Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 28263 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
17.12.2006 at 21:27:34
 
Znano je, da se lahko kakor posameznik, tudi celotna ljudstva dvignejo v višje dimenzije z zvišanjem vibracij-energije, razsvetljenjem , in tako transformirajo svojo materijo v duhovno energijo Cool . Zanima pa me, (ker slutim + marsikaj kaže na to ) , če so nekaj podobnega dosegli tudi Mayi, ali pa nasprotno padli  Undecided?  Lp, B
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #1 - 04.01.2007 at 09:34:52
 
Boštyxz wrote on 17.12.2006 at 21:27:34:
Znano je, da se lahko kakor posameznik, tudi celotna ljudstva dvignejo v višje dimenzije z zvišanjem vibracij-energije, razsvetljenjem , in tako transformirajo svojo materijo v duhovno energijo Cool . Zanima pa me, (ker slutim + marsikaj kaže na to ) , če so nekaj podobnega dosegli tudi Mayi, ali pa nasprotno padli  Undecided?  Lp, B


Sem že brala o tem, recimo, ko je bil na Zemlji prisoten Ramacandra, inkarnacija Boga, je bilo jasno zapisano, da so vsi tisti, ki so bili na nek način povezani z njim, torej celotno ljudstvo, vstopili po smrti v duhovno kraljestvo. Da bi se pa Mayi  dvignili v višje dimenzije, ne verjamem. Znano je, da so celo žrtvovali ljudi, tako da so se prej degradirali kot napredovali. Torej po moje so padli.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #2 - 04.01.2007 at 09:49:36
 
satis wrote on 04.01.2007 at 09:34:52:
Sem že brala o tem, recimo, ko je bil na Zemlji prisoten Ramacandra, inkarnacija Boga, je bilo jasno zapisano, da so vsi tisti, ki so bili na nek način povezani z njim, torej celotno ljudstvo, vstopili po smrti v duhovno kraljestvo.

moj duhovni učitelj pravi, da je boljš uporabit besedo Avatar kot pa inkarnacija, ko označuješ Boga, npr. Gospoda Ramačandro.

izraz inkarnacija označuje, da gre duhovno v meso (in = v, karna = meso). izraz inkarnacija se lahko uporablja za opis rojstva pogojene duše, a ne Boga, ki v ta materialni svet sestopi (avataran) v svoji večni vrhovni duhovni obliki, brez kakršnekoli primesi/vpliva materialne energije.

seveda se lahko uporablja tudi izraz inkarnacija, a je poleg tega treba razložit še kaj to za Boga pomeni in kaj za pogojeno dušo. tudi izraz avatar se da zlorabit oz. napačno razumet, kot to npr. počnejo mayavadiji. v Indiji maš npr. veliko takih ponosnih pogojenih duš, ki so samooklicani "Bogovi" (Avatarji) in iz strani prav tako pogojenih duš sprejeti kot taki. žalostno, toda resnično. in tud to je koristno, če gledaš iz določenega vidika.

Nitai Gaur

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #3 - 04.01.2007 at 09:52:20
 
No, saj, po moje tudi Roll Eyes . Vendar, je potrebno omeniti nepoznavanja znanstvenikov o vnebovzetjih Exclaim . In, tako so lahko kot nekako žrtvovanje - ne ubijanje  Exclaim, nekako posvečevanje , povišanje delali tudi pri Mayih . Čeprav pa še vseeno dvomim ...  Undecided Tongue... Lp, B, čaw
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #4 - 04.01.2007 at 10:05:42
 
Quote:
moj duhovni učitelj pravi, da je boljš uporabit besedo Avatar kot pa inkarnacija, ko označuješ Boga, npr. Gospoda Ramačandro.

izraz inkarnacija označuje, da gre duhovno v meso (in = v, karna = meso). izraz inkarnacija se lahko uporablja za opis rojstva pogojene duše, a ne Boga, ki v ta materialni svet sestopi (avataran) v svoji večni vrhovni duhovni obliki, brez kakršnekoli primesi/vpliva materialne energije.

seveda se lahko uporablja tudi izraz inkarnacija, a je poleg tega treba razložit še kaj to za Boga pomeni in kaj za pogojeno dušo. tudi izraz avatar se da zlorabit oz. napačno razumet, kot to npr. počnejo mayavadiji. v Indiji maš npr. veliko takih ponosnih pogojenih duš, ki so samooklicani "Bogovi" (Avatarji) in iz strani prav tako pogojenih duš sprejeti kot taki. žalostno, toda resnično. in tud to je koristno, če gledaš iz določenega vidika.


