Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 28269 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #15 - 06.01.2007 at 20:33:24
 
Boštyxz wrote on 06.01.2007 at 18:29:10:
Ja, saj, Satyka, ampak, a misliš, da pri Vsemogočnem ni potemtakem možno Exclaim, da bi se tudi celotno ljudstvo tako prerodilo iz duha + razsvetlilo, da bi dosegli poduhovljenje materije kot skupnost  Shocked? Hmmm, muci, kaj praviš na to  Roll Eyes? Questioning



Hm, mucek,  Roll Eyes, pravzaprav še nisem slišala za primer, da bi vsa skupnost dosegla poduhovljenje- vnebovzetje naenkrat. Ne verjamem, da je to možno.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #16 - 07.01.2007 at 01:48:09
 
men se pa zmer bl dozdeva, da Bog oz Nemanifest oz Pravir ni ravno naš cilj oz. je to kar največja katastrofa, ki se ti lahko zgodi: da postaneš eno z Bogom = postaneš del Nemanifesta, izgubiš svoj individum, svojo zavest, sebe, postaneš del Ne-Bivanja, Ne-Manifestacije, Ne-Gibanja, del NeskončnihPotencialovKiŠeNisoUresničeni. tako doživiš definitivni konec svojega obstoja.

ergo vnebovzetje = vrnitev k viru (oz. v prvotni vir) = konec moje individualne zavesti = propad

vnebovzetje Mayev = propad Mayev Smiley

sicer pa stvar predstave
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #17 - 07.01.2007 at 02:07:41
 
tako je, lahko tudi prenehaš obstajat, duša ni večna in neuničljiva. uf, to z večnostjo duše je bla pa kar precejšnja iluzija.... bi človk temu reku Smiley ok ena manj

vedno bolj mi je jasno,da je življenje na Zemlji kot didaktični pripomoček za razumevanje obstoja na drugih ravneh z analogijo; med drugim pravi: poglej tako kot telo umre, tako lahko tudi duša preneha obstajat. tako kot pričneš jovo na novo na Zemlji, tako se ti tudi lahko zgodi, da začneš jovo na novo kot nova duša...kar povzroči potovanje v Nemanifest (v Boga  Wink ) in nazaj Smiley grozno. samo potem to sploh nisem več jaz. prov izbrišem se, ne obstajam več. niti nkol več ne bom. iz moje substance bo nastalo kar nekaj. u kera katastrofa Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #18 - 07.01.2007 at 11:54:13
 
Takole , kot v tvojem zadnjem postu, sem jaz razmišljal pred približno 20 leti  Cool. No, glede prejšnjega posta pa te vprašam  Exclaim: Ali misliš, da ko postaneš ENO z Bogom, ne moreš še vedno ohraniti svoje zavesti, individuuma, bivanja ?  Questioning Exclaim
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #19 - 07.01.2007 at 12:03:19
 
če postaneš eno z Bogom (Virom), potem itak ni več dvojnosti, ločenosti, delovanja, razlikovanja ... ne, nimaš več svojega lastnega individuma, nisi več ti in nikol več ne morš bit ... postaneš del Nemanifesta, prostora, ki se še ne premika, ki še ni Kozmos, ki je samo Potencial.... razgradiš se ravno tako kot se razgradi tvoje telo po smrti....
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #20 - 07.01.2007 at 12:27:38
 
No, vidiš, tu pa te moram jaz prijateljsko podučiti, ker si pač v osnovi zgrešil , kot sem tudi jaz nekoč  Roll Eyes . No, torej, poglej ;  Exclaim : ravno to je ogrooomna prednost, čudež, da v Enosti z Bogom, še vedno ohranimo vsak svoj " individuum", + jasno zavest o obstoju , zavedanju Cheesy . Ker tudi drugače ne more biti, ker : ON je vse to ; zavedanje, zavest, vseobsegajoč, večen, moder, močan, ljubezniv, pravičen, strog,  itd ... torej, tu potem vseskupaj dobi čisto drugačno sliko , a ne  Wink ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #21 - 07.01.2007 at 12:30:41
 
včasih si človek predstavlja nekaj kar je povsem skregano z razumom, samo zato ker bi si želel, da je tako...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #22 - 07.01.2007 at 12:38:34
 
Poglej, prijatelj, jaz si niti nebi želel , da je tako Roll Eyes . Jaz bi rajši ostal sam, kjer sem in tak, kot sem, samo še bolj močen + sposoben  Lips Sealed. Vendar, ker sem spoznal, da tako to ne gre tako Exclaim, sem pač poizkušal najti tako pot, ki bi me pripeljala ven iz iluzij o moji moči, samostojnosti, individuumu ... in, dooolgo sem taval, kot izgubljen ... dokler ...  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #23 - 07.01.2007 at 12:46:03
 
mogoč si se hotel samo nečesa oprijeti...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #24 - 07.01.2007 at 13:02:11
 
No, a si že pojedel kosilo  Grin mene še čaka  Smiley . Res je, kot praviš,  to sem poizkušal nekako pred 20. leti , kot se spominjam   Roll Eyes . Vendar , sem pozneje tudi to opustil , pozabil , za veliko let ...  Sad .... ker ni bilo smiselno,  Roll Eyes preveč utrujajoče, nepregledno, nepredstavljivo , brezizhodno , itd  Cry Shocked .  Dokler nisem kasneje naletel, na nekaj boljšega ...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #25 - 07.01.2007 at 13:55:53
 
ja lih pojedu Cool jst pa kr že od nekdaj kontinuirano sestavljam, razstavljam, sestavljam ... vmes sem enkrat VSE sesul in začel jovo na novo Smiley s tem, da mam zdej končno cajt in mi gre bistveno hitrej  Cool ker se mi je zmer mn treba ukvarjat z nepotrebnimi zadevami
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #26 - 07.01.2007 at 14:05:46
 
hmm, kere pa so zate te nepotrebne zadeve , btw  Roll Eyes Embarrassed ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #27 - 07.01.2007 at 15:08:18
 
predvsem šiht

pa odkril sem, da tudi želja nimam tok kot sem mislil
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #28 - 07.01.2007 at 15:36:44
 
no, to je po moje normalno v razvoju  Roll Eyes...
Back to top
« Last Edit: 08.01.2007 at 07:52:47 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #29 - 07.01.2007 at 16:06:08
 
v bistvu sem prejšnji četrtek odkril, da imam samo dve pravi želji (vse ostalo so samo ideje, ki se jih samo spominjam kot želje):

1) razumet kako deluje vesolje in 2) sobivat v odkrivanju, veselju in uporabnosti tega razumevanja Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5