, mgd, kaj ti ne znaš direktno odgovorit<?  Cry

kaj si mislila s tem?

ok. bom probu še enkrat.

hotu sm napisat, da ne obstaja tvoj Bog pa moj Bog, ker je Bog eden. primer sem dal s soncem. sonce ni amerisko, slovensko, indijsko, ampak je sonce eno in edino. noben si ga ne more lastit, ker je sam svoja last. je pa res, da Boga (tako kot sonce v primeru) vsak vid v skladu s svojo pogojenostjo (materialno in duhovno), zato je hkrati tud to res, da na nek način obstaja tvoj Bog in moj Bog.

pravi duhovni mojster je duša popolnoma naklonjena Bogu. iz enga vidika obstaja le en pravi duhovni mojster iz druzga pa jih je neomejeno. sta pa oba vidika hkrati obstoječa in v harmoniji.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #47 - 10.01.2007 at 10:36:05
 
Quote:
Quote:
Ja, sam ti ga verjetno vidiš le, če je naklonjena tvojemu Bogu, al se motim?

Bog je eden in edini. Ima pa veliko različnih Imen, Oblik, Aktivnosti itd.

Sonce ni ameriško, slovensko, indijsko itd. ampak je sonce sonce. je pa res, da ga gleda vsak iz svojga gledišča. a to ne pomeni, da je kar vse Bog osebno. Bog je Energetik, ki ima svojo Energijo v neomejenih oblikah, ki pa je od Njega hkrati različna in enaka (nerazdružljiva).

pravi duhovni mojster je sluga Boga, tj. je Njegova naklonjena energija, ne Energetik.

Zelo dobro povedano , MGP  Smiley .  Loopsika, pravilno sklepaš, da se motiš  Smiley Wink . Ker, pravi mojster je naklonjen + odprt vsem, tudi poganom, ker Bog dovoljuje da Sonce sveti tako pravičnim, kot tudi krivičnim , a ne  Roll Eyes Kiss Cool Smiley?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #48 - 10.01.2007 at 20:41:50
 
Kdo pa so pogani?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #49 - 10.01.2007 at 21:42:58
 
pogani so vsi tisti ljudje, z svojimi zmotnimi prepričanji o večih bogovih , namesto Enega Edinega, in še nekaj drugih/ostalih simptomov se jim kaže  Cool, kot ostalim "zavedenim",  Cry . Moram pa spet malo pobrskati , ker se ne spominjam podrobno  Tongue ... + Lep, duhovni pozdrav, čav  ...  B + K
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #50 - 14.01.2007 at 15:03:28
 
Boštyxz wrote on 10.01.2007 at 21:42:58:
pogani so vsi tisti ljudje, z svojimi zmotnimi prepričanji o večih bogovih , namesto Enega Edinega, in še nekaj drugih/ostalih simptomov se jim kaže  Cool, kot ostalim "zavedenim",  Cry . Moram pa spet malo pobrskati , ker se ne spominjam podrobno  Tongue ... + Lep, duhovni pozdrav, čav  ...  B + K


Kopron, nimaš prav. Mene so poučili, prav na enem verskem forumu, da smo pogani vsi tisti, ki ne verjamemo, da je Jezus Kristus Bog. Namreč, po logiki naj bi bil Božji sin, ampak ne, za kristjane je Bog.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #51 - 14.01.2007 at 21:51:25
 
Aaaah, bejbi, pust tiste " zapeljane-zavedene" verske neumneže  Tongue .  No, po drugi logiki, pa bi lahko bil Nekdo, kot Sin  Boga Najvišjega potemtakem tudi Bog  Roll Eyes. Ker, po Njegovem " sistemu" ( odnosu ) oče-sin , se sin "vzame" po očetu , kot tudi  "jabolko ne pade daleč od drevesa "  ... a neee  Roll Eyes ?  Wink  Smiley ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #52 - 15.01.2007 at 08:44:18
 
satis wrote on 14.01.2007 at 15:03:28:
Kopron, nimaš prav. Mene so poučili, prav na enem verskem forumu, da smo pogani vsi tisti, ki ne verjamemo, da je Jezus Kristus Bog. Namreč, po logiki naj bi bil Božji sin, ampak ne, za kristjane je Bog.