Dal si lepo primerjavo, torej, da bi kdo ne iznenačil inkarnacijo navadne pogojene duše z inkarnacijo Boga, je primerneje uporabljati izraz avatar. Čeprav drži, da se v knjigah Prabhupade uporablja tudi izraz inkarnacija. Avatar pomeni tisti, ki sestopa, brez vpliva in primesi materialne energije. Kakšen pa bi bil primeren slovenski izraz, ker avatar spet izzveni kot tujka? Morda pojava Gospoda.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #5 - 04.01.2007 at 10:07:57
 
Boštyxz wrote on 04.01.2007 at 09:52:20:
No, saj, po moje tudi Roll Eyes . Vendar, je potrebno omeniti nepoznavanja znanstvenikov o vnebovzetjih Exclaim . In, tako so lahko kot nekako žrtvovanje - ne ubijanje  Exclaim, nekako posvečevanje , povišanje delali tudi pri Mayih . Čeprav pa še vseeno dvomim ...  Undecided Tongue... Lp, B, čaw


Seveda je za znanstvenike vnebovzetje znanstvena fantastika. Čeprav vnebovzetje pomeni vstop v Božje kraljestvo brez zamenjave telesa, kar se zgodi izjemno redko, to se dogaja bolj posameznikom, rečeno je, da je šel Mohamed z istim telesom v raj, Marija je bila vnebovzeta, to so izjemni slučaji.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #6 - 04.01.2007 at 10:20:33
 
Vnebovzetje ni znanstvena fantastika, le da se mogoče malce drugače imenuje.  Cool
Trenutno so "v nebo vzeti" trije astronavti (ena ženska je celo slovenskega rodu) na mednarodni vesoljski postaji ISS.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #7 - 04.01.2007 at 11:58:36
 
satis wrote on 04.01.2007 at 10:05:42:
Dal si lepo primerjavo, torej, da bi kdo ne iznenačil inkarnacijo navadne pogojene duše z inkarnacijo Boga, je primerneje uporabljati izraz avatar. Čeprav drži, da se v knjigah Prabhupade uporablja tudi izraz inkarnacija. Avatar pomeni tisti, ki sestopa, brez vpliva in primesi materialne energije. Kakšen pa bi bil primeren slovenski izraz, ker avatar spet izzveni kot tujka? Morda pojava Gospoda.

jaz rečem avatar in pol razložim kaj to pomen, za razliko od inkarnacije in kvazi-avatarjev. včasih pa uporabljam tudi izraz "pojavitev Boga" ali "manifestacija Boga" pri čemer spet ponavad razložim kaj sem mislu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #8 - 04.01.2007 at 13:46:31
 
ah, Bardo, ti si spet za časom ...  Tongue Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #9 - 04.01.2007 at 13:47:56
 
satis wrote on 04.01.2007 at 10:05:42:
Quote:
moj duhovni učitelj pravi, da je boljš uporabit besedo Avatar kot pa inkarnacija, ko označuješ Boga, npr. Gospoda Ramačandro.

izraz inkarnacija označuje, da gre duhovno v meso (in = v, karna = meso). izraz inkarnacija se lahko uporablja za opis rojstva pogojene duše, a ne Boga, ki v ta materialni svet sestopi (avataran) v svoji večni vrhovni duhovni obliki, brez kakršnekoli primesi/vpliva materialne energije.

seveda se lahko uporablja tudi izraz inkarnacija, a je poleg tega treba razložit še kaj to za Boga pomeni in kaj za pogojeno dušo. tudi izraz avatar se da zlorabit oz. napačno razumet, kot to npr. počnejo mayavadiji. v Indiji maš npr. veliko takih ponosnih pogojenih duš, ki so samooklicani "Bogovi" (Avatarji) in iz strani prav tako pogojenih duš sprejeti kot taki. žalostno, toda resnično. in tud to je koristno, če gledaš iz določenega vidika.