Božji sin je enako absolutno čaštitljiv kot Bog, ker je Bogu najdražji. Se ga pa časti na drugačen način kot Boga, čeprav sta oba na enakem nivoju pomembnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #53 - 15.01.2007 at 09:11:33
 
Bi potrdil , MGP  Roll Eyes . No, kaj pa , če se potem nekoč sam Bog inkarnira v Njegovem Sinu  Shocked ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #54 - 15.01.2007 at 09:22:12
 
Boštyxz wrote on 15.01.2007 at 09:11:33:
No, kaj pa , če se potem nekoč sam Bog inkarnira v Njegovem Sinu  Shocked ?

kot sem v tem topiku že prej napisal izraz inkarnacija za Boga ni primeren. niti za Njegovega najdražjega ne.

Bog in Njegov najdražji (Božji sin) včasih v ta materialni svet sestopita, oz. se tu pojavita iz svoje brezvzročne milosti do pogojenih duš. Tudi če sta tukaj, nista pod vplivom Božje iluzorne energije in Njuni telesi nista materialni, temveč popolnoma duhovni. Po Njuni milosti, pa lahko tudi mi, pogojene duše z našimi materialnimi čutili dobimo stik z Njima, a prepozna ju lahko kot Boga in Njegovega najdražjega le duhovno naklonjena duša.

če daš svojo roko v ogenj vede ali nevede, z vedenjem efekta ognja ali brez tega vedenja, te bo v vsakem primeru speku. na podobn način, če Bog in/ali Njegov najdražji sestopita v ta svet in dobimo stik z Njima se bo v vsakem primeru zgodil določen efekt. če smo duhovno naklonjeni Bogu in Njegovemu Najdražjemu bomo ob kontaktu z njima izgubili vse trpljenje in dobilo Absolutno zadovoljstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #55 - 16.01.2007 at 00:31:56
 
Quote:
Boštyxz wrote on 15.01.2007 at 09:11:33:
No, kaj pa , če se potem nekoč sam Bog inkarnira v Njegovem Sinu  Shocked ?

kot sem v tem topiku že prej napisal izraz inkarnacija za Boga ni primeren. niti za Njegovega najdražjega ne.

Bog in Njegov najdražji (Božji sin) včasih v ta materialni svet sestopita, oz. se tu pojavita iz svoje brezvzročne milosti do pogojenih duš. Tudi če sta tukaj, nista pod vplivom Božje iluzorne energije in Njuni telesi nista materialni, temveč popolnoma duhovni.


Kako to misliš, Madan_Gopal_Das, ali to pomeni, da pooblaščene inkarnacije- šaktyaveša avatare, sestopijo v duhovnih telesih? Torej je bilo Jezusovo telo transcendentalno?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #56 - 16.01.2007 at 08:25:36
 
No, lepo si tole napisal, MGP  Smiley ,  Le pri opisu " brezvzročna milost do pogojenih duš", je ta domnevni ne-vzrok pač : LJUBEZEN  Smiley . No, sedaj pa lahko odgovoriš še Satyi , ker tudi mene zanima, kaj porečeš  Wink Cool . Lp, B
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #57 - 16.01.2007 at 08:41:52
 
satis wrote on 16.01.2007 at 00:31:56:
Kako to misliš, Madan_Gopal_Das, ali to pomeni, da pooblaščene inkarnacije- šaktyaveša avatare, sestopijo v duhovnih telesih? Torej je bilo Jezusovo telo transcendentalno?