Dal si lepo primerjavo, torej, da bi kdo ne iznenačil inkarnacijo navadne pogojene duše z inkarnacijo Boga, je primerneje uporabljati izraz avatar. Čeprav drži, da se v knjigah Prabhupade uporablja tudi izraz inkarnacija. Avatar pomeni tisti, ki sestopa, brez vpliva in primesi materialne energije. Kakšen pa bi bil primeren slovenski izraz, ker avatar spet izzveni kot tujka? Morda pojava Gospoda.

Yo, Satya, super "poduauaš" , špica, le tako naprej ... Cool Smiley Wink Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #10 - 04.01.2007 at 22:44:01
 
Bardo_Thodol wrote on 04.01.2007 at 10:20:33:
Vnebovzetje ni znanstvena fantastika, le da se mogoče malce drugače imenuje.  Cool
Trenutno so "v nebo vzeti" trije astronavti.


 Zelo zanimiva razlaga vnebovzetja, Bardo.  Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #11 - 04.01.2007 at 22:51:08
 
Boštyxz wrote on 04.01.2007 at 13:47:56:
Yo, Satya, super "poduauaš" , špica, le tako naprej ... Cool Smiley Wink Cheesy


Wink Hvala, Kopron, samo še zmeraj nismo ugotovili, ali so bili tvoji Mayi komplet vnebovzeti, ali ne. Po moje ne, da niso bili tako napredni, da bi se jim kaj takega zgodilo, omenila sem že žrtvovanje ljudi, kar so dela v neznanju, ki prej vodijo v propad kot v vnebovzetje.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #12 - 05.01.2007 at 09:31:37
 
Ja, hm, Satya, saj, najprej so vedno boljši posamezniki izmed vsakega naroda, šele potem se vzdigne tudi celotno ljudstvo  Exclaim. Sicer pa, kot sem že razlagal, da je tisto o žrtvovanju ljudi precej vprašljivo, kot sem že raziskoval, čeprav ne dokončno Undecided ... Bardo je pa čist mim ,  z astronavti , bolj "Argonavti Exclaim " Grin  btw  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #13 - 05.01.2007 at 22:54:14
 
Boštyxz wrote on 05.01.2007 at 09:31:37:
Ja, hm, Satya, saj, najprej so vedno boljši posamezniki izmed vsakega naroda, šele potem se vzdigne tudi celotno ljudstvo  Exclaim. Sicer pa, kot sem že razlagal, da je tisto o žrtvovanju ljudi precej vprašljivo, kot sem že raziskoval, čeprav ne dokončno Undecided ... Bardo je pa čist mim ,  z astronavti , bolj "Argonavti Exclaim " Grin  btw  Grin Grin Grin


Kopron, to drži, da se lahko duhovno dvignejo najprej posamezniki, kasneje pa celotno ljudstvo, samo v tem primeru se gre za to, ali so bili vnebovzeti, kar je zelo vprašljivo, ker zgodovina vseh religij pozna le izjemno redke, ki se vrnejo v duhovni svet brez zamenjave telesa, brez telesne smrti, enostavno s preobrazbo materije v duh. Lahko pa se vrnejo tudi vsa ljudstva, kot sem omenila prebivalce za časa Gospoda Ramacandre, samo to se je zgodilo šele po zapustitvi njihovih materialnih teles. Šele potem so dosegli svoj namembni cilj, duhovno kraljestvo.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mayi , vnebovzeti ali propadli ?
Reply #14 - 06.01.2007 at 18:29:10
 
Ja, saj, Satyka, ampak, a misliš, da pri Vsemogočnem ni potemtakem možno Exclaim, da bi se tudi celotno ljudstvo tako prerodilo iz duha + razsvetlilo, da bi dosegli poduhovljenje materije kot skupnost  Shocked? Hmmm, muci, kaj praviš na to  Roll Eyes? Questioning
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5