ja, šaktyaveš avatarji imajo duhovno telo. prav tako vsi tisti, ki so popolnoma predani Bogu. bodisi večni spremljevalci Boga (nitya-siddhe) ali pa tisti, ki so popolno predajo Bogu dosegli s prakso, bhakti sadhanom (sadhana-siddhe).

ja, Jezusovo telo je postalo, ko je dosegel popolno predajo Bogu duhovno. Ali je on le igral zabave izvajanja prakse in dosegel popolno predajo Bogu ali pa je dejansko iz pogojene duše s prakso dosegel status Božjega večnega sluge pa ne vem. Niti ni to tolk važn. Častitljiv je toliko kot Bog sam, čeprav on ni Bog. Mu je najdražji. Če nekdo pravi, da ima rad Boga, nima pa ustrezno rad tistih, ki jih ima On rad, pol nima zares rad Boga.

Božji večni sluga, duša popolnoma predana Bogu ima dva duhovna telesa, ki sta med seboj nerazdružljiva, siddha-deha in sadhaka-deha. A to ni več tema za na ta forum, niti v javnosti ne bi razpravlju o detajlih tega kar sem napisal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #58 - 16.01.2007 at 08:55:25
 
ixtlan wrote on 08.01.2007 at 22:06:27:
razhajajo al nasprotujejo? resnica ne sme nasprotovat resnici, sicer je nekaj narobe.
itak, da se lahko tudi kje motim. kaj konkretno ti pa ne gre skupaj? kateri mojster naj bi se pa združil z Bogom?
drgač pa, ker že neposredno ciljaš hmmmm...v diskreditacijo "vseh mojih trditev zaradi racionalnega razmišljanja" Smiley že moram to komentirat. od nekod očitno filam svojo strast do razmišljanja, razglabljanja, razvozlavanja stvari, ki se jih običajen človek ne bi lotil, pač ta strast je malo pretirana glede na mojo okolico... nekaj očitno mora bit, kar me v to žene, stimulira; ampak kaj naj jaz razlagam, kaj se mi dogaja; čeprav imam na lagerju že celo paleto nenavadnih magičnih izkušenj, folk itak takih stvari noče slišat Exclaim še najbližjim prijateljem je mal odveč poslušat, da sem doživel "nirvano". pač v takih primerih me folk posluša delno z rezervo, delno z nevoščljivostjo. vsak si misli, zakaj se pa men kaj takega ne zgodi. nekateri se tolažijo, da sem si izmislil, napihnil. se lepo riše na obrazu oz. odraža na katerem izmed komunikacijskih kanalov. redki so, ki se veselijo z mano Sad totalna BEDA drgač  Angry zato tudi ne razlagam oz. prihranim podrobnosti... pa itak sploh ni pomembno odkod informacije. res ne vem zakaj bi bile neke informacije manj vredne samo zaradi načina kako so bile pridobljene Huh

pr men se oglas ...
mene zmeri zanimajo take reči ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #59 - 16.01.2007 at 09:43:05
 
ixtlan wrote on 08.01.2007 at 22:06:27:
zato tudi ne razlagam oz. prihranim podrobnosti... pa itak sploh ni pomembno odkod informacije. res ne vem zakaj bi bile neke informacije manj vredne samo zaradi načina kako so bile pridobljene Huh


Saj ne da bi razsojal vrednost informacij glede na na način pridobitve, vendar me vseeno firbec matra, od kje ti mistične izkušnje oz. izkušnja razsvetljenja (nirvana se mi mi kljub temu zdi mal prehud izraz za tovrstno izkušnjo). Predvsem me zanima, a je izkušnja spontana ali pa plod tvojih racinalnih prizadevanj oz. uporabe tehnik (npr. intenziv razsvetljenja), uprabe 'rastlin moči' (v kar dvomim) ali religiozne izkušnje (v kar ne verjamem). Upam, da ne posegam preveč v tvojo osebnost, napiši pač tisto, kar bi lahko pač poveš javno.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